Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εχω κατσει να το διαβασω προσεχτικα αυτο που λετε αλλα καταλαβα οτι αφηνετε πολυ μεγαλα διαστηματα χωρις φαγητο
.Για ανθρωπο που κοβει θερμιδες και κανει και βαρη και οτι αλλο κανει στην καθημερινοτητα του κατ εμε οι βιταμινες ειναι απαραιτητες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

το IF φίλε δεν είναι δίαιτα. Έχει να κάνει με το πότε τρως το φαγητό σου. Είτε κάνεις 6 γεύματα είτε 3 είτε IF οι το θερμιδικό πλάνο και τα macros δεν αλλάζουν. Ούτε η ποσότητα βιταμινών κτλ που τρώει κάποιος.

 

Τώρα αν η συμβουλή έχει να κάνει με τις θερμίδες που τρώει ο Nick δεν αντιλέγω. Δεν χρειάζονται τόσο μεγάλες πείνες για να ρίξει λίπος κάποιος.. 15 - 20% θερμιδικό έλλειμμα είναι αρκετό. 

 

Μήπως δεν είσαι ισοθερμιδικά όπως νομίζεις νικ? Σε ένα άλλο ποστ είχες πει ότι έχασες 3 κιλά από τότε που άρχισες που btw είναι πάρα πολλά κιλά για διάστημα μόλις 2-3 εβδομάδων. 

λες να κάνω τόσο λάθος? αυτή τη στιγμή τρώω όσο έτρωγα και άλλες φορές για συντήρηση . θα δοκιμάσω να φάω +300cal να δω τι παίζει , τι να πω.. 

να έχω πρόβλημα σε κανα θυρεοειδή ξέρω γω τόσο καιρό λολολολ μακριά απο εμάς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όντως έχασες 3 κιλά είσαι υποθερμιδικά, και πολύ μάλιστα. 

 

Άντε οκ να πούμε έχασες ένα κιλό νερά γιατί άρχισες IF, αυτό συμβαίνει... τα άλλα 2 όμως είναι λόγω χαμηλών θερμίδων. Οπως σου είπα σε άλλο post συμβαίνει σε όλους όσους αρχίζουν IF (και δεν μετράν θερμίδες με ζυγαριά). Επειδή τρως λίγες ώρες την μέρα και χορταίνεις πιο εύκολα και χάνονται τουλάχιστον άλλες 200 θερμίδες την μέρα από τσιμπολογήματα, καφέδες, αναψυκτικά κτλ.. οπότε είναι εύκολο να νομίζεις ότι τρως το ίδιο και να είσαι 400 θερμίδες κάτω από όταν πριν το αρχίσεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχα...φωτη τα kettlebell ειναι πολυ καλα, αλλα ακριβα, θελω δυο οχτακιλα, δυο δεκακιλα δυο δωδεκακιλα και ενα δεκαεξακιλο, ολα αυτα ενα τριακοσαρι σιγουρα..

 

Θα κανω αυτο που σκεφτηκα αλλα πανω απο εικοσι ευρω δεν θα μου βγει εχω και γω τα καλα του γιαννη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ αγαπάω σε εκτιμάω ντακον αλλά καμμια σχέση αυτό που του λες  ,  άχρηστο  - τσάμπα θα πάει

με 24αρη μου φευγει ο κωλος εμενα που ειμαι 90 κιλα και τα παιζω 3 χρονια σερι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

σ αγαπάω σε εκτιμάω ντακον αλλά καμμια σχέση αυτό που του λες  ,  άχρηστο  - τσάμπα θα πάει

με 24αρη μου φευγει ο κωλος εμενα που ειμαι 90 κιλα και τα παιζω 3 χρονια σερι

:D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και με τα 8κιλα λιβε μια χαρα θα την ακούσεις , οκ με τα 12 κιλα αργοτερα θα εισαι υπέρ κομπλέ !

το θέμα ειναι να μπορεις να κανεις 4-5 ασκήσεις σωστά !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το kettlebell είναι για 3-4 ασκήσεις. Δεν είναι αλτήρας. Αν κάνει swings και clean and press, snatch , overhead lunges  δε χρειάζεται κάτι άλλο. Για τα υπόλοιπα ας πάρει αλτήρες βιδωτούς που είναι φτηνότεροι

 

Γιάννη στο πάνω μέρος του swing ενεργοποιείς τα lats ? Σα να προσπαθείς να κρατήσεις 2 σελίδες χαρτί με τις μασχάλες σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να πω πρέπει να είμαι πολύ αδύναμος τότε !!

πάω να φαωωωωω :-D :-) :ph34r: :X

 

 

υγ

αν κανει ο λιβε overhead lunges με 24 κιλα θα του φυγουν ωμοι , αγκωνες , χερια  , σαν ξεβιδωμενος θα κανει την κινηση και το χερι δεν θα σηκωνεται καν πανω , η δεν τα εχετε πιασει στα χερια σας  η ειστε πολυ δυνατοι δεν ξερω !

 

μονο swings θα μπορει να κανει με τα 24κιλα , σε ενα σωρο αλλες ασκησεις θα τυ φευγει ο κωλος και με τα 10 κιλα !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα την άσκηση. Για τρικεφαλα/ώμους το 8κιλο ειναι μια χαρά. Για swings κάνω με 22κιλα πλέον.

Το θεμα ποσες επαναληψεις;

 

Οπως εγραψα στο προγραμμα πιο πισω κανω

 

1*15 1*25 1*35 1*50 αν καταφερω αυτα να τα κανω 8+8=16 κιλα θα μαι κομπλε που δεν νομιζω να τα κανω με την πρωτη.

 

Τωρα τα κανω με 5+5=10 που στο τελος καθε μερας κανω οσο παει μεχρι να καω...

 

Αν παρω το 22κιλο μαλλον θα πεσω στα τεσσερα σετ επι οχτω εξι επαναληψεις.

 

Τους αλτηρες τους χρησιμοποιω για τις αλλες ασκησεις... εννοειτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...