Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

80-90 γραμμάρια πιστεύω πως είναι καλά,Οκ δεν είναι και πολλά,βγενουν,αλλά δεν μπορώ και κάθε μέρα

Με συγχωρείς δεν μπορείς να φας 90γρ. πρωτεΐνη ? 

 

δεν νομίζω να περνώ και για πολύ καιρό. 

Και πες οκ...παίρνεις μέχρι τώρα 70 και σου δίνει η σκόνη 20 να πας στα 90. Μετά αφού λες ότι δεν θα παίρνεις για καιρό θα ξανα-πας στα 70 ? Γιατί να μπεις στον κόπο τότε να πας στα 90 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

πάντως δεν ειναι λίγο κλάμα η κατάσταση ? πριν καμια 20ριά χρόνια βαράγανε τη deca απ το φαρμακείο λες και πίνανε καφέ να ανοίξει το μάτι και σήμερα μιλάνε για φαγητό σε σκόνη λες και ειναι ο ζωμός του πανοραμίξ  
α ρε marketing , τότε δεν υπήρχε πληροφόρηση και κάνανε ότι μαλακία ακούγανε και τώρα υπάρχει υπερβολική πληροφόρηση , αλλα και άλλη τόση παραπληροφόρηση και πιστεύουν σε παραμύθια κ δράκους
άκουγα στη στάση αυτές τις μέρες δυο πιτσιρίκια 17-18 χρονών να λέει ο ένας θα πάω τώρα τζίμ κανα 2μηνάκι θα πάρω και μια πρωτεινούλα , κομμάτια θα βγω στην παραλία 

 το κοιτάω κ να είναι σαν το όσιο Ονούφριο , μονο η ψυχή ηταν μέσα , ρίχνω κάτι γέλια , γυρνάει με κοιτάζει τσαντισμένο και με το που το κοιτάζω γυρνάει αλλού xD
 


80-90 γραμμάρια πιστεύω πως είναι καλά,Οκ δεν είναι και πολλά,βγενουν,αλλά δεν μπορώ και κάθε μέρα

δηλαδή χρειάζεσαι 360 θερμίδες απο κρέας τη μέρα ξέρεις πόσο ειναι ? και δεν ειναι ανάγκη να ειναι και απο κρέας έχεις αυγά , γάλα , όσπρια , τόσα πράγματα 
xD
 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα θες σωνει και ντε να παρεις , dymatize, musclepharm, optimum ειναι καποιες απο τις καλυτερες εταιρειες... πρωτεινη ορου γαλακτος (whey).

 

Αλλα ξαναδιαβασε τι εχει γραφτει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν εχω ασχοληθει ποτε με πρωτεϊνες, συμπληρωματα κλπ και ειχα μια απορια με εναν φιλο μου, το Whey ειναι μαρκα παραγωγης η κατι σαν συνθεση π.χ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν εχω ασχοληθει ποτε με πρωτεϊνες, συμπληρωματα κλπ και ειχα μια απορια με εναν φιλο μου, το Whey ειναι μαρκα παραγωγης η κατι σαν συνθεση π.χ?

https://en.wikipedia.org/wiki/Whey_protein

Καλα οι σας τρολλαρουν ή δεν ξερω καθεστε και αραδιαζετε ολοκληρες θεωριες...μετα ερχεται καποιος.τσουπ ρωταει.το ιδιο πραγμα...

Εύκολα Λίβε. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος τρολλαρει....προβλημα του! Αν διαβαζει και καποιος που ενδιαφερεται, ας μαθει...

 

συνεχιζω να λεω οτι αυτη η αλλαγη που εκανα ειναι απ τα καλυτερα που μου χουν συμβει... Αφου 17/5 που θ ανανεωσω την εγγραφη μου, που κλεινω 1 χρονο στο φιτνες, λεω να το γιορταζω :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα..τοσο καιρο νομιζα πως ηταν εταιρια η Whey, δεν ειχα κατσει να το ψαξω ποτε :P

 

 

 

 

Οποιος τρολλαρει....προβλημα του! Αν διαβαζει και καποιος που ενδιαφερεται, ας μαθει...

 

συνεχιζω να λεω οτι αυτη η αλλαγη που εκανα ειναι απ τα καλυτερα που μου χουν συμβει... Αφου 17/5 που θ ανανεωσω την εγγραφη μου, που κλεινω 1 χρονο στο φιτνες, λεω να το γιορταζω :P

Γιορτασε το με μπεργκερς και παγωτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα οι σας τρολλαρουν ή δεν ξερω καθεστε και αραδιαζετε ολοκληρες θεωριες...μετα ερχεται καποιος.τσουπ ρωταει.το ιδιο πραγμα...

μου πέρασε αρκετές φορές απ το μυαλό αλλα δε μου κάνει εντύπωση να ρωτάνε στα σοβαρά , έχω γνωρίσει πολύ κόσμο που τα πιστευει 

αλλα και να υπήρχε κάποιος που νομίζει οτι τρόλλινγκ = το παίζω άσχετος κλαιν και πάλι θα δει το ποστ κάποιος άλλος που όντως τα πίστευε και θα μάθει δυο πράγματα. Προσωπικά γιαυτό απαντάω κ στις ποιο τρελές ερωτήσεις καμια φορά , δεν με ενδιαφέρει αν θα βοηθηθεί μόνο αυτός που ρωτάει αλλα και ο άλλος που θα δει το ποστ. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλως η κακως τα ιδια διαβαζα και πιστευα και εγω, αλλα λιγες παραπανω ερευνες και η κοινη λογικη με εκαναν να καταλαβω οτι ειναι ολα τριχες. Οι αναγκες σε πρωτεεινη καποιου που γυμναζεται με βαρη ειναι υπερφουσκωμενες απο την βιομηχανια για να τους εχουν ολους στο τρυπακι συμπληρωματων.

