Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

In other news... Αρχισε να φαινεται ο τρικεφαλος, διακρινεται πεντακαθαρα. Το πιανω το χρυσουλι μου του λεω καλως ηρθες χαχαχα :P

δωστου χαιρετισματα και να μου το φιλησεις και απο μενα χαχαχαχααχ :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

@maus του χω πει να μη δεχεται απο αγνωστους χαχαχχα

 

@bos νταξει αντε να σ ενοχλει 1-2 μερες δε θα ναι τπτ

 

 

Αααα και να πω οτι τελικα εκανα προπονα χωρις monster :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@μαργαρίτα Sense Mantra 2 (λόγω forefoot strike + προπόνηση 50-50 δρόμο-χώμα). Όσο για τα energy drinks, ο φραπές μετράει; :P

 

@catgirl, αυτό που είπε ο Φώτης χ1000. Dafaq δλδ, το μόνο φαγητό που αναπολώ είναι το ολόκληρο αγριογούρουνο που είχα παραγγείλει κατα λάθος όταν είχα πάει Ταλίν (η τιμή στον κατάλογο ήταν αντίστοιχη μερίδας εδώ :P).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι λετε περι φυτικης πρωτεινης...

 

Εγω χτες εφαγα ρεβιθια και σημερα το μεσιμερι.

 

Πηγα να σκοτωσω καναδυο ατομα στην δουλεια. Ειδικα για το ενα δεν θα με χαλουσε κιολας. Ή τρωω παρα πολλα ή οσο μεγαλωνω με πειραζουν καινουργια πραγματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρολο που το μπροκολο ειναι πλουσιο τα λαχανικα δε τα τρωμε οντως για την πρωτεινη αλλα για ενα σωρο αλλα πραγματα !

ροκ αναθεωρησε , ειναι απο τα πιο ακυρα που μπορει να πει καποιος το οτι ριχνω Χ στις σαλατες και τα λαχανικα , 

καθημερινα να τρως , ουτε που μπορεις να φανταστεις  τι σου προσφερουν ..

 

Ακριβώς αυτό. 

 

 

Καλησπέρα σε όλους,

 

Θέλω να πάρω κάποιο συμπλήρωμα διατροφής/βιταμίνες απο αυτά που έχουν στα φαρμακεία επειδή έρχεται χειμώνας και θέλω να τονώσω το ανοσοποιητικό μου σύστημα για να αποφύγω τυχών ιώσεις. Επίσης εδώ και ένα μήνα έχω ξεκινήσει γυμναστήριο και δίνω περισσότερη έμφαση στον υγιεινό τρόπο ζωής.

 

Αυτό που με απασχολεί είναι το εξής:

Χωρίς την έγκριση κάποιου διατροφολόγου ή γιατρού, υπάρχει τυχών κίνδυνος υπερβιταμίνωσης αν πχ απο την διατροφή μου έχω ήδη κανονικά επίπεδα κάποιας βιταμίνης και με το συμπλήρωμα πάω πάνω απο το όριο?

 

Αν γνωρίζει κανείς σχετικά μ'αυτά ας μου προτείνει κάποιο.

 

 

Αν και τα είπε ο μπος αλλά κάπως... επιστημονικά, να στο πω πιο απλά: Οι βιταμίνες που βρίσκεις στα χάπια δεν απορροφούνται παρά σε πολύ μικρό βαθμό. 

Αν θες να δυναμώσεις τον οργανισμό σου, να τρως καθημερινά 2-3 φρούτα και 1 μερίδα λαχανικά (1 καλή σαλάτα). Προσπάθησε να έχεις ποικιλία.

 

Οι βιταμίνες του εμπορίου είναι πεταμένα λεφτά. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπληρωμα για το ανοσοποιητικο; echinacea. Φυτικο. Εχουν τα φαρμακεια αλλα εγω θα προτιμουσα σε χαπι απο μαγαζι με βιολογικα προιοντα.

 

Επισης...πολλα πορτοκαλια βιταμινη C! (Εκτος δηλ απ ολα τ αλλα φρουτα και τα λαχανικα που πρεπει να τρωμε...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαργαρίτα στιμενο λεμόνι με νερό. Το λεμόνι έχει Πιο πολύ βιταμίνη από το πορτοκαλί

 

Ναι αλλά μπορεί να κάνει ζημιά στο στομάχι. Δεν μπορείς κάθε μέρα να πίνεις στημενο λεμόνι. Αν θες πολύ βιταμίνη C και ασφαλές στομάχι = ακτινίδιο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα το γαστρονομικο οργιο :P

 

@catgirl, αυτό που είπε ο Φώτης χ1000. Dafaq δλδ, το μόνο φαγητό που αναπολώ είναι το ολόκληρο αγριογούρουνο που είχα παραγγείλει κατα λάθος όταν είχα πάει Ταλίν (η τιμή στον κατάλογο ήταν αντίστοιχη μερίδας εδώ :P).

ααα εδω θα τα χαλασουμε.γουσταρω πολυ το μπροκολο.

δεν κανω πλακα η μανα μ το εχει να το λεει ηταν τρελοπαιδο αλλα τουλαχιστον λαχανικα/μπροκολα ετρωγε :P

 

υγ.οταν λες ολοκληρο εννοείς ΟΛΟΚΛΗΡΟ ? κεφαλι μεχρι ουρα?? :o :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααα εδω θα τα χαλασουμε.γουσταρω πολυ το μπροκολο.

δεν κανω πλακα η μανα μ το εχει να το λεει ηταν τρελοπαιδο αλλα τουλαχιστον λαχανικα/μπροκολα ετρωγε :P

 

υγ.οταν λες ολοκληρο εννοείς ΟΛΟΚΛΗΡΟ ? κεφαλι μεχρι ουρα?? :o :o

Εγώ είμαι το ακριβώς αντίθετο, λαχανικά τρώω λίγα & με το ζόρι  :P

υγ

 

 

Κάπως έτσι, χωρίς κεφάλι/ουρά δλδ αλλά όλο το υπόλοιπο:

post-61034-0-51989100-1411500559_thumb.jpg

 

 

 

Να ρωτήσω και κάτι, είναι λογικό σε κάποιες ασκήσεις να έχουμε πολύ γρηγορότερη βελτίωση από ότι σε άλλες;

Πχ στα dropsets στα pull ups είμαι περίπου στα ίδια (από 6(+10kg)/6(+5kg)/6 πήγα 6/7/7) ενώ push ups πήγα από 12/10/9 στα 12/12/12 μέσα σε μια βδομάδα περίπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...