Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα με υγραέριο. Γνώμες


algait

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρωτιέμαι δηλαδή γιατί δεν το κάνουν όλοι...

 

Γιατί οι περισσότεροι δεν το ξέρουν καν. Από οτι διαβάζω το υγραέριο επιτρέπεται στην Ελλάδα από το 2000, πόσοι το ξέραν αυτό; Εγώ το πρωτοάκουσα πριν 2-3 μήνες λόγω της τιμής της βςνζίνης. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μίλησα με φίλο που έχει γνωστούς για να κάνουμε την μετατροπή στην Βουλγαρία. Οι τιμές είναι πολύ χαμηλές (στα μισά σε σχέση με Ελλάδα) και υπάρχει μηχανικός για να βάλει τη σχετική υπογραφή για ΚΤΕΟ. Βέβαια, υπάρχει κι η άλλη λύση καθώς με 50€ πας Βουλγαρία, σου βγάζουν την δεξαμενή, περνάς ΚΤΕΟ και μετά πας και την ξαναβάζεις. Ταυτόχρονα στη Βουλγαρία έχουν σαφώς μεγαλύτερη εμπειρία από εδώ και τους εμπιστεύομαι περισσότερο.

 

Είμαι αρκετά ζεστός με το θέμα πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με φίλο που έχει γνωστούς για να κάνουμε την μετατροπή στην Βουλγαρία. Οι τιμές είναι πολύ χαμηλές (στα μισά σε σχέση με Ελλάδα) και υπάρχει μηχανικός για να βάλει τη σχετική υπογραφή για ΚΤΕΟ. Βέβαια, υπάρχει κι η άλλη λύση καθώς με 50€ πας Βουλγαρία, σου βγάζουν την δεξαμενή, περνάς ΚΤΕΟ και μετά πας και την ξαναβάζεις. Ταυτόχρονα στη Βουλγαρία έχουν σαφώς μεγαλύτερη εμπειρία από εδώ και τους εμπιστεύομαι περισσότερο.

 

Είμαι αρκετά ζεστός με το θέμα πάντως.

 

Υποθέτω οτι όταν λες οτι σου βγάζουν την μπουκάλα περνάς ΚΤΕΟ σαν απλό αμάξι χωρίς υγραέριο έτσι; Άρα κάθε φορά που πρέπει να πας ΚΤΕΟ θα πρέπει να τρέχεις να αφαιρείς την μπουκάλα στην Βουλγαρία; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εκτός των άλλων καλή τύχη όταν σε κάποιον τυχαίο έλεγχο θα βρεθείς να έχεις μια μπουκάλα με υγραέριο στο χώρο αποσκευών σε βενζινοκίνητο αμάξι..

Όσο για το θέμα των τιμών εδώ στην Ελλάδα για μια ακόμα φορά δείχνουμε πόσο κοντόφθαλμοι και κερδοσκόποι είμαστε. Αντί να κρατηθούν οι τιμές σε λογικά επίπεδα με όφελος και οικονομικό δικό μας και προς το περιβάλλον έχουν κάνει αυτή τη μετατροπή ασύμφορη. Χθες μου ζήτησαν 1900ευρώ!!!! για 5ης γενιάς σε fiesta 1.25! Έλεος πια με τον κάθε καραγκιόζη που θέλει να πλουτίσει σε μια μέρα. Μην τους δίνεται φράγκο. Ψάξτε καλύτερα, παντού, δεν μπορεί κάποιος σωστός θα υπάρχει και όποιος βρεί πρώτος το λέει και στους υπόλοιπους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα πιστευω πως μεχρι 1000-1200ε αξιζει μετα ξεφευγει πολυ. αν μπορεις να το κανεις παντως βουλγαρια κ να εχεις χαρτια καντο αλλιως δεν νομιζω οτι αξιζει.

σημερα θα παρω το δικο μου απο κατσαμπερη και απο δευτερα θα γραψω εντυπωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δε νομίζω να είσαι παράνομος αν έχεις υγραέριο αφού επιτρέπεται και ΔΕΝ είναι απαραίτητο να περάσεις ΚΤΕΟ αμέσως μετά. Μπορείς να ισχυριστείς ότι το έβαλες πριν 2 βδομάδες ξερωγω και δεν πέρασες ακόμη ΚΤΕΟ.

 

Πάντως Βουλγαρία θέλουν 700 ευρώ και εδώ 1700. Τρελλή διαφορά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, θεωρω πολλα χρηματα την εγκατασταση με 1500-2000 ευρω.

Δεν εχουμε βρει κανεναν να το βαζει με λιγοτερα χρηματα, πχ. κατω απο 1000 ευρω?

Θελουμε να κανουμε οικονομία, και ο καθε λαμογιομηχανικος παει να βγαλει κερδος απο εμας με το να μεγαλωνει τις τιμες;

Ολο και περισσοτερα σημεια βαζουν πια, κανεις δεν εχει φτηνοτερες τιμες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν καποιοι σε ΚΑΒΑΛΑ,ΞΑΝΘΗ ,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ που το περνανε με 800 ευρω!

δεν εχω βρει ακομα στοιχεια επικοινωνιας παρα μονο τηλ.!αν βρω κατι παραπανω θα το ποσταρω εδω μεσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν καποιοι σε ΚΑΒΑΛΑ,ΞΑΝΘΗ ,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ που το περνανε με 800 ευρω!

δεν εχω βρει ακομα στοιχεια επικοινωνιας παρα μονο τηλ.!αν βρω κατι παραπανω θα το ποσταρω εδω μεσα!

 

Από βδομάδα που θα πάω Αλεξανδρούπολη έχω σκοπό να ρωτήσω ,θα σας ενημερώσω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν καποιοι σε ΚΑΒΑΛΑ,ΞΑΝΘΗ ,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ που το περνανε με 800 ευρω!

δεν εχω βρει ακομα στοιχεια επικοινωνιας παρα μονο τηλ.!αν βρω κατι παραπανω θα το ποσταρω εδω μεσα!

 

 

Ναι βρε φιλε, αμαρτια να πεταμε ετσι τα χρηματα, επειδη θελουν καποιοι να γινουν πλουσιοι σε μια νυχτα! Οτι νεοτερο εχεις, μην ξεχασεις να ποσταρεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεψτε με το ψαχνω πολυ το θεμα γιατι με ενδιαφερει παρα πολυ!

με καιει μπορω να πω!

δεν γινεται με τετοιες τιμες!

και τωρα που επισημα θα παει και 2 ευρω απο το 2011 γιατι δεν θα εχουμε τελη κυκλοφοριας...παει!

το χασαμε το κορμι πατριωτηηηη!

καβαλα ολοι στην πλατη του υπουργου οικονομικων !χαζουλιακας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι να ρθει η μερα που θα με βγαλεις ψευτη!

μακαρι!

αλλα θα μου πεις,ειναι κατι που ειπαν σε αυτην την κυβερνηση και δεν το πηραν πισω?

τι να πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...