Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα με υγραέριο. Γνώμες


algait

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεγάλο ρόλο παίζει η εγκατάσταση εγώ πριν ένα χρόνο έβαλα στη viagas ιερά όδο στην Σκοντα στο αμάξι Κια Ceed 1.6 έχω κάνει με το άεριο 140.000 χιλιόμετρα και όλα μαι χάρα παίζει πολύ βασικό ρόλο να το πηγαίνεις για σερβισε σε αυτούς μόνο καθε 15.000 που αλλάζουν φιλτρο και αναβαθμιζουν τον εγκεφαλο επισηε εμενα μου βάλανε το συστημα με λαδιερα για να μην έχω θέμα με τις βαλβιδες του αμαξιου καθως αεριο βενζινη εχουν μια διαφορα στη θερμοκρασια.Το πιο σημαντικό όποιος βάλει αεριο μην παει στο μαστορι της γειτονιας παρα μονο σε μεγαλο συνεργιο που ειδικευεται και να παρει γνωμες γιατι καποιοι κινητητρες αντιδρουν διαφορετικα.Εγω πηγα εκει γιατι είχα γνωστό και όσο είχαν το αμαξι για να δουν ανα περνει γκαζι η οχι μου ειχαν δωσει αμαξι αντικαταστασης και ολα κομπλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πόσο σας κόστισε παιδιά το όλο σύστημα με το υγραέριο;

 

Πόσο πήγε δηλαδή τελική τιμή και τι εγγύηση σας έδωσαν;

 

Υπάρχουν αρκετά πρατήρια ανεφοδιασμού με υγραέριο ; Άκουσα κάτι περί νοθείας με υγραέριο θέρμανσης και τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο σας κόστισε παιδιά το όλο σύστημα με το υγραέριο;

 

Πόσο πήγε δηλαδή τελική τιμή και τι εγγύηση σας έδωσαν;

 

Υπάρχουν αρκετά πρατήρια ανεφοδιασμού με υγραέριο ; Άκουσα κάτι περί νοθείας με υγραέριο θέρμανσης και τέτοια.

 

Τωρα για ενα αυτοκινητο αν δεν ειναι αμεσου ψεκασμου που παει πιο ακριβα να υπολογιζεις 800-900 ευρω

 

Πριν 3 χρονια σε δυο Audi TT συστημα Aeb  μου ειχε κοστισει 1000 ευρω το καθενα με το KΤΕΟ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο σας κόστισε παιδιά το όλο σύστημα με το υγραέριο;

 

Πόσο πήγε δηλαδή τελική τιμή και τι εγγύηση σας έδωσαν;

 

Υπάρχουν αρκετά πρατήρια ανεφοδιασμού με υγραέριο ; Άκουσα κάτι περί νοθείας με υγραέριο θέρμανσης και τέτοια.

Αν θυμάμαι καλα΄3-4 χρόνια εγγύηση το σύστημα υγραερίου γύρο στο 900 χωρίς ΚΤΕΟ αν θυμάμαι καλα γιατί το έβαλα στο σύστημα πάνω στο χρόνο που αγόρασα το αμάξι.Για νοθείας ισχυεία αλλά πολύ λιγάκι μια φο΄ρα μου έτυχε και μου άναψε απευθείας λαμπάκι εγεκεφάλου ότι κάτι πέζει το πήγα μου είπαν σκάρτο υγαεριο αλλάξαν εκεί τ μπεκ και τα περάσαν στην εγγύηησ και όλα ήταν καλά.Το αμα΄ξι κάνει περισσότερα χιλιόμετρα και από ταξί βέβαια γιατί είμαι delivery boy με αμάξι οπότε καταλαβαίνεις ότι δοκίμάζετε 3 χρόνια που το έχω φουλ.Άμα είσαι από αθήνα και κοντά στα μέρη μου ίσως μπορώ να βρεθούμε να το δεις τι μετατροπές του κάνουν.Απλα το μόνο μιον αν δεν σε ενοχλέι χάνεις χώρο ρεζερβας ή χορο από πορπαγκαζ γιατι εκει μπαινει η φιάλη.Και σε περίπτωση που κάποιος σου καρφωθεί από πίσω δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα έχουν δικλίδες ασφαλέιας όλα

