Προς το περιεχόμενο

Στο πάτο η Ελλάδα στην αναγνώριση ομοφυλοφίλων.


leuko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1ον) Γιατί αποκλείεις κάποιος ΑΠΟΛΥΤΩΣ φυσιολογικός να κρίνει ότι ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ για γονιός?

 

καλο αυτο ακουγεται

μου αρεσει που το εχεις βαλει και με κεφαλαια

στο κρεβατι του ο καθενας μπορει να βαλει και 3 και 4 και αλογα και γουρουνια και κουκλες και απο ολα

να μην ζηταει ομως να του φτιαχνουν ή να μεταβαλλουν θεσμους οπως τους θελει αυτος

για να δικαιολογειται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 493
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators
[...]

οσον αφορα τα ζευγαρια που παντρευονται και δεν κανουν παιδια χωρις να εχουν καποιο σοβαρο λογο ειναι κι αυτα ανωμαλα

Αυτό το αφήνω ασχολίαστο...

 

[...]

να μην ζηταει ομως να του φτιαχνουν ή να μεταβαλλουν θεσμους οπως τους θελει αυτος

για να δικαιολογειται

 

Πες μου: είσαι αντίθετος με την απονομή, στα ανεξαρτήτως φύλου ζευγάρια που συζούν, των προνομίων και δικαιωμάτων που απολαμβάνουν και τα έγγαμα ζευγάρια;

Εννοώ όλων των έννομων συνεπειών που συνήθως προσφέρει ο γάμος (άδειες, κληρονομικά δικαιώματα, φορολογικά προνόμια κλπ) πλην του δικαιώματος υιοθεσίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιοι νομοι εχουν φτιαχτει με καποια λογικη και με καποια κριτηρια με βαση καποιων στανταρντς της φυσης

πχ θεωρειται στο ζευγαρι η γυναικα θεωρειται οτι πρεπει να παιρνει αδειες μητροτητας μειωμενου ωραριου.............

αυτα φυσικα δεν μπορει να τα παρει καποιος ανδρας

νομιζω για θεματα περιουσιων, κληρονομιων μπορει ανετα να ρυθμιστει το θεμα νομικα χωρις την αναγκη γαμου

και δεν ξερω κατα ποσο υπαρχει σοβαροτητα σε τετοιου ειδους γαμους ωστε να φτιαχτουν νεες νομοθεσιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο αυτο ακουγεται

μου αρεσει που το εχεις βαλει και με κεφαλαια

στο κρεβατι του ο καθενας μπορει να βαλει και 3 και 4 και αλογα και γουρουνια και κουκλες και απο ολα

να μην ζηταει ομως να του φτιαχνουν ή να μεταβαλλουν θεσμους οπως τους θελει αυτος

για να δικαιολογειται

 

δε μίλησα για κάποιον από αυτούς που εσύ τόσο εύκολα χαρακτηρίζεις "ανώμαλους".

Μίλησα για ένα ετερόφυλο (κ άρα στα δικά σου μάτια),ΑΠΟΛΥΤΩΣ φυσιολογικό ζευγάρι, κ σε ρώτησα αν το αποκλείεις?

τι είναι ακριβώς ο γάμος,θα μας το ορίσεις?

Και ποιος ορίζει την ανωμαλία? τι σημαίνει ανωμαλία? Χιλιοστή φορά που ρωτάω, είναι ανωμαλία το σεξ με 2 γυναικες ταυτόχρονα,ή η παρτούζα, ή το πρωκτικό,ή το στοματικό? Σύμφωνα με τους θεσμούς της εκκλησίας,ΝΑΙ,σύμφωνα με την άποψη ότι είναι μόνο σαρκική απόλαυση κ δεν έχιε σκοπό τη γονιμοποίηση,και πάλι ΝΑΙ... Αρα?can you help me?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όσοι έχουν κολλημένες απόψεις για το θέμα ομοφιλοφιλία (και για πολλά ακόμα υποπτεύομαι), έχουν για avatar φτιαγμένα αυτοκίνητα?

Ήδη τρείς μέτρησα μέχρι τώρα. Σύμπτωση ή μέχρι εκεί φτάνει η κουλτούρα τους?

Ή πολύ αντρίλα και βαρβατίλα φαίνεται τους έκει καρβουνιάσει το μυαλό.

Κάτι που είχε πει ο Lucifer νομίζω, σε όλα γκάου αλλά τον τύπο μιας εξάτμισης από τον ήχο που κάνει και μόνο τον αναγνωρίζουμε....

