Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

επειδη περασε στο ντουκου και νομιζω τον Φωτη θα τον ενδιαφερει

 

Estonia bitches!

δεν πέρασε στο ντούκου, απλά εδώ ταιριάζει αυτό:

 

punctuation-pedobear_o_1023370.jpg

 

για πες. 

(δουλευω με 4 εσθονούς εδώ, καλά τυπάκια)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό.

Πχ εγώ ώρες ώρες βαριέμαι να πάω γήπεδο για τρέξιμο.Εκείνες τις μέρες θα πάω βόλτα 2-3 ώρες και θα κάνω 5-7κμ.

 

Ξεκίνησε από χαμηλά,χαλαρά αλλά με επιμονή και υπομονή.

Επίσης, σήμερα έχουμε 25/5 ας υποθέσουμε ότι ξεκινάς για παραλία σε ένα μήνα από σήμερα.Πόσο θες και πόσο περιμένεις να χάσεις?Πάνω από 4-5 κιλά σε ένα μήνα δεν χάνεις εκτός και αν κάνεις υπερβολές με κίνδυνο την υγεία σου.

Άποψη μου,ξεκίνησε από τώρα κάτι χαλαρό(πχ περπάτημα ή τρέξιμο και ελαφρύ γυμναστήριο 1-3 φορές την βδομάδα) αλλά κράτησε το όλο το χρόνο.Καθάρισε την διατροφή σου(ίσως το πιο δύσκολο από όλα),μείωσε τους υδατάνθρακες  από τις σαβούρες(προϊόντα άρτου,γαριδάκια,αναψυκτικά,λαδερά φαγητά κτλ) και του χρόνου θα μας ξαναγράφεις τέτοια εποχή με ένα πολύ υγιές σώμα :)

Χίλιες φορές καλύτερο από διάφορες δίαιτες/διατροφές γιογιό που σε καταπονούν σωματικά,ψυχολογικά και τελικά ξαναπαίρνεις τα κιλά μετά από κάποιους μήνες.

 

 

Αναψυκτικα γενικα, δεν. Καμια zero στο φουσκωμα. Προς το παρον με ενδιαφερει οντως να χασω αυτα τα 5-6 κιλα μεχρι αρχες Ιουλη που θεωρω οτι ειναι ενας εφικτος στοχος! 

 

Γυμναστηριο ε; Χμ. Ειμαι εξαιρετικα απειρος. Εχω παει κι εχω γραφτει 2-3 φορες αλλα ποτε πανω απο τριμηνο. Και επειδη ειμαι φοιτητης αυτη τη στιγμη στην Πατρα δεν ξερω και που να παω!

 

Με καποια συγκεκριμενη διαιτα αξιζει να ασχοληθω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην Ιωαννα πες τα αυτα οχι σε μενα :P

 

Δε γίνεται, λόγο ονόματος τη βγάζει καθαρή :)

 

@stavmitos. Μην κάνεις δίαιτα. Άλλαξε διατροφικές συνήθειες. Αν το καταφέρεις, θα μείνεις μια ζωή αδύνατος και υγιέστερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυμναστηριο ε; Χμ. Ειμαι εξαιρετικα απειρος. Εχω παει κι εχω γραφτει 2-3 φορες αλλα ποτε πανω απο τριμηνο. Και επειδη ειμαι φοιτητης αυτη τη στιγμη στην Πατρα δεν ξερω και που να παω!

 

Με καποια συγκεκριμενη διαιτα αξιζει να ασχοληθω;

Σιγά σιγά με το γυμναστήριο....αν βρεις κάνα φίλο να πάτε μαζί για να σου δώσει επιπλέον κίνητρο ακόμα καλύτερα.Απλά αν είναι να πας να γραφτείς και να πας 1-2 φορές μην μπεις καθόλου στο κόπο.

 

 

Συγκεκριμένη δίαιτα δεν χρειάζεται,απλά κάνε αυτά που σου είπα....κόψε τα μπισκότα,σφολιάτες,ψωμιά,πίτες,γύρους,πίτσες,λαδερά φαγητά και θα δεις αλλαγές.Στην ανάγκη μείωσε και λίγο τις θερμίδες.Ο πιο εύκολος τρόπος είναι να αντικαταστήσεις τους χυμούς με φρούτα,να αντικαταστήσεις ένα βαρύ βραδινό με μια φρουτοσαλάτα+γιαουρτούμπα, και να μην τσιμπολογάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη περασε στο ντουκου και νομιζω τον Φωτη θα τον ενδιαφερει

 

Estonia bitches!

Δεν πέρασε στο ντούκου, απλά δεν θέλουμε να σου δώσουμε την ευχαρίστηση να μας πεις για αυτό το γεγονός που σε ευχαριστεί.

 

^_^  ^_^

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα που σου ειπαν.... Υγιεινη διατροφη δηλαδη ασε τα φαστ φουντ , τα γλυκα, τα τηγανητα.... Το βραδυ μπορεις να τρως γιαουρτι χαμηλων λιπαρων ή καμια σαλατα. Γενικα βλεποντας και κανοντας...βαλε μπολικο χορταρικο που δε παχαινει και σε χορταινει .