Πριν βάλεις βέβαι πρέπει να σκεφτείς γράφω χιλιόμετρα αρκετά ώστε αν το βάλω να κάνω απόσβεση ή απλά γράφω το μήνα 100 χιλιόμετρα ξερω γω.Εκεί που το έβαλα το πρώτο πράγμα που με ρωτήσαν ήταν αυτό πόσα χιλιόμετρα γράφεις τη βδομάδα και πόσα σε ένα μήνα για να δούμε αν αξίζει ή όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλο ρόλο παίζει η εγκατάσταση εγώ πριν ένα χρόνο έβαλα στη viagas ιερά όδο στην Σκοντα στο αμάξι Κια Ceed 1.6 έχω κάνει με το άεριο 140.000 χιλιόμετρα και όλα μαι χάρα παίζει πολύ βασικό ρόλο να το πηγαίνεις για σερβισε σε αυτούς μόνο καθε 15.000 που αλλάζουν φιλτρο και αναβαθμιζουν τον εγκεφαλο επισηε εμενα μου βάλανε το συστημα με λαδιερα για να μην έχω θέμα με τις βαλβιδες του αμαξιου καθως αεριο βενζινη εχουν μια διαφορα στη θερμοκρασια.Το πιο σημαντικό όποιος βάλει αεριο μην παει στο μαστορι της γειτονιας παρα μονο σε μεγαλο συνεργιο που ειδικευεται και να παρει γνωμες γιατι καποιοι κινητητρες αντιδρουν διαφορετικα.Εγω πηγα εκει γιατι είχα γνωστό και όσο είχαν το αμαξι για να δουν ανα περνει γκαζι η οχι μου ειχαν δωσει αμαξι αντικαταστασης και ολα κομπλε

βαζουν ακομα λαδιερες σε συστηματα του 2016? η λαδιερα ειναι οτι χειροτερο για το αμαξι.παλια που δεν ειχαν την δυνατοτητα τα συστηματα μεσω εγκεφαλου να προγραμματισμουν ετσι ωστε να ψεκαζουν ενα ποσοστο βενζινης σε υψηλα φορτια εβαζαν την λαδιερα η οποια παλι επειδη ηταν μηχανικη πετουσε συνεχεια λαδι με αποτελεσμα να δημιουργει προβληματα στο μελλον.εδω και 4-5 χρονια απλα προγραμματιζουν το συστημα να ψεκαζει βενζινη παραλληλα με το αεριο οταν υπαρχουν μεγαλα φορτια.εγκληματιας οποιος βαζει λαδιερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαζουν ακομα λαδιερες σε συστηματα του 2016? η λαδιερα ειναι οτι χειροτερο για το αμαξι.παλια που δεν ειχαν την δυνατοτητα τα συστηματα μεσω εγκεφαλου να προγραμματισμουν ετσι ωστε να ψεκαζουν ενα ποσοστο βενζινης σε υψηλα φορτια εβαζαν την λαδιερα η οποια παλι επειδη ηταν μηχανικη πετουσε συνεχεια λαδι με αποτελεσμα να δημιουργει προβληματα στο μελλον.εδω και 4-5 χρονια απλα προγραμματιζουν το συστημα να ψεκαζει βενζινη παραλληλα με το αεριο οταν υπαρχουν μεγαλα φορτια.εγκληματιας οποιος βαζει λαδιερες

Το σύστημα το έβαλα το 2011 μέχρι σήμερα δεν είχα κανένα θέμα.Κάτι μου έιχε αναφέρει αυτός τελευταία φορά για τι λαδιέρα σε φάση αναβάθμιση μπας και φάει σουτ τώρα Σεπτέμβρι θα πάω οπότε θα έχω μια εικόνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαζουν ακομα λαδιερες σε συστηματα του 2016? η λαδιερα ειναι οτι χειροτερο για το αμαξι.παλια που δεν ειχαν την δυνατοτητα τα συστηματα μεσω εγκεφαλου να προγραμματισμουν ετσι ωστε να ψεκαζουν ενα ποσοστο βενζινης σε υψηλα φορτια εβαζαν την λαδιερα η οποια παλι επειδη ηταν μηχανικη πετουσε συνεχεια λαδι με αποτελεσμα να δημιουργει προβληματα στο μελλον.εδω και 4-5 χρονια απλα προγραμματιζουν το συστημα να ψεκαζει βενζινη παραλληλα με το αεριο οταν υπαρχουν μεγαλα φορτια.εγκληματιας οποιος βαζει λαδιερες

Ακριβώς έγω έβαλα Lovato Easy&Fast 1-2016 , φυσικά δέν τοποθετήθηκε λαδιέρα.

