Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια πως μπορω να φτιαξω οσο πιο καλους κοιλιακους γινεται? Περα απο τις επαναληψεις που κανω στο γυμναστηριο τι τροφες πρεπει να τρωω που να κανουνε καλο στους κοιλιακους? Καποιο συμπληρωμα θα βοηθουσε?

 

Γενικα πρεπει να φτιαξεις ολοκληρη την σωματοδομη σου ,αν γενικα το σωμα σου ειναι αδυναμο δεν θα δεις κοιλιακους,εκτος και αν εισαι 10 κιλα κατω απο το υψος σου.Ειναι σαν να θες να φτιαξεις ενα σπιτι και ψαχνεις να φτιαξεις την κουζινα οταν δεν εχουν μπει καν οι σοφαδες.Γενικα αν ξεκινας γυμναστικη και μπαινεις σε αυτο το στυλ οτι θες κοιλιακους,δεν θα κανεις τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ευχαριστω πολυ κ τους υπολοιπους για τις ευχες!!!

 

Ωραια μπηκαν τα 25.. Ειμαι ψιλοαρρωστη σημερα :P Βασικα βηχω σα γαϊδουρι τοσο που δακρυζω απ το βηχα.. Και το μονο που σκεφτομαι ειναι μη τυχον ανεβασω κανα πυρετο κ χασω προπονησεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

M' 'εχει ψήσει και μένα αυτό το προγραμματάκι για αργότερα. Πείτε γενικές εντυπώσεις όσοι το κάνετε, μόλις το ολοκληρώσετε, αν μπορείτε!

Έχε το στον νου σου αλλά για μετά από καιρό...εξάντλησε όσο αντέχεις το grinding το linear progression και μετά ξεκίνα το.

 

Πλήρεις εντυπώσεις θα πω εγώ όταν το τελειώσω αλλά μέχρι τώρα μου αρέσει μόνο και μόνο από την συνχότητα...squat 2 φορές/βδομάδα και bench press 2-3 είναι αρκετά tempting.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Squat: 10 reps @ 120 + 5 set * 3 reps @ 122,5

 

Ψόφος σήμερα...το πρόγραμμα έλεγε τα κάνω ένα MR10 set δηλαδή max reps αλλά μέχρι 10...όχι παραπάνω. Ε βγήκε, είχα ένα ωραίο κόκκινο χρώμα στο τέλος αλλά βγήκε.

 

Μετά είχα τα 5 σετ των 3 reps με 2,5 κιλά παραπάνω και έπρεπε υποτίθεται να κάνω διάλειμμα 60 sec μεταξύ τους...τίποτα δηλαδή...ίσα ίσα να rack-άρω την μπάρα και να πάρω μία ανάσα. Ε παπάρια...ένα σετ κατάφερα να κάνω με 60 sec διάλειμμα και αν πήγαινα να κάνω άλλο ένα τέτοιο μάλλον από εγκεφαλικό θα πήγαινα. τα υπόλοιπα 4 σετ τα έκανα με 90-120 sec διάλειμμα.

 

Άκη νομίζω κάνεις κι εσύ το πρόγραμμα...αν έκανες (ή όταν κάνεις) την πρώτη μέρα της 2ης βδομάδας γράψε εντυπώσεις για να δω αν είμαι μόνο εγώ που τρώω τέτοιο ζόρι.

Έχω ακριβώς το ίδιο σήμερα..Πριν λίγο κλαιγόμουν στον αδερφό μου για το πόσο πούτσα θα φάω σήμερα αχαχαχα..Τα 10 θα βγούνε τα 5σετ μετά δεν ξέρω πώς θα βγάλω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακριβώς το ίδιο σήμερα..Πριν λίγο κλαιγόμουν στον αδερφό μου για το πόσο πούτσα θα φάω σήμερα αχαχαχα..Τα 10 θα βγούνε τα 5σετ μετά δεν ξέρω πώς θα βγάλω.

χαχα. Τα 5 δεν θα τα βγάλεις με το διάλειμμα που θέλει αν έχεις το ίδιο ή χειρότερο conditioning από το δικό μου. Μακάρι βέβαια να τα βγάλεις όμως. Με τι κιλά παίζεις σήμερα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα. Τα 5 δεν θα τα βγάλεις με το διάλειμμα που θέλει αν έχεις το ίδιο ή χειρότερο conditioning από το δικό μου. Μακάρι βέβαια να τα βγάλεις όμως. Με τι κιλά παίζεις σήμερα ?

