Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε μαλακα νικο θες να γραφεις πιο συχνα και πιο λιγα?

γραφεις μια στο τοσο αλλα γραφεις κατι κατεβατα ρε πουστη αλλο πραμα :P

χαχαχαχαχαχα ξεκινάω να γράψω 3 προτάσεις και χωρίς να το καταλάβω βγαίνει κείμενο xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Μια χαρα τα λεει ο νικολας !

αλαντιν γυρισες στα πάτρια εδάφη ? μαργαριτα χρονια πολλα και τογυμπανιασμενα !!

και μια επειδη μ αρεσει το μαυρισμα μου

 

υγ.  ασχετο

τι κωλοφαρδος αυτος ο γαυρος παλι !!!

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παρα πολυ παιδια!! Να μαι υγειης να κανω αυτο που αγαπω θελω :)

Χρονια καλα Μαργαριτα ,πολυχρωμη με πολλα φτερα !

Λογω δουλειας θα απεχω 1 βδομαδα απο το gym  εχουν πεσει και πολλες γιορτες μαζεμενες καλεσματα πολλα,εξοδοι  η καταστροφη  της διατροφης ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια καταστροφή... Όλεθρος κανονικός... Οι κουραμπιέδες κάνουν πάρτι στο στομάχι μου... Το ποσοστό λίπους (το έχω εκπαιδεύσει να είναι χαμηλό :-D) μου δεν είναι καθόλου ευχαριστημένο αυτήν την περίοδο... Άντε, από Ιανουάριο πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον χειμώνα ο οργανισμός δύσκολα αποβάλλει το bf, μια και το κρατάει για να ρυθμίζει/διατηρεί τη θερμοκρασία του σώματος. (μούφες?)
Οπότε, φάτε στάνες :P (Φώτη, άσε φαγητό και για τους/τις υπόλοιπους/ες)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δήμητρα, το ξέρω αυτό για το λίπος, αλλά από τι μία σκέφτομαι ότι είναι κρίμα να πάει στράφι η προσπάθεια τόσων μηνών, από την άλλη όπου και να γυρίσω το κεφάλι μου βλέπω κουραμπιέδες, μελομακάρονα, προσκλήσεις για δείπνα σε φίλους/συγγενείς, κεράσματα από εορτάζοντες, ε.... άει σιχτίρ πια, θα φάω και από Ιανουάριο βλέποντας και κάνοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δήμητρα, το ξέρω αυτό για το λίπος, αλλά από τι μία σκέφτομαι ότι είναι κρίμα να πάει στράφι η προσπάθεια τόσων μηνών, από την άλλη όπου και να γυρίσω το κεφάλι μου βλέπω κουραμπιέδες, μελομακάρονα, προσκλήσεις για δείπνα σε φίλους/συγγενείς, κεράσματα από εορτάζοντες, ε.... άει σιχτίρ πια, θα φάω και από Ιανουάριο βλέποντας και κάνοντας.

όλα είναι στο μυαλό !! εγκράτεια αγαπητέ!!

 εγώ εχθές έκανα κουραμπιέδες για την οικογένεια και δεν άγγιξα ούτε ψίχουλο. όταν είδα πόσα βούτυρα και σπορέλαιο έπρεπε να βάλω έπαθα αναγούλα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να διορθωσω για προηγουμενο ποστ μου ειανι 3 οι γυναικες του θρεντ ειναι και η ΑΚΑΜΠ αλλα την ειχα ξεχασει με αυτο το ονομα που εχει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γαμώ τα ονόματα έχει! :-D

 

Ευχαριστω παρα πολυ παιδια!! Να μαι υγειης να κανω αυτο που αγαπω θελω :)

 

Χρόνια πολλά Μαργαρίτα, ό,τι επιθυμείς με υγεία και καλές προπονήσεις!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλα είναι στο μυαλό !! εγκράτεια αγαπητέ!!

