Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Στήθος ώμους

Πλάτη χέρια

Πόδια

Ξεκούραση

Ξανά το ίδιο κυκλικά

Κοιλιακούς ραχιαίους κάθε μέρα στην αρχή κ σαν ζέσταμα! Αερόβιο είσαι αδύνατος δεν θες πολύ 10λεπτά μόνο κάθε μέρα για το καρδιά αναπνευστικό και να έχεις λίγο αντοχή στις ασκήσεις!

Ένταση στην προπόνηση, μικρά διαλείμματα ανάμεσα στο σετ όχι περισσότερο από ένα λεπτό!

Καλή μάσα

Υπομονή!

Αυτά και όλα θα έρθουν μόνα τους δεν πρόκειται για μαγικά προσπάθεια και υπομονή θέλει μόνο, την διαφορά που δεν βλέπεις τώρα θα την δεις μαζεμένη όταν οι φίλοι σου θα κολλήσουν κανένα σώμα δεν είναι το ίδιο!

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για γυναικα και γω θα προτεινα σκουοτ, αλλα οχι αρσεις.

Ε νταξει αν την κανει σωστα why not? Επισης, οι ρουμανικες αρσεις ειναι καλες για τα hamstring που ενδιαφερονται αρκετες γκομενες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το στήθος με τους ώμους είναι πολύ κοντινές μυικες ομάδες όταν έχουμε στείλει το αίμα στο στήθος είναι εύκολο να το στείλουμε και στους ώμους που έτσι και αλλιώς θα έχουν δουλέψει πολύ με τον πάγκο, το διζυγο κτλ που θα έχουμε κάνει για το στήθος πρώτα! Και αυτό που είπες γίνεται όλα γίνονται το θέμα είναι τι αποδίδει καλύτερα σε εμάς..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα σημερα τζιμ εκανα λιγο απ ολα νταξει... Δικεφαλα 3κιλα , εκτασεις τετρακεφαλων 7.5... Χαχαχχα τρελη πτωση!!! Αλλα το περιμενα , θα επανελθω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όποιος κάνει βάρη μόνο για το αποτέλεσμα πάντως, καλό είναι να ξέρει ότι αυτό έχει ημερομηνία λήξης. Στα βάρη πρέπει να γουστάρεις να σηκώνεις, να παίρνεις pump να ακούς την μουσικούλα σου και να ξεφεύγεις για λίγο..

 

Μην κολλάς στο πρώτο τρίμηνο ακόμα με τα αποτελέσματα. Θα έχει μεγάλες περιόδους που δεν θα έχει κανένα αποτέλεσμα πέραν της συντήρησης με τα πλατό, μικροτραυματισμούς κτλ, περιόδους προσαρμογής ασκήσεων, διατροφής (θέλει εβδομάδες για να καταλάβεις αν πρέπει να αλλάξεις κάτι πολλές φορές)

 

Σκέψου καλύτερα πως θα βάλεις αυτού του είδους γυμναστική στην καθημερινότητα σου και πως θα το απολαμβάνεις στο μέγιστο. 

Επεξ/σία από alex_000
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι που θέλω να κάνω διαφήμιση αλλά τα YAVA (εκτός απο 2 γυμναστήρια τους) έχουν προσφορά ετήσια συνδρομή μόνο 49€ στις 7/9.

Κλείνετε δοκιμαστική βλέπετε το χώρο,τα μηχανήματα και αν είναι όλα κομπλέ ... γιατί όχι;Κάπως έτσι θα την κάνω και 'γω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σταθώ σ'αυτό που είπε ο Μάους σχετικά με τον χρόνο ανάμεσα στα σετ, εγώ άρχισα να βλέπω διαφορές μόλις τον μείωσα και αυστηροποίησα τα διαλείμματα στα 90"/120" ανάλογα τα κιλά/άσκηση, ειδικά στους ώμους που είχαν ψιλοπεισμώσει και δεν λέγαν να φουσκώσουν με τπτ.

 

Θα ξανακοιτούσα και τη σχέση κιλά-σετ-επαναλήψεις, κάτι 4χ12 πχ πιο πολύ για σετ αντοχής μου κάνουν.

 

Στα δικά μου, το πρόγραμμα καταστροφή ώμων παραπήγε καλά, τσίμπησα και μια μικρή θλάση. Αλλά νταξ, πρώτη φορά με μπάρα, να μην το ευχαριστηθώ και λίγο;

 

Ένας πάγκος + ορθοστάτες μου λείπουν τώρα και το home gym θα είναι πλήρες :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο τοπικ.

