Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Τα αυγά κρατάνε μέχρι και μήνα βρασμένα στο ψυγείο. Αλλά φροντίστε να τα έχετε κάπως βαθιά, όχι στην πόρτα, είναι η χειρότερη θέση.

 

Αντιλαμβάνομαι αυτό που λες μάους και θα έχω το νου μου. Θενξ :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη, προσάρμοσα την ιδέα/πρόγραμμά σου για pull-ups/chin-ups κτλ και από Δευτέρα ξεκινάω! Σε ευχαριστώ και πάλι. Θα κοιτάξω να postαρω και τα αποτελέσματα της πρώτης εβδομάδας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερες.. χτες δουλεια 16:00-24:00 και τωρα στα καπακια παλι δουλεια...

 

Εχω και προπονηση...

 

Να δουμε τι θα γινει....

εγω μολις ξεκινησα το μεταπτυχιακο μου και ειμαι 8:30 -4:30 δουλεια και 5:15-8:30 μαθημα οποτε

1)Το θεμα διατροφη εχει ψιλογαμηθει

2)γυρναω σπιτι κ διαθεση για τιποτα παρα για υπνο

και ολα αυτα ενω μολις ειχα αρχισει να βλεπω διαφορα...κ ηρθε η απελπισια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις το Σ/Κ ελεύθερο; Αν ναι, μπορείς να κάνεις εκεί σοβαρή δουλειά. Επίσης, το βράδυ, αν αφιερώσεις 10-15 λεπτά σε pull ups/chin ups/push ups, μπορείς να κρατιέσαι σε φόρμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις το Σ/Κ ελεύθερο; Αν ναι, μπορείς να κάνεις εκεί σοβαρή δουλειά. Επίσης, το βράδυ, αν αφιερώσεις 10-15 λεπτά σε pull ups/chin ups/push ups, μπορείς να κρατιέσαι σε φόρμα.

σαββατο μαθημα μεχρι μεσημερι.Αλλα μεσα σε ενα σ/κ τι να κανεις και ποσο δουλεια θα κανει?

Επισης δυστηχως δεν μπορω να κανω καμψεις,ελξεις λογο καποιον θεματων μονο ασκησεις με μπαρα οι οποιες νομιζω οτι γυμναζουν μικροτερη ομαδα μυων?η δεν ειναι το ιδιο αποδοτικες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν όπως είπα και χθες , γράφω πανω-κατω πως εχω διαμορφώσει τη διατροφή...

 

Πρωινο: 8ασπραδια+2ολοκληρα αυγά / 1,5 scoop πρωτεΐνης + 100 γρ βρώμη + 1 φρούτο

 

Δεκατιανό : 1 γιαούρτι 2% + 40 γρ αμυγδαλοκαρυδια

 

Μεσημέρι : 80 γρ ρύζι/μακαρόνια + 200 γρ κοτόπουλο/ψάρι/μοσχαρι/χοιρινό άπαχο + 300 γρ σαλατα πράσινη με μια κουτάλια λάδι + 80 γρ φέτα

 

Απογευματινό : 50-100 γρ παρμεζάνα

 

Προπόνηση

 

Μετά προπόνηση : 1-2 μπανάνες + 1,5 scoop

 

Μια ώρα μετά το μεταπροπονητικο : το ίδιο με μεσημέρι

 

Πριν απο τον ύπνο : 1 cottage + 40 γρ αμυγδαλοκαρυδια.

 

τώρα , ο υδατανθρακας παει με rotation , δλδ τη μια μέρα 80 την άλλη 100 την άλλη 120 και ξανά απ την αρχή , για να μην μπουκώνω.

Σύντομα θα το κάνω 100-120.

 

Αυτά σε γενικές γραμμές , καμία πρόταση για βελτίωση ? κατι που φαίνεται λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς αφού μετράς και μάκρος φρόντισε τουλάχιστον οι ποσότητες πρωτεΐνης που έχεις σε κάθε γεύμα να είναι σταθερές. π.χ. στο μεσημεριανό κόψε λίγο κοτόπουλο και βάλε παραπάνω πρωτεΐνη στο δεκατιανό.

 

Επίσης παρμεζάνα δεν έχει και πολύ νόημα πριν την προπόνηση...πολλά λιπαρά για γεύμα πριν την προπόνηση. Οι μπανάνες επίσης δεν πολυχρειάζονται...καλύτερα π.χ. να προσθέσεις τον υδατάνθρακά τους ισόποσα σε άλλα γεύματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι 10 αυγά + σκούπ ειναι η το ενα η το άλλο.

Παρμεζάνα για λιπαρά και πρωτεΐνη , να βάλω γαλα άμα την βγάλω?

Την μπανάνα την εχω μετά γιατι μετά το σκότωμα κάθε μέρα , θέλω υδατάνθρακα για την πρωτεΐνη και το καλιο για κράμπες και τα σχετικά...άλλωστε πριν εχω φάει αρκετό υδατάνθρακα νομίζω..

@bos , να κόψω και απο το βραδινό? η να το αφήσω όπως ειναι το μετά την προπόνηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι 10 αυγά + σκούπ ειναι η το ενα η το άλλο.

Παρμεζάνα για λιπαρά και πρωτεΐνη , να βάλω γαλα άμα την βγάλω?

Την μπανάνα την εχω μετά γιατι μετά την προπόνηση γιατι μετά το σκότωμα κάθε μέρα , θέλω υδατάνθρακα για την πρωτεΐνη και το καλιο για κράμπες και τα σχετικά...άλλωστε πριν εχω φάει αρκετό υδατάνθρακα νομίζω..

Αν θες και γεύμα ενδιάμεσο από το μεσημεριανό και την προπόνηση (πες και πόσην ώρα απέχουν) βάλε καλύτερα σκέτο υδατάνθρακα με μία πηγή πρωτεΐνης π.χ. ρύζι-κοτόπουλο. Πάντως αν δεν απέχει αρκετά το μεσημεριανό με την προπόνηση κανά 3ωρο ξέρω γω max, τότε δεν χρειάζεται καν γεύμα εκτός κι αν δεν σου αρέσει να πηγαίνεις με το στομάχι να νιώθει άδειο.

 

Μπανάνα βάλε οκ, απλά δεν είναι και απαραίτητη όπως νομίζουμε.

@bos , να κόψω και απο το βραδινό? η να το αφήσω όπως ειναι το μετά την προπόνηση?

Εγώ βασικά το γεύμα μετά την προπόνηση θα το είχα μόνο με πρωτεΐνη και υδατάνθρακα και τα λιπαρά από αυτό θα τα έβαζα όλα το βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσημεριανό τρώω συνήθως κατα της 4-4:30 οποτε προπόνηση πάω κατα της 7-8.

 

Οπότε μόλις τελειώσω εχω μπανάνα+σκούπ και μια ώρα μετά το βραδινό.

Καλές 10+ δλδ αν πάω για προπόνηση στην 8.

 

Οπότε αν βάλω υδατάνθρακα πρωτεΐνη στις 10 , όλα τα υπόλοιπα λιπαρά πρέπει να τα χώρεσω μέχρι τη μια που θα κοιμηθώ + το cottage με τα αμύγδαλα...

 

Δεν νομίζω οτι μπορώ να τρώω φέτα έτσι ξέμπαρκα μόλις τελειώσω το βραδινό...έχετε καμία άλλη πηγή με καλα λιπαρά για να δω πως μπορω να το αντικαταστήσω?

 

 

(Η προπόνηση ειναι 1 ώρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...