Εγώ θέλω μόνο ένα λεπτό να βάλω και να βγάλω τα wraps ρε οπότε δύσκολα..και εγώ έτσι όπως το κόβω κανένα 90-120sec θα τα κάνω .Αν μείνω με wraps για 5 λεπτά θα σκάσει καμία γάμπα απο την πίεση οπότε άκυρο αχαχαχαχ..Σήμερα 105 MR10 έχω..Έβαλα λιγότερο 1rm στο σκουάτ για να τεστάρω το πρόγραμμα του καντίτο πρώτα..τα τελείως μαξ μου θα τα βαλω όταν τελειώσω τις 6 εβδομάδες και το αρχίσω πάλι απο την αρχή.Φουλ σκουατ το πας έτσι?..μην με πείς οτι κάνεις τπτ 3 εκατοστα κάτω χαχα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω μόνο ένα λεπτό να βάλω και να βγάλω τα wraps ρε οπότε δύσκολα..και εγώ έτσι όπως το κόβω κανένα 90-120sec θα τα κάνω .Αν μείνω με wraps για 5 λεπτά θα σκάσει καμία γάμπα απο την πίεση οπότε άκυρο αχαχαχαχ..Σήμερα 105 MR10 έχω..Έβαλα λιγότερο 1rm στο σκουάτ για να τεστάρω το πρόγραμμα του καντίτο πρώτα..τα τελείως μαξ μου θα τα βαλω όταν τελειώσω τις 6 εβδομάδες και το αρχίσω πάλι απο την αρχή.Φουλ σκουατ το πας έτσι?..μην με πείς οτι κάνεις τπτ 3 εκατοστα κάτω χαχα.

Α κάνεις με wraps όπως και ο Άλεξ ? Έχεις κανάν πόνο και σε βοηθάνε ή για να σηκώνεις παραπάνω ?

 

Εγώ true 1RM δοκίμασα μόνο σε squat. Στις άρσεις δεν με φτάνουν τα κιλά (έχω μέχρι 170) και πάγκο είχα θέμα με τον αγκώνα όταν δοκίμαζα τα squat. Οπότε είμαι σε 2 lifts με estimated maxes.

 

Κάτσε 3 εκατοστά δεν είναι legit ? χαχα. Στα squat έχω powerlifting εκτέλεση...σπάω παράλληλο (που από την IPF τουλάχιστον ορίζεται έτσι: "the top surface of the legs at the hip joint is lower than the top of the knees."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

και επειδη εχει καιρο να μπει φωτογραφια καποιου! αν και πρεπει να πεσω σε λιπος.. too much for me

 

https://www.dropbox.com/s/cak8v9vp7n7yw44/20141215_181415.jpg?dl=0

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως...ήσουν σε καλύτερη κατάσταση σε προηγούμενες φώτο...μπορεί βέβαια να με παραπλανά το μακρύτερο μαλί. #μαζίμετολίποςρίξεκαιένακούρεμα  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

αμα σου χουν κοψει το τρεξιμο και καθεσαι ολη μερα ετσι ειναι μπος!! :P

οσο για το μαλλι ειμαι σε διλλημα γιατι μου ζεσταινει και το κεφαλι :P

 

σωκρατη κιλα ειχα βαλει τωρα εχει αρχισει το κοψιμο! χαμηλα σε λιπος ημουν περυσι το χειμωνα που επαιζα στο 8 τωρ εχω λιπος! (για τα δικα μου δεδομενα)

 

δεν παιζουν παντου ιδιες τιμες καταλαβετε το αυτο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν είμαι ο μόνος εδώ μέσα που δεν την παλεύει απο την κούραση. Αυτή η μια-μιάμιση εβδομάδα των Χριστουγέννων (ή όσο τελος πάντων ο καθένας διαλέξει να αφήσει την γυμναστική στην άκρη), θα μας κάνει καλό.

Εγώ δε θα σταματήσω προπονήσεις, απο τη δουλειά θα γλιτώσω για 15 μερουλες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α κάνεις με wraps όπως και ο Άλεξ ? Έχεις κανάν πόνο και σε βοηθάνε ή για να σηκώνεις παραπάνω ?

Ε γενικά από τον ακοντισμό και με τα χρόνια κλπ το γόνατο είναι λίγο ως πολύ dead..Είχε εδώ και κανένα 2-3μηνο που με πονούσε πολύ το δεξί γόνατο και τώρα με τα wraps έφτιαξε.Βοηθάνε όμως και στα ρεπς..Ένα 5% πάνω από τα wraps το παίρνεις.

 

Εγώ true 1RM δοκίμασα μόνο σε squat. Στις άρσεις δεν με φτάνουν τα κιλά (έχω μέχρι 170) και πάγκο είχα θέμα με τον αγκώνα όταν δοκίμαζα τα squat. Οπότε είμαι σε 2 lifts με estimated maxes.

Εγώ σήμερα το έβγαλα πολύ άνετα το πρόγραμμα μπορώ να πω..Τα 5 σετ τα έβγαλα όπως σου είπα πριν..σε 120 δευτερόλεπτα ξανά έμπαινα.Μέχρι να βγάλεις τα wraps και να τα ξανά βάλεις τρως ένα λεπτό σίγουρα.

 

Κάτσε 3 εκατοστά δεν είναι legit ? χαχα. Στα squat έχω powerlifting εκτέλεση...σπάω παράλληλο (που από την IPF τουλάχιστον ορίζεται έτσι: "the top surface of the legs at the hip joint is lower than the top of the knees."

αχαχχαχαχα βαρέθηκα να βλέπω 3 εκατοστά στο γυμναστήριο με 100 κιλά και να νομίζουν ότι σήκωσαν την γη..Ε παράλληλος είναι κομπλέ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...