Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ βλέπω ότι έχει φτάσει Αθήνα στο 17track. Μήπως έχει κολλήσει σε κάνα τελωνείο;

Μαλλον.....

πολύς καιρός έχει περάσει όμως ακόμα και τελωνείο να είναι.. τι ήταν η παραγγελία? μήπως έχει κατασχεθεί η τίποτα τέτοιο??

......Ηδη επεσε 0,5% η αξιολογηση του , φαινεται οτι δεν ειμαι μονος που εβαλε αρνητικη αξιολογηση.

post-244611-0-41076600-1463643214_thumb.png

post-244611-0-91222100-1463643230_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ω ρε φίλε τι αξιολόγηση είναι αυτή που έχει τον τελευταίο μήνα!! έπρεπε να το τσεκάρεις πιστεύω πριν πάρεις απ αυτόν(εκτός αν δεν ήταν τόσο χάλια όταν έκανες την παραγγελία) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ω ρε φίλε τι αξιολόγηση είναι αυτή που έχει τον τελευταίο μήνα!! έπρεπε να το τσεκάρεις πιστεύω πριν πάρεις απ αυτόν(εκτός αν δεν ήταν τόσο χάλια όταν έκανες την παραγγελία) 

Δεν ηταν τοσο χαλια να φανταστεις χθες που παρεθεσα εικονα ηταν 92,2% πριν 3-4 μερες ηταν 94% , αν θυμαμαι καλα τοτε που αγορασα απο αυτον ηταν πανω απο 98

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω το εξής.

Αν για κάποιο λόγο ο αγοραστής θέλει να μου επιστρέψει το προιόν και εγώ δεν έχω πρόβλημα, τότε εκείνος χρεώνεται και τα έξοδα επιστροφής και τα έξοδα της πρώτης αποστολής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω το εξής.

Αν για κάποιο λόγο ο αγοραστής θέλει να μου επιστρέψει το προιόν και εγώ δεν έχω πρόβλημα, 1.τότε εκείνος χρεώνεται και τα έξοδα επιστροφής και τα 2.έξοδα της πρώτης αποστολής;

Το δυο το ξεχνάς, πανε αυτα όποιος τα χρεώθηκε τα χρεωθηκε

Το ένα τώρα τα χρεώνετε ο αγοραστής άλλα αν παίσεις σε γάτα και σε παει μέσω ππ τοτε τα πληρώνει και αυτα ο πωλητής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να αγοράσω από τον ίδιο αγοραστή δύο παιχνίδια για ps3. Κανονικά δεν θα έπρεπε να πληρώσω μια φορά τα μεταφορικά; Μου τα εμφανίζει δύο φορές τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δυο το ξεχνάς, πανε αυτα όποιος τα χρεώθηκε τα χρεωθηκε

Το ένα τώρα τα χρεώνετε ο αγοραστής άλλα αν παίσεις σε γάτα και σε παει μέσω ππ τοτε τα πληρώνει και αυτα ο πωλητής

Thank you Nic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να αγοράσω από τον ίδιο αγοραστή δύο παιχνίδια για ps3. Κανονικά δεν θα έπρεπε να πληρώσω μια φορά τα μεταφορικά; Μου τα εμφανίζει δύο φορές τώρα.

 

αν δεν το έχει ρυθμίσει αυτός στις λίστες του τα πληρώνεις 2 φορές. στειλτου μήνυμα και πες του το..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να αγοράσω από τον ίδιο αγοραστή δύο παιχνίδια για ps3. Κανονικά δεν θα έπρεπε να πληρώσω μια φορά τα μεταφορικά; Μου τα εμφανίζει δύο φορές τώρα.

Πριν τα αγοράσεις του στελνεις μήνυμα για καλυτερη τιμη στα μεταφορικα. ή το ρυθμίζει εκείνος με τροποποιηση λιστινγκ ή σου επιστρεφει την διαφορά ή σε χρεώνει ως έχει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΓΟΡΕΣ ΑΠΟ EBAY ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ SITE..... EIXA ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΛΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΥΠΡΟΥ.ΑΦΟΥ ΑΛΛΑΞΕ Η ΙΔΙΑ Η ΤΡΑΠΕΖΑ ΣΕ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΟΚ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΑ ΣΤΟ ΕΒΑΥ ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΙ ΣΤΟ PAYPAL ΚΑΙ ΟΛΑ ΟΚ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ,ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΛΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΤΟ ΡΑΥΡΑL ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΓΟΡΕς ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΚΑΙ Η ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΑΓΟΡΕΣ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.ΤΟΤΕ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΤΗΝ VIVA WALLET CARD ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΒΓΑΛΑ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΑ ΙΔΙΑ.....ΜΗΠΩς ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥς ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΗΝ ΑΛΦΑ ΝΑ ΕΒΓΑΖΑ ΜΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ........ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΓΟΡΕΣ ΑΠΟ EBAY ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ SITE..... EIXA ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΛΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΥΠΡΟΥ.ΑΦΟΥ ΑΛΛΑΞΕ Η ΙΔΙΑ Η ΤΡΑΠΕΖΑ ΣΕ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΟΚ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΑ ΣΤΟ ΕΒΑΥ ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΙ ΣΤΟ PAYPAL ΚΑΙ ΟΛΑ ΟΚ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ,ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΛΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΤΟ ΡΑΥΡΑL ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΓΟΡΕς ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΚΑΙ Η ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΑΓΟΡΕΣ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.ΤΟΤΕ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΤΗΝ VIVA WALLET CARD ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΒΓΑΛΑ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΑ ΙΔΙΑ.....ΜΗΠΩς ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥς ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΗΝ ΑΛΦΑ ΝΑ ΕΒΓΑΖΑ ΜΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ........ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ.

 

 

1. Κατ' αρχάς δεν καταλαβαίνω γιατί γράφεις με κεφαλαία σαν να φωνάζεις.

 

2. Μάλλον δεν έχεις καταλάβει ότι έχουμε CC, κοντά 1 χρόνο, και οι αγορές από το εξωτερικό με ελληνικές κάρτες είναι πολύ περιορισμένες για πολλούς λόγους.

 

3. Η Viva Wallet δεν έχει σχέση με την Εθνική. Μήπως εννοείς κάποια άλλη;

 

4. Λύσεις υπάρχουν με τις κάρτες εξωτερικού (Leupay, Revolut) που έχουν ξεχωριστά νήματα για να διαβάσεις τα υπέρ και κατά και να αποφασίσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...