Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και οι δημιουργοί των mp3 θα βγουν για ληστείες?!?!? 


Πάρτε mp3 και ακούστε ό,τι γουστάρετε. 
Εγώ pr κάνω με METAL και ROCK. Δίνεις πόνο θες δε θες. 
 


Ποιο ειναι το σωστο IF protocol? Μολις τελειωσει η περιοδος αφαγειας πως μοιραζω τις θερμιδες μου

 

Εχω να φαω απο χθες 9:30 το βραδυ και θα τερματισω τη νηστεια στις 8 να κλεισω περιπου 24ωρο. Απο 8 εως 1 πως μοιραζω γευματα και τι ωρα κανω προπονηση

Αυτοπυροβολήθηκαν τα μάτια μου.... 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ετσι οπως το πες νομιζα οτι κατι δεν εκανα σωστα, αλλα μετα...

 

http://www.nerdfitness.com/blog/2013/08/06/a-beginners-guide-to-intermittent-fasting/

 

 

Skip two meals one day, taking a full 24-hours off from eating.  For example, eating on a normal schedule (finishing dinner at 8PM) and then not eating again until 8PM the following day.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι οπως το πες νομιζα οτι κατι δεν εκανα σωστα, αλλα μετα...

 

http://www.nerdfitness.com/blog/2013/08/06/a-beginners-guide-to-intermittent-fasting/

Ούτε γω δεν τα κάνω αυτά :P

BTW 

Τετάρτη ξαναρχίζω αερόβιο και ανεβάζω πρωτείνη(χωρίς συμπλήρωματα είναι δύσκολο...έχω πήξει στις φακές,μπακαλιάρο,τόνο,χοιρινό,γαλακτοκομικά,κουκιά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το διατροφικό πρωτόκολλο intermittent fasting το είχε κάνει ο Άλεξ, αν θυμάμαι καλά έτρωγε όλες του τις Χ θερμίδες σε ένα γεύμα τη μέρα. 

Άλεεεεεεεεεεεεεεξ, δεύρο έξω, καλά τα θυμάμαι ή λέω χαζομάρες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να ταν μονο αυτο, γυρισα μεσημερι σπιτι και μου χε ακουμπησει η θεια γεμιστα στο τραπεζι. Ετσι οπως ειμαι τωρα αδυναμος και πονοκεφαλιασμος μου ρχεται να τα ξεσκισω

 

EDIT: Ε ναι ρε σεις τι σε ενα γευμα. Εδω σε 8 ωρες ειναι δυσκολα να μαζεψεις ολα τα γευματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαε ρε φιλε τι ειναι αυτα που κανεις ??

 

Ελα ρε παιδια μην ειστε IF Haters! Μια-δυο φορες το μηνα καλο κανει στο μεταβολισμο. Τωρα που το πηραμε θερμα και κοβουμε ας πεταξουμε λιγο IF στο προγραμμα. Το κανα και παλιοτερα και επιανε, αλλα τοτε εκανα μια τρελη παραλλαγη IF+Off day+Cheat Day.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολες τις θερμίδες σου σε 8 ώρες. Οι περισσότερες θερμίδες μετά την προπόνηση. Αφαγία 14-16 ώρες (από τις οποίες οι 8 είναι ύπνος. Ουσιαστικά δεν τρως πρωινό και δεκατιανό αυτό είναι όλο) 

 

Εγώ δεν μπορώ να χάσω λίπος αλλιώς χωρίς να ταλαιπωρηθώ. Με το IF πεινάς μόνο την μισή μέρα (και δεν παίζει μεγάλη πείνα.. συνηθίζεται), ενώ την υπόλοιπη τρως σαν βασιλιάς. Τώρα είμαι σε περίοδο κοψίματος και κάνω IF. Το φαγητό το σπας σε 2-3 γέυματα, όχι ένα.  

 

Σημείωση: εγώ ποτέ δεν ήμουν τύπος του πρωινού. Και να μην το έκανα σαν "πρωτόκολλο" πάλι δεν μου αρέσει να τρώω με την τσίμπλα στο μάτι. Κάποιος που γουστάρει πολύ το πρωινό και έχει μάθει έτσι όλη του την ζωή, ας βρει κάνα άλλο τρόπο... 100 υπάρχουν. Σημασία έχει τι βολεύει τον καθένα για να μην ταλαιπωρείται. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποδηλατικό τριήμερο εν όψη!

 

Την Παρασκευή θα ξεκινήσουμε με τα ποδήλατα να πάμε Πάφο μέσω του Τροόδους. Ανηφορικό όλο το πρώτο κομμάτι της διαδρομής (λογικό, βουνό θα ανέβουμε) με maximum υψόμετρο γύρω στα 1270 μέτρα. Υπολογίζεται ότι συνολική απόσταση θα είναι γύρω στα 150χλμ. Ξεκούραση και διανυκτέρευση σε ξενοδοχείο την Παρασκευή,

 

Το Σάββατο θα ποδηλατήσουμε μια κυκλική διαδρομή (εκκίνηση και τερματισμός στο ίδιο σημείο) διάρκειας 4 ωρών, υπολογίζουμε ότι μέχρι τις 12:00, άντε 12:30, θα τελειώσουμε και μετά θα απολαύσουμε την ημέρα! Μεσημεριανό, βόλτες (όχι με τα ποδήλατα!), βραδινό και ύπνος! Την Κυριακή θα επιστρέψουμε Λευκωσία μέσω Λεμεσού - αυτή η τελευταία διαδρομή υπολογίζεται περίπου 165χλμ! Ενθουσιάζομαι και μόνο στη σκέψη των χιλιομέτρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

σκέφτομαι να το αρχίσω σε κανα μήνα που θα δουλεύω 

1)σε cutting δεν έχω όρεξη να φαω το πρωί και θα χάνω κ απο τον ύπνο μου , έστω  20 λεπτά , αυτά τα 20 λεπτά μπορώ να κοιμηθώ παραπάνω αφου θα πρέπει να σηκώνομαι έτσι κ αλλιώς απο τις 6:30 να πάρω το λεωφορείο στις 7 και δέκα να είμαι Πάτρα στην ώρα μου . (40 λεπτά πάνω κάτω απόσταση) 

2)να μην χρειάζομαι να έχω μαζί μου φαγητό γιατι θα επιστρέφω σπίτι κατα τις 6 το απόγευμα και να τρώω σαν άνθρωπος τις cals μου και όχι σαν σπουργίτι κάθε τρεις κ λίγο (ιδικά l8r που θα πέσουν κ άλλο οι cals) 

έχω κανα μήνα να το σχεδιάσω κ θα αρχίσω σήμερα αύριο να διαβάζω γιαυτό γιατι έχω ακούσει καλά λόγια κ απο άλλους.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να το δοκιμάσεις όσον αφορά το cut δεν έχω ακούσει κάποιον που το δοκίμασε να λέει κάτι αρνητικό. Εγώ το κάνω 2 χρόνια τώρα, αλλά στο bulking δεν λέει, επειδή η ποσότητα φαγητού είναι μεγάλη καλύτερα να μοιράζεται παραπάνω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...