Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

  ^Ανάστροφη κωπηλατική  λέγεται

την έδειξα και την  κάναμε με τον αλεξ λίγο όταν ήρθε , η άσκηση λεει πολλα και γίνεται παντού  ..

βέβαια αυτος στο βιντεο την σκοτώνει , πρέπει να κατεβάσει το μονόζυγο πιο κάτω και να μπει πιο βαθιά μέσα ..

edit

το μονόζυγο δεν κατεβαίνει , γατζωνει  απο πανω , οπότε οπως μπορεί την ψιλοκανει την άσκηση  οτιναναι..

ano-2b.jpg

 

Αν βαλεις τα ποδια πανω σε εναν παγκο ειναι σωστη?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Μαους κωπηλατικη με μπαρα vs κωπηλατικη με μπαρα αλλα αναποδη λαβη ποια θα προτειμουσες;

Τα αυγα θα τα τρωω το βραδυ, ρεβομουν και ηταν σαν να εκλανα ενα πραγμα

πως ποσταρεις βιντεο απο φεισμπουκ γινετε?

Πας να το δεις ταχα, το σταματας δεξι κλιν καπου θα βγαλει ή τι διευθυνση του βιντεο ή θα λεει αντιγραφη διευθυνσης βιντεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βαλεις τα ποδια πανω σε εναν παγκο ειναι σωστη?

 

ναι , και οσο πιο ψηλα ειναι τα πόδια τοσο πιο δύσκολη ειναι 

Μαους κωπηλατικη με μπαρα vs κωπηλατικη με μπαρα αλλα αναποδη λαβη ποια θα προτειμουσες;

Τα αυγα θα τα τρωω το βραδυ, ρεβομουν και ηταν σαν να εκλανα ενα πραγμα

 

Πας να το δεις ταχα, το σταματας δεξι κλιν καπου θα βγαλει ή τι διευθυνση του βιντεο ή θα λεει αντιγραφη διευθυνσης βιντεο

αυτο που ειπε ο μανος

κανε την ενα σετ κανονικά , ενα ανάποδη λαβη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναποδη μια φορα που δοκιμασα νομιζω εκανα πιο ευκολα τα κιλα, δηλαδη πχ μπορω να κανω κανονικη λαβη κανονικα μαζι με ντροπ σετ αναποδη πχ. Αφου στην αναποδη εχω ενα τικ παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ φορούσα γάντια για καιρό.. τα παράτησα εδώ και 2 χρόνια, γέμισα κάλους αλλά προτιμώ χωρίς. 

Γιατι προτιμας χωρις ομως δεν μας ειπες ?

Και μην πεις δεν  εχω grip και γλιστραει γιατι  ξερεις πολυ καλα πως υπαρχουν ποιοτικα γαντια δερματινα  και οχι οι μπουρδες που περνουν με 10 ευρω που γ@μανε .

Οχι να γλιστρησει η μπαρα ουτε τσικ δεν κανει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οντως. Πχ να την πεις κανε σκουοτ και να κοιτανε αλλα δεκα παγκουρια απο πισω απλα γιατι δεν ενδιαφερονται για την γυμναστική, πανε για κοσιμασιον τριτης γενιάς

 

Κονσομασιόν ρε αθεόφοβε. Στην αρχή νόμιζα ότι ήθελες να γράψεις κομισιόν. Με μπέρδεψες πρωινιάτικα  :-D

-------------------------

Πάντως το να γυμνάζεσαι με κάποιον λίγο καλύτερο από σενα διαρκώς σε σπρώχνει να ανεβαίνεις. Μια φορά έτυχε να συμβεί κι αμέσως ανέβασα επιδόσεις που προηγουμένως τις θεωρούσα αδύνατες. Τώρα, όποτε θέλω να ζοριστώ, ενώ εκτελώ μια άσκηση κι είμαι στα πρόθυρα του failure φαντάζομαι ότι είναι κάποιος δίπλα μου και αντέχει άλλες 2 επαναλήψεις.

Τι, θα αφήσω αυτό το χαϊβάνι να με περάσει;

Ε, άλλες 2 επαναλήψεις τις κάνω κι εγώ.  :devil:

-------------------

Μια εφαρμογή για smartphone/ipad που να μετρά απόσταση; Πάω κάθε μέρα τη μικρή στο σχολείο με τα πόδια και πρέπει να είναι κανά χιλιόμετρο. Να δω πόση αεροβική κάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι προτιμας χωρις ομως δεν μας ειπες ?

Και μην πεις δεν  εχω grip και γλιστραει γιατι  ξερεις πολυ καλα πως υπαρχουν ποιοτικα γαντια δερματινα  και οχι οι μπουρδες που περνουν με 10 ευρω που γ@μανε .

Οχι να γλιστρησει η μπαρα ουτε τσικ δεν κανει ...

