Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο που παιρνετε στηθος-φιλετο κοτοπουλο ? Κρεωπολειο?
Μεχρι τωρα επαιρνα απο τα λιντλ
σμρ πηγα κρεωπολειο και του ζηταω φιλετο στηθος κοτοπουλο και μου λεει 9 ευρω το κιλο.
Ενω γενικα στηθος κοτοπουλο το βλεπω  5-5.30 ευρω . Ποια η διαφορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Πηγες σε ακριβό κρεοπώλη. Το πολύ 6-7 ευρώ βρισκω το στηθος κοτοπουλο σε κρεοπωλεία. 

 

Μπος ειδα τα macros για το Σολωμο με το κόκκαλο και ηταν 19 κ 19 ενώ στο φιλετο ήταν 24 λ- 16πρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εγω εχω βρει εδω Κερκυρα εναν με κατεψυγμενα που πουλαει σε μαγαζια κατα κυριο λογο -μπορεις να αγορασεις κανονικα και χωρις να εχεις μαγαζι- και παιρνω 2.5Κ 10€ φιλετο στηθος. 10 βυζια ειναι!

 

στα περι γυμναστικης τωρα! αν και προοριζοταν για την princess ειπα να τα ανεβασω και εδω! Στις αρσεις προσεξα το κεφαλι οτι το κραταω πισω

 

90κιλα στη μπαρα :P

https://www.dropbox.com/s/dggb0l1cfqwq67z/20150522_130751.mp4?dl=0

 

και εδω στις αρσεις 90κιλα και ειναι τελευταια ασκηση μετα απο ολα οσα εχω κανει

https://www.dropbox.com/s/sl97mcd1zmqpbmb/20150522_131518.mp4?dl=0

 

και εδω πως κανεις ελξεις (ο αλτηρας ειναι 20κ)

https://www.dropbox.com/s/jpb4a78qn7fcim0/20150522_123133.mp4?dl=0

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σπεκτ οταν αφήνεις τον αλτήρα απο τα ποδιά συνεχίζεις να βγάλεις χωρίς βάρος οσες μπορείς αυτό ειναι το νόημα του βάρους ! επίσης με το σκοινί καλύτερα να βάλεις τα μισά κιλα και να κάνεις ολόκληρη την επανάληψη παρα  την μισή που κάνεις εσύ !!

 

πάντως  πολυυυ καλοςςςς ρε φιλε μπράβο  . ηρθες αθηνα και πήρες 10 κιλά , θηρίο έγινες , ειδες η καλοπέραση ?

λεγε που βρήκες τα λεφτά και έμεινες τοσο καιρο αθηνα χωρίς να δουλεύεις  ,, λεγε τωρα :-D :ph34r:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οι ελξεις είναι γιαΑ ζέσταμα για Αυτό και δεν με απασχολεί να συνεχίσω μετά χωρίς.Αν κάνω από την πρώτη άσκηση τη γαμησα :-P

 

Όσο για το σκοινί και 5-10 κιλά να κατεβάσω πάλι βγαίνει φουλ κίνηση απλά το πιέζω Όσο μπορώ για να ανέβει και η δύναμη παράλληλα. Σκέψου ότι παίζω δισετ 20επαναλήψεις οπότε είναι λογικό :-P

 

Στο είπα είμαι ζιγκολο. :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λέει ένας παπούς σήμερα στην πρέσσα τα πόδια όσο πιο ψηλά γίνεται. Ο γυμναστής όταν μου την είχε δείξει με είπε κάπου στην μέση. Ποιά είναι η σωστή στάση; Επίσης είδα τον παπού έκανε στην πρέσσα για γάμπες (τέρμα χαμηλά τα πόδια, τεντωμένα και έκανε μύτες). Είναι καλύτερο από το σκαλοπατάκι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Με λέει ένας παπούς σήμερα στην πρέσσα τα πόδια όσο πιο ψηλά γίνεται. Ο γυμναστής όταν μου την είχε δείξει με είπε κάπου στην μέση. Ποιά είναι η σωστή στάση; Επίσης είδα τον παπού έκανε στην πρέσσα για γάμπες (τέρμα χαμηλά τα πόδια, τεντωμένα και έκανε μύτες). Είναι καλύτερο από το σκαλοπατάκι;

οσο πιο πανω τα ποδια τοσο πιο στυλ καθισματα κανεις την ασκηση. Ουτε σωστο ουτε λαθος ειναι αυτο που ειπε ο παπους

 

δεν εχει καμια διαφορα. Σιγουρα ειναι καλυτεορ για τη μεση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο είπα είμαι ζιγκολο. :-P

 

Ζηλεύω το Φώτη που παίρνει τα όρη και τα φαράγγια όταν εγώ πήζω μέσα στην τάξη, κοίτα τώρα να ζηλεύω και σένα που πληρώνεσαι για να κάνεις σεξ! Η ζωή είναι τέρμα άδικη, τέρμα όμως!  :devil:

 

Υ.Γ. Να ακούσετε το Strange World των Iron Maiden στην έκδοση από τους Mago de oz. Σκέτη μαγεία!

Υ.Γ. 2. Σκέτη μαγεία επίσης να ξαπλώνεις στον πάγκο να κάνεις στήθος και το βλέμμα να χάνεται στον ουρανό αφού είμαι έξω στην φύση.  :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω βρει εδω Κερκυρα εναν με κατεψυγμενα που πουλαει σε μαγαζια κατα κυριο λογο -μπορεις να αγορασεις κανονικα και χωρις να εχεις μαγαζι- και παιρνω 2.5Κ 10€ φιλετο στηθος. 10 βυζια ειναι!

