Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

εκτός αν εχεις θεμα με τον μεταβολισμό, το τρωω πολύ και δεν βάζω κιλα ειναι μαλακία. Μα ζωή αδύνατος γιατί μαλακιζόμουν, έπαιζα πχ WoW και ξεχνουσα και νερό να πιω. ΜΙΑ φορά γυμνάστικα και έφαγα σοβαρά (και παλι, έκανα μαλακίες) και σε 3μιση μήνες από 68 κιλά πήγα 73. (ναι μεν noob gains αλλα πιάνετε το point). Οπότε, ΟΛΑ ειναι θεμα πειθαρχίας .-

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον παγκο παντως πολλοι κανουν το εξης λαθος.Κανουν τρικεφαλα δυο φορες την βδομαδα.Αν δεν παιρνεις φαρμακι σοβαρο παγκο δεν προκειτε να παιξεις αμα κουραζεις τοσο τον τρικεφαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

στον παγκο παντως πολλοι κανουν το εξης λαθος.Κανουν τρικεφαλα δυο φορες την βδομαδα.Αν δεν παιρνεις φαρμακι σοβαρο παγκο δεν προκειτε να παιξεις αμα κουραζεις τοσο τον τρικεφαλο.

 

καλα γενικα πολλοι αδιαφορουν για καποιους μυς μεχρι που φτανουν σε ενα σημειο ενω εχουν δυναμη στη βασικη μυικη ομαδα που θελουν και μπορουν να ανεβασουν κιλα δεν μπορουν λογο τον δευτερευων μυικων ομαδων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα γενικα πολλοι αδιαφορουν για καποιους μυς μεχρι που φτανουν σε ενα σημειο ενω εχουν δυναμη στη βασικη μυικη ομαδα που θελουν και μπορουν να ανεβασουν κιλα δεν μπορουν λογο τον δευτερευων μυικων ομαδων.

Καταρχας οποιος δεν δουλευει τα ποδια δεν εχει καμια τυχη.Παραπανω μυικος ιστος=παραπανω πρωτεινοσυνθεση παραπανω μεταβολισμος και αναβολισμος.Οταν το καταλαβαινουν ειναι πολυ αργα.Το στηθος θελει τρικεφαλα και ωμους.Επισης θελει ζεσταμα μερικα σετακια κοιλιακους(ναι βοηθαει αρκετα) δοκιμασε το και πες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

χαζευα στο φβ και επεσα πανω σε αυτο

 

 

11148550_354456431431036_271218845161761

 

 

 

 

ειναι ιδεα μου ή ειναι λιγο κουκουρουκου η σταση του? (πχ η μεση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι μου έδειχνε η φιλενάδα (της το ειχε πει προπονητής κ καλά). Βοηθάει η κύρτωση της μέσης στο να σηκώσεις τα κιλά. Δεν ξέρω, εμένα σαν newbie το ίδιο με φαινόταν, άσε που με ενοχλούσαν οι γλουτοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και ειναι κανει τοξο απλα δεν μπορει να τα σηκωσει σωστα και πιεζετε ολοκληρος.Οτι πρεπει για τραυματισμο.Τα εχει και πολυ μπροστα στον ισιο παγκο πρεπει να πιανει το μεσο-πανω μερος του στηθους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μανος.Το παουερλιφτινγκ δεν ειναι και οτι ποιο σειφ υπαρχει.Απλα πρεπει να σηκωσεις τα κιλα εχει καποιους κανονες παντως νομιζω δεν μπορεις σε ολους τους διαγωνισμους να κανεις αυτο που κανει αυτος τρως μπαν.Τα κιλα αν δεν μπορεις να τα ξεκολησεις και να κανεις 6 επαναληψεις μονος σου μην τα κανεις καθολου μονο σε σποτερ εμπειρο και εξυπνο που ξερει που να σε βοηθησει και ποσο.Υπαρχουν και ατομα που μπορει να σου κανουν ζημια εμενα πηγε να μου σπασει τους τενοντες ενας και ειχε και το γυμναστηριο αστα να πανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δήμητρα: volume = sets * reps * weight.

 

Manzah: μην υποτιμάς την ικανότητα αναρρωσης του σώματος μας. Πάντως ακόμα και κακή να ήταν κάνει πολύ έξυπνο adaptations

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...