Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει ο μπαμπας μ αρκετες γνωσεις θα ελεγα απλα δεν τυχαινει να ειμαστε ιδιες ωρες σπιτι εκτος απο τ βραδυ.Για αυτο ρωτησα και για 3η γνωμη και σαφως το προγραμμα θα το προσαρμωσω στα μετρα μου.Αυτο για την διατροφη ειναι ενα προβλημα αλλα σιγα σιγα το βαζω σε ρυθμο.Κομενα αναψυκτικα κ φαι απο εξω 1 φορα την εβδομαδα το πολυ.Εχω αρχισει εδω και μια βδομαδα περιπου καθε πρωι κανω κοιλιακους(15-20-15) και καμψεις(δεν βγαζω αρκετες ακομα κανω οσες μπορω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

170/420/90, Δήμητρα...

και έχω κολλησει στα κιλά κανα 2βδομαδο.

βραστα τα κιλα, η εικονα μετραει.

εγω κανω πειραματα αλλα μου φαινεται θα κραταω το στομαχι μου. ανεβαζω υδατανθρακα κ αεροβιο. το επομενο που χω στο μυαλο μου ειναι πρωινο αεροβιο μετριας εντασης με το που ξυπναω ανευ μαμ. πειραματοζωο του εαυτου μου εχω καταληξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα...άρα αν εσύ είσαι χαμηλά εγώ είμαι στον πάτο. 80 έως 120 στις μέρες που "ξεδίνω".

 

 

Απλα να πετάξω αποτελέσματα ενώς πειραματισμού που έκανα. Είδα τον Blaha να λέει πολάκις στο νετ, οτι σύμφωνα με σύγχρονες έρευνες ο υδατάνθρακας (σκέτος) δεν αποθηκεύεται σαν λίπος αν δεν είσαι πολύ υπερθερμιδικά (απλά καίγεται από το σώμα και έχεις παραπάνω ενέργεια).

 

Εδώ και ένα μήνα έχω για πρωινό / μεσημεριανό μπισκότα και σοκολάτα με καφέ και πολύ ζάχαρη (high carb low fat). Παρόλο που οι θερμίδες μου αυξήθηκαν (γιατί δεν τα έτρωγα αυτά πριν, ενώ όλες οι άλλες ποσότητες φαγητού είναι ίδιες) δεν έχω καμια αλλαγή στο βάρος, ουτε σωματοδομή (!) ενώ έχω πολυ περισσότερη ενέργεια στις προπονήσεις. 

 

αυτά είναι λογικά πράματα παιδιά, μόνος λόγος να κόψει υδατάνθρακα κάποιος κατ εμέ ειναι να στεγνώσει το σώμα του απο νερά να είναι τελείως φέτες. Να γυμνάζεσαι όμως χωρίς υδατάνθρακα, κάνεις το σώμα σου ατμομηχανή που καίει πέτρες, και δεν γίνεται να αποδίδεις σωστά στις προπονήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λιβε Εγώ μια περίοδο το καλοκαίρι έκανα 5-6 πουλ απς με 20κιλά στο πόδι για έξτρα βάρος. Ακόμη κάνω Δηλαδή μια στο τόσο αλλά με λιγοτερε κιλά Γιατί γέρασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βραστα τα κιλα, η εικονα μετραει.

εγω κανω πειραματα αλλα μου φαινεται θα κραταω το στομαχι μου. ανεβαζω υδατανθρακα κ αεροβιο. το επομενο που χω στο μυαλο μου ειναι πρωινο αεροβιο μετριας εντασης με το που ξυπναω ανευ μαμ. πειραματοζωο του εαυτου μου εχω καταληξει...

To καλοκαιρι θα βαλεις φωτο με μαγιο ολοσωμη να δουμε αποτελεσματα αλλιως τσαμπα λιμοκτονεις !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Boss αύριο πάμε mr10 και καπάκια back off squats -5 κιλά 10σετς 3 ρεπς...Θα πέσει ο πόνος ο σωστός  :devil: .Γαμώ τα κωλοραπς δεν μπορώ να μπώ σε 60sec.

Ναι...έχω αρχίσει ήδη να το βάζω στο μυαλό μου γιατί μόνο ψυχολογικά με τρώει  :cry:. Δεν έχεις δει την πίκρα με οριακά κιλά...γι αυτό θες να μπεις στα 60. Εγώ πάλι 90-120 θα κάνω και μακάρι να μην μείνω από ανάσες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλεξ συμφωνω, χωρις υδατανθρακα δν ζεις, δν εχεις δυναμεις, εισαι μειον γενικα.

 

σε τι ποσοστα μακρος δουλευεις?

 

εχω περίπου 1 χρόνο να ασχοληθώ με μακρος. Απλά γνωρίζω τι τρώω από θερμίδες στο περίπου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μπος το θεμα με τα αρθρα ειναι οτι ολοι αντιγραφουν ολους οποτε συνηθως οταν πεταχτει σε μια σελιδα αργα η γρηγορα θα εμφανιστει και σε μια αλλη για αυτο δεν μου κανει εντυπωση που το ειδες και στο twitter!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπος το θεμα με τα αρθρα ειναι οτι ολοι αντιγραφουν ολους οποτε συνηθως οταν πεταχτει σε μια σελιδα αργα η γρηγορα θα εμφανιστει και σε μια αλλη για αυτο δεν μου κανει εντυπωση που το ειδες και στο twitter!

Δεν βρήκα το συγκεκριμένο στο twitter...κάτι άλλο είδα που με ενδιέφερε που παρέπεμπε σε αυτό το site και πρόσεξα το συγκεκριμένο εκεί μέσα. 

 

Κοίτα...στον χώρο αυτό είναι πολύ μετρημένες οι έρευνες που παίζουν ακόμα οπότε μην σου κάνει εντύπωση που πολλοί παραθέτουν τα ίδια πράγματα, μιάς και είναι λίγες οι original πηγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

απλα το παρατηρω σε πολλα πραγματα! δηλαδη μπορει να δω ενα αρθρο σε μια σελιδα σημερα και μετα απο μια δυο μερες να το δω σε μια αλλη! αλλα αυτο συμβαινει γιατι ο ενας παιρνει απο τον αλλον. Το εκνευρηστικο ειναι οταν το κανουν με θεματα 2-3χρονων και τα προωθουν ξανα λες και ειναι καινουρια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...