Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε αυτό υποψιαζόμουν και εννοούσα. Εφόσον δεν υπάρχει ταχυδρομική αποστολή σε κάτι και απλά σου στέλνει ένα e-mail με τον κωδικό, δεν τίθεται θέμα "πορείας"... Ή θα δούλευε σήμερα, βλέπει την παραγγελία σου και στέλνει τον κωδικό, ή δεν θα δούλευε οπότε όλα θα συνέβαιναν κάποια στιγμή από Δευτέρα. Αφού λύθηκε οκ. Πολύ βιαστικοί είστε πάντως μερικοί! Αμέσως πανικός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ε αυτό υποψιαζόμουν και εννοούσα. Εφόσον δεν υπάρχει ταχυδρομική αποστολή σε κάτι και απλά σου στέλνει ένα e-mail με τον κωδικό, δεν τίθεται θέμα "πορείας"... Ή θα δούλευε σήμερα, βλέπει την παραγγελία σου και στέλνει τον κωδικό, ή δεν θα δούλευε οπότε όλα θα συνέβαιναν κάποια στιγμή από Δευτέρα. Αφού λύθηκε οκ. Πολύ βιαστικοί είστε πάντως μερικοί! Αμέσως πανικός...

Είχα χρόνια να κάνω αγορά από ebay και δεν ήμουν σίγουρος. Πίστευα ότι θα ερχόταν αμέσως κάποιο email επιβεβαίωσης όπως γίνεται αλλού. Δεν είχα πρόβλημα να πάρω και από εβδομάδα το κλειδί, απλώς επειδή δεν πήρα αμέσως email επιβεβαίωσης νόμιζα ότι κάτι πήγε στραβά. Τώρα που έμαθα πάντως θα ξέρω για την επόμενη φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

98% positive feedback είναι άθλιο για το ebay. Και 7€ άδεια Win 10 είναι ανησυχητικά χαμηλή τιμή.

 

 

ειναι νομιμη κομπινα. υπαρχει και σε χαμηλοτερη τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας,

 

σκεφτομαι να αγορασω ενα αντικειμενο αξιας 300,00 ευρω απο το ebay, απο Κινα.

 

http://www.ebay.com/itm/262612342553?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

  και τα μεταφορικα ειναι 
Standard Shipping from China/Hong Kong/Taiwan to worldwide

 

Θα περασει απο τελωνειο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα θα είναι ογκώδες δέμα και μάλλον θα τραβήξει το ενδιαφέρον του τελωνειακού.

Καλημερα,

ο πωλητης μου ειπε το εξης

Dear customer, you do not need to pay any tariffs, we have paid the tariff

 

Ισχυει αυτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Προσπαθωντας να κανω μια αγορα προ καιρου στο e bay και εχοντας λιγοτερα χρηματα στον λογαριασμο μου ή δε θυμαμαι το λογο που δεν εγινε τοτε και δεν ασχοληθηκα .. κρατηθηκε η αγορα και ο πωλητης δηλωσε unpaid και ανοιξε case ..εγω του εστειλα μνμ οτι δν θελω να το αγορασω πλεον... αλλα τον κοβω μ@@@ ..τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις? παιζει να μου τραβηξει απο paypal χρηματα? πως πρεπει να κινηθω?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά σου έκανε και άνοιξε case ο πωλητής. Μερικοί μπορεί να το έχετε δει σαν παιχνίδι το ebay, αλλά κάποιοι βγάζουν το ψωμί τους από εκεί. Δεσμεύθηκες να αγοράσεις κάτι, τον έγραψες και αυτός έχασε κάποιον άλλον πελάτη εξαιτίας σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθωντας να κανω μια αγορα προ καιρου στο e bay και εχοντας λιγοτερα χρηματα στον λογαριασμο μου ή δε θυμαμαι το λογο που δεν εγινε τοτε και δεν ασχοληθηκα .. κρατηθηκε η αγορα και ο πωλητης δηλωσε unpaid και ανοιξε case ..εγω του εστειλα μνμ οτι δν θελω να το αγορασω πλεον... αλλα τον κοβω μ@@@ ..τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις? παιζει να μου τραβηξει απο paypal χρηματα? πως πρεπει να κινηθω?

Ευχαριστω

 

 

οχι ρε. απλα θα εχεις ενα στιγμα πως αγορασες κατι και δεν το πληρωσες. αμα το κανεις αρκετες φορες θα εχεις επιπτωσεις

το κανει ο πωλητης για να παρει τα fees πισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλημερα και απο εμενα .....

 

εχω παρει ενα κινητο απο ebay αμερικη και εχω το εξης προβλημα ...... εδω και 16 μερες το δεμα μου ειναι στο τελωνειο και δεν εχω παρει καμια ειδοπησει απο κανεναν και τιποτα.... πηρα ενα τηλ εγω στο τελωνειο και μου λενε να περιμενω τι γινεται ? μηπως θα φτιαξουν κανα ωραιο κοστουμι ? $$$$$$$$$$$

 

υ.γ κοστος κινητου + μεταφορικα 365usd

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού μπήκε στο τελωνείο, προετοιμάσου για τα χειρότερα, δηλαδή 24% ΦΠΑ στην τιμή που θα βρει ο τελωνειακός στο δίκτυο + 12€ τέλη ΕΛΤΑ, και έχει στο μυαλό σου και τις 2 άλλες περιπτώσεις, δηλαδή να βγει είτε με χρέωση 3€ είτε ελεύθερο.

 

Σε κάθε περίπτωση, διώξε το άγχος και ξέχασε το θέμα μέχρι να σου έρθει το ειδοποιητήριο ή το δέμα στο σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...