Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε τρωει ο κωλος σου να φας τιποτα μουτζες παλι σπεκτ

 

αχαχαχαχ πλακα κανω ο ποδηλατης δε κανει τετοια :-) :ph34r: B) 

 

 

φωτη καλος ηρθες ρε φιλε !

ειδα και ενα βιντεο που ανεβασες τις προαλλες :)

http://news247.gr/eidiseis/psixagogia/humor/vinteo_anarrixhsh_poy_kovei_thn_anasa_sto_thryliko_matterhorn_twn_alpewn.3023577.html

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Σε τρωει ο κωλος σου να φας τιποτα μουτζες παλι σπεκτ

 

αχαχαχαχ πλακα κανω ο ποδηλατης δε κανει τετοια :-) :ph34r: B) 

 

 

φωτη καλος ηρθες ρε φιλε !

ειδα και ενα βιντεο που ανεβασες τις προαλλες :)

http://news247.gr/eidiseis/psixagogia/humor/vinteo_anarrixhsh_poy_kovei_thn_anasa_sto_thryliko_matterhorn_twn_alpewn.3023577.html

Aυτη ειναι η αποστολη της mammut  αν δεν κανω λαθος απο φετος .Πολυ τεχνικο βουνο  δεν το εχω κανει  εχω κανει Montblanc ομως που ειναι πιο ψηλο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως και μονο που βλεπω το  βιντεο αγχώνομαι :-)

επισης ειδα αυτο ,  το οποιο δε το εκανα ουτε με ολα τα λεφτα του πλανητη !

http://news247.gr/eidiseis/kosmos/news/to_pio_epikindyno_monopati_ston_kosmo.3035431.html

πες μου κατι ρε φιλε , δεμενοι ειναι ολοι αυτοι που περνανε απο εκει η πανε και  χυμα ?

ενα σταβωπατημα δηλαδη και αντε γεια ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nai δεμενοι μeταξυ τους συνηθως ανα τριαδες αναλογα τον αριθμο .Ο λογος που δενονται ειναι για ασφαλεια σε περιπτωση που πεσει καποιος σε τρυπα ,γλιστρισει κτλ οι αλλοι με τα κραμπον και τα ice axes και τα ποδια κανουν την αγκυρα μια κινηση που την εχεις μαθει στην εκπαιδευση και γινεται αστραπιαια και μηχανικα .

O Αρχηγος εχει την ευθυνη για τις ασφαλειες στα σχοινια τις δικλειδες και ειναι παντα ο πιο εμπειρος και ο πιο ικανος .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4 βδομάδες που κάνω pull ups, από τις 3 επαναλήψεις ανέβηκα αισίως στις 7. Είδα διαφορά στα χέρια και νομίζω ότι αυτή η άσκηση ευθύνεται κατά κύριο λόγο. Σύμφωνα με το σχεδιασμό, τις 7 θα τις έπιανα κάπου τα Χριστούγεννα. Τώρα ευελπιστώ για 15 επαναλήψεις ως τότε.

 

Χτες παρατήρησα ότι άρχισε να διακρίνεται καθαρά το "δάκρυ" λίγο πάνω από το γόνατο. Πρώτη φορά στη ζωή μου βάζω "καλά" κιλά κι έχω αρχίσει να σχηματίζω μυώδες σώμα. Ρε το σκατόγερο, δεν το περίμενα. 

 

Αυτή η χρόνια θα είναι αφιερωμένη στα βάρη με ελάχιστη -αλλά όχι καθόλου- αεροβική. Έχω μπει σε ένα θετικό κύκλο όπου η σκληρή προπόνηση αποδίδει κι αυτό με ωθεί να κάνω ακόμα πιο σκληρή προπόνηση που αποδίδει περισσότερο κι έτσι δίνω κι άλλο ζόρι που...

Καταλάβατε που πάει το πράγμα :)

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες μια ερωτηση.... Ειχα σημερα προπονηση , στο δρομο που γυρναγα ψιλοζαλιστηκα. Ηρθα σπιτι και παλι ενιωθα ψιλοζαλισμενη, εφαγα. Τα ιδια. Νιωθω καπως περιεργα τα ματια μου, σα κουρασμενα... Πχ τωρα στο ταμπλετ εχω βαλει τη φωτεινοτητα τερμα χαμηλα και η τηλεοραση νιωθω να μ ενοχλει.. Τι παιζει; Θα ζησω;;

 

Η πριπονηση μου ηταν σε γηπεδο και ειχα φαει και μια μπανανα μια ωρα πριν. Πρωτη φορα το παθαινω αυτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες μια ερωτηση.... Ειχα σημερα προπονηση , στο δρομο που γυρναγα ψιλοζαλιστηκα. Ηρθα σπιτι και παλι ενιωθα ψιλοζαλισμενη, εφαγα. Τα ιδια. Νιωθω καπως περιεργα τα ματια μου, σα κουρασμενα... Πχ τωρα στο ταμπλετ εχω βαλει τη φωτεινοτητα τερμα χαμηλα και η τηλεοραση νιωθω να μ ενοχλει.. Τι παιζει; Θα ζησω;;

 

Η πριπονηση μου ηταν σε γηπεδο και ειχα φαει και μια μπανανα μια ωρα πριν. Πρωτη φορα το παθαινω αυτο..

