Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι δεν το ειπα σωστά δεν θα πας στο μαξ εναν αρχάριο ουτε κάποιον που δεν τον ξέρεις  ..

για να το πω καλύτερα, οταν εχεις φτάσει στον πάγκο πχ να βγάζεις  4 επαναλήψεις τα 100 κιλά και θες να ανέβεις στην δύναμη ο σωστός τρόπος δεν ειναι να προσπαθείς να φτάσεις στις 6 και στις 8 τις επαναλήψεις τα 100 κιλά  αλλά να προσπαθείς να βγάλεις 2 και 3 επαναλήψεις τα 110 ! 

έτσι ανεβαίνεις στην δύναμη  αυτο εννοούσα maχ .. η αύξηση βέβαια γίνεται σιγά σιγα και πάντα σε βάθος χρόνου, εξάλλου όταν εχεις φτάσει στα κιλα που ειναι περίπου τα όρια σου δεν γίνεται και αλλιώς η αύξηση θα είναι πολύ μικρή , οπότε δυναμώνουν αρθρώσεις τένοντες κτλ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ναι δεν το ειπα σωστά δεν θα πας στο μαξ εναν αρχάριο ουτε κάποιον που δεν τον ξέρεις  ..

για να το πω καλύτερα, οταν εχεις φτάσει στον πάγκο πχ να βγάζεις  4 επαναλήψεις τα 100 κιλά και θες να ανέβεις στην δύναμη ο σωστός τρόπος δεν ειναι να προσπαθείς να φτάσεις στις 6 και στις 8 τις επαναλήψεις τα 100 κιλά  αλλά να προσπαθείς να βγάλεις 2 και 3 επαναλήψεις τα 110

έτσι ανεβαίνεις στην δύναμη  αυτο εννοούσα maχ .. η αύξηση βέβαια γίνεται σιγά σιγα και πάντα σε βάθος χρόνου, εξάλλου όταν εχεις φτάσει στα κιλα που ειναι περίπου τα όρια σου δεν γίνεται και αλλιώς η αύξηση θα είναι πολύ μικρή , οπότε δυναμώνουν αρθρώσεις τένοντες κτλ

Αυτο ειναι το λαθος μου δηλαδη..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το λες και λαθος ακριβώς , το να παιζεις δηλαδη συνέχεια στις μονές δεν ειναι κ το πιο σωστό !

ολα σχετικά ειναι , ολα πρεπει να τα έχεις στο πρόγραμμα, για μένα ενα διάστημα της σεζόν (το μεγαλύτερο) να παίζεις αντοχή, περισσότερες επαναλήψεις, 6αρες και 8 αρες δηλαδή , και ενα διάστημα (το μικρότερο) να παίζεις φουλ ένταση και δύναμη στις μονες επαναλήψεις , ειναι για μενα το ιδανικό !

Ούτε δηλαδή συνέχεια 8αρες , ούτε συνέχεια μονές ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το λες και λαθος ακριβώς , το να παιζεις δηλαδη συνέχεια στις μονές δεν ειναι κ το πιο σωστό !

ολα σχετικά ειναι , ολα πρεπει να τα έχεις στο πρόγραμμα, για μένα ενα διάστημα της σεζόν (το μεγαλύτερο) να παίζεις αντοχή, περισσότερες επαναλήψεις, 6αρες και 8 αρες δηλαδή , και ενα διάστημα (το μικρότερο) να παίζεις φουλ ένταση και δύναμη στις μονες επαναλήψεις , ειναι για μενα το ιδανικό !

Ούτε δηλαδή συνέχεια 8αρες , ούτε συνέχεια μονές ..

