Προς το περιεχόμενο

Στο πάτο η Ελλάδα στην αναγνώριση ομοφυλοφίλων.


leuko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απορία (ναι, ξέρω...) Πώς χωράει στην ίδια φράση το "δεν έχω πρόβλημα μαζί τους" με το "ας απομονωθούν από την κοινωνία και ας κάνουν ότι (sic) θέλουν";

 

Μάλλον έπρεπε να μπει και ένα «αρκεί να» ανάμεσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 493
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators

Γραμματικά, ναι, θα βοηθούσε πολύ.

 

Απλά, εννοούσα ότι εφόσον εγώ ζητάω (επιθυμώ) την απομόνωση μίας ομάδας ανθρώπων, με μόνο κριτήριο τις σεξουαλικές προτιμήσεις τους, τότε λογικά έχω πρόβλημα μαζί τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία παρόμοια κάστα ανθρώπων στο παρελθόν έριχναν βρωμόξυλο στους αριστερόχειρες για να γράφουν με το δεξί, γιατί τότε (το μικρό τους μυαλουδάκι) πίστευε οτι και το να γράφεις με το αριστερό είναι ανωμαλία/αρρώστια.

 

Σωστή η παρατήρηση αυτή.

Είναι περισσότερο θέμα στερεοτύπων της κοινωνίας παρά αποδεδειγμένων ασθενειών τις περισσότερες φορές.

Στην Ελλάδα μέχρι και πριν από 20 χρόνια υπήρχε αυτή η νοοτροπία της «διόρθωσης» των αριστερόχειρων. Κάτι που σήμερα πια θεωρείται γελοίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραμματικά, ναι, θα βοηθούσε πολύ.

 

Απλά, εννοούσα ότι εφόσον εγώ ζητάω (επιθυμώ) την απομόνωση μίας ομάδας ανθρώπων, με μόνο κριτήριο τις σεξουαλικές προτιμήσεις τους, τότε λογικά έχω πρόβλημα μαζί τους.

 

Όχι απαραίτητα. Πολλοί άνθρωποι λειτουργούν με το ένστικτο της στρουθοκαμήλου. «Ο,τι δεν βλέπω, δεν με ενοχλεί»...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ'την αρχη φωναζα κι αναζητουσα τον omnislash:mrgreen::mrgreen::mrgreen:...

μου το εκανε τελικα το χατηρι,εμφανιστηκε απ'το πουθενα ως απο μηχανης θεος:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

σας αφηνω να τον υποστειτε!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν τους απορροφήσεις στην κοινωνια σου,στα σχολεία σου,κ δεν τους φοβάσαι,θα σταματησουν να γκετοποιούνται κ να είναι επιθετικοί.

 

Κοιτα σταμάτησαν να ναι επιθετικοί γιατί μετά τον Οκτώβρη του 2004 και το ξύλο που φαγαν δε νομίζω να χαν τα κότσια.Οι κλοπές και οι βιασμοί συνεχίζονται πάντως...Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.Α και κάτι άλλο οι γυναίκες από τη φύση τους είναι υποτακτικά όντα(υποτάσσονται ευκολότερα στον ανώτερο)).Ξέρεις τι τραβαέι η γάτα για να έρθει σε επαφή με ένα γάτο;Ποσο ποναέι;Την καιει ο φαλλός του γάτου...Ο αντρας όμως όχι.Δεν μπορεί δλδ ο ένας άντρας να είναι από κατω από τον άλλο.Είναι εναντια στη φύση του.

 

Απλά, εννοούσα ότι εφόσον εγώ ζητάω (επιθυμώ) την απομόνωση μίας ομάδας ανθρώπων, με μόνο κριτήριο τις σεξουαλικές προτιμήσεις τους, τότε λογικά έχω πρόβλημα μαζί τους.

 

Αν είχα πρόβλημα θα ζητούσα την απέλαση τους ...Οπως και με τους βιαστές , κλέφτες λαθρομετανάστες.οσοι προσφέρουν ας μείνουν δεν έχω πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Άρα, και οι Ναζί στην Πολωνία, λ.χ., που έκλειναν σε γκέτο τους Εβραίους, δεν είχαν πρόβλημα μαζί τους.

 

Αν είχαν πρόβλημα, θα τους έστελναν στο Άουσβιτς...

 

Πραγματικά, είναι στιγμές που μένω άφωνος με τους "συνειρμούς" σου.

 

Επίσης, θα πρότεινα εντελώς φιλικά να μη δίνεις παραδείγματα με την αναπαραγωγική διαδικασία, δεν έχεις και το καλύτερο track record.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα, και οι Ναζί στην Πολωνία, λ.χ., που έκλειναν σε γκέτο τους Εβραίους, δεν είχαν πρόβλημα μαζί τους.

 

Τους εστελναν σε γκετο για να τους στείλουν μετά στον Αμαζόνιο.εχεις διαβάσει κανάν αναθεωρητή ιστορικό που είναι σήμερα φυλακή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πρόσεξε, να το πω απλά, γιατί προφανώς τα λεπτά σχόλια δεν πιάνουν με σένα:

 

Το να λες ότι επιθυμείς την απομόνωση μίας κοινωνικής ομάδας επειδή δε σου αρέσουν οι ερωτικές τους προτιμήσεις και ταυτόχρονα να ισχυρίζεσαι ότι δεν έχεις πρόβλημα μαζί τους είναι υποκρισία.

