Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωκράτη όχι μόνο καλός , άριστος είσαι για την ηλικία σου και τον καιρό που ασχολείσαι

άπλα μην τρελλνεσαι  να κατέβεις κ αλλο αυτό εννοώ μόνο  , στο 10-12 θα δείχνεις  πολύ καλύτερος με κρέας πάνω σου  και πάλι στεγνός θα είσαι ! δες τις φώτο του σπεκτ στο 8 που ήταν μια σταλιτσα κ δες τώρα που γέμισε πόσο καλύτερος δείχνει , αν και αυτός παράεβαλε κιλά κ λίπος δεν το πρόσεξε τόσο πολύ ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

 

ο μποσ σε λίγα χρόνια

Εμφανισιακά λες ε ?  :-D

 

Νηστικος ήταν δύσκολη αλλά με συνήθεια έβγαινε. Με 1 γεύμα το πρωί και απογευματινή μετά από 2-3 γεύματα μου είναι το ίδιο.

Εγώ παιδιά συμφωνώ με τον Ιωάννη σε αυτό (έχουμε μαζευτεί 4-5 εδώ για πλάκα).

 

Όσο καλά ή κακά μπορεί να μου πάει μιά μέρα με 1 γεύμα, το ίδιο θα γίνει και με 3. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτηση, όταν ο οργανισμός δεν παίρνει τις απαιτούμενες θερμίδες ημερησίως, κατά της αερόβια άσκηση καίει λίπος ή και μυική μάζα μαζί ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτηση, όταν ο οργανισμός δεν παίρνει τις απαιτούμενες θερμίδες ημερησίως, κατά της αερόβια άσκηση καίει λίπος ή και μυική μάζα μαζί ; 

Ε δώσε context.

 

Απαιτούμενες θερμίδες γιατί ? Για χάσιμο ή πάρσιμο ή διατήρηση κιλών. Τι διατροφή ? Πόση πρωτεΐνη ? Τί είδους αερόβια, πόσην ώρα ?Σε τι ποσοστό λίπους ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για χάσιμο βάρους, μεσογειακή διατροφή, τρέξιμο-jogging με περπάτημα κατά διαστήματα, 6km σε 1 ώρα περίπου, καθημερινά. Απλά η ερώτηση μου οταν ο οργανισμός θέλει να πάρει ενέργεια από το σώμα του θα κάψει λίπος η και μυική μάζα ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική άποψη παρέθεσα για την ταπεινή προπο που έκανα - κάνω και για το τι έχω δοκιμάσει σε εμένα και εχει δουλέψει. Και βαριές προπονήσεις έχω κάνει (για τα δικά μου στάνταρ των 85-90κγ) με 1 γεύμα και βγαίνουν το ίδιο.

 

Ο καθένας έχει διαφορετικό οργανισμό, ανταποκρινεται αλλιώς στα ερέθισματα της προπόνησης και ψυχολογικά. Αυτοί οι παράγοντες διαφοροποιούνται από άτομο σε άτομο οπότε apples and oranges για το τι κάνει ο καθένας και τι δουλεύει πάνω του. Σαφως ο καθένας κάνει προπόνηση όπως νομίζει και χρησιμοποιεί ότι θεωρεί ότι χρειάζεται. Αλλά γενικοτητες του τύπου "χωρίς υδατανθρακα δεν βγαίνει προπο" περισσεύουν.

Τωρα μιλας σωστα.Σορρυ που σου απαντησα λιγο επιθετικα εχω πολλα νευρα αυτο τον καιρο και αρπαω ευκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

για χάσιμο βάρους, μεσογειακή διατροφή, τρέξιμο-jogging με περπάτημα κατά διαστήματα, 6km σε 1 ώρα περίπου, καθημερινά. Απλά η ερώτηση μου οταν ο οργανισμός θέλει να πάρει ενέργεια από το σώμα του θα κάψει λίπος η και μυική μάζα ? 

Ωραία, οπότε κάνεις υποθερμιδική διατροφή (μετράς θερμίδες ? Πως ξέρεις ότι είναι για να χάσεις κιλά?). Για να μην μας λες τι περιλαμβάνει πέρα από το γενικά μεσογειακή, πες μας αν υπάρχει μία καλή ποσότητα πρωτεΐνης (πες και τα κιλά σου). Επίσης πες μας και αν έχεις μυϊκή μάζα να κάψεις ή αν τώρα πρωτοξεκινάς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα μιλας σωστα.Σορρυ που σου απαντησα λιγο επιθετικα εχω πολλα νευρα αυτο τον καιρο και αρπαω ευκολα

 

No offense. Και εγώ πολλές φορές μπορεί να φανώ επιθετικός ή ερειστικός στο γραπτό λόγο.

