Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Νομιζω καποιος ειχε ξαναγραψει εδω οτι ηταν σε ψηλα επιπεδα το cpk του επειδη δεν ειχε περασει βδομαδα αν θυμαμαι καλα απο την τελευταια μερα που εκανε γυμναστικη.Μετα εκατσε 1 βδομαδα οφφ και το cpk επεστρεψε στα κανονικα επιπεδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.iat.gr/ugeia-kai-apokatastase/eroteseis-apanteseis/pote-auxanetai-cpk.html

 

Αύξηση της CPK (ως και δεκαπλάσια την φυσιολογικής τιμής) παρατηρείται στα νεογέννητα, ενώ τα αγόρια έχουν ελαφρά ψηλότερη τιμή από τους ενήλικες και οι ενήλικες ψηλότερη από άτομα της τρίτης ηλικίας. Μόνιμη αύξηση στην CPK προκαλείται μετά από συχνή προπόνηση ή αγώνα ειδικά σε ασκήσεις που περιλαμβάνουν βάρη ή αντιστάσεις. Οι αθλητές που παρουσιάζουν αυξημένη CPK θα είναι καλό να απέχουν από άσκηση για 7 ως 10 ημέρες εάν πρόκειται να επαναλάβουν τη μέτρηση της CPK. Μειώνεται σε: Αλκοολική ηπατίτιδα Ρευματοειδής αρθρίτιδα Κατά τα πρώτα στάδια της κύησης τα επίπεδα της CK είναι μειωμένα.

πηγή: ΙΑΤ.GR > Νέα Ιατρική Ενημέρωση
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια.

Ηδη ειχα μιλησει με 1-2 παιδια απο εδω με πμ και ειχα ηρεμησει καπως αλλα σημερα επειδη περιμενω τα αποτελεσματα ειμαι καπως.

 

4,600 ειχε φθασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

198 και 197 αντιστοιχα τα δυο τελευταια χρονια, στο ενα μικριοβολογικο το οριο ηταν 171 και στο αλλο 195.

Εσενα ηταν 4.600?Τι μοναδα μετρησης εχουν?U/L?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 φορες πανω απο το κανονικο ειναι ανουσιο?

προφανώς και ναι.... οι φ/τ των αιματολογικών δεν αναφέρονται σε αθλούμενους, αλλά στον μέσο όρο των απλών ανθρώπων. 

όταν πας να κάνεις εξετάσεις φροντίζεις να έχεις κάνει μια Χ προεργασία... για έναν αθλούμενο είναι απαραίτητη η παύση εξετάσεων από 3 έως 7 μέρες (ανάλογα τον καθένα μας) 

και κάντε κάνα υπέρηχο triplex καρδιάς .... ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I'm back bitches.

 

Ορκίστηκα σήμερα και έχω άδεια μέχρι 21. Μετά έκατσε έτσι και πάω να βρω τον Άλεξ στη Κύπρο.

 

Υ.Γ. 1500 ειδοποιήσεις...δεν έχω ιδέα τι λέγατε. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

I'm back bitches.

 

Ορκίστηκα σήμερα και έχω άδεια μέχρι 21. Μετά έκατσε έτσι και πάω να βρω τον Άλεξ στη Κύπρο.

 

Υ.Γ. 1500 ειδοποιήσεις...δεν έχω ιδέα τι λέγατε. 

http://www.insomnia.gr/topic/251324-das-fitness-thread/?p=54646036

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...