Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σπεκτ γιατι τετοια τρελα με τρεξιμο? Εγω οτι εχει να κανει με αεροβιο ποδηλατο, τρεξημο το βαριεμαι απιστευτα, δοκιμαζα τα παντα και τα γουσταρα σχεδον ολα, εκτως απο αυτα... Μπορεις να μου πεις κατι να με πεισεις για ο αντιθετο?

 

 


 

Για κοιλιακούς/ραχιαίους, χρειάζεσαι 6 λεπτά κάθε πρωί. Τις καθημερινές, μόλις ξυπνήσεις. 4 λεπτά κοιλιακούς σε στυλ ΤΑΒΑΤΑ (φώτη, ουουυου) και στα καπάκια άλλα 2 ραχιαίους. 

 

.

 

Για καντο αυτο αν μπορεις λιγο πιο συγκεκριμενο, γιατι ψαχνω και γω λυση. Βαριεμαι να κανω τους κοιλιακους στο γυμναστηριο, ειτε πριν ειτε μετα τα οργανα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ποιά η άποψη των ειδικών του φίτνες θρέντ περί νιτρικών;

 

Ο ύπνος κάνει καλύτερη δουλειά. Αλλά ας μιλήσουν και οι πραγματικοί χρήστες. Nicoc και Bosei μπορεί να έχουν δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφτασε τσιτ μιλ τρελλο... Ντονερ μοσχαρισιο γιαουρτλου, πατατες με σος και κολοκυθοκεφτεδες.

 

 

@rock φανταζομαι πως ο καθενας το κανει για τους δικους του λογους. Χτιζεις φυσικη κατασταση, αντοχη.. Γυμναζεις τη καρδια βασικα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χειμώνας κ όγκος θα πονέσει το σαγόνι αφου ειμαι στις 2500cal χωρίς αερόβια κ δεν παίρνω , δηλαδή στο όγκο μπορεί να φτάσω 3500++ θα δω πως θα πάει , κανα 10ρι κιλα θα βάλω
άφησα και μούσι/γένι φάση this is sparta κ γουστάρω αχχα
 

Ποιά η άποψη των ειδικών του φίτνες θρέντ περί νιτρικών;

αν και δεν ειμαι ειδικός , αυτό που κάνω δεν υπάρχει  B)  θα σου απαντήσω 
Μερικά ειναι καλά , μερικά ειναι άχρηστα

χρειάζονται σε ορισμένους που πχ κάνουν κουραστική χειρωνακτική εργασία κ στα καπάκια πηγαίνουν για προπόνηση , δεν ειναι απαραίτητα αλλα τους βοηθάνε.

Σε όλους τους άλλους ειναι απλά για διασκέδαση , δεν χρειάζονται πραγματικά αλλα θα χαρείς προπονήσεις γιατι θα βγαίνουν καλύτερες αναλόγως τι νιτρικό πήρες, άλλα δίνουν pump , άλλα δύναμη άλλα αντοχή. (ψάξε τα συστατικά μην πετάξεις τα λεφτά σου και δες τι κάνει το καθένα κ ποσότητες αλλιώς check reviews)

τα περισσότερα με καθημερινή χρήση αρχίζουν σύντομα και δεν σε πιάνουν με αποτέλεσμα να χρειαστεί να αυξήσεις την δόση. Απο πχ 1 σκούπ σε 1,5 και μετά σε 2 . Καλό ειναι να τα χρησιμοποιείς στις δυσκολότερες για εσένα προπονήσεις αφήνοντας μια μέρα κενή κάθε φορά , δηλαδή απέφυγε την καθημερινή χρήση.
 
προσωπικά έχω δοκιμάσει 3 , τα δυο αποσύρθηκαν λόγο dmaa και το τρίτο θα αποσυρθεί γιατι έχει κάτι ανάλογο

στα 3 scoop έφτασα πριν τελειώσουν κ δεν με ένοιαζε γιατι τα ειχα πάρει τζάμπα , δεν πλήρωσα 
οι ουσίες που ειναι καλές ειναι παράνομες καλώς η κακός και δεν πρόκειται να βγουν ξανά , δηλαδή σπάνια θα βρεις νιτρικό που να σε κάνει να μη θες να φυγεις απο το γυμναστήριο. 