Τωρα κυριως κανω 8αρες, τις 5αρες κλπ τις εχω αφησει στο καλοκαιρι :P

Θα τις ξαναρχισω ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαους εσυ σαν περσοναλ τοσα χρονια τι κανεις σε τετοιες περιπτωσεις? Οταν δηλαδη βλεπεις οτι ο αλλος μπορει να σηκωσει πιο πολλα και απλα του λειπει η εμπιστοσυνη στον εαυτο του? Τον παροτρυνεις η οχι? :)

 

 

άμα σου ζητήσει βοήθεια, ναι. Αλλά μην πας στο άσχετο και του πεις "μεγάλε, μπορείς τα διπλά". Δε νομίζω να το εκτιμήσει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγα σήμερα για προπόνηση , ωραία ήταν , είμαι και σε cut 
κρατάω δύναμη και size ,κάτι που είναι πολύ καλό. Θα συνεχίσω έτσι , αργά κ σταθερά , η μέση μικραίνει και το λίπος με χαιρετάει 
για να δούμε που θα κάτσουμε , το bulk φέτος ήταν γερό (aka χέστηκα να τρώω) αλλα στην προπόνηση αρχίζω κ συγκεντρώνω βλέμματα, καλό σημάδι κ σε βοηθάει να συνεχίζεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άμα σου ζητήσει βοήθεια, ναι. Αλλά μην πας στο άσχετο και του πεις "μεγάλε, μπορείς τα διπλά". Δε νομίζω να το εκτιμήσει :)

Μα μου ελεγε δεν εχω δυναμη, εχω πεσει μπλα μπλα και τον εβλεπα οτι εκανε με τα 10κιλα 100 επαναληψεις ξερω γω..ε του λεω ρε φιλε πως να ανεβεις σε δυναμη αμα παιζεις τοσες πολλες επαναληψεις τα κιλα αυτα και δεν δοκιμαζεις παραπανω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά

Σκέφτομαι να αγοράσω κάποιο συμπλήρωμα διατροφής και έχω βρει μια πρωτεινη από την my protein(impact whey protein)

Την έχει δοκιμάσει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά

Σκέφτομαι να αγοράσω κάποιο συμπλήρωμα διατροφής και έχω βρει μια πρωτεινη από την my protein(impact whey protein)

Την έχει δοκιμάσει κανείς;

ναι ειναι πολυ καλη και εμπιστευσιμη εταιρια.

 

η φραουλα που εχω ειναι πολυ γευστικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα abductors στο μηχάνημα και είχα βάλει όλα τα κιλά.

 

Έρχεται ένας τύπος 1/3 από εμένα και μου λέει "φιλέ να ξες με τα κιλά που εβαλες αύριο δεν θα κλείνουν τα πόδια σου"

 

But.... why..?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα abductors στο μηχάνημα και είχα βάλει όλα τα κιλά.

 

Έρχεται ένας τύπος 1/3 από εμένα και μου λέει "φιλέ να ξες με τα κιλά που εβαλες αύριο δεν θα κλείνουν τα πόδια σου"

 

But.... why..?

πριν λίγες εβδομάδες  , ότι άρχισα το cut , έχουν φύγει τα πρώτα νερά και είμαι έτσι πριν μπω για προπόνηση (σύμπτωση την τράβηξα εκείνη τη μέρα)

 

 

 

κάνω προπόνηση και πρήζομαι μέχρι αηδίας ^ + pump

 

έρχεται ένας παπάς(έσκασε με ράσο και φόρεσε σορτσάκι)  καμια 50-60 χρονών που έχει αρχίσει κ έρχεται γυμναστήριο και του δείχνει ένας πιτσιρικάς ασκήσεις και μου λέει "να κάνεις την γυμναστική σου αλλα να μη ζορίζεσαι, εδω μέσα ερχόμαστε για την υγεία " 

 

χωρίς πλάκα , χέστηκαν στο γέλιο και δυο φίλοι π έκαναν μαζί μου προπόνηση και κάτι γκόμενες ποιο πέρα

ο μπάρμπας κοκκίνισε και εγώ δεν του είπα τίποτα , άμα του έλεγα θα ήταν τράβα γαμήσου αλλα σεβάστηκα τον πιτσιρικά που τον είχε φέρει επειδή είναι personal αλλα κ οτι ήταν όπως ήταν 

 

το τι τρέλα κουβαλάει ο κόσμος δεν φαντάζεσαι , μη το ψάχνεις , τα γυμναστήρια έχουν περισσότερους τρελούς απο τις κλινικές 