 εγώ εχθές έκανα κουραμπιέδες για την οικογένεια και δεν άγγιξα ούτε ψίχουλο. όταν είδα πόσα βούτυρα και σπορέλαιο έπρεπε να βάλω έπαθα αναγούλα ....

 

Ποια εγκράτεια... Όλεθρος σου λέω, όλεθρος... :-)

 

Πήγα το Σάββατο - με την ευκαιρία αγοράς νέων παπουτσιών για το road bike - κι έκανα bike fitting για να "ταιριάξει" καλύτερα το ποδήλατο πάνω μου. Το δοκίμασα με μια σύντομη βόλτα (30 λεπτά) και η διαφορά ήταν αισθητή. Ανυπομονώ να πάω σε "σοβαρή" ποδηλασία (> 3 ώρες) για να εξάγω τα πρώτα ασφαλή συμπεράσματα - το θέμα είναι πότε. Έπιασε να βρέχει από το Σάββατο το απόγευμα και σταμάτησε Κυριακή απόγευμα - έλεος! Ελπίζω το επόμενο ΣΚ να μην βρέχει - ας έχει κρύο, δεν με νοιάζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Squat: 10 reps @ 120 + 5 set * 3 reps @ 122,5

 

Ψόφος σήμερα...το πρόγραμμα έλεγε τα κάνω ένα MR10 set δηλαδή max reps αλλά μέχρι 10...όχι παραπάνω. Ε βγήκε, είχα ένα ωραίο κόκκινο χρώμα στο τέλος αλλά βγήκε.

 

Μετά είχα τα 5 σετ των 3 reps με 2,5 κιλά παραπάνω και έπρεπε υποτίθεται να κάνω διάλειμμα 60 sec μεταξύ τους...τίποτα δηλαδή...ίσα ίσα να rack-άρω την μπάρα και να πάρω μία ανάσα. Ε παπάρια...ένα σετ κατάφερα να κάνω με 60 sec διάλειμμα και αν πήγαινα να κάνω άλλο ένα τέτοιο μάλλον από εγκεφαλικό θα πήγαινα. τα υπόλοιπα 4 σετ τα έκανα με 90-120 sec διάλειμμα.

 

Άκη νομίζω κάνεις κι εσύ το πρόγραμμα...αν έκανες (ή όταν κάνεις) την πρώτη μέρα της 2ης βδομάδας γράψε εντυπώσεις για να δω αν είμαι μόνο εγώ που τρώω τέτοιο ζόρι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Squat: 10 reps @ 120 + 5 set * 3 reps @ 122,5

 

Ψόφος σήμερα...το πρόγραμμα έλεγε τα κάνω ένα MR10 set δηλαδή max reps αλλά μέχρι 10...όχι παραπάνω. Ε βγήκε, είχα ένα ωραίο κόκκινο χρώμα στο τέλος αλλά βγήκε.

 

Μετά είχα τα 5 σετ των 3 reps με 2,5 κιλά παραπάνω και έπρεπε υποτίθεται να κάνω διάλειμμα 60 sec μεταξύ τους...τίποτα δηλαδή...ίσα ίσα να rack-άρω την μπάρα και να πάρω μία ανάσα. Ε παπάρια...ένα σετ κατάφερα να κάνω με 60 sec διάλειμμα και αν πήγαινα να κάνω άλλο ένα τέτοιο μάλλον από εγκεφαλικό θα πήγαινα. τα υπόλοιπα 4 σετ τα έκανα με 90-120 sec διάλειμμα.

 

Άκη νομίζω κάνεις κι εσύ το πρόγραμμα...αν έκανες (ή όταν κάνεις) την πρώτη μέρα της 2ης βδομάδας γράψε εντυπώσεις για να δω αν είμαι μόνο εγώ που τρώω τέτοιο ζόρι.

M' 'εχει ψήσει και μένα αυτό το προγραμματάκι για αργότερα. Πείτε γενικές εντυπώσεις όσοι το κάνετε, μόλις το ολοκληρώσετε, αν μπορείτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...