 

στα περι γυμναστικης τωρα! αν και προοριζοταν για την princess ειπα να τα ανεβασω και εδω! Στις αρσεις προσεξα το κεφαλι οτι το κραταω πισω

 

90κιλα στη μπαρα :P

https://www.dropbox.com/s/dggb0l1cfqwq67z/20150522_130751.mp4?dl=0

 

και εδω στις αρσεις 90κιλα και ειναι τελευταια ασκηση μετα απο ολα οσα εχω κανει

https://www.dropbox.com/s/sl97mcd1zmqpbmb/20150522_131518.mp4?dl=0

 

και εδω πως κανεις ελξεις (ο αλτηρας ειναι 20κ)

https://www.dropbox.com/s/jpb4a78qn7fcim0/20150522_123133.mp4?dl=0

Σπεκτ γέμισες καλά ρε.

 

Στις ρουμανικές άρσεις που κάνεις, έχε περισσότερο έλεγχο στο κατέβασμα. Καταλαβαίνω ότι είναι τελευταία άσκηση κτλπ αλλά επειδή δεν είναι κανονικές άρσεις που αφήνεις την μπάρα όπως να 'ναι κάτω (σε γενικά πλαίσια) θέλει έξτρα προσοχή. 

 

Η κωπηλατική δεν με αρέσει πάντως. Καταλαβαίνω ότι έχεις βάλει κιλά και έχεις πωρωθεί αλλά πολύ μικρό εύρος ρε συ και είσαι αρκετά upright 

 

 

Υ.Γ. Να ακούσετε το Strange World των Iron Maiden στην έκδοση από τους Mago de oz. Σκέτη μαγεία!

Υ.Γ. 2. Σκέτη μαγεία επίσης να ξαπλώνεις στον πάγκο να κάνεις στήθος και το βλέμμα να χάνεται στον ουρανό αφού είμαι έξω στην φύση.  :-)

1: Μερσί.

2: Εγώ όταν έκανα σπίτι είχα έναν βλάκα φίλο που έγραψε στο ταβάνι εκεί που κοιτάς όταν κάνεις πάγκο: Γιάννης και δίπλα μία πούτσα. Χαχα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άμα δεν ήταν ομορφόπαιδο θα τον έπαιρνα για ΡΠ μπράβο :P

τι , μόνο άσχημους παίρνεις για να δείχνεις εσύ όμορφος /?

 

  πλακα φιλοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς  :-)  :ph34r:  :-D  :X  B) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

Υ.Γ. Να ακούσετε το Strange World των Iron Maiden στην έκδοση από τους Mago de oz. Σκέτη μαγεία!

[...]

Πω ρε φίλε, γαμώ τις διασκευές - και δεν είναι πολλές οι διασκευές που μου αρέσουν!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε θα σου αρέσει και αυτή wizzy, η καλύτερη διασκευή των maiden!

 

Τρώτε σκόρδο παιδιά; Σε ένα listening αναφέρθηκε ότι ανάμεσα στα τόσα καλά που προσφέρει είναι και η μείωση του σωματικού λίπους. Το έψαξα λίγο, φυσικά δεν είναι η μαγική σούπερ τροφή που μπορεί να αντικαταστήσει γυμναστική και προσεγμένη διατροφή αλλά φαίνεται πώς πράγματι βοηθά.

Θα δοκιμάσω να το ψιλοκόψω και να το ρίξω μέσα στο φαγητό. Άμα το αντέξω και άμα δεν υποβάλει αίτηση διαζυγίου η γυναίκα μου λόγω βρώμας, θα το καθιερώσω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σπεκτ γέμισες καλά ρε.

 

Στις ρουμανικές άρσεις που κάνεις, έχε περισσότερο έλεγχο στο κατέβασμα. Καταλαβαίνω ότι είναι τελευταία άσκηση κτλπ αλλά επειδή δεν είναι κανονικές άρσεις που αφήνεις την μπάρα όπως να 'ναι κάτω (σε γενικά πλαίσια) θέλει έξτρα προσοχή. 

 

Η κωπηλατική δεν με αρέσει πάντως. Καταλαβαίνω ότι έχεις βάλει κιλά και έχεις πωρωθεί αλλά πολύ μικρό εύρος ρε συ και είσαι αρκετά upright 

εγω το λεγα οτι ετρωγα ολο το χειμωνα και εχω βαλει δεν με πιστευατε :P 

 

δεν εχω θεμα στις αρσεις! Το κουμανταρο καλα! Τουλαχιστον μεχρι αυτα τα κιλα που κανω! Μονο λιγο το κεφαλι δεν ξερω αν θελει προσοχη γιατι το κραταω πισω

 

Για την κωπηλατικη γενικα παιζει σε διαφορες κλισεις. Σιγουρα οσο πιο ξαπλωμενος μπροστα τοσο πιο δυσκολη ειναι και δουλευει και μεση αρκετα. Για την κινηση νομιζω οτι σου φαινεται οτι δεν ειναι φουλ αλλα δεν τεντωνουν αλλο τα χερια και η μπαρα στο ανεβασμα ακουμπαει κοιλια. Ισως αν ημουν πιο σκυφτος να φαινοταν πιο χαμηλα οποτε να σου φαινεται οτι εχει μεγαλυτερο ευρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...