ενα απο τα αρνητικά ειναι οτι μετά την διακοπή για λίγες μέρες μπορεί να νιώθεις πεσμένος σε θέμα ενέργειας/δύναμης αναλόγως που σε βοηθούσε.

ειναι κ άλλα αλλα νυστάζω δεν την παλευω να γράψω , ελπίζω να βγαίνει νόημα ε χααχ 
με λίγα λόγια αν έχεις λεφτά για ξόδεμα ψάξτο και πάρε κάποιο καλό , όπως θα έδινες 50 euro για ενα videogame πχ
δες το καθαρά σαν διασκέδαση γιατι ουσιαστικά αυτό ειναι .

τέσπα gn


πεταμενα -κυριολεκτικα - λεφτα!

+1

αλλα το παλιό craze της driven sports στα 3 scoop σε έφτιαχνε άσχημα αχχα
θυμάμαι το tunel view και πως ακουγόταν η μουσικη του γυμναστηρίου κ το αγόραζες με φπα κανονικά
και μετά κυνηγάνε τα δεντράκια αχχαχχαχαχαχαχ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wizzy, κάνε το εξής: Δευτέρα - Τετάρτη - Παρασκευή: 5 φορές Pull ups μέχρι failure. 1η φορά το πρωι, 2η νωρίς το μεσημέρι, 3η νωρίς το απόγευμα, 4η αργά το απόγευμα, 5η βράδυ. Προσπάθησε δηλαδή να τις μοιράσεις μέσα στη μέρα. 

 

Τρίτη - Πέμπτη, κάνε το ίδιο αλλά αυτή τη φορά push-up. Με τα χέρια δίπλα-δίπλα εστιάζεις σε τρικέφαλους, σε νορμάλ απόσταση στήθος και ευρύ άνοιγμα τους ώμους. 1 σετ έκαστο -άρα 3 σετ τη φορά-, 5 φορές μέσα στη μέρα

 

Για κοιλιακούς/ραχιαίους, χρειάζεσαι 6 λεπτά κάθε πρωί. Τις καθημερινές, μόλις ξυπνήσεις. 4 λεπτά κοιλιακούς σε στυλ ΤΑΒΑΤΑ (φώτη, ουουυου) και στα καπάκια άλλα 2 ραχιαίους. 

 

ΣΚ άστο ελεύθερο, οι μυς χρειάζονται ξεκούραση για να αναπλαθούν.

 

Δεν είναι και το πιο πλήρες πρόγραμμα αλλά νομίζω θα σε βολέψει. Θέλει λίγο χρόνο, είναι ευέλικτο και γίνεται με τα όργανα που διαθέτεις. Α, να πάρεις στρώμα για τους κοιλιακούς.

 

Γιάννη, thanks man. Φαίνεται καλό πρόγραμμα, θα το πάρω σιγά σιγά και βλέπουμε.

 

Σκέφτομαι αντί για 3 μέρες pull ups, να κάνω Δευτέρα - Παρασκευή pull ups και Τετάρτη chin ups τη μία εβδομάδα και την άλλη Δευτέρα - Παρασκευή chin ups και Τετάρτη pull ups.

 

ΤΑΒΑΤΑ κάνω (Φώτη, ακούς? :P) στη διάρκεια των ποδηλασιών, για τους κοιλιακούς έφτιαξα custom made ρόδα (θυμάσαι; μου είχες δώσει την ιδέα και μια περιγραφή των υλικών), οπότε μάλλον θα την "ξεσκονίσω". Στρώμα έχω, θα βάλω και τους ραχιαίους (superman extensions, φαντάζομαι) και θα είμαι jet.

 

Για να δούμε... Θα κρατάσω σημειώσεις και postάρω την πρόοδό μου.

 

Υ.Γ.: Τα Σαββατοκύριακα θα έχει ξεκούραση του άνω σώματος και θα "δίνω πόνο" στα πόδια! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα tabata γραφετε βλεπω ο Φωτης να μη ξαναμπαινει :P

 

Α χτες , εκανα πρωτη φορα προβολες ποδιων!

