Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Μετά απο μόλις δυο μήνες το silvercrest μου παρέδωσε πνεύμα. Συγκεκριμένα, το ανοίγω, δίνει σήμα (κενό) στην τηλεόραση και η οθόνη του είναι σβηστή! Είναι το μοντέλο με θύρες usb, hdmi κ.λ.π...

Δευτέρα θα το πάω στο Lidl, απο 'κει και πέρα τι γίνεται; Θα μου κάνουν αλλαγή ή θα με στείλουν σε σέρβις; Δικαίωμα επιστροφής χρημάτων έχω; (sorry για τις πολλές ερωτήσεις)

 

Ευχαριστώ. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σας Παιδιά

 

Μηπως Γνωριζει Καποιος Που Μπορω Να Βρω Οδηγιες & Firmware Update Για Το DvD United 7079! Σε Προηγουμενο (Πολυ Παλιο) Μυνημα Ειχε Δοθει Διευθυνση

Η Οποια Δυστυχως Δεν Δουλευει !!! Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το panasonic s511 ξέρετε για ποιό λόγο δε δείχνει σωστά τους ελληνικούς υπότιλους, παρά το γεγονός οτι έχω αλλάξει τοιν κωδικό στη γλώσσα εμφάνισης υποτίτλων και έχω παίξει και με το μενου στις επιλογές latin 1/2/5 και cyrillic; Το ίδιο δισκάκι, όταν το παίζω σε ενα LG 298 που έχω δεν έχει κανένα πρόβλημα. Καθε πρόταση ευπρόσδεκτη - ευχαριστώ

Γιατι μαλλον δεν θα υποστηριζει ελληνικη γραμματοσειρα ενω το LG 298 ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα προχτές το LG 298H ... Δυστυχώς στα περισσότερα avi παρατηρώ ένα μικρό σπάσιμο στην κίνηση, σα να χάνει μερικά frames... Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον teachertza εγώ αγόρασα το LG DVX-340 49 ευρώ απο ηλεκτρ αθηνων (το ανέφερα 4-5 post παραπάνω).Παίζει μια χαρά ελλ υπότιτλους (αρκει να εχουν το ίδιο όνομα με το video)...

 

 

Αγόρασα το LG DVX-340 και στα αρχεία srt μου τα δειχνει κινέζικα. Μήπως ξέρεις τι λάθος έχω κάνει στις ρυθμίσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To philips DVP-3260 παίζει ελληνικούς υπότιτλους από srt; Στη συσκευασία έτσι λέει αλλά δεν είναι να τους εμπιστεύεσαι...

 

Ναι, παίζει κανονικά ελληνικούς υποτίτλους, με καλές γραμματοσειρές και διάφορα μεγέθη, ενώ πάντοτε υπάρχει η δυνατότητα χρήσης των firmwares των καλών παιδιών εδώ που ίσως έχουν εναλλακτικές.

Προσοχή όμως, ΔΕΝ παίζει video με ανάλυση μεγαλύτερη από 720x576

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο μενα και καλως σας βρηκα στο forum, η ερωτηση μου ειναι : σκεφτομαι να αγορασω το Samsung HR773. Με ενδιαφερει επειδη εχει usb , σκληρο δισκο και θα ηθελα να παιζει ελληνικους υποτιτλους srt. Ειμαι λιγο ασχετος απο firmware και τετοια, οποτε εχω καποιες ερωτησεις. Παιζει ελληνικους υποτιτλους; Αν ναι πρεπει να βαλω cd ή διαβαζει avi με υποτιτλους και απο τη θυρα usb με stick ή εξ.σκληρο; Πειτε μου επειδη θα ηθελα ενα recorder με αυτα τα χαρακτηριστικα και η τιμη του συγκεκριμενου ειναι αρκετα καλη νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφεραν τα carrefour dvd player που παίζει ελληνικούς υπότιτλους με 9 ευρώ

Τι άλλο θα δούμε...

 

 

Ειδα διαφημιση στην tv και ελεγα οτι δεν ειδα καλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τα καλύτερα DVD player και recorder τα βρήκα σε ένα καινούργιο site στο fleep.gr, τα διαβάζει όλα χωρίς να έχω ξοδέψει μια περιουσία.

Μπράβο τους ciao

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελααα??? μηπως τυχενει να εχεις καμια σχεση και εσυ με αυτο το σαιτ?? λεω τωρα επειδη σε λενε fleep και εχεις και στην υπογραφη σου το λινκ!! Ρε τραβα να κανεις αλου διαφημιση, νουμερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο του καρφουρ ναι μεν τσαμπα αλλα καπως πτωχο...πηρα advent απο κωτσοβολο

33 Ε μονο, που διαβαζει ολα+usb+card reader + HDMI, μηπως ειναι πιο φτηνο απο το ντενον των 9,99 Ευρω? ποτε πηρες ρε φιλε 5 κομματια? μου ειπαν οτι τα εξαφανισαν 9 το πρωι μολις ανοιξε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ

ΛΟΙΠΟΝ, ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΙΑ PHILIPS 32'', ΕΧΟ ΟΜΟΣ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ DVD ΜΕ ΤΑΙΝΙΕΣ (avi mpeg2 divx xvid mkv) ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ (srt , kai elaxista sub).... ΙΔΙΟ FILENAME ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΤΙΤΛΟ...

 

1. ΘΕΛΩ ΕΝΑ DVD PLAYER NA ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ, ΟΧΙ ΟΜΟΣ ΝΑ ΤΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΑ

2. ΝΑ ΠΕΖΕΙ ΤΗΝ ΠΛΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΒΙΝΤΕΟ ΑΡΧΕΙΩΝ

3. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΩΝ FILENAMES, AMA EINAI ΜΕΓΑΛΑ ΔΗΛΑΔΗ??? (lord.of.the.rings.the.two.towers.DvDrip.Xvid,aXXo.avi ΚΑΙ lord.of.the.rings.the.two.towers.DvDrip.Xvid,aXXo.srt)

 

ΤΗΑΝΚΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ

ΛΟΙΠΟΝ, ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΙΑ PHILIPS 32'', ΕΧΟ ΟΜΟΣ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ DVD ΜΕ ΤΑΙΝΙΕΣ (avi mpeg2 divx xvid mkv) ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ (srt , kai elaxista sub).... ΙΔΙΟ FILENAME ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΤΙΤΛΟ...

 

1. ΘΕΛΩ ΕΝΑ DVD PLAYER NA ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ, ΟΧΙ ΟΜΟΣ ΝΑ ΤΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΑ

2. ΝΑ ΠΕΖΕΙ ΤΗΝ ΠΛΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΒΙΝΤΕΟ ΑΡΧΕΙΩΝ

3. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΩΝ FILENAMES, AMA EINAI ΜΕΓΑΛΑ ΔΗΛΑΔΗ??? (lord.of.the.rings.the.two.towers.DvDrip.Xvid,aXXo.avi ΚΑΙ lord.of.the.rings.the.two.towers.DvDrip.Xvid,aXXo.srt)

 

ΤΗΑΝΚΣ

 

2.Συνήθως παίζουν avi (divx/xvid), egw den exw δει ακόμα player που να παίζει mkv.

3.Ανάλογος πόσα σου επιτρέπει το Joliet (νομίζω 32) και το iso.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...