Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το υπαίθριο γυμναστήριο.

 

post-42823-0-42051500-1432495237_thumb.jpg

 

Πάνω δεξιά ψιλοφαίνεται το kettlebell που το έχω κρεμάσει να στεγνώσει, λες κι είναι σώβρακο, γιατί το ξαναέβαψα.

 

Αριστερά το αυτοσχέδιο rack για στρατιωτικές πιέσεις/σκουοτ. 

 

Πάνω στον πάγκο ο σωλήνας με τα αυτοσχέδια/σταθερά κιλά από πλαστικούς κουβάδες με τσιμέντο. Ο σωλήνας είναι ενισχυμένος με ατσαλόβεργα εσωτερικά και υπάρχει αρκετός χώρος εκατέρωθεν ώστε να μπορούν να προστεθούν τουλάχιστον άλλοι 2 δίσκοι.

 

Ο πάγκος είναι πάνω από 20 ετών. Καλά κρατιέται για την ηλικία του.

 

Το καλό με τον συγκεκριμένο χώρο είναι πώς βρίσκετε πίσω από το σπίτι, στη δυτική πλευρά κι είναι εκτεθειμένο στο βορρά. Το πρωί δεν το βλέπει ο ήλιος* κι επιπλέον έχει, ακόμα και τις πιο ζεστές μέρες, ένα απαλό βοριαδάκι που το κάνει αρκετά δροσερό σημείο για πρωινές προπονήσεις.

 

*Η φώτο είναι τραβηγμένη στις 10, όπου και φαινεται να έρχεται σιγά-σιγά ο ήλιος. Σε καμιά ώρα το καλύπτει και πλέον είναι σχεδόν αδύνατο να προπονηθείς, όποτε οι προπονήσεις τους επόμενους μήνες θα γίνονται μέχρι τις 9 - 9.30 μαξ.

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators

ας τα πληρωσει καποιος και τα τρωω!! :P

 

γιαννη και μονο που κανεις γυμναστικη με τετοιες συνθηκες και τοσο καιρο εισαι ηρωας!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρόβλημα με μερικούς απο εμάς δεν ειναι το να φάμε πολύ αλλα το να μη φάμε πολύ
προσωπικά αν απο αύριο μου έλεγαν φάε όσο θες και δε θα γίνεις βόδι θα έτρωγα 4-5 χιλιάδες θερμίδες άνετα για να είμαι ευχαριστημένος επειδή γουστάρω να τρώω .   
πάω να την κάνω γιατι άρχισε και με πιάνει τώρα μια πείνα ένα κάτι xD

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη καλα ολα αλλα εγω δεν θα εμπαινα κατω απο εκεινο το παγκο ειδικα αν ηξερα οτι απο κατω ηταν χωμα.

 

Η αυτοσχεδια μπαρα νομιζω οτι ειναι λιγο αβολη στο αν θες να την μετακινησεις, η μπαρα γιατα σκουοτ ειναι λιγο μικρη νομιζω.

 

Επενδυσε σιγα σιγα σε νεα μηχανηματα, γυρω στα 400 ευρω θα σου βγει, αν και αφου εχεις τοσο χωρο και πιανουν τα χερια σου ριξε ενα τσιμεντο κατω να σαι αρχοντας

 

Εγω θα επαιρνα ενα λαστιχο απο τρακτερ και μια βαριοπουλα, εκει εξω αυτα ειναι οτι πρεπει για γυμναστικη και εκτονωση, βαζεις και στο λαστιχο δυο χειρολαβες, για αρσεις, περπατημα με αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ωραια,cheat meal γιγας σημερα.3 σουβλακια απολα,ενα τεραστικο μπεργκερ + σοκοφρετα γλυκο με λιγωμενη σοκολοατα και 2 μπαλες παγωτο+ μισο λιτρο κοκα κολα.Αυριο θα δειξει η ζυγαρια + 1 αλλα ξερω οτι με if μεχρι τεταρτη θα ειμαι παλι εκει που ημουν,Τεσπα να κοιμηθω δεν μπορω τωρα,εχει πριστει η κοιλια μου.Αντε και στα δικα σας.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθε ποτε το κανεις το cheat ρε? :P
1.5 μηνα που εχω ξεκινησει 1 φορα τη βδομαδα δεν μππορω αν δεν φαω 3-4- σουβλακια απο ολα .....μπορει κ παραπανω.
Αλλα αυτα  δεν εχει τπτ αλλο σε φαι εκεινη τη μερα