 

Πήγαινε σε οφθαλμίατρο να κάνεις έλεγχο τα μάτια σου. Παίζει να έχεις μυωπία ή αστιγματισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες μια ερωτηση.... Ειχα σημερα προπονηση , στο δρομο που γυρναγα ψιλοζαλιστηκα. Ηρθα σπιτι και παλι ενιωθα ψιλοζαλισμενη, εφαγα. Τα ιδια. Νιωθω καπως περιεργα τα ματια μου, σα κουρασμενα... Πχ τωρα στο ταμπλετ εχω βαλει τη φωτεινοτητα τερμα χαμηλα και η τηλεοραση νιωθω να μ ενοχλει.. Τι παιζει; Θα ζησω;;

 

Η πριπονηση μου ηταν σε γηπεδο και ειχα φαει και μια μπανανα μια ωρα πριν. Πρωτη φορα το παθαινω αυτο..

 

Πολλα μπορει να φταινε, οπως να σου βγηκε συσσωρευμενη η κουραση της εβδομαδας σε συνδυασμο με την προπονηση. Δεν ξερω αν εκανες HIIT, αλλα τα παρουσιαζει καμια φορα αυτα.

Γενικα, κατα πασα πιθανοτητα δεν ειναι κατι σοβαρο. Φαε καλα, κοιμησου-ξεκουρασου καλα και βλεπεις πως θα σαι αυριο.

 

edit: +αυτο που λεει ο φιλος απο πανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαργαριτα μηπως σου πεσε η πιεση ? μπορεις να την μετρησεις ?

φαε λιγη ζαχαρουλα να ανεβει  και μην τρομαζεις μη φοβασαι  ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μυωπια, ελεγχω παντα τα ματια μου, καθε χρονο.

 

Εκανα HIIT ναι και ανεβασα παλμους φουλ.

 

@Maus για πεσμενη πιεση αλατι ξερω.. Αν και εφαγα θα παω να φαω και μια κουταλια τωρα ετσι σκετη.

 

Ευχαριστω παιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το αλατι κ η ζαχαρη την ανεβαζει !

επειδη ξερω για ενα ψιλοθεματακι με τους παλμους που εχεις πει γι αυτο σου λεω μην τρομαζεις κ μην φοβασαι

χαλαρωσε κ θα σου περασει ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου 'χει τύχει μερικές φορές αντίστοιχη ζαλάδα μετά από τρέξιμο (ειδικά αν σταματήσω απότομα), δεν νομίζω ότι είναι τπτ ανησυχητικό εκτός αν συμβαίνει συχνά-πυκνά.

 

btw το παρακάτω πρόγραμμα είναι εντάξει για κορμό/χέρια 3-4 φορές τη βδομάδα; Αφήνω τπτ σημαντικό εκτός;

 

 

3 sets

Bicep Curls x12

Shoulder Press x12

Incline Chest Fly x12

Τα παραπάνω είναι με αλτήρες, όχι με μπάρα αν παίζει κάποιο ρόλο.

 

3 Drop sets

Pull ups (+10, +5, χωρίς έξτρα βάρος, όσες επαναλήψεις μπορώ)

Push ups (το ίδιο)

 

Και για κοιλιακούς στο τέλος ένα σετ των 15 με +5kg, 12 Russian Twists με +5Kg και τέλος 30 ακόμα κοιλιακοί ( 10 κανονικοί 20 πλάγιοι )

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις αφήσει απέξω τρικέφαλους και πλάτη. Πρόσθεσε βυθίσματα και κωπηλατική κι είσαι εντάξει.

 

Α, έχεις αφήσει απέξω και τραπεζοειδής, δε ξέρω αν σε ενδιαφέρει το συγκεκριμένο σημείο βέβαια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

σημερα εκανα κατι το οποιο θα με κανει να βρισω παααρα πολυ!!! Δηλωσα για τον Ενιπεα. 22χλμ στον Ολυμπο! εχω 2 μηνες να προπονηθω μεχρι τον αγωνα!! Εχει να πεσει κλαμμα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μυωπια, ελεγχω παντα τα ματια μου, καθε χρονο. <br><br> Εκανα HIIT ναι και ανεβασα παλμους φουλ.<br><br> @Maus για πεσμενη πιεση αλατι ξερω.. Αν και εφαγα θα παω να φαω και μια κουταλια τωρα ετσι σκετη.<br><br> Ευχαριστω παιδια

να σου ζησει! Να το χαιρεσαι! :P

 

Sent from my iPhone5 using Insomnia

<p>σημερα εκανα κατι το οποιο θα με κανει να βρισω παααρα πολυ!!! Δηλωσα για τον Ενιπεα. 22χλμ στον Ολυμπο! εχω 2 μηνες να προπονηθω μεχρι τον αγωνα!! Εχει να πεσει κλαμμα...</p>

spect δεν σε φοβαμαι το εχεις , λιωσε στην προπονηση και θα βγει και αν φτασεις στα ορια σου στον αγωνα κατα την διαρκεια σκεψου πως δεν εχεις ιδεα ποια ειναι τα ορια σου και συνεχισε.

 

Sent from my iPhone5 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...