Έχει ρυθμιστεί να ρίχνει 1λτ/100χλμ & στα υψηλά φορτία.Έχω κάνει απροβλημάτιστα 25.000+χλμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εαν στο μελλον βγει υγραεριο και για ecoboost κινητηρες θα εμπαινε πιο ευκολα στο ford focus ecoboost 1.0 ή στο 1.5; Παιζουν ρολο κυβικα και ιπποι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εαν στο μελλον βγει υγραεριο και για ecoboost κινητηρες θα εμπαινε πιο ευκολα στο ford focus ecoboost 1.0 ή στο 1.5; Παιζουν ρολο κυβικα και ιπποι;

 

Όχι καννα ρολο δεν παιζουν...Εχω δει και σε 1000αρακια . Αν κανουν πολλα χλμ τους συμφερει .Όπως εχω δει και σε πολύ πιο μεγαλα φυσικα όπως το δικο μου CRV.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διαβασα και εγω το πρωι.. Χαμος γινεται μαγκες μου.. Δε ειναι να εμπιστευεσαι κανεναν.. Ποσο δυσκολο ειναι να βρεις πρατηριο εμπιστοσυνης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διαβασα και εγω το πρωι.. Χαμος γινεται μαγκες μου.. Δε ειναι να εμπιστευεσαι κανεναν.. Ποσο δυσκολο ειναι να βρεις πρατηριο εμπιστοσυνης;

 

Αυτο θα φανει στην πορεια...Νομιζω απο οτι εχω διαβασει δεν ειναι θεμα πρατιριουχο η νοθευση αλλα εταιριας .Η κλοπη στο γεμισμα το αντοστροφο . Μεχρι τωρα 4 χρονια σε 3 αμαξια δεν ειχα προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βάζω σε 3 επιλεγμένα πρατήρια. Εδω και 25.000χλμ δέν έχω παρατηρήσει οποιοδήτε πρόβλημα. Πρίν λίγες ημέρες άλλαξα και φίλτρο καυσίμου και ήταν πεντακάθαρο, στις 22.500χλμ με 486 ωρες λειτουργίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πατερας μου ρωτησε το παλικαρι που του εβαλε το υγραεριο στο avensis εδω και καποια χρονια, εαν θα μπορει να βαλει υγραεριο σε καινουριο ford focus και ειπε οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα.. Επισης δινει εγγυηση για 250.000 χιλιομετρα για οποιαδηποτε ζημια παθει ο κινητηρας. Ειναι απο τους καλυτερους σε αυτο τον τομεα. Ο Σταθης απο την Χρυσαυγη Λαγκαδα. Εχω ακουσει σε διαφορα forum ατομα να εχουν παει στον συγκεκριμενο.

 

Παντως ο ιδιος προτεινε toyota auris, καθως τα ford focus εχουν αρκετες φθορες με το περασμα του χρονου. Σε αντιθεση με τον Ιαπωνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πατερας μου ρωτησε το παλικαρι που του εβαλε το υγραεριο στο avensis εδω και καποια χρονια, εαν θα μπορει να βαλει υγραεριο σε καινουριο ford focus και ειπε οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα.. Επισης δινει εγγυηση για 250.000 χιλιομετρα για οποιαδηποτε ζημια παθει ο κινητηρας. Ειναι απο τους καλυτερους σε αυτο τον τομεα. Ο Σταθης απο την Χρυσαυγη Λαγκαδα. Εχω ακουσει σε διαφορα forum ατομα να εχουν παει στον συγκεκριμενο.

 

Παντως ο ιδιος προτεινε toyota auris, καθως τα ford focus εχουν αρκετες φθορες με το περασμα του χρονου. Σε αντιθεση με τον Ιαπωνα.

 

250.0000 χλμ ειναι παρα παρα πολλα και δεν μπορεις να ξερεις τι φταιε αν παθει κατι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...