 

Τωρα για τη γυμναστικη... Κ εγω βαριομουνα μεχρι που μου γινε το κλικ. Αν δε το χεις αστο μη γινεις κ εσυ σαν αυτους που πανε τζιμ δυο μηνες πριν το καλοκαιρι και μετα τους χανουμε.

Ξεκινα τρεξιμο ή ποδηλατο, προσπαθησε να βρεις καναν γνωστο να στε μαζι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναψυκτικα γενικα, δεν. Καμια zero στο φουσκωμα. Προς το παρον με ενδιαφερει οντως να χασω αυτα τα 5-6 κιλα μεχρι αρχες Ιουλη που θεωρω οτι ειναι ενας εφικτος στοχος! 

 

Γυμναστηριο ε; Χμ. Ειμαι εξαιρετικα απειρος. Εχω παει κι εχω γραφτει 2-3 φορες αλλα ποτε πανω απο τριμηνο. Και επειδη ειμαι φοιτητης αυτη τη στιγμη στην Πατρα δεν ξερω και που να παω!

 

Με καποια συγκεκριμενη διαιτα αξιζει να ασχοληθω;

 

Σε ποια περιοχη μενεις Πατρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη περασε στο ντουκου και νομιζω τον Φωτη θα τον ενδιαφερει

 

Estonia bitches!

Eλα ρε τι δεν ειδα ?Πας  Εσθονια  κωλε ,μεσα στον παραδεισο του m@uniou θα εισαι ,δεν εχω παει αλλα δουλευει ξαδερφος μου  παντρεμενος με παιδια εκει αυτη την περιοδο   σε  υπηρεσια του Ευρωπαικου κοινοβουλιου  εχει λαλησει ο ανθρωπος...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

αντε να δουμε. Διαβαζα χτες οτι οι καλυτερες γυναικες απο εκει στις βαλτικες χωρες ειναι στην εσθονια. Τωρα θα δειξει. Απο Σεπτεμβρη θα σου πω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε να δουμε. Διαβαζα χτες οτι οι καλυτερες γυναικες απο εκει στις βαλτικες χωρες ειναι στην εσθονια. Τωρα θα δειξει. Απο Σεπτεμβρη θα σου πω :P

Σεπτεμβρη θα πας ε ? εχεις κλεισει αεροπορικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

οχι ακομη. Δεν ξερω ποτε ακριβως θα παω. Θα ναι σιγουρα Αυγουστο Η αρχες Σεπτεμβρη αλλα ακομη δεν ξερω ημερομηνιες που πρεπει να ειμαι εκει. Αναλογα ποτε παω ισως παω και μια βολτα απο Αγια Πετρουπολη ή Λιθουανια-Λετονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα χλωμο εχεις δυο μερες αναρωσης και τον χρησιμοποιεις σαν δευτερευον μυ στον παγκο.Οτι σου ειπε και ο απο πανω εχασες πολλα κιλα αρα και μυικο ιστο+χαμηλη πρωτεινη+ασταθη γευματα συχνοτητα=καταβολισμος=απωλεια μυικης μαζας.Εγω ποτε δεν εκανα χερια μονα τους παντως εβαζα τα δικεφαλα μετα το στηθος και τα τρικεφαλα μετα την πλατη(ακομα αυτο κανω δηλαδη).Ο φυσικος θα χασει και καποια δυναμη με την απωλεια βαρους και την διαιτα δεν γινετε αλλοιως

θέλω να αλλάξω τρόπο προπόνησης απο το συνηθισμένο στήθ/πλάτη/ώμοι/χέρια/πόδια (που έκανα το λάθος να βάλω έξτρα μέρα στήθους το Σάββατο ,με όλες τις προπονήσεις στα όρια μου και την υπόλοιπη μέρα εξουθενωμένος,  γενικά υπερβάλω καμια φορά κ τα κάνω όλα μπουρδέλο) 

σκεφτόμουν να βάλω 

 

στήθος - δικέφαλα

ώμοι- πόδια (για να υπάρχει κενό μεταξύ στήθους- τρικεφαλων και πλάτης - δικεφάλων )

πλάτη - τρικέφαλα

repeat 

off μόνο την Κυριακή 

πως σου φαίνεται ? (κ όποιος άλλος θέλει να πει γνώμη & suggestions)

 

επίσης είχες πει πως γνώριζες τέστο boosters που δουλεύουν , το trib/maca πχ είναι αφροδισιακά αλλα δεν boostάρουν την τέστο , έχεις να προτείνεις κάτι άλλο ? 

 

thx  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτόμουν να βάλω 

 

στήθος - δικέφαλα

ώμοι- πόδια (για να υπάρχει κενό μεταξύ στήθους- τρικεφαλων και πλάτης - δικεφάλων )

πλάτη - τρικέφαλα

repeat 

off μόνο την Κυριακή 

πως σου φαίνεται ? (κ όποιος άλλος θέλει να πει γνώμη & suggestions)

 

 

Δευτέρα => Στήθος - Δικέφαλα

Τρίτη => Πλάτη - Τραπεζιους

Τετάρτη => ΚΕΝΟ

Πέμπτη => Πόδια

Παρασκευή => Ώμους - Τρικέφαλα.

Σ/Κ => ΚΕΝΟ

 

Να θυμάσαι ότι το σώμα χρειάζεται ξεκούραση, κάνε δυνατές προπονήσεις και θα δεις αρκετή διαφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...