Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα τη προηγουμενη βδομαδα εφαγα οτι ναι ναι. Τσακισα τη κρεπα που εδειξα εδω αλλα ειχα φαει και kfc & στα Amigos & στο la pasteria. + 2 παγωτα αυτα τα τυπου σαντουιτς.

 

Ειχα τα ψυχολογικα μου :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Καλα τη προηγουμενη βδομαδα εφαγα οτι ναι ναι. Τσακισα τη κρεπα που εδειξα εδω αλλα ειχα φαει και kfc & στα Amigos & στο la pasteria. + 2 παγωτα αυτα τα τυπου σαντουιτς.

 

Ειχα τα ψυχολογικα μου :P

Re Margarita  αυτο που  τρωτε τοσο και δεν παχαινεται που το κολαω?Βασικα ξερω τι παιζει  μου εχει λυθει η απορια με σας εδω και χρονια !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εγω παχαινω, το καλοκαιρι πχ που τρωγα οτι να ναι ειχα βαλει 1.5 κιλο σε μια βδομαδα περιπου.

 

Νταξει κοιτα αν φας μαλακιες, τουλαχιστον πρεπει να προσεξεις τα υπολοιπα γευματα... Πχ οταν πηγα amigos το βραδυ εφαγα γιαουρτι . Ετσι το κραταγα παλια που δεν εκανα διατροφη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Re Margarita  αυτο που  τρωτε τοσο και δεν παχαινεται που το κολαω?Βασικα ξερω τι παιζει  μου εχει λυθει η απορια με σας εδω και χρονια !

Fidgeting φίλε μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εγω παχαινω, το καλοκαιρι πχ που τρωγα οτι να ναι ειχα βαλει 1.5 κιλο σε μια βδομαδα περιπου.

 

Νταξει κοιτα αν φας μαλακιες, τουλαχιστον πρεπει να προσεξεις τα υπολοιπα γευματα... Πχ οταν πηγα amigos το βραδυ εφαγα γιαουρτι . Ετσι το κραταγα παλια που δεν εκανα διατροφη.

Λοιπον θα πω και εγω το συμπερασμα μου απο ατομα που ειναι αδυνατα  και το οποιο δεν επιδεχεται αμφισβητησης διοτι ειναι τσεκαρισμενο πολλακις και σε αντρες και σε γυναικες.Βγαινεται λοιπον εξω  με ενα φιλο- εχω εγω κολητο οδοντογλυφιδα -και αρχιζει και τρωει πιο πολυ απο μενα ποσοτητες και σαβουρεs καργα.

Πως διατηρειτε ετσι ? Η απαντηση δεν ειναι η γυμναστικη φυσικα  ,ειναι απλο  εκεινη λοιπον την μερα εφαγε το καταπετασμα ,αυτο που δεν λεει ομως ειναι πως την προηγουμενη  η' την επομενη ξεχασε να φαει   to βραδυ η' το μεσημερι  η' εφαγε γυνακεια η' κατι που ειναι ανουσιο θερμιδικα μια σαλατα π.χ.

Ετσι λοιπον εξηγειται ατομα που ειναι εμφανως αδυνατα και εξω τους βλεπεις να τρωνε πολυ δεν τρωνε τις υπολοιπες μερες /ωρες .Αλλιως  αν ετρωγαν παντα με αυτο το ρυθμο θα ηταν στα ορια του παχυσαρκου η' εν πασει περιπτωσει θα ειχαν αρκετα περιττα κιλα. 

Αρα μην ψαρωνεται τρωνε μια φορα την εβδομαδα(μιλαμε παντα για σαβουρες γλυκα  παχυντικα κτλπ και ποσοτητες  ) και τις υπολοιπες νομιζουν οτι τρωνε :)

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Re Margarita  αυτο που  τρωτε τοσο και δεν παχαινεται που το κολαω?Βασικα ξερω τι παιζει  μου εχει λυθει η απορια με σας εδω και χρονια !

