Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Πέρα από τα μακροδιατροφικα στοιχεία υπάρχουν και τα μικροδιατροφικα. Και στους ασθενείς που δεν μπορούν να φάνε μπορείς αν θες να δώσεις παρεντερική διατροφή (ενέσιμη ή με όρο) αλλά διαλέγουμε τον ρινογαστρικό καθετήρα (ένα σωλήνα από τη μύτη στο στομάχι) συνήθως για να λαμβάνουν πλήρη τροφή. Φυτικές ίνες, βιταμίνες και ορισμένα ιχνοστοιχεία από που τα παίρνεις; Και αντε πες ότι η λήψη αυτών δε σε νοιάζει. Στο χέσ_μο μετά τι κάνεις χωρίς φυτικές ίνες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από την γάμπα μέχρι και τα τραπέζια έχω doms... Και τώρα που άρχισα να μπαίνω σε ρυθμούς αύξησης φορτίου, θα αναγκαστώ να απουσιάσω για ένα 4μερο, οπότε μετά φτου και πάλι από την αρχή. 

Να δω πως θα κάνω spinning το βράδυ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα δεν παραγεται με προδιαγραφες, αλλα το κρεας εστω και μεταλλαγμενο εχει την πρωτεινη που σου λεει. Τα λαχανικα μαλλον μονο τις οποιες φυτικες ινες εχουν να προσφερουν, αλλα και αυτες καλυτερα να τις παιρνω απο κουακερ, ή οτι αλλο βρω. Βιταμινες αναγκαστικα απο συμπληρωμα... Οποτε μαλλον λαχανικα ενα μεγαλο χ για μενα, δεν πειστηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιος συνδυασμος Φωτη, τα σπανε!

Κι ενα ζευγαρι Timberland κι εκλεισε η φαση αθλητικα/μποτακια :D

 

Βεβαια με προβληματιζει λιγο το να παω για gore tex ή cs... Απ ο,τι διαβαζω και το cs σαν αδιαβροχο το προτεινουν :/

 

@Δημητρα μια ιδεα ειναι... Κι εγω ειμαι με 4 ωρες υπνου, ξυπνια απ τις 6 και νυσταζω.. Αλλα ευτυχως εχω παντα ενα Μοnster στο ψυγειο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιος συνδυασμος Φωτη, τα σπανε!

Κι ενα ζευγαρι Timberland κι εκλεισε η φαση αθλητικα/μποτακια :D

 

Βεβαια με προβληματιζει λιγο το να παω για gore tex ή cs... Απ ο,τι διαβαζω και το cs σαν αδιαβροχο το προτεινουν :/

 

@Δημητρα μια ιδεα ειναι... Κι εγω ειμαι με 4 ωρες υπνου, ξυπνια απ τις 6 και νυσταζω.. Αλλα ευτυχως εχω παντα ενα Μοnster στο ψυγειο :P

Timberland παντα παιζει ενα μποτακι χρονια τωρα.Μην παρεις  gore tex sto παπουτσι δεν ειναι βολικο υλικο γιατι αν περασει απο πανω νερο και μπει μεσα δεν στεγνωνει .Παρε cs.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Μαργαρίτα: Όχι ρε κοπελιά, μην βάζεις αυτά τα δηλητήρια (energy drinks) στον οργανισμό σου, τόση προσπάθεια κάνεις, είναι κρίμα να την χαλάς έτσι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω πολλα χρονια τωρα να βαλω Tim και λεω φετος να επανελθω. Ποιοτικοτατο, ανθεκτικο, ζεστο , συνδυαζεται και με sport casual και με καλυτερο ντυσιμο.. Κορυφη :)

@Μαργαρίτα: Όχι ρε κοπελιά, μην βάζεις αυτά τα δηλητήρια (energy drinks) στον οργανισμό σου, τόση προσπάθεια κάνεις, είναι κρίμα να την χαλάς έτσι.

Ε δε πισω και συχνα, πινω σπανια βασικα! Αλλα οταν λεω σπανια, σπανια! Απλα σε κατι τετοιες στιγμες που εισαι χωμα (και δεν υπαρχει ωρα για υπνο) βοηθαει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ωμοι θα φτιαξουν, Δημητρα, μην αγχωνεσαι. Ειναι απο τα σχετικα ευκολα σημεια, αν ξερεις τι κανεις.

και από τα πιο επίφοβα μπορώ να πω. Πλέον τα ζεσταίνω σε όλες τις προπονήσεις μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τιποτα δεν παραγεται με προδιαγραφες, αλλα το κρεας εστω και μεταλλαγμενο εχει την πρωτεινη που σου λεει. Τα λαχανικα μαλλον μονο τις οποιες φυτικες ινες εχουν να προσφερουν, αλλα και αυτες καλυτερα να τις παιρνω απο κουακερ, ή οτι αλλο βρω. Βιταμινες αναγκαστικα απο συμπληρωμα... Οποτε μαλλον λαχανικα ενα μεγαλο χ για μενα, δεν πειστηκα.

10687159_10152676444488908_5676676205438

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...