 

Θεωρειται και καλα δυσκολο να ικανοποιηθουν οι αναγκες απο μια απλη σωστη διατροφη, ενω η αληθεια ειναι το αντιθετο. Ειναι πολυ δυσκολο να μην ικανοποιηθουν. Πρεπει καποιος να ειναι χορτοφαγος η ουαυεβερ. Επισης αν καποιος τρωει πολυ λιγες θερμιδες δυο κουταλια μαγικης σκονης δεν θα αλλαξουν τιποτα. Απο την αλλη αν δεν το νιωσει οτι χρειαζεται να δωσει πονο, αλλαζουν τα παντα

 

Πλεον δεν πιστευω οτι υπαρχει καποια διαφορα αν καποιος πινει γαλα με σκουπ η γαλα με χεμο.

 

Ρε συ Άλεξ, το παλικάρι τρώει 1700 θερμίδες και συμπληρώνει 30-40γρ πρωτείνης. Θα πάει σαν το σκυλί στο αμπέλι αν δεν αλλάξει κάτι :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Άλεξ, το παλικάρι τρώει 1700 θερμίδες και συμπληρώνει 30-40γρ πρωτείνης. Θα πάει σαν το σκυλί στο αμπέλι αν δεν αλλάξει κάτι :-D

για πλάκα θα το λες αλλα θα πω μια ακρότητα για να δείτε απο που ξεκίνησα και τι έχω δοκιμάσει

 

Στην αρχή για κανα μήνα έτρωγα 800-900 θερμίδες?? τη μέρα (1 τόστ με μια γαλοπούλα κ ένα τυρί , ενα μήλο κ κάτι άλλο δε θυμάμαι) και έκανα 1 ώρα διάδρομο + 1 ώρα βάρη και 200mg εφεδρίνη (παρόμοια ουσία με την κοκαΐνη σε δράση , παλιότερα νόμιμη τώρα παράνομη etc) καθαρή παρέα με καφεΐνη σε tabs τη μέρα για 5-6 μέρες γιατι μετά απο μια σχεδόν λιποθυμία τις πέταξα στη χέστρα και τράβηξα το καζανάκι. Παρέα πέταξα στη χέστρα και τη φιλία με το "φίλο" υποτίθεται ... που μου τα είχε βρει και με "βοηθούσε" σε αυτό.  Φυσικά και μπορούσα να κάνω τόση γυμναστική με τέτοιες ποσότητες και ήταν πολύ επικίνδυνο ιδιαιτέρως για κάποιον στα τότε κιλά μου και με άσθμα  . Η ανακοπή μου έκλεινε το μάτι κ αν είχα ενα μικρό πρόβλημα στην καρδιά που δεν ήξερα γιαυτό είχα φύγει oneway 

 

Αυτός ο φίλος μου είχε παρουσιάσει το winstrol σαν συμπλήρωμα και μου είχε πει οτι μετά απο μερικούς μήνες θα ξεκίναγα winstrol . (καλά που τον έστειλα νωρίς δλδ) 

θεωρώντας οτι ήξερε και πως δεν ήθελε το κακό μου τον άκουγα , δεν ήξερα και το παραμικρό απο διατροφές etc ούτε που να ψάξω. Έγραφα στο google και έβγαζε κάτι μαλακοsite απο αυτά σε φάση "φάτε τάδε τροφές" ε χαίρω πολύ , να τις φάω απο πόσο ? πόσο πρέπει πόσο χρειάζομαι ? no clue 

Καλά που μου την έδωσε με τα side effects και άρχισα να ψάχνω μέρα νύχτα στο net , πέφτω σε ενα σχετικό forum , ρωτάω δύο πράγματα τους λέω help κάνω αυτό κ αυτό , μου είπε ο φίλος να κάνω αυτό κ αυτό τι λέτε? 

τρώνε μια φρίκη όλοι παρέα , μου ρίχνουν και κανα δύο pm κάποιοι mods , με στέλνει ο ένας στο gym που πάω τώρα κ βρήκα το δρόμο μου. 

Θυμάμαι την απαίσια αίσθηση που είχα εκείνο τον καιρό , ένιωθα τόσο άρρωστος κ απο την άλλη αποφασισμένος , την είχα δει YOLO και ας έκανα μαλακίες, ηταν η πρώτη φορά που προσπαθούσα και με ένοιαζε να χάσω βάρος(έτσι έλεγα τότε , δε με νοιάζει να φτιάξω σώμα , απλά να χάσω βάρος και δεν υπήρχε γυρισμός 

Αφου δεν πέθανα καλά τη γλύτωσα

 

γιαυτό έχω σκάλωμα με τις ουσίες και με αυτούς που τις σπρώχνουν κ τους κράζω συχνά γιατι θα μπορούσα να τα έχω κακαρώσει επειδή εμπιστεύτηκα κάποιον που "ήξερε" , γιαυτό λέω και ξαναλέω σε πολύ κόσμο πως επειδή ο άλλος είναι έτσι δεν πάει να πει οτι μπορεί να σε βοηθήσει να γίνεις. Πρέπει να ενδιαφερθεί να ψάξεις να προσπαθήσεις , τίποτα δεν έρχεται έτοιμο

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...