Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θέλω να αλλάξω τρόπο προπόνησης απο το συνηθισμένο στήθ/πλάτη/ώμοι/χέρια/πόδια (που έκανα το λάθος να βάλω έξτρα μέρα στήθους το Σάββατο ,με όλες τις προπονήσεις στα όρια μου και την υπόλοιπη μέρα εξουθενωμένος,  γενικά υπερβάλω καμια φορά κ τα κάνω όλα μπουρδέλο) 

σκεφτόμουν να βάλω 

 

στήθος - δικέφαλα

ώμοι- πόδια (για να υπάρχει κενό μεταξύ στήθους- τρικεφαλων και πλάτης - δικεφάλων )

πλάτη - τρικέφαλα

repeat 

off μόνο την Κυριακή 

πως σου φαίνεται ? (κ όποιος άλλος θέλει να πει γνώμη & suggestions)

 

επίσης είχες πει πως γνώριζες τέστο boosters που δουλεύουν , το trib/maca πχ είναι αφροδισιακά αλλα δεν boostάρουν την τέστο , έχεις να προτείνεις κάτι άλλο ? 

 

thx  B)

 

Θα σου πρότεινα να παίζεις πόδια μόνα τους. Πάντα.

Αν μπορείς μοναδική εξαίρεση γάμπες 2 φορές την εβδομάδα. Μια με πόδια, και μία σε όποια μέρα θες εσύ.

 

Όσο για τα απλά testo boosters (όχι τύπου "αναβολικά"), το μοναδικό που αποδεδειγμένα κάνει δουλειά είναι το DAA (d-aspartic acid), και ανεβάσει την τεστοστερόνη 40% σε δυο βδομάδες χρήση. Μετά διακοπή για 2 βδομάδες, κ.ο.κ.

Το θέμα είναι ότι κατά πολλούς ακόμη και αυτό είναι απάτη, γιατί ναι μεν αυξάνει την τεστο αλλά αν δεν γίνει αύξηση πάνω απο 200%+ δεν θα δεις ουσιαστική διαφορά. Σκέψου πως τα αναβολικά πάνε σε ποσοστά 700%.

Σου γράφω μόνο τι έχω διαβάσει, δεν το παίζω παντογνώστης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δευτέρα => Στήθος - Δικέφαλα

Τρίτη => Πλάτη - Τραπεζιους

Τετάρτη => ΚΕΝΟ

Πέμπτη => Πόδια

Παρασκευή => Ώμους - Τρικέφαλα.

Σ/Κ => ΚΕΝΟ

 

Να θυμάσαι ότι το σώμα χρειάζεται ξεκούραση, κάνε δυνατές προπονήσεις και θα δεις αρκετή διαφορά.

μα για να ξεκουραστώ θέλω να κάνω αυτό το split , δεν θέλω να δω κάποια διαφορά ως προς το αποτέλεσμα αλλα προς το ΚΝΣ μου που έχει γαμηθεί :D

3 μέρες την εβδομάδα λες να είναι αρκετές για καλοκαίρι ? seems legit απ τη μία γιατι προσπαθώ να καθαρίσω κ όχι να βάλω μάζες άρα δεν έχει νόημα να το γαμάω. 

 

Θα σου πρότεινα να παίζεις πόδια μόνα τους. Πάντα.

Αν μπορείς μοναδική εξαίρεση γάμπες 2 φορές την εβδομάδα. Μια με πόδια, και μία σε όποια μέρα θες εσύ.

 

Όσο για τα απλά testo boosters (όχι τύπου "αναβολικά"), το μοναδικό που αποδεδειγμένα κάνει δουλειά είναι το DAA (d-aspartic acid), και ανεβάσει την τεστοστερόνη 40% σε δυο βδομάδες χρήση. Μετά διακοπή για 2 βδομάδες, κ.ο.κ.

Το θέμα είναι ότι κατά πολλούς ακόμη και αυτό είναι απάτη, γιατί ναι μεν αυξάνει την τεστο αλλά αν δεν γίνει αύξηση πάνω απο 200%+ δεν θα δεις ουσιαστική διαφορά. Σκέψου πως τα αναβολικά πάνε σε ποσοστά 700%.

Σου γράφω μόνο τι έχω διαβάσει, δεν το παίζω παντογνώστης.

γάμπες δεν κάνω δυο φορές την εβδομάδα για κανένα λόγο , είναι πολύ μεγάλες για το σώμα μου (άσχετα αν την τελευταία φορά ήμουν no carb κ είχαν flatάρει στα 40cm ?? δε θυμάμαι , anyway , not my point , λογικά ναι πόδια μόνα τους , seems legit τώρα που το ξανασκέφτομαι γιατι όπως είπα κ παραπάνω θέλω να ξεκουράσω λίγο το σώμα μου. 