ευτυχως δεν μου πολυαρεσουν τα γλυκα . εχω να φαω κοντα 3 μηνες και παραπανω
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη καλα ολα αλλα εγω δεν θα εμπαινα κατω απο εκεινο το παγκο ειδικα αν ηξερα οτι απο κατω ηταν χωμα.

 

Η αυτοσχεδια μπαρα νομιζω οτι ειναι λιγο αβολη στο αν θες να την μετακινησεις, η μπαρα γιατα σκουοτ ειναι λιγο μικρη νομιζω.

 

Επενδυσε σιγα σιγα σε νεα μηχανηματα, γυρω στα 400 ευρω θα σου βγει, αν και αφου εχεις τοσο χωρο και πιανουν τα χερια σου ριξε ενα τσιμεντο κατω να σαι αρχοντας

 

Εγω θα επαιρνα ενα λαστιχο απο τρακτερ και μια βαριοπουλα, εκει εξω αυτα ειναι οτι πρεπει για γυμναστικη και εκτονωση, βαζεις και στο λαστιχο δυο χειρολαβες, για αρσεις, περπατημα με αυτο

 

To χώμα είναι πολύ σκληρό, δεν έχει πρόβλημα καθίζησης (αν αυτό εννοείς). Η αυτοσχέδια μπάρα δεν είναι δύσκολη στην μετακίνηση, χώρια που δε χρειάζεται άλλωστε να μετακινηθεί (μια και μια θα αλλάξει θέση το χειμώνα που θα μπει μέσα). Η μπάρα για σκουοτ είναι μεγάλη και μασίφ ατσάλη, κατάλληλη για σκουοτ. 

 

Αν χρειαστεί να επενδύσω επιπλέον χρήματα σε εξοπλισμό, δε θα τα λυπηθώ. Προς το παρόν με αυτά που έχω είμαι 101% καλυμμένος ;)

 

Το μόνο που με δυσκολεύει είναι να συνηθίσω από κει που έκανα προπόνηση μετά τις 9.30 το βράδυ να κάνω 8.30 το πρωί για να προλάβω τον ήλιο. Μου τη δίνουν τα άκρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δλδ :)

 το θερμιδικο ισοζύγιο ναι οκ αυτο ειναι για το δημοτικό και δεν αμφιβάλει κανείς !

το θεμα αν παίρνεις πιο ευκολα λιπος απο τα κρεατα η απο την χορτοδιατροφη αυτο νομιζω συζητανε εδω εκτος και αν κανω λαθος ! τα ιδια και τα ιδια ρε Γιαννη

 

 

Καλά σπεκτ όταν εσύ θες να στεγνώσεις κόβε τον υδατάνθρακα και όχι το λίπος! Στέγνωσε με μπριζόλες και όχι με χόρτα..

Εννοείται οτι χορτοφάγος δεν σημαίνει σαλάτες ποιος το λέει αυτό , κουραστικό έχει γίνει δυο χρόνια τα ίδια και τα ίδια για αυτό δεν συμμετέχω σε αυτά..

 

Edit

Ξαναδιάβασα το μήνυμα και ακούγεται κάπως απότομα χαχα σορυ σπεκτ τίποτα προσωπικό απλά έχει κουράσει κάπως αυτή η συζήτηση , βέβαια υπάρχουν και κάποιοι που δεν ξέρουν οπότε καλά κάνετε και τα λέτε ακόμη , πάσο..

 

Τeam  maus !

Εγώ κάθε σκ τρώω 1.5 κιλό παγωτό τώρα που καλοκαίριασε, αλλά κόβω θερμίδες από άλλου.  

xaxaxa θεος .Εγω  αυτη την περιοδο τρωω τα @@ μου απο φαγητο :(

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...