Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Το να κάνεις βάρη συχνά σημαίνει να πηγαίνεις κόντρα στο ένστικτο σου που σου λέει να "κάνεις πίσω" κι αντ' αυτού να ζορίζεσαι ακόμη περισσότερο. Κι αυτό να μην το κάνεις μία φορά αλλά ξανά και ξανά και ξανά.

 

Είναι ψυχοφθόρο και δεν είναι για όλους.

 

 

για κάποιους είναι ψυχοφθόρο , για άλλους είναι ψυχοθεραπεία και εκτόνωση , για να μην ξεσπάμε σε ανθρώπους 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ρε και για μένα είναι απόλαυση. Αλλά δεν είναι για όλους το ίδιο.

 

Πάντως τρελαίνομαι όταν τους/τις βλέπω να κάνουν άρσεις δικεφάλων με δικιλα και να ολοκληρώνουν 8 επαναλήψεις σε 4 δευτερόλεπτα. Για μένα αυτό δεν είναι βάρη. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνε απλά για να πηγαίνουν gym κάτι τέτοιοι, αντί να κάνουν κάτι να προοδεύσουν και να βελτιώσουν το σώμα τους. Και μετά σου λένε πχ κάτι τέτοιοι που σηκώνουν τα δίκιλα εγώ πάω γυμναστήριο, ναι οκ :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μλκ Φώτη, σου κανα λαικ και φοβάμαι μην το παρεξηγήσεις και νομίσεις ότι σε γλύφω...  :devil:

αχααχαχα  καλα  κλαιν συνηθισμενοι ειμαστε , εχουμε διαβασει  τα χειροτερα ,αυτο ειναι πταισμα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συζήτηση στο γυμναστήριο στα αποδυτήρια μεταξύ του

Α (πολύ καλός, ποδαρες,πλαταρες κτλ αλλά με πολύ αδύνατα χέρια σαν αγύμναστου ανθρώπου)

Και του Β (πάρα πολύ καλός στον κορμό με χερούκλες αλλά με τραγικά αδύνατα ποδαράκια)

Α ~ (πολύ σοβαρά) έπ που είσαι ρε μαλάκα, τι έχεις σήμερα, πόδια?

Β ~ μια χαρά ρε ευχαριστώ, όχι βυζιά έχω σήμερα!!

Α ~ καλά πόδια πότε έχεις?

Β ~ τα έπαιξα προχθές ρε δεν ήσουν εδώ!

Α ~ Α Οκ σορυ δεν σε είδα , τον άλλο μήνα τώρα πάλι έ?

Β ~ ναι όταν κάνεις και συ χέρια άντε γαμήσου τώρα, και φεύγει θυμωμένος λίγο ακόμη και θα πλακωνόντουσαν !!

Το γέλιο που έπεσε από όλους στα αποδυτήρια δεν περιγράφεται, τρελά αυθόρμητη φάση μεταξύ δύο απλά γνωστόν, δεν είναι φίλοι ένα γεια λένε και αυτό βλέπω να το κόβουν χαχα !

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το βρίσκω καθόλου ψυχοφθορο προσωπικα

 

το επιπεδο του αρχαριου ειναι. Οταν φτασεις σε ενα συγκεκριμενο επιπεδο τοτε αρχιζει να γινεται εθισμος.

 

αλλα προφανως ο περισσοτερος κοσμος ειναι αρχαριος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τις εξής ερωτήσεις...χαχα :D

 

Πότε να λέτε να μπορέσω να ξαναμπώ

δυναμικά σε πρόγραμμα ? Όταν νιώσω έτοιμος η μετά από κανέναν μήνα ?

Ααα σταματάω να κάνω και romain deadlift,σωστά?

Μέχρι πόσα λεφτά να δώσω για ζώνη ?

Όλες το ίδιο είναι ?γτ βρήκα κάποιες τσιμπημένες

Αυτήν την περίοδο που έμεινα εκτός κατέβασα -150 γρ τον υδατάνθρακα και νιωθω μισος,είναι λογικό ? Μήπως ήταν επειδή πριζομουν ?(δεν είχα όρεξη για μασα...αλλα επιστρέφω) + την χαλαρή προπονηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε κωστα στα εχουν πει 1000 φορες αλλα δεν ακους.

στο επιπεδο που εισαι τωρα (κ δεν το λεω για να σε προσβαλω) εισαι αρχαριος, τιποτα απο αυτα που λες ή σκεφτεσαι δεν εχουν σημασια. Κανε την προπονηση σου χωρις να δινεις εμφαση σε νουμερα, κιλα, μικρογραμμαρια κλπ. Κανε απλες βασικες ασκησεις απο ολες τις μυικες ομαδες για αρκετο καιρο. Δεν υπαρχει στανταρ νουμερο αλλα εγω λεω 6 μηνες για να ειμαι safe. Μετα κοιτα να εμπλουτισεις το προγραμμα σου και με αλλες ασκησεις ή συνδυασμο ασκησεων. Οταν εχεις κλεισει κανα χρονο κοιτα κ τη διατροφη σου πιο πολυ. Μη προσπαθεις να κανεις την υπερβαση, ΑΚΟΜΑ. Καντο οταν θα εισαι λιγο ψημενος, σε κανα χρονο δλδ. Μη βιαζεσαι, θελει υπομονη και πολυ χρονο δυστυχως.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε κωστα στα εχουν πει 1000 φορες αλλα δεν ακους.

 

στο επιπεδο που εισαι τωρα (κ δεν το λεω για να σε προσβαλω) εισαι αρχαριος, τιποτα απο αυτα που λες ή σκεφτεσαι δεν εχουν σημασια. Κανε την προπονηση σου χωρις να δινεις εμφαση σε νουμερα, κιλα, μικρογραμμαρια κλπ. Κανε απλες βασικες ασκησεις απο ολες τις μυικες ομαδες για αρκετο καιρο. Δεν υπαρχει στανταρ νουμερο αλλα εγω λεω 6 μηνες για να ειμαι safe. Μετα κοιτα να εμπλουτισεις το προγραμμα σου και με αλλες ασκησεις ή συνδυασμο ασκησεων. Οταν εχεις κλεισει κανα χρονο κοιτα κ τη διατροφη σου πιο πολυ. Μη προσπαθεις να κανεις την υπερβαση, ΑΚΟΜΑ. Καντο οταν θα εισαι λιγο ψημενος, σε κανα χρονο δλδ. Μη βιαζεσαι, θελει υπομονη και πολυ χρονο δυστυχως.

Δεν υπάρχει λόγος να παρεξηγηθώ ρε ;)

Ξέρω ότι έχω ακόμα πολύ δρόμο και πως βρίσκομαι ακόμα στην αρχή

Απλά γτ ξέρω να μετράω macross πιστεύω ότι δεν υπάρχει λόγος να μην το κάνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε ότι γουστάρεις ρε. Σε 2-3 χρόνια αν είσαι ακόμα εδώ και δεν έχεις μπει στην πρέζα στο ίδιο συμπέρασμα θα έχεις καταλήξει (και λίγο χλωμό να ασχολείσαι με macros τότε)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε ότι γουστάρεις ρε. Σε 2-3 χρόνια αν είσαι ακόμα εδώ και δεν έχεις μπει στην πρέζα στο ίδιο συμπέρασμα θα έχεις καταλήξει (και λίγο χλωμό να ασχολείσαι με macros τότε)

 

Που Να μπω ?χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...