Δεν τρωνε.Απλα.Εχω φιλους που θα φανε 2 σουβλακια το μεσημερι και 2 το βραδυ.2000 θερμιδες δηλαδη .Αν ειναι 70-75 κιλα δεν υπαρχει περιπτωση να παχυνουν.Ολα ειναι θεμα θερμιδων,αμα φανε παραπανω σιγουρα θα παχυνουν,ειναι λογικο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό^

 

Μέχρι τα 20-21 μου ήμουνα 1.90 70 κιλά. Και έλεγα το γνωστό, τρώω και δεν παχαίνω. Όλοι μου λέγανε μεταβολισμός μπλαμπλαμπλα

 

Προπόνηση ποδόσφαιρο και 1-2 φορές το μήνα μποξ.

 

Όταν άρχισα πραγματικά να τρώω πολύ χωρίς να σταματήσω τις προπονήσεις πήγα 90 κιλά.

 

Όταν σταμάτησα όλες τις προπονήσεις και συνέχισα να τρώω πολύ έφτασα σχεδόν 120 κιλά.

 

Τώρα εδώ και 4 μήνες τρώγοντας λίγο λιγότερο και με λίγη γυμναστική, είτε πολύ πρωινό τρέξιμο, είτε έλξεις-κάμψεις το βράδυ στο σπίτι, έχω φτάσει σχεδόν 100.

 

Δεν γίνεται να τρως 4000-5000 θερμίδες τη μέρα και να μην βάλεις κιλά εκτός κι αν κάνεις πρωταθλητισμό. Και προφανώς αυτή είναι μια ειδική κατηγορία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εγω παχαινω, το καλοκαιρι πχ που τρωγα οτι να ναι ειχα βαλει 1.5 κιλο σε μια βδομαδα περιπου.

 

Νταξει κοιτα αν φας μαλακιες, τουλαχιστον πρεπει να προσεξεις τα υπολοιπα γευματα... Πχ οταν πηγα amigos το βραδυ εφαγα γιαουρτι . Ετσι το κραταγα παλια που δεν εκανα διατροφη.

Μαργαριτα μου θύμησες μια φορά που είχαμε πάει μετα απο ξενύχτι στο Ciao ξημερώματα , και ένας στην παρέα τρώει ολο το μαγαζί καρμπονάρα , πίτσα , κρουασάν με διπλή σοκολάτα και καρυδιά μιλάμε το άτομο έσκασε στην μάσα  !

οπότε του λεει κάποιος ρε μεγάλε θα παχύνεις με τόσα που τρως δεν κάνει ! και του απαντάει αυτός 

''μπαα προσέχω , θα φάω ενα γιαουρτάκι πιο μετά πριν κοιμηθώ '' :-D :-)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα παίζει ρόλο το φαι αλλά σας το λέω από προσωπική πείρα, αν είσαι νευρόσπαστο -απ' αυτούς που δεν βάζουν κώλο κάτω κι όλο με κάτι καταπιάνονται- καις πολύ περισσότερες θερμίδες από το μέσο άνθρωπο.

 

Από Σεπτέμβρη θα προσπαθήσω να βάλω κανα σωστό κιλό. Πώς πάει το πράμα; Τρώω πολλές θερμίδες και σαφώς πολύ πρωτείνη και φυσικά κάμποση και έντονη γυμναστική. Μπορώ να ελπίζω για 1 κιλό μυικού ιστού για κάθε 1 κιλό λίπους ή θα πρέπει να βάλω 4-5 άχρηστα μαζί με ένα καλό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο 80-100 σταμάτησα να διαβαζω

 

Yy6l6Ys.png

Α μπράβο. Αυτά που κάθομαι και λέω όταν με πιάνει η nerd φάση μου και κάνουν skip τα post μου  :-D.

 

Επίσης μπράβο για την πηγή ! Ο Greg Nuckols που έχει το site γαμεί. 

 

Εγώ ενσωματώνω στο πρόγραμμά μου τα στοιχεία από εδώ. Meaning ότι αντί να κάτσω να κάνω 3 χ 8 @ 70% στα squat που με βγαίνουν τα πνευμόνια, κάνω 7 x 3 @ 80% (για να κάνω match το volume που θα είχα αν έκανα 3 x 8) και παίρνω την ίδια υπερτροφία αλλά περισσότερη δύναμη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...