 

Κατανοητή η θέση μου; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ'την αρχη φωναζα κι αναζητουσα τον omnislash:mrgreen::mrgreen::mrgreen:...

 

Τους εστελναν σε γκετο για να τους στείλουν μετά στον Αμαζόνιο.εχεις διαβάσει κανάν αναθεωρητή ιστορικό που είναι σήμερα φυλακή;

 

PATRINEEEEEEEEEEEE!!!! Θα σε σκοτώσω!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους εστελναν σε γκετο για να τους στείλουν μετά στον Αμαζόνιο.εχεις διαβάσει κανάν αναθεωρητή ιστορικό που είναι σήμερα φυλακή;

 

Στη Μαδαγασκάρη ήταν το πλάνο να σταλούν. Ο Goebbels να με συγχωρέσει, αλλά ευτυχώς που δν το κάνανε, σκοπεύω να πάω στο νησί, έχω ακούσει πως είναι πανέμορφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή, με το σεξ που δεν έχει σκοπό την αναπαραγωγή αηδιάζεις, με 2 γυναίκες στο κρεβάτι δε σου σηκώνεται, με το πρωκτικό μόνο που δε βάζεις τα κλάματα...

 

το οτι καποια πραγματα αλλαζουν με το περασμα των χρονων δε σημαινει απαραιτητα οτι γινονται και καλυτερα

αναλογα πως εχει μεγαλωσει κανεις

υπαρχουν ακομα ανθρωποι που θεωρουν το να μαζευονται σε ενα κρεβατι 3 4 5 ατομα ή να το βαζει ο καθενας στον κ@λ@ του αλλουνου ειναι ανωμαλια

απο κει και περα οτι αρεσει στον καθενα μη χαλιεστε

ελευθερια εχουμε :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να λες ότι επιθυμείς την απομόνωση μίας κοινωνικής ομάδας επειδή δε σου αρέσουν οι ερωτικές τους προτιμήσεις και ταυτόχρονα να ισχυρίζεσαι ότι δεν έχεις πρόβλημα μαζί τους είναι υποκρισία.

 

 

Α εσύ είσαι εκλεπτυσμένος σορρυ.Ακου λοιπόν.Ενας τύπος(και καλά γνωστός της απότη σχολή) περιτριγυριζε την κοπελιά μου.Ε του πα λοιπόν πως να ηρεμήσει και να μαζέψει τα μπογαλάκια του και σε άλλη παραλία γιατι αλλιώς θα τον εκλαίγανε.(Αφού και η ίδια δε γούσταρε.Αν γούσταρε θα τρωγε ένα χαστούκι και θα ηρεμούσε:evil: ).Κατάλαβες δεν είχα πρόβλημα μαζί του αλλά δεν τον ήθελα στα πόδια μου.Οπως αυτός είανι ελευθερος να κάνει ότι θέλει σε άλλες κοπέλες έτσι και οι gay είναι ελευθεροι να κάνουν ότι θέλουν στα σπίτια τους(απομονωμένοι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α εσύ είσαι εκλεπτυσμένος σορρυ.Ακου λοιπόν.Ενας τύπος(και καλά γνωστός της απότη σχολή) περιτριγυριζε την κοπελιά μου.Ε του πα λοιπόν πως να ηρεμήσει και να μαζέψει τα μπογαλάκια του και σε άλλη παραλία γιατι αλλιώς θα τον εκλαίγανε.(Αφού και η ίδια δε γούσταρε.Αν γούσταρε θα τρωγε ένα χαστούκι και θα ηρεμούσε ).Κατάλαβες δεν είχα πρόβλημα μαζί του αλλά δεν τον ήθελα στα πόδια μου.Οπως αυτός είανι ελευθερος να κάνει ότι θέλει σε άλλες κοπέλες έτσι και οι gay είναι ελευθεροι να κάνουν ότι θέλουν στα σπίτια τους(απομονωμένοι)

 

Καλό, αλλά έχω και ένα καλύτερο. Είμαι λοιπόν στη ζούγλα στην Ακτή του Ελεφαντοστού προ 30ετίας κυνηγώντας ιπτάμενους ελέφαντες. Εκεί λοιπόν που έχω φορέσει τη στολή του λευκού κυνηγού και έχω βάλει χιαστί το lazerπίστολο μου σκάει μέσα στη σκηνή ο σεφ και μου λέει ότι οι Ουατσάτσι έκαναν πέσιμο στην Ιντεράττικα η οποία και μου έφερνε Τρίγωνα Πανοράματος απο τη Θεσσαλονίκη.... Να μη σας τα πολυλογώ τελικά αντί για το κεφάλι του Dumbo το σαλόνι μου τώρα το κοσμεί το κεφάλι του Οουαγκούντα Μπουρίκε αρχηγού των Ουατσάτσι...

 

 

Γμτ και πάλι νομίζω ότι το δικό σου κείμενο είναι πιο fiction based απο το δικό μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...