Προς το περιεχόμενο

Δυσλειτουργίες της υπηρεσίας aDSL/ISPs/Γραμμές ΟΤΕ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 12/11/2018 στις 7:53 ΜΜ, Greekz είπε

Καλησπερα. Μενει κανενας Νικαια;; Απο το πρωι δεν εχουμε ιντερνετ και απο τον οτε μας λενε πως θα παρει 10 μερες να φτιαχτει η βλαβη

Υπάρχει καλωδιακή στη περιοχή εδώ και μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 hours ago, manosn2 said:

Αν βάλω το παλιό ρούτερ δεν έχω θέμα. 

επειδη μου φαινεται χλωμο αυτο που γινεται και κατι δεν παει καλα σηκωσε χαρακτηριστικα γραμμης απο το παλιο ρουτερ και χαρακτηριστικα γραμμης απο το νεο ρουτερ.επισης στο νεο ρουτερ η ταχυτητα αυτη ειναι με wireless ή με καλωδιο? γιατι ασχετα με την τηλεφωνια στο ιντερνετ δεν πρεπει να υπαρχουν διαφορες.πρεπει και τα 2 πχ να συγχρονιζουν 8 και να μπορεις να κατεβασεις και με τα 2 με 8 Mbit.

11 hours ago, panossar95 said:

Υπάρχει καλωδιακή στη περιοχή εδώ και μέρες.

καθημερινα ποσες καλωδιακες υπαρχουν ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, poulinos είπε

 

καθημερινα ποσες καλωδιακες υπαρχουν ....

Υπήρχε και μια μεγάλη Καλλιθέα, δε ξέρω αν έκλεισε. 

Αλλά ναι, πάρα πολλές και συνήθως είναι κοντά στο μήνα για να φτιαχτούν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, panossar95 said:

Υπήρχε και μια μεγάλη Καλλιθέα, δε ξέρω αν έκλεισε. 

Αλλά ναι, πάρα πολλές και συνήθως είναι κοντά στο μήνα για να φτιαχτούν. 

αν ειναι απερχομενο και ειναι 10-20 ζευγαρια μια χαρα.αν τωρα ειναι κεντρικο και ειναι τιποτα 200ζευγο τοτε αστα να πανε.εχω δει πολλες φορες πχ να λενε αρση καλωδιακης στις 10 του μηνος μετα να πηγαινει 13 μετα 23 κτλ.εδω φυσικο αεριο μπορει να περασει και να κοψει καλωδιο του οτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, poulinos είπε

αν ειναι απερχομενο και ειναι 10-20 ζευγαρια μια χαρα.αν τωρα ειναι κεντρικο και ειναι τιποτα 200ζευγο τοτε αστα να πανε.εχω δει πολλες φορες πχ να λενε αρση καλωδιακης στις 10 του μηνος μετα να πηγαινει 13 μετα 23 κτλ.εδω φυσικο αεριο μπορει να περασει και να κοψει καλωδιο του οτε.

Ναι προφανώς η ημερομηνία δεν λέει τίποτα. Δεν υπάρχει στάνταρ ημερομηνία για τέτοια βλάβη. Μπορεί να κάνει από 2 μέρες μέχρι 2 μήνες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, panossar95 said:

Ναι προφανώς η ημερομηνία δεν λέει τίποτα. Δεν υπάρχει στάνταρ ημερομηνία για τέτοια βλάβη. Μπορεί να κάνει από 2 μέρες μέχρι 2 μήνες

και μετα αντε να το εξηγησεις στον πελατη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, panossar95 said:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ποτέ. Άστο

e nai σου λεει μετα ο πελατης.μα εγω δεν ξερω τον οτε εσας εχω για παροχο και ολα τα υπολοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Greekz είπε

Τελικα εφτιαξε σημερα οποτε ολα καλα

Ε ναι, ήταν τουλάχιστον 20 μέρες η καλωδιακή εκεί. Οπότε τυχερός ήσουν που επηρεάστηκες τελευταία στιγμή και για λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Greekz said:

Τελικα εφτιαξε σημερα οποτε ολα καλα

μια χαρα

2 hours ago, panossar95 said:

Ε ναι, ήταν τουλάχιστον 20 μέρες η καλωδιακή εκεί. Οπότε τυχερός ήσουν που επηρεάστηκες τελευταία στιγμή και για λίγο.

μπορει και απλα και το δικο του ζευγαρι να την ψιλογλυτωσε και να επαιζε οριακα. πχ να επαιζε μονοπολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, poulinos είπε

μια χαρα

μπορει και απλα και το δικο του ζευγαρι να την ψιλογλυτωσε και να επαιζε οριακα. πχ να επαιζε μονοπολο

Καλά ναι δεν αποκλείεται. Αλλά ποντάρω ότι επειδή υπάρχει καιρό βλάβη εκεί λογικά το έφτιαξαν.

Και φυσάει και σήμερα, πανικουλης με κολώνες και καλώδια προβλέπω από αύριο 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνω στο mycosmote να βλεοω τους λογαριασμούς μου. Βαζω αριθμο σταθερου και κωδικο λογαριασμου . Μου βγαζει θα σας σταλει κωδικος πιμβστο σταθερο αριθμο.

Το προβλημα ειναι οτι εγω σταθερη συσκευη δεν εχω ακομα, δεν μου δίνει επιλογες να βαλω τον αριθμο κινητού. Ετσι δεν μου δινει προσβαση. Πως αλλιώς μπορώ να μαθω το πιν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

εν συντομία το πρόβλημά μου:

Είμαι στον Cosmote με απλή 24 ADSL και εδώ και περίπου 2 χρόνια συγχρόνιζα 14-15 Mbps

Την προηγούμενη Παρασκευή νεκρό το τηλέφωνο και το internet δούλευε οριακά με ταχύτητα στα 2,8 mbps και το attenuation να εκτοξεύεται.

Δηλώνω βλάβη και επιτέλους έρχεται τεχνικός στο κουτί σήμερα και διορθώνουν τη βλάβη. Μόνο που τώρα λέει με κλειδώνει στα 10 Mpbs οπότε χοντρικά έχω μια απώλεια 30% στην ταχύτητα.

Του λέω που συγχρονίζα πριν και επιμένει πως αποκλείεται!!! Μιλάω μαζί τους, με τμήμα τεχνικών, 13888, κλπ και επιμένουν πως αυτή είναι η ταχύτητα του δικτύου για εμένα και δε μπορούν να κάνουν τίποτα.

Στην ερώτηση μου "πως ξαφνικά έπεσα από τα 14 στα 10?" καμία ουσιαστική απάντηση και αερολογίες.

Βέβαια όλως περιεργως μου λένε όλοι "μόνο με fiber θα σωθείτε κλπ"

 

Μπορεί κάποιος γνώστης να μου πει τι μπορεί να συμβαίνει και αν ενδεχομένως κλειδώνουν επι τουτου χαμηλότερα για να πουλήσουν ακριβότερες συνδέσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα απο σημερα ειδα στις ρυθμισεις του ρουτερ οτι με γυρισανε σε Transmission mode VDSL2 και απο 16 που κλειδωνα πηγε στα 18 για μενα μια χαρα ειναι για adsl 24 που πληρωνω στον οτε ..αλλα ρωταω γιατι το κανανε ...εντο μεταξυ η γραμμη μου ακομα δεν δινει vdsl ενω εχουν μπει καφαο διπλα μου του οτε vdsl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...