Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@poscaman

 

Ψάξτο και με τον UPU code / match code: CV115456633DE (που σου δίνει η dhl.de)

 

στα ΕΛΤΑ.

 

ευχαριστώ για την παρατήρηση. Το έχω κοιτάξει όμως εδώ και μέρες. βασικά συνέχεια το κοιτάω, και έχω ρωτήσει και ΕΛΤΑ, αλλά καμμία ενημέρωση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι ανοιγεις dispute και απανταει ο πωλητης μετα.

Αν δεν απαντησει σε 5 ημερες κανεις escalate to claim και παιρνει το paypal αποφαση για το ποιος εχει δικιο.

 

οκ ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελω να αγορασω κατι μαγνητες για την ηλ.κιθαρα μου αξιας 90$ απο USA πιστευέτε πως θα μου χρεώσουν τελωνείο?

Οχι και λογω ογκου και λογω αξιας.Ζητα να το στειλουνε με USPS για επιπλεον ασφαλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Μετά από τόσες συναλλαγές θα πέφταμε και σε κακό seller. λοιπόν... Κερδίζω αυτό και πληρώνοντας μου βγάζει μήνυμα ότι αυτή την στιγμή ο πωλητής δεν λαμβάνει πληρωμές μέσω Paypal. εντάξει λέω μπορεί κάτι να έγινε , ας περιμένουμε κάτι μέρες. 5 μέρες παλεύω να τον βρω αλλά δεν απαντάει στα msg μέσω ebay τα οποία πάνε και στο mail του. Απο ότι βλέπω είναι αξιόπιστος και έχουν αγοράσει και Έλληνες από αυτόν. Επικοινώνησα μέσω live chat με ebay και μου παν να του δώσω λίγο χρόνο να απαντήσει. αν τελικά δεν γίνει μπορεί το ebay να μου ακυρώσει την αγορά για την οποία δεν έχω πληρώσει και φέρει ευθύνη ο πωλητής ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει μου απάντησε σήμερα ;) Αντε να δούμε από Tούρκο πωλητή ... Για την αναστάτωση θα του πω στείλε δώρο κανα λουκούμι απο Κωνσταντινούπολη. χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν:

τις τελευταίες 2 φορές που πήγα να χτυπήσω στο ebay στο τελευταίο λεπτό σούπερ ευκαιρία, μόλις έκανα κλίκ στο "place bid" η σύνδεση μου έπεσε (ενώ δεν πέφτει ΠΟΤΕ) και επανήλθε μετά από λίγο, όταν φυσικά είχε λήξει η δημοπρασία. Ξέρει κανείς τι παίζει; Είναι τυχαίο αυτό το ΚΑΘΑΡΑ ΔΙΑΒΟΛΙΚΟ γεγονός; Μπορεί να μην είναι τυχαίο; Γιατί ορκίζομαι πως την 3η φορά που θα συμβεί, θα καταστρέψω ο,τι βρίσκεται γύρω μου και θα αυτοπυρποληθώ. Κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aγορασα ενα ρολοι για ενα φιλο το οποιο δεν ηρθε ποτε.Ο πωλητης μου εκανε τον κινεζο.Αφου ειδα και αποειδα πηγα στο resollution centre και τελικα πηρα τα λεφτα μου πισω.Το θεμα ειναι οτι εχουν μπει στο paypal στο και οχι στην καρτα .Πιστευα οτι θα ηταν στον λογαριασμο του paypal και σε μελλοντικες μου αγορες θα μου τραβηξει χρηματα απο εκει.Ομως σε σημερινες μου αγορες χρεωθηκε παλι η καρτα!!Τελικα τα χρηματα που μου επιστραφηκαν που ειναι και πως μπορω να τα κανω αναληψη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aγορασα ενα ρολοι για ενα φιλο το οποιο δεν ηρθε ποτε.Ο πωλητης μου εκανε τον κινεζο.

Aν πληρωσες με καρτα πιστωτικη ή χρεωστικη, επιστρεφονται στο λογαριασμο της τραπεζας που ειναι συνδεδεμενη η καρτα σου σε 2 - 3 εργασιμες ημερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν πληρωσες με καρτα πιστωτικη ή χρεωστικη, επιστρεφονται στο λογαριασμο της τραπεζας που ειναι συνδεδεμενη η καρτα σου σε 2 - 3 εργασιμες ημερες.

 

ευχαριστω πολυ.θα περιμενω να δω και θα σας ενημερωσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά μπήκα στο ebay.co.uk. εκανα την αγορά με paypal, και μετά είδα ότι ο seller είναι taiwan! και τα Nike που αγόρασα θα σταλούνε απο taiwan. που σημαίνει προφανώς τελωνείο?

 

γαμώ το στανιό μου. γιατι είναι co.uk και μπαίνουνε κινέζοι πωλητές μέσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...