 

Έχεις καλύτερο grip και αυτό δεν είναι μόνο γιατί γλιστράει το γάντι, είναι μάλλον γιατί χωρίς το extra layer του δέρματος τα πάντα είναι πιο σφιχτά. Επίσης το δερμάτινο γάντι δεν κάνει τόσο compress όσο το δέρμα στο χέρι ούτε εφάπτεται στην επιφάνεια τόσο τέλεια όσο το χέρι. Πάντα δερμάτινα γάντια φορούσα. Επίσης όπως είπε ο Μάνος με το γάντι χάνεις την αίσθηση του grip. 

 

Για να έχει σημασία όμως αυτό πρέπει να μιλάμε για ασκήσεις που είσαι στα όρια να σου φύγουν τα βάρη, shrugs η deadlift όταν παίζεις στα όρια ίσως.. σε οτιδήποτε άλλο δεν έχει σημασία.

 

Δεν μπορώ να πω ότι ασχολούμαι με αυτά πλέον αλλά προτιμώ να κουβαλάω κάτι λιγότερο μαζί μου. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κονσομασιόν ρε αθεόφοβε. Στην αρχή νόμιζα ότι ήθελες να γράψεις κομισιόν. Με μπέρδεψες πρωινιάτικα :-D

-------------------------

Πάντως το να γυμνάζεσαι με κάποιον λίγο καλύτερο από σενα διαρκώς σε σπρώχνει να ανεβαίνεις. Μια φορά έτυχε να συμβεί κι αμέσως ανέβασα επιδόσεις που προηγουμένως τις θεωρούσα αδύνατες. Τώρα, όποτε θέλω να ζοριστώ, ενώ εκτελώ μια άσκηση κι είμαι στα πρόθυρα του failure φαντάζομαι ότι είναι κάποιος δίπλα μου και αντέχει άλλες 2 επαναλήψεις.

Τι, θα αφήσω αυτό το χαϊβάνι να με περάσει;

Ε, άλλες 2 επαναλήψεις τις κάνω κι εγώ. :devil:

-------------------

Μια εφαρμογή για smartphone/ipad που να μετρά απόσταση; Πάω κάθε μέρα τη μικρή στο σχολείο με τα πόδια και πρέπει να είναι κανά χιλιόμετρο. Να δω πόση αεροβική κάνω.

Το μικρο δεν το λυπασαι? Πτωμα θα φτανει σχολειο, θα καταρρει !!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις καλύτερο grip και αυτό δεν είναι μόνο γιατί γλιστράει το γάντι, είναι μάλλον γιατί χωρίς το extra layer του δέρματος τα πάντα είναι πιο σφιχτά. Επίσης το δερμάτινο γάντι δεν κάνει τόσο compress όσο το δέρμα στο χέρι ούτε εφάπτεται στην επιφάνεια τόσο τέλεια όσο το χέρι. Πάντα δερμάτινα γάντια φορούσα. Επίσης όπως είπε ο Μάνος με το γάντι χάνεις την αίσθηση του grip. 

 

Για να έχει σημασία όμως αυτό πρέπει να μιλάμε για ασκήσεις που είσαι στα όρια να σου φύγουν τα βάρη, shrugs η deadlift όταν παίζεις στα όρια ίσως.. σε οτιδήποτε άλλο δεν έχει σημασία.

 

Δεν μπορώ να πω ότι ασχολούμαι με αυτά πλέον αλλά προτιμώ να κουβαλάω κάτι λιγότερο μαζί μου. :D

OK αλλα οταν παιζεις στο οριο με τα κιλα δεν αρκει ουτε το δερμα του χεριου θες μαγνησια  και  ιμαντες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια εφαρμογή για smartphone/ipad που να μετρά απόσταση; Πάω κάθε μέρα τη μικρή στο σχολείο με τα πόδια και πρέπει να είναι κανά χιλιόμετρο. Να δω πόση αεροβική κάνω. 

Sports Tracker.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μικρό δε μασάει Δήμητρα. Έχει και χαρακτήρα του χώνομαι σε όλα κι ό,τι γίνει, ξεκίνησε ενασχόληση με αθλητισμό από πέρσι (ενόργανη και τώρα στίβο), τη βλέπω να γίνεται ντούκι. Θα μοιάξει τον μπαμπά της (αχαχαχαχα, τώρα γελάμε δυνατά :-D)

 

Θενξ μαιμού, θα το δοκιμάσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μικρό δε μασάει Δήμητρα. Έχει και χαρακτήρα του χώνομαι σε όλα κι ό,τι γίνει, ξεκίνησε ενασχόληση με αθλητισμό από πέρσι (ενόργανη και τώρα στίβο), τη βλέπω να γίνεται ντούκι. Θα μοιάξει τον μπαμπά της (αχαχαχαχα, τώρα γελάμε δυνατά :-D)

 

Θενξ μαιμού, θα το δοκιμάσω.

Αυτά είναι !!! Περήφανος για τα κοριτσούδια σου!!! άντε και σε έναν υιό τώρα !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...