 

αναβολικά αν ήθελα θα άρχιζα και αύριο που λέει ο λόγος αλλα αυτή την στιγμή δεν με ψήνει ( κ ας μείνει εκεί :-) ) οπότε κλαιν για το 700% :-D  , αλλα το testo booster με ενδιαφέρει γιατι όταν είμαι σε δίαιτα και τα λιπαρά είναι αρκετά κάτω νιώθω πως και η τέστο μου πέφτει. (Λιγότερα morning wood αλλα και μέσα στη μέρα για μηδαμινούς λόγους). Σε όγκο που τρώω περισσότερα λιπαρά ξυπνάω και κοιμάμαι με σηκωμάρες και η αίσθηση της αυξημένης τέστο σε σχέση με περιόδους δίαιτας ειναι αισθητή σε όλα. 

 

και δεν έχω πάει ακόμα για ένα ορμονικό προφίλ... όποτε κλείνω ραντεβού (για 2-3 μήνες μετά) κάτι γίνεται , απεργία or whatever κ παίρνω τα @@ μου. Με το που θα πληρωθώ τώρα θα πάω γιατι έχω και προϊστορία που ήμουν χοντρός και με τα ιατρικά :-)  φάρμακα που μ έδιναν απο μικρός απότι το έψαξα θα μπορούσε να έχει γαμηθεί κάτι , λογικά δεν έχει , αλλα δεν χάνω τίποτα να το checkάρω όπως κάνω κ το checkup μου .   

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τα test booster αυξάνουν (υποτίθεται) την τεστοστερόνη μέσα στα normal ranges οπότε όσον αφορά την υπερτροφια κλανουνε. Αν αυξαναν την τεστοστερόνη στα supraphysiological ranges τοτε οκ. Θα ήταν σαν να παίρνεις φάρμακο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συμπληρώσω επίσης ότι προτείνουν τα "απλά" test boosters μόνο σε ηλικίες 30+.

Βοηθάει λένε την πεσμένη τεστο. Οι μικρότερες ηλικίες όμως δεν τα χρειάζονται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αυτό λέω , σε δίαιτα και με χαμηλό fat intake δεν έχουμε πεσμένη τέστο σε σχέση με όταν τρώμε "καλά". ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πεσμένη να είναι, θα είναι ακόμα στα normal ranges οπότε πάλι καλά σε πάει από normal σε normal (αν σε παει...το απόγευμα από το σπίτι ίσως ποσταρω μια έρευνα για την μούφα τους)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε τότε θα πάω να πάρω καμια κρεατίνη λέω γω που την θεωρώ καλή για δίαιτα και βλέπουμε 
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τα test booster αυξάνουν (υποτίθεται) την τεστοστερόνη μέσα στα normal ranges οπότε όσον αφορά την υπερτροφια κλανουνε. Αν αυξαναν την τεστοστερόνη στα supraphysiological ranges τοτε οκ. Θα ήταν σαν να παίρνεις φάρμακο

1100ng/dl με απλο τριβολο χερσαιο οταν ημουν 30 δεν το λες ασχημο.Με εξετασεις.Ρε γιαννη δουλευουν απλα δεν δουλευουν σε ολους μην διαβαζεις τις ερευνες που κανανε σε αρουραιους στο πακισταν.Βοηθανε και πολυ στην διαιτα.Την lh ανεβαζουνε που δινει την εντολη στα γεννητικα οργανα να παραγουν παραπανω τεστο δεν ειναι τοσο πολυπλοκο το πως λειτουργουν και αν.

 

 

ε τότε θα πάω να πάρω καμια κρεατίνη λέω γω που την θεωρώ καλή για δίαιτα και βλέπουμε 

 

Στην διαιτα θα παρεις krealkalyn μην πας και παρεις μονουδρικη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικορτερα δεν παίρνουμε κρεατίνη στην δίαιτα

Νικολα παρε λιγη Καρνιτίνη και εισαι κομπλέ

 

http://bodybuilders.gr/bodybuilding.asp?dtype=4&catid=3&recid=139

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς πάλι δεν τα ξέρουμε ντιπ κι ούτε σκοπεύουμε να τα μάθουμε. 

 

Αύριο που έχω day off στην προπόνηση θα βρέξει (που σημαίνει ότι αν είχα προπόνηση θα την έχανα). Ο μεγάλος κρατά τη συμφωνια που κάναμε όταν έβγαλα τα βάρη έξω, να βρέχει μόνο στα ρεπό.  :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς πάλι δεν τα ξέρουμε ντιπ κι ούτε σκοπεύουμε να τα μάθουμε. 

 

Αύριο που έχω day off στην προπόνηση θα βρέξει (που σημαίνει ότι αν είχα προπόνηση θα την έχανα). Ο μεγάλος κρατά τη συμφωνια που κάναμε όταν έβγαλα τα βάρη έξω, να βρέχει μόνο στα ρεπό.  :-D

Ναι ρε τι γκαντεμια ειναι αυτη?  Και εγω αυριο ρεπο ηθελα να παρω να παω για μπανιο και το βλεπω να γινεται κατακλυσμος ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...