Βάζω στοίχημα ότι πάνε και γήπεδο κάθε Κυριακή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα κι εγω για ετεροφυλοφιλους μιλησα

και δεν ειπα ποτε οτι ολοι οι ετεροφυλοφιλοι ειναι νορμαλ και καλοι και αγιοι

δε νομιζω οτι υπαρχουν πολλα ζευγαρια τα οποια να μην εχουν ουτε οικονομικο ουτε ιατρικο ουτε ψυχολογικο προβλημα και να μη θελουν να κανουν παιδια

 

ισως η λεξη ανωμαλος ειναι πολυ σκληρη

αλλαξε τη με μη προσαρμοσμενος στα φυσιολογικα ορια και σε οτι γινεται στη φυση κατα 99%

 

ας κανουν οτι θελουν οι ανθρωποι και οτι τους ευχαριστει

μην εχουν ομως παραλογες αξιωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@paredwse.

 

αν θυμαμαι καλα ασχολεισαι επαγγελματικα με τη δικηγορια (?).αυτη σου η ιδιοτητα σε κανει να σκεφτεσαι (τουλαχιστον ετσι φαινεται εδω) και να απαντας σχεδον παντα σαν νομικος που ενδεχωμενως στο μελλον θα αντιμετωπισει τετοιες καταστασεις(αν δεν εχεις ακομα αντιμετωπισει),σε αντιθεση με πολλους εδω (συμπεριλαμανομενης και της αφεντιας μου) που δεν το βλεπουμε σχεδον καθολου υπο το πρισμα τη νομικης και της νομοθεσιας.το βλεπουμε πιο καθημερινο (πιστευω) και πιο αμεσο.νομικα δεν με ενδιαφερει αν οταν πεθανει ο μητσος θα παρει τα λεφτα του ο μπαμπης.στην τελικη να να ειναι προνοητικος και να εχει φτιαξει διαθηκη,η να εχει εξασφαλιστει με καποιο τροπο.δηλ αν μετα απο χρονια γινει της μοδας η κτηνοβασια τι θα κανουμε?θα θεσπισουμε νομους που να μπορω να αφηνω την περιουσια μου και να ειμαι νομιμο ζευγαρι με μια πιθηκινα?και οπως κατι παει να γινει τωρα στην Ολλανδια γιατι να θωρουμαι παιδεραστης αν ειμαι 40αρης και εχω σχεσεις με μια 13χρονη?????(ΜΑ ΓΙΑΤΙ???)

 

αυτο που θελω να καταληξω ειναι το εξης.η κοινωνια τοσους αιωνες μια χαρα ηταν.δεν χρειαζεται να την παμε τοοοοσο μπροστα εμεις με τη μια.επειδη μονο και μονο μια μικρη μεριδα της αποφασισε να το κανει...εκτος βεβαια κι αν θελουμε να γινουμε χειροτεροι απ'την Ολλανδια και αλλες "πολιτισμενες" και "προοδευτικες" χωρες.προσωπικα, να μου λειπει και η προοδος και ο πολιτισμος αν ταυτιζεται με κατι τετοια

 

(καπου παντως το εχω ακουσει για μια στο εξωτερικο που αφησε την περιουσια της στη γατα της ετσι ωστε να μπει σε ενα καλο ιδρυμα (!!!!!!) μεχρι να πεθανει (η γατα,ετσι?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας κανουν οτι θελουν οι ανθρωποι και οτι τους ευχαριστει μην εχουν ομως παραλογες αξιωσεις

 

αυτό ακριβώς! διοτι διαφορετικά θα βγούνε μετά οι παιδόφιλοι και θα ζητάνε και αυτοί τα δικά τους.

Όπως επίσης παράλογο θα ήταν να διεκδικήσει ένας ετεροφυλοφιλος τον γάμο με παραπάνω απο μία γυναίκα.

 

Όσο για το παραπάνω σχόλιο για τα avatars με τα αυτοκίνητα ας μην προβούμε σε τέτοιους συσχετισμούς γιατί δεν οδηγούνε πουθενά. Έχω αρρώστια με τα αυτοκίνητα (και ενίοτε πάω και γήπεδο) αυτό όμως δεν με κάνει ούτε oμοφοβικό ούτε άνθρωπο με περιορισμένη κουλτούρα (νομίζω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό ακριβώς! διοτι διαφορετικά θα βγούνε μετά οι παιδόφιλοι και θα ζητάνε και αυτοί τα δικά τους.

Όπως επίσης παράλογο θα ήταν να διεκδικήσει ένας ετεροφυλοφιλος τον γάμο με παραπάνω απο μία γυναίκα.

σε προλαβα!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Patrinos06

 

Επειδή είπες οτι δεν θα ασχοληθείς (γιατί μάλλον έχεις σημαντικότερα πράγματα να κάνεις) και ασχολήθηκες πάλι....