παρόμοιες συμπεριφορές έχω συναντήσει στο internet, ο κάθε άκυρος να προσπαθεί να δώσει συμβουλές για θέματα που δεν έχει ιδέα 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν λίγες εβδομάδες , ότι άρχισα το cut , έχουν φύγει τα πρώτα νερά και είμαι έτσι πριν μπω για προπόνηση (σύμπτωση την τράβηξα εκείνη τη μέρα)

 

χΔΔΔΔΔΔΔΔΔ.jpg

 

κάνω προπόνηση και πρήζομαι μέχρι αηδίας ^ + pump

 

έρχεται ένας παπάς(έσκασε με ράσο και φόρεσε σορτσάκι) καμια 50-60 χρονών που έχει αρχίσει κ έρχεται γυμναστήριο και του δείχνει ένας πιτσιρικάς ασκήσεις και μου λέει "να κάνεις την γυμναστική σου αλλα να μη ζορίζεσαι, εδω μέσα ερχόμαστε για την υγεία "

 

χωρίς πλάκα , χέστηκαν στο γέλιο και δυο φίλοι π έκαναν μαζί μου προπόνηση και κάτι γκόμενες ποιο πέρα

ο μπάρμπας κοκκίνισε και εγώ δεν του είπα τίποτα , άμα του έλεγα θα ήταν τράβα γαμήσου αλλα σεβάστηκα τον πιτσιρικά που τον είχε φέρει επειδή είναι personal αλλα κ οτι ήταν όπως ήταν

 

το τι τρέλα κουβαλάει ο κόσμος δεν φαντάζεσαι , μη το ψάχνεις , τα γυμναστήρια έχουν περισσότερους τρελούς απο τις κλινικές

παρόμοιες συμπεριφορές έχω συναντήσει στο internet, ο κάθε άκυρος να προσπαθεί να δώσει συμβουλές για θέματα που δεν έχει ιδέα

 

 

Νταξει μην τα ισοπεδωνουμε ολα.

 

Δεν στην λεω, ουτε ειμαι θρησκος.

 

Καλυτερα να νοιαζεται ετσι παρα σαν κατι αλλους που σε κοιτανε με μισος.

 

Εχω τυχει δυο τετοιους στο γυμναστήριο να με κοιτανε επιμονα, χωρις να κουνιουνται, να με καρφωνουν

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει μην τα ισοπεδωνουμε ολα.

 

Δεν στην λεω, ουτε ειμαι θρησκος.

 

Καλυτερα να νοιαζεται ετσι παρα σαν κατι αλλους που σε κοιτανε με μισος.

 

Εχω τυχει δυο τετοιους στο γυμναστήριο να με κοιτανε επιμονα, χωρις να κουνιουνται, να με καρφωνουν

βρε στις μπάλες μου αν ήταν παπάς ή ο θεός ο ίδιος , το έγραψα για το αστείο του θέματος ,δεν πιστεύω σε κανένα θεό , για εμένα ήταν απλά ένας 50-60χρονος μπάρμπας χωρίς ιδέα τι κάνει εκεί μέσα που με ενημέρωσε πως πρέπει να προπονούμαι και για ποιο λόγο βρίσκομαι εκει μέσα 

όσο για επίμονο βλέμμα και κακία δεν ξέρω ,δεν μου έχει συμβεί , μου έχει συμβεί να μου πει κάποιος οτι οι νέοι είστε κοπρίτες κ αντί να πάτε για δουλειά έρχεστε γυμναστήριο αλλα όταν τον έπιασα απ το λαιμό μου ζήτησε συγνώμη κ απο τότε με συμπαθεί  

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω-μπερδευτεί-δεν-ξέρω-αν-είναι-άντρας-gay-ή-γυναίκα-που-το-γύρισε. Μάλλον για το δεύτερο λόγω των ραφών στο στήθος, αλλά δεν καταλαβαίνω από αυτά που λένε. Αν ήταν γυναίκα πως απέκτησε τέτοιο σώμα άντρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...