Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

αχαχαχχα και τα 2 ρε!!!

 

τελικα τι το θελα το διαβασμα...μια χαρα ημουνα τοσες μερες.. αρχισα κι απο τα νευρα και το αγχος το ριξα στο φαι :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εριξα ρυθμο και εκανα 15χλμ σημερα αλλα διαφορετικη διαδρομη με ανηφορες. απολογισμος

 

5.15/χλμ μεσος ορος

1.18.46 τα 15χλμ

1.170 θερμιδες οφφ

γαμπες οκ

αριστερη ωμοπλατη τσιμπηματα στην αρχη μετα απο ενα δεκαλεπτο περασε!!

δεξις ωμος οφφ! με τσιμπησε λιγο χτες στα πουλ οβερ , την ακουσα καλα στον υπνο το βραδυ που κοιμηθηκα με το χερι προς τα πανω

και σημερα στην προπονηση το ενοιωσα ξανα! 

 

οπως με βλεπω ελατωνω κατα πολυ τα βαρη και δινω πιο πολλη σημασια στο τρεξιμο γιατι θελω να τρεξω ενα συγκεκριμενω αγωνα το Μαι αν καταφερω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω έχω μαμήσει τους ώμους μου και είμαι σε περίοδο επανένταξης με λάστιχα αντίστασης και με μηχανήματα. 
Τα πλακώνω στον ύπνο μου με αποτέλεσμα να τραυματίζονται αυτά τα χαζά μυάκια. Και η μαλακία είναι πως αποτελούν κλειδί στον άνω κορμό, αν τραυματιστείς μένεις πολύ πίσω προπονητικά. Ευτυχώς, την γλίτωσα και αρχίζω και επανεντάσσομαι κομπλέ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο την επαρκη ξεκουραση (που πολλες φορες δεν την εχω) πως αλλιως αντιμετωπιζονται τα DOMS? Οι αθλητες Wrestling πχ Που κοπανανανε το κορμι τους ολοι μερα, νομιζω βυθιζονται σε παγωμενο νερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Spect επρεπε ηδη να το χεις κανει αυτο! Κανε φοκους σ ενα πραγμα και συγκεντρωσου εκει. Δεν εχει νοημα να πιεζεις τα πραγματα και στο τελος να βγαλεις κανα τραυματισμο και να μη μπορεις να τρεξεις.

 

In other news μολτο για πρωινο. Δεν υπαρχει σωτηρια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μαργαρίτα μιλάς Εσύ Που βγήκες οφφ στον ενα μηνα; :-P

 

Να το κάνω πιο νωρίς δεν μπορούσα γιατι το καλοκαίρι ήμουν εκτός τρεξίματος λόγο κούρασης και μετά έλειπα όποτε δεν έκανα τίποτα απο τα δυο. Τώρα ξεκινάει η σεζόν οπότε ντάξει είμαι.

Έκανα Σήμερα δικέφαλο τρικεφαλο και έβαλα λίγα κιλά για να μην ζοριστω.. σαν να μην έκανα προπόνηση :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισα ισα ρε εγω ημουν noobας και τη πατησα εσυ ο παλιος :P πρεπει να μπορεις να συγκρατεισαι! :)

υπαρχει , λεγεται porridge.

P2120410.JPG?1403239165

Τι ναι τουτο παλι;; Γλυκο το βλεπω....χτες βραδυ τσακισα ενα πυραυλο ολο σοκολατα, γυρισε το ματι αναποδα λεμε χαχχα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γαλα και βρωμη σε ενα κατσαρολακι (μισο λιτρο με 5-6 κουταλιες της σουπας βρωμη) , το ανακατευεις 5 λεπτα μεχρι να γινει σαν κρεμα.

 

μετα βαζεις οτι θες μεσα. μελι-κανελα , φρουτα φρεσκα/αποξυραμενα , γενικα οτι θες.

 

τουμπανο για πρωινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ρε βαλτε βρωμη,γαλα(ή νερο αλλα με γαλα ειναι πιο ωραιο) και κανελα! Και οτι αλλο γουσταρετε και αφηστε το απο το βραδυ στο ψυγειο!

την επομενη μερα εχει απορροφησει ολα τα υγρα και ειναι τουμπανο! και επισης σε κραταει πιο πολυ ωρα χορτατω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξει τωρα φανταζομαι ειναι κομπλε.

αν το φαω πρωι πρωι το χειμωνα απο το ψυγειο , θα σου πω που θα περασω την υπολοιπη μερα μου :P

 

επισης προσωπικα δε μου αρεσει οταν μασαω τη βρωμη , γι αυτο την ζεσταινω για να λιωνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω αυτο το θεμα με τα παγωμενα το πρωι το χω κ εγω... Μεγαλη μαλακια!!!

 

Λοιπον επειδη με το διαβασμα θελω να τρωω πηγα και πηρα κρανμπερις που μου χαν τελειωσει.. Αφου θελω να μασουλαω ας μην ειναι μπουρδες τουλαχιστον!

 

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι... Σε ποια φαση της μερας ειναι καλυτερο να τα τρωμε ή δε παιζει ρολο;; Αν πχ βαλω στο πρωινο μαζι με γαλα βρωμη δημητριακα και μπανανα ειναι του ματς;

Πριν τη προπονηση δινουν καθολου ενεργεια ή μπουρδες;;;

 

Επισης.... Σχετιζονται αραγε καπως με την απορροφηση της πρωτεινης; Αν φαω στο gym μετα το σκουπ μου, θα επιβραδυνουν τη διαδικασια... ; :/

 

 

 

post-179314-0-15191900-1411384938_thumb.jpg

 

(Χωρις ζαχαρη)

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...