Ασχολούμαι και εγώ τα τελευταία χρόνια με γυμναστική, αλλά δεν πάω γυμναστήριο, κάνω στο σπίτι.

Είμαι αρκετά ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα και κάθε χρόνο βελτιωνομαι .

Ο εξοπλισμός που έχω είναι ,πάγκος,δύο μπαρες(στραβη,ίσια) βαρακια ,μονόζυγο και 80 κιλά βάρη.

Κάνω εντατικά από Μάι μέχρι Σεπτέμβρη(τους άλλους μήνες έχω πολύ δουλειά),συνήθως τρεις φορές την εβδομάδα βάρη και 2-3 φορές ποδήλατο γύρο στα 15χλ την φορά.

Πάντως θεωρώ υπερβολή για κάποιον ιδικά αρχάριο να κάνει κάθε μέρα βάρη ,εγώ θέλω τουλάχιστον να περάσει μια μέρα γαι να ξανά κάνω ,δηλαδή το πρόγραμμα μου είναι κάπως έτσι Δε,ΤΕ,ΠΑ βάρη ,Τρ,Πε,Σα ποδήλατο(εναλλακτικά θα μπορούσε κάποιος μια ώρα τρέξιμο) και Κυριακή κενό.

Το σημαντικό είναι να περνεις το χρόνο σου και να μην βιάζεσαι να δεις εντυπωσιακά αποτελέσματα και όταν νιώθεις εστω και λίγο κουρασμένος να αφήνεις 2-3 μέρες το σώμα σου να ανακάμψει ώστε την προπόνηση να την κανείς με ένταση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι που θέλω να κάνω διαφήμιση αλλά τα YAVA (εκτός απο 2 γυμναστήρια τους) έχουν προσφορά ετήσια συνδρομή μόνο 49€ στις 7/9.

Κλείνετε δοκιμαστική βλέπετε το χώρο,τα μηχανήματα και αν είναι όλα κομπλέ ... γιατί όχι;Κάπως έτσι θα την κάνω και 'γω.

Φιλε το προβλημα ξερεις ποιο ειναι ε.Το σκεφτομουνα και εγω αλλα γινετε ηδη της καργιολας δεν θα μπορεις να περπατησεις εκει μεσα μαλακιες κανουνε ποσο κοσμο να μαζεψεις πια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω το ίδιο με τον Μανό σκέφτηκα. Με τέτοια τιμή θα γίνει της μουρλης και θα κόβεις χαρτάκι για να κανεις άσκηση λες και περιμένεις σε σούπερ μάρκετ να αγοράσεις ζαμπόν.

 

Γύρισα μείον ενα κιλό απο τις διακοπές. Αύριο αεροβική για χαλάρωμα κι απο Πέμπτη προγραμμα όγκου. Κάθε Κυριακή πρωί θα ζυγίζομαι και θα μετράω κοιλιά. Άμα έχω βάλει κιλά και δεν έχει αυξηθεί η κοιλιά, πάμε καλά.

 

4 προπονήσεις τη βδομάδα, Δευτέρα και Πέμπτη πόδια, Τρίτη και Παρασκευή άνω σώμα, Τετάρτη ΗΙΙΤ, σουκου ξεκούραση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πήρα ενα τελευταίο δωράκι στον εαυτό μου μιας και τελειώνουν σιγά σιγά οι κρεπαλες !

θα  το τσακίσω σε καμια ωρίτσα,  εννοείται μόνος μου 800γρ ελπίζω να βγει καλό ..

 

Tιναυτά ρε Μάου, μόνο κρουασάν φράουλα! Ξέρεις από που.  ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω σκατε ολε τα εχω κανει με λαθος υποδειξεις φυσικα...

Εγω χανω κιλα δεν παιρνω...αν και εχω 22% λιπος.

 

Καλυτερα να χασω το λιπος και μετα να ξεκινησω για ογκο ? γιατι και ογκο αν παρω @@ θα φαινονται..συν οτι θα ανεβασω και το ποσοστο λιπους αν κανω πιο δυνατη διατροφη...

 

Πανε τα νιατα...τι να κανω ? ογκο, γραμμωση? εχω μπερδευτει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όγκο.Cut μετά από μερικούς μήνες gym δεν έχει νόημα για μένα μιας και δεν έχεις πάρει ότι θα μπορούσες.

Να τρως πολύ και να σηκώνεις περισσότερα.6-8 μήνες καλό και όσον το δυνατό καθαρό bulking να αποκτήσεις ωραία σχήματα και μετά αρχίζεις την Άνοιξη να κόβεις ώστε το καλοκαίρι να έχεις ένα συμπαθητικό σώμα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...