Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι το ξερω, αλλά εχω πάρει κ εγω χωρίς tracking. Αν είναι έτσι και εγω μπορώ να παίρνω από όποιον βρω χωρίς και να τα παρω τζάμπα

Ακριβώς και μόλις μαζευτούν τα report πανω σου ξεχνα τις αγορες στο ebay.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να ακούω αυτές τις λογικές γάμ&το. Το πρώτο πράγμα που πάει το μυαλό μας είναι πως θα κλέψουμε τον άλλον;

Καλά κάνουν τελικά και όλο και λιγότεροι στέλνουν Ελλάδα. Λυπηρό!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω μια απορεία. Στα στοιχεία αποστολής να βάλω όνομα στα ελληνικά ή στα αγγλικά? (Πάντα όπως είναι στην ταυτότητα)

 

Και στην διεύθηνση (στην χώρα και πόλη αγγλικά νομίζω) επίσης ελληνικά η αγγλικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω μια απορεία. Στα στοιχεία αποστολής να βάλω όνομα στα ελληνικά ή στα αγγλικά? (Πάντα όπως είναι στην ταυτότητα)

 

Και στην διεύθηνση (στην χώρα και πόλη αγγλικά νομίζω) επίσης ελληνικά η αγγλικά?

Ποσων ετων εισαι ?

Ναι το ξερω, αλλά εχω πάρει κ εγω χωρίς tracking. Αν είναι έτσι και εγω μπορώ να παίρνω από όποιον βρω χωρίς και να τα παρω τζάμπα

Εξαρτατε που θες να στειλεις και σε ποσο "βρωμικο" λαο/συστημα απευθυνεσαι ...

Εαν στελνεις Βραζιλια ξεχνα το untracked .

Εαν στελνεις Αμερικη που παει γρηγορα και δεν φημιζονται για τα "κολπα" τους στειλε untracked , με το οποιο ρισκο βεβαια.

 

Ολα αυτα και παλι βεβαια αν στελνεις κατι των 10-20-30 ευρω γιατι εαν πας να στειλεις κατι με σοβαρη αξια (πχ κινητο) και τσιγκουνευτεις τα 2.5€ του tracking τοτε εισαι αξιος της μοιρας σου ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 . Απλά κάπου σε ένα άρθρο για αγορές από Gearbest έχω διαβάσει πως στην οδό βάζουμε με ελληνικά το όνομα της για να μπορεί να αναγνωριστεί από τα τοπικά ταχυδρομία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω μια απορεία. Στα στοιχεία αποστολής να βάλω όνομα στα ελληνικά ή στα αγγλικά? (Πάντα όπως είναι στην ταυτότητα)

 

Και στην διεύθηνση (στην χώρα και πόλη αγγλικά νομίζω) επίσης ελληνικά η αγγλικά?

Μα είναι ερώτηση αυτή...??? Αφού στέλνεις σε διεθνή προορισμό φυσικά θα βάλεις όλα τα στοιχεία σου στα Αγγλικά.Μου θυμίζεις κάποια στιγμή που αγόρασα από έναν Γερμανό κάτι πράγματα και είχε όλη τη σελίδα στα Γερμανικά οπότε αγόρασα κανονικά και το Feedback το έγραψα στα Ελληνικά για πρώτη μου φορά έτσι για το ξεκόλλημα. Οχι ότι του έκανα κάτι αλλά από αντίδραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε τσακάλια! Δεν ειπα ότι θέλω να κλέψω κανέναν! Σαν παράδειγμα το λέω γιατί θέλω να στέλνω κάτι μικροπράγματα χωρίς trackibg. Και θελω να αποφύγω αυτό το πράγμα. Ναι τα 2.5€ στα 7€ που είναι η αξία του. Ε Ναι τα τσιγκουνευομαι.
Ευχαριστώ για την απάντηση btw  :-) 
Blacktan  θες να μου πεις πως USA και ΕΕ είναι σχετικά ασφαλές ε ?

Επεξ/σία από paganinigr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τσακάλια! Δεν ειπα ότι θέλω να κλέψω κανέναν! Σαν παράδειγμα το λέω γιατί θέλω να στέλνω κάτι μικροπράγματα χωρίς trackibg. Και θελω να αποφύγω αυτό το πράγμα. Ναι τα 2.5€ στα 7€ που είναι η αξία του. Ε Ναι τα τσιγκουνευομαι.

Ευχαριστώ για την απάντηση btw :-)

Blacktan θες να μου πεις πως USA και ΕΕ είναι σχετικά ασφαλές ε ?

Σχετικα ναι , μιας και εχουν και σωστα ταχυδρομεια και γρηγορα.

Κατι Βραζιλιες , καναδα ,ισραηλ απεφυγε τα χωρις tracking (Βραζιλια ακομη και με tracking)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαξε ο ταχυδρομος και ο καινουργιος ειναι τουβλο και δεν αφηνει τιποτα στη πορτα μου.

Μου ηρθε συμφωνα με το tracking ειδοποιηση αλλα δε τη βρισκω πουθενα.

Εαν παω στο καταστημα χωρις την ειδοποιηση,θα το δωσουν το δεμα,η πρεπει να περιμενω τη 2η ειδοποιηση και να προσευχομαι το γιδι να τη βαλει σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια,

Μια ερωτηση, θελω να αγορασω ενα ανταλακτικο για το αυτοκινητο απο Αγγλια, μαζι με τα εξοδα αποστολης βγαινει 405 ευρω, δεχεται paypal, θελω να ρωτησω υπαρχει καποιο οριο που θετει το paypal για αγορες? Μεχρι τωρα οι αγορες που κανω απο ebay με paypal ειναι της ταξης των 10 μεχρι 200 ευρω, θα εχω καποιο θεμα?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οριο της συνδεδεμενης καρτας σου στο paypal ειναι και το εκαστοτε οριο του paypal για verified λογαριασμους.

Πως βλεπουμε το οριο? πρεπει να παρω την τραπεζα μου?

ξεχασα να αναφερω οτι τις αγορες τις κανω με το κολπακι με τους 2 λογαριασμους απλα μεταφερω τα χρηματα στον αλλον που δεν εχει καποια καρτα συνδεδεμενη μεσα, με την μεθοδο request money.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...