Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4χλμ στο κεντρο της αθηνας, αρκετη ανηφορα, 37' ... Ωραια φαση, κομματια γυρισα βεβαια :P

 

Λοιπον παλι ηρθα με πονοκεφαλο... Θα αρχισω να πιστευω οτι με πιανει σε συνδυασμο με τους υψηλους παλμους. ΑΛΛΑ το κουλο ειναι οτι δεν συμβαινει οταν κανω προπονηση στο διαδρομο, που παλι ανεβαζω..

Να ναι απ την ενταση της μερας; Θα δειξει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Αυτο μου θυμησε το   ''Τι είναι πιο βαρυ 1 κιλο σιδερο η 1 κιλο βαμβακι  ?''  χααχαχαχαχααχ :-)

Γιαννη και 80-82 να εισαι τον μαρτιο μια χαρα ειναι μη τρελλαινεσαι να βαλεις 10 κιλα !

βαλε σαν στοχο χαλαρα τα 7  , χανεις μετα τα  2 οσο πιο καλα γινεται  και  εισαι κομπλε για αυτη την σεζον!

πιο ευκολα , πιο χαλαρα , πιο υγιή και  με λιγοτερη τρελλα  ..

 

Ρε συ μόνα τους μπαίνουν, δεν είναι ότι πιέζομαι να φάω. Ίσα-ίσα που ξαφνιάζομαι όταν ανεβαίνω στη ζυγαριά και τη βλέπω να δείχνει κάθε φορά και υψηλότερο νούμερο. Και το καλό είναι ότι τα επιπλέον κιλά μου αυξάνουν τη δύναμη. Χτες ανέβασα κατευθείαν κατά 2 τα pull ups (συνήθως ανεβάζω κατά 1 κάθε φορά). Ρολάρουμε!

 

Άσχετο, μιλούσα με μια φίλη μου χτες. 1,60 και 52 κιλά, κανονική προς το αδύνατο η κοπέλα. 220 χοληστερίνη και 145 η LDL!! Άμα τρέφεσαι με γλυκά και αηδίες μπορεί να μη βάζεις κιλά αν δεν το παρακάνεις και να νομίζεις ότι δεν έχεις πρόβλημα αλλά εξακολουθείς να γαμάς το σύστημα που σε συντηρεί κι όταν καταρρέει λες da fuck...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γύρισα από την μέτρηση.Λίπος 14,8%, μύες 43,8%, τα άλλα δεν τα θυμάμαι :P 74.1 κιλά.Είμαι οκ.Ίσως χάσω ακόμα 2-3 αν κόψω τα παγωτά και κάποιες άλλες "καταχρήσεις".

Καλή συνέχεια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννης μηπως βιαζεσαι οπως λεει και ο μαου μαους...

 

Νομιζω οσο πιο σταθερα αργα βαζεις τοσο πιο καλα κατανεμημενα θα μπουν...

 

Καντω σε σταδια πχ μεχρι το δεκεμβριο τοσα, μετα τον δεκεμβριο αρχισε να γραμμωνεις για εναν μηνα, μετα παλι δωσε για κανα δυο τρια κιλα και ξανα τον μαιο αρχισε να γραμμωνεις να κοψεις θερμιδες...

 

 

Νομιζω ετσι θα ναι πιο καλα ...

 

Κανεις μονο pull ups ή και chip ups? θα σου προτεινα να τα κανεις εναλλαξ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμώ να βάλω λίπος επειδή θέλω πάντα να υπάρχει διαθέσιμη τροφή για τους μυς όταν της χρειαστούν παρά να τρώω λιγότερο προσέχοντας μη βάλω λίπος και να μην υπάρχει διαθέσιμη τροφή στους μυς όταν τη χρειαστούν. Επιπλέον, το πρόγραμμα που κάνω είναι εξαιρετικά απαιτητικό -νταξ δεν είναι και σαν του σαλονικοκύπριου, αυτός είναι μια κατηγορία από μόνος του- και ζητάει φαι.

 

Σε κάθε περίπτωση, γίνεται μέτρηση στήθους, κοιλιάς και ποδιών κάθε βδομάδα για να βλέπω αν η αύξηση κιλών συνοδεύεται με αύξηση στα κατάλληλα σημεία κι οχι μόνο στα ακαταλληλα. Αν δω ότι λοξοδρομώ, σαφώς και θα κάνω τις απαραίτητες διορθωτικές κινήσεις.

 

Στο άλλο που ανέφερες, κάνω μόνο Pull ups αυτό το μήνα καθώς ξεκίνησα από πολύ χαμηλά (μόλις 3 επαναλήψεις μαξ) ενώ στο chin up έφτανα 8-10 επαναλήψεις. Θέλω να δυναμώσουν καλά-καλά οι μυς της πλάτης που δουλεύονται περισσότερο στο pull-up. Αργότερα, ναι, θα κάνω 2 /1 pull up / chin up. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες και γω αυτο κανω....

 

Δεν με πολυ νοιαζει...

 

Αλλωστε εγω θελω να βλεπω παραπανω κικα στην μπαρα σε μενα δεν με νοιαζει...