Σουπερ ασκηση ενιωςα σχεδον ολο το ποδι να δουλευει. Και το σημαντικοτερο... Το γονατο μου παει μια χαρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα η ρόδα με πονάει τη μέση. Ίσως να είναι λάθος η τεχνική αλλά δεν το ρισκάρω, δεν αξίζει, έχει κι αλλού πορτοκαλιές ;)

 

Ροκ, το ΤΑΒΑΤΑ είναι απλό. Κάνεις 20'' κοιλιακούς -όποια άσκηση γουστάρεις- 10'' ξεκούραση, και ξανά το ίδιο για 8 σετ = 4 λεπτά. Κάνει δουλειά!

 

Μαργαρίτα μη μασάς, ο Φώτης καταβάθος αγαπάει ΤΑΒΑΤΑ, δεν τον χάνουμε με τίποτα  :devil:

Στις προβολές να έχεις το νου σου να μην τεντώνεις το πόδι, εκεί είναι το ρίσκο που μπορεί να σου κάνει ζημιά στο γόνατο. Μικρό βήμα μπροστά κι είσαι μια χαρά. Με τον καιρό θα την κάνεις κρατώντας 1 δίσκο σε κάθε χέρι, είναι πολύ καλή άσκηση.

 

Άσχετο αλλά αφιερωμένο

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σήμερα μετά από κάτι ασκήσεις στήθους ένιωσα μια ενόχληση στον καρπό. Συγκεκριμένα όταν τον λυγίζω προς τα έξω νιώθω ένα ελαφρύ πόνο που ξεκινάει από τον καρπό μέχρι και 5-6 εκατοστά πριν τον αγκώνα. Τένοντας λέτε να είναι; Μόλις το ένιωσα φοβήθηκα λίγο, διέκοψα το πρόγραμμα μου και πήγα για τρέξιμο. Τι μου προτείνεται να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα η ρόδα με πονάει τη μέση. Ίσως να είναι λάθος η τεχνική αλλά δεν το ρισκάρω, δεν αξίζει, έχει κι αλλού πορτοκαλιές ;)

 

Ροκ, το ΤΑΒΑΤΑ είναι απλό. Κάνεις 20'' κοιλιακούς -όποια άσκηση γουστάρεις- 10'' ξεκούραση, και ξανά το ίδιο για 8 σετ = 4 λεπτά. Κάνει δουλειά!

 

Μαργαρίτα μη μασάς, ο Φώτης καταβάθος αγαπάει ΤΑΒΑΤΑ, δεν τον χάνουμε με τίποτα  :devil:

Στις προβολές να έχεις το νου σου να μην τεντώνεις το πόδι, εκεί είναι το ρίσκο που μπορεί να σου κάνει ζημιά στο γόνατο. Μικρό βήμα μπροστά κι είσαι μια χαρά. Με τον καιρό θα την κάνεις κρατώντας 1 δίσκο σε κάθε χέρι, είναι πολύ καλή άσκηση.

 

Άσχετο αλλά αφιερωμένο

 

 

Ωχ αυτο ειναι το ταβατα? Ετσι κανουμε το ζεσταμα στο Μαι Ται. Για μια ωρα μας εχει να κανουμε ασκησεις με 20 δευτερα μεσα 10 ξεκουραση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ροκ πέρα απο την ευεξία κτλ και τα καλα στην υγεία που σου προσφέρει έχει άλλη καυλα να τρέχεις στο βουνό.. ειδικά όταν πρόκειται είσαι σε μέρος που δε. Το ξέρεις. Επίσης δοκιμάζεις τα όρια σου κάθε φορά κάτι που στα βάρη δεν μπορείς. (Μπορείς αλλα σε άλλο κομμάτι)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ροκ, το ΤΑΒΑΤΑ είναι απλό. Κάνεις 20'' κοιλιακούς -όποια άσκηση γουστάρεις- 10'' ξεκούραση, και ξανά το ίδιο για 8 σετ = 4 λεπτά. Κάνει δουλειά!

 

 

τι κάνει ακριβώς? καίει θερμίδες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...