 

Απλά το "ολα σε ένα τσουβάλι" στο bbing δεν ισχύει. Ο άλλος μπορει να (λέει) οτι πέφτει στο 10% με σαβούρα και άλλοι να είναι μήνες σε διατροφή και να δυσκολεύονται. Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και το μυαλό πολλές φορές πιο δυνατό απο το σώμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωκρατη πολυ καλα τζενετικς ωραιοι ωμοι και χερια.Στηθος και πλατουλα νομιζω θελουν λιγο μαζες.Αν απλα θελεις να εχεις ωραιο σωμα και δεν σε νοαιζουν οι μαζες εισαι σουπερ δεν το συζηταω πολυ καλη δουλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ πολλά ζητάς, χάχα.  μυική μάζα ναι έχω κάποιο ποσοστό από γυμναστήριο που πήγαινα παλιά, το θέμα είναι γιατί ο οργανισμός να καίει μύες αντί για λίπος ;  όχι πρωτεΐνες δεν παίρνω πολλές. θερμίδες παίρνω λιγότερες πιστεύω αλλά δεν μπορώ να σου πω με ακρίβεια, λίγο δύσκολο...  το πρόβλημα είναι ότι χάνω κιλά αλλά νομίζω χάνω πολύ μυική μάζα παρά λίπος, αυτή η εντύπωση μου δίνετε.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ πολλά ζητάς, χάχα.  μυική μάζα ναι έχω κάποιο ποσοστό από γυμναστήριο που πήγαινα παλιά, το θέμα είναι γιατί ο οργανισμός να καίει μύες αντί για λίπος ;  όχι πρωτεΐνες δεν παίρνω πολλές. θερμίδες παίρνω λιγότερες πιστεύω αλλά δεν μπορώ να σου πω με ακρίβεια, λίγο δύσκολο...  το πρόβλημα είναι ότι χάνω κιλά αλλά νομίζω χάνω πολύ μυική μάζα παρά λίπος, αυτή η εντύπωση μου δίνετε.  

Mε αυτά που λες (υποθερμιδική διατροφή + λίγη πρωτεΐνη) τότε είναι πιθανό να καις και μυς along the way.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ πολλά ζητάς, χάχα.  μυική μάζα ναι έχω κάποιο ποσοστό από γυμναστήριο που πήγαινα παλιά, το θέμα είναι γιατί ο οργανισμός να καίει μύες αντί για λίπος ;  όχι πρωτεΐνες δεν παίρνω πολλές. θερμίδες παίρνω λιγότερες πιστεύω αλλά δεν μπορώ να σου πω με ακρίβεια, λίγο δύσκολο...  το πρόβλημα είναι ότι χάνω κιλά αλλά νομίζω χάνω πολύ μυική μάζα παρά λίπος, αυτή η εντύπωση μου δίνετε.  

Εχεις απαντησει ηδη.Ειναι και τι ειδους αεροβια κανεις.Η πολυ αεροβια σε γαμαει ειδικα η συχνη και μεγαλη σε διαρκεια.Θελει χαμηλους ρυθμους  με εκρηξεις.Τα hit που λενε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε αυτά που λες (υποθερμιδική διατροφή + λίγη πρωτεΐνη) τότε είναι πιθανό να καις και μυς along the way.

 

μια τελευταία ερώτηση, αν αρχισω να τρεχω και δεν εχω φαει κατι ωστε να παρει ενεργεια ο οργανισμος. απο που θα παρει ενεργεια ; 

 

μάλλον κάτι δεν καταλαβαίνω γιαυτό ρωτάω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια τελευταία ερώτηση, αν αρχισω να τρεχω και δεν εχω φαει κατι ωστε να παρει ενεργεια ο οργανισμος. απο που θα παρει ενεργεια ; 

 

μάλλον κάτι δεν καταλαβαίνω γιαυτό ρωτάω. 

Νηστικός το πρωί εννοείς ? 

 

Έχουν δείξει ότι παρά το γεγονός ότι υπάρχει μεγαλύτερη οξείδωση λίπους, σε σχέση με το αν έκανες φαγωμένος, στο τέλος της ημέρας δεν έχει διαφορά μιάς και ο οργανισμός κάνει compensate με τις θερμίδες που θα φας αργότερα.

Πιθανό? 100% σίγουρο..

Μιλάω διπλωματικά  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...