 

Ασε που πρεπει να αγορασω δυο πεντακιλα δυο εικοσακιλα και τεσσαρα μισοκιλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Τόνυ στο fitness thread! Το είδαμε κι αυτό: p

Λοιπόν παιδιά θέλω τη γνώμη σας για παπουτσακι.

Θέλω ένα για περπάτημα-ορθός λόγω δουλειάς.(προσεχώς και gym :P)

Σε ένα μαγαζί της γειτονιάς μου ειπαν να πάω σε σόλα σκέτη αντί αεροσολας καθώς είναι καλύτερη και ποιοτικά και οικονομικά.

Λοιπόν είδα ένα reebok z run αλλά μάλλον δεν παίζει νούμερο από skroutz (43).

Προτινετε ένα μουράτο κάτω απο 100€ σε ωραίο χρωματακι (κίτρινο μπόμπα θα ηταν).

Λογικά θα δω αρκετή διαφορά από κάτι nike capri που έχω..

Ευχαριστώ παλικάρια και κορίτσα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε που πρεπει να αγορασω δυο πεντακιλα δυο εικοσακιλα και τεσσαρα μισοκιλα..

 

Έλα από δω γείτονα να δεις πώς φτιάχνεις 50κιλη μπάρα με λιγότερο από 10€. Τρώμε και καμια μπριζολάρα μετά :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη μαζι σου απλα θα δεις οτι οσο βαζεις κιλα , τοσο θα δυσκολευεσαι  να  βαζεις και αλλα ! για καλα κιλα μιλαω !

με αλλη ευκολια μπαινει το 1 κιλο τωρα στα 75και με αλλη οταν θα εισαι 84 γι αυτο σου λεω  και το να βαλεις 5 καλα κιλα δεν ειναι καθολου λιγο , αντιθετος ειναι παααραα πολλα !!! παντως πας σουπερ οποτε συνεχιζουμε !

λοιπον ετσι εβγαλα την σεζον και ετσι ξεκιναμε ! η φωτο ειναι πριν κανα 20ημερο στα 89 κιλα χαλαρος χωρις πριξημο και χωρις σφιξιμο !εννοειται πρισμενος ειμαι διπλασιος αχαχαχααχα

ετσι ξεκιναμε τωρα σιγα σιγα -υγεια να χουμε - να βγαλουμε αλλη μια σεζον (την 20η ? εχω χασει το μετρημα )! 

αντε και καλες προπονησεις σε ολους ! σπεκτ  και ανφας αχαχαχααα

 

 

 

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε το κτήνος.

 

Ερώτηση , πειράζει άμα βράσω μπόλικα αυγά και τα εχω στο ψυγείο για μέρες-χαλάνε τα θρεπτικά συστατικά τους? αυτο το βράσε αυγά κάθε πρωί με την τσίμπλα στο μάτι δεν πάλευεται...

 

Θα ποστάρω σήμερα αύριο το προγραμμα διατροφής που εχω φτιάξει να ακούσω καμία άποψη και καμία προσθήκη αν χρειάζεται...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ΄'ταν ετσι τα κτηνη :)

τιποτα δε παθαινουν φιλος ,  φτιαχνε για 2-3 μερες και μετα ξαναβρασε !

μιας κ τρωμε πολλοι - πολυ αυγο εδω ,  αν θελετε να δειτε αν ειναι οκ τα αυγα που εχετε αγορασει (κρατανε πολυ περισσοτερες μερες απο την ημερομηνια που αναγραφουν στην συσκευασια) καντε ενα τεστ , παρτε μια κατσαρολα με κρυο νερο κ ελαχιστο αλατι και βαλτε μεσα το αυγο ! αν κατσει στον πατο ειναι οκ ! οσο ανεβαινει στην επιφανεια τοσο αερα εχει παρει μεσα ! αν ανεβει τελειος πανω (4) πεταχτε το μη το φατε !

avga5.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη μαζι σου απλα θα δεις οτι οσο βαζεις κιλα , τοσο θα δυσκολευεσαι  να  βαζεις και αλλα ! για καλα κιλα μιλαω !

με αλλη ευκολια μπαινει το 1 κιλο τωρα στα 75και με αλλη οταν θα εισαι 84 γι αυτο σου λεω  και το να βαλεις 5 καλα κιλα δεν ειναι καθολου λιγο , αντιθετος ειναι παααραα πολλα !!! παντως πας σουπερ οποτε συνεχιζουμε !

λοιπον ετσι εβγαλα την σεζον και ετσι ξεκιναμε ! η φωτο ειναι πριν κανα 20ημερο στα 89 κιλα χαλαρος χωρις πριξημο και χωρις σφιξιμο !εννοειται πρισμενος ειμαι διπλασιος αχαχαχααχα

ετσι ξεκιναμε τωρα σιγα σιγα -υγεια να χουμε - να βγαλουμε αλλη μια σεζον (την 20η ? εχω χασει το μετρημα )! 

αντε και καλες προπονησεις σε ολους ! σπεκτ  και ανφας αχαχαχααα

 

 

Eτσι κανε μας κομπλεξικους και λιγα μας κανεις !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...