Προς το περιεχόμενο

Δυσλειτουργίες της υπηρεσίας aDSL/ISPs/Γραμμές ΟΤΕ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το atn σου πάντως είναι και για παραπάνω απο τα 10-13 mbps που έπιανες.Τωρα,η ζητας απο τον πάροχο να προσαρμοστεί ανάλογα και το τιμολόγιο προς τα κάτω,σε σχεση με αυτα που σου προσφερει,η δηλώνεις ξανά βλάβη και ελπίζεις να βελτιωθεί η κατασταση.

Προφανως και δίνεις τσάμπα λεφτα για τέτοιες ταχύτητες,ελπίζω να μην πληρώνεις και για εως 24...

Έχω πάρει 4-5 φορές γενικά ανά δύο βδομάδες συνέχεια ακούω την ίδια απάντηση είναι στο χέρι του ΟΤΕ δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι.αυτο μου λένε..ναι μέχρι 24 πληρώνω φίλε.μου έχει χαλασει όλη η καθημερινότητα..Κάθομαι και δεν μπορώ να δω ταινία να παίξω ονλινε τπτ.δεν ξέρω πως να χειριστώ το θέμα..Θα πλήρωνα για να φτιαχτεί αλλά ούτε αυτό δεν μπορώ να κάνω..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

interleave depth 133 ??? :confused: :confused: :confused: :confused:

εχεις θεμα σιγουρα

 

 

 

too much freaking noise

 

 

interleave depth 256 ??? :ph34r:

 

OMG

Επειδη εχω και εγω μεγαλο interleave depth σε vdsl 50 ara (1900 κατι) ...επηρεαζει κάπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω και εγω μεγαλο interleave depth σε vdsl 50 ara (1900 κατι) ...επηρεαζει κάπου?

 

 

σου μειωνει την ταχυτητα το interleave για να μην εχεις αποσυνδεσεις λογω θορυβου. γινεται πιο σταθερη

δες και το Interleave Delay (Up/Down) τι σου γραφει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Όταν βάζω να κατεβάσω torrents ο ΟΤΕ μου κάνει throttle την ταχύτητα και όχι μόνο το torrent κατεβάζει έως 200kbps (ενώ έχω 1500kbps και συνήθως έτσι κατεβάζει) δεν μου φορτώνει ούτε τις σελίδες. Αυτό μου είχε ξαναγίνει στο παρελθόν και είχα επικοινωνήσει με τον ΟΤΕ πολλές φορές για να λυθεί. Υπάρχει κάποια λύση να κάνω μόνη μου ή πρέπει να μπω πάλι στην διαδικασία να τους πρήξω στα τηλέφωνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο χθες το πρωί έχουν κοπεί όλα τα τηλέφωνα στην περιοχή μου στους Αγ. Αναργύρους. Μάλλον κάποια μαλακία κάνανε γιατί σκάβουνε εδώ και καιρό και βάζουν μάλλον ρεύμα για φώτα. Το ηχογραφημενο μήνυμα του Οτε λέει θα αποκατασταθεί η βλάβη μέχρι 31 Μαίου. Αν αργήσει τόσο μπορώ να ζητήσω έκπτωση στο λογαριασμό; Κάτι τέτοιο είχα διαβάσει πιο παλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο χθες το πρωί έχουν κοπεί όλα τα τηλέφωνα στην περιοχή μου στους Αγ. Αναργύρους. Μάλλον κάποια μαλακία κάνανε γιατί σκάβουνε εδώ και καιρό και βάζουν μάλλον ρεύμα για φώτα. Το ηχογραφημενο μήνυμα του Οτε λέει θα αποκατασταθεί η βλάβη μέχρι 31 Μαίου. Αν αργήσει τόσο μπορώ να ζητήσω έκπτωση στο λογαριασμό; Κάτι τέτοιο είχα διαβάσει πιο παλιά.

 

Γίνεται αυτόματα αυτό, δε χρειάζεται να κάνεις κάτι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις αιτημα δεν γινεται τιποτε.Αλλος στην περιοχη μπορει να μην τον νοιαζει.

 

Δημιουργείται αυτόματα εντολή μέσω του crm το οποίο πάει στο billing για αποχρέωση. Είναι αλήθεια όμως ότι κάποιες φορές υπήρξε πρόβλημα και έπρεπε να γίνει εντολή χειροκίνητα μέσω sr από το front office ώστε να γίνει η αποχρέωση από το second level.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον για καλό το κόψανε 3 μέρες. Έχουν σκάψει όλα τα πεζοδρόμια καμιά 100ρια μέτρα απο το σπίτι και σιγά σιγά πλησιάζουν και προς εμάς. Ρώτησε ο αδερφός μου προχθές εναν του οτέ που πείραζε το Καφάο εκεί δίπλα μας και του είπανε οτι περνάνε καινούριες γραμμές γιατί αυτές που έχουν είναι παλιές.

 

Ελπίζω μόνο να εννοούν οπτικές για vdsl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...