1ον απέδιξες οτι δεν ξέρεις να διαβάζεις (ή ξέρεις αλλά δεν μπορείς να φιλτράρεις/κατανοήσεις αυτά που διαβάζεις). Το παληκάρι που μπήκε και απάντησε (μόνο και μόνο για να αντιμετωπίσει την ανηλεή σου και "μάτσο" επίθεση) το έκανε απλά για το λόγο γιατί ζητήθηκε απο κάποιον άλλο φίλο εδω πέρα να βγεί κάποιος gay και να πει την άποψή του επί του θέματος.

2ον το παιδί αυτό (αν και gay) έχει περισσότερα @@ απο σένα, γιατί έχει αποδεχτεί αυτό που είναι και τα έχει βρει με τον εαυτό του, και είχε το θάρρος να μπεί σε αυτό το φόρουμ και να πει (ελεύθερα) την άποψή του.

3ον θα πρέπει όταν είσαι ακραίος στις απόψεις σου, να μιλάς μόνο για λογαριασμό σου και όχι για λογαριασμό άλλων (αυτό γιατι κάποια στιγμη λες " επειδή δεν μίλησε κάποιος άλλος το έκανα εγώ - ή κάτι τέτοιο).

4ον Ανώμαλοι άνθρωποι υπάρχουν και ετεροφυλόφιλοι και ομοφυλόφιλοι. Εγώ πχ θεωρώ "ανώμαλο" έναν άνθρωπο που επιτήθεται σε έναν άλλον υπο την ασφάλεια της lcd οθόνης του και του πληκτρολογίου του. Έτσι όμως ο καθένας μας μπορεί να γίνει "τσάμπα μάγκας". Και ενώ οι περισσότεροι έχουν κατακρίνει τέτοιου είδους συμπεριφορές, ακόμα δεν αναγνώρισες οτι έχεις άδικο και δεν έχεις ζητήσει συγνώμη. Και αφού είσαι τόσο "άντρας" θα πρέπει να μάθεις κάποια στιγμή οτι οι Άντρες που τιμάνε τα παντελόνια που φοράνε, αναγνωρίζουνε τα λάθη τους, ζητάνε συγνώμη και δεν τα επαναλαμβάνουνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομικα δεν με ενδιαφερει αν οταν πεθανει ο μητσος θα παρει τα λεφτα του ο μπαμπης.

 

Πίστεψέ με , το νομοθέτη δεν τον ενδιαφέρει προσωπικά ούτε τα δικά σου λεφτά τι θα γίνουν, έχει προνοήσει όμως για το τι μπορείς να κάνεις εσύ με αυτά.

 

Τώρα από πού κι ως πού θα έπρεπε οι νόμοι να θεσπίζονται ή να μη θεσπίζονται αναλόγως προς τι ενδιαφέρει εσένα ή τον καθένα σε ένα φόρουμ ή τι είναι της μόδας, μου διαφεύγει εντελώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως κυριολεκτικά διαβάζοντας 13 σελίδες έχω να πω το εξής. Όποιος πραγματικά πιστεύει ότι στην Ευρώπη είναι προοδευτικοί και εμείς χωρικοί δεν ξέρει απλά τι του γίνεται. Έχω ταξιδέψει σχεδόν σε όλη την Ευρώπη και ξέρω ότι ολοι μα όλοι είναι full κομπλεξικοί σε σχέση με τους gay απο εμάς. Είναι τόσο σοκαριστικό που δεν μπορείς να το συλλάβεις. Απλά το παίζουνε γαμάτοι ότι "Κοίτα είμαστε μπροστά εμείς. Επιτρέπουμε Gay γάμο."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@PATRINOS06

Για το όλο θέμα με το ζεύγος αγίων δυστυχώς δε μπορώ να βρω αναφορά αυτού online (στο Internet δλδ). Και αυτό γιατί δε θυμάμαι τα ονόματα των δύο αγίων (ή οσίων). Παρ' όλα αυτά όμως μπορώ να σου πω οτι συνήθως στις Εκκλησίες υπάρχει μια εικόνα δύο ανδρών που έχουν αναμεσά τους μια μικρή κοπέλα.

Η εν λόγω εικόνα αρχικά αποτελούταν από τους δύο άντρες μόνο, και η κοπέλα προστέθηκε πιο μετά για να κρυφθεί η σχέση μεταξύ τους.

 

Εννοείς βεβαίως τους Άγιους Οσιομάρτυρες Σέργιο και Βάκχο, που ήτανε εραστές. Εικόνες που τους δείχνουνε αγκαλιασμένους νομίζω υπάρχουνε σε διάφορες μονές, με την πιο γνωστή αυτή που βρίσκεται σε Μονή της Ουκρανίας.

 

Και για μία από τις εικόνες: http://www.phorum.gr/viewtopic.php?t=18727&postdays=0&postorder=asc&start=30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...