Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Υπάρχει κανείς σας που πάει για προπόνηση νηστικός κ βαράει γερό post? γνωρίζω άτομα που το κάνουν 20+ χρόνια κ είναι κομπλέ απο μυς κ bf , actually κάτι παραπάνω απο κομπλέ 

 

εγω! :P πολλες φορες ειδικα οταν εχω προπονηση στις 8 το πρωι ειμαι σε φαση με μια μπανανα γιατι αλλιως δεν θα μπορω να κονηθω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Υπάρχει κανείς σας που πάει για προπόνηση νηστικός κ βαράει γερό post? γνωρίζω άτομα που το κάνουν 20+ χρόνια κ είναι κομπλέ απο μυς κ bf , actually κάτι παραπάνω απο κομπλέ 

 

Το εκανα τις προαλλες που ειχα στηθος (οχι εσκεμμενα, απλα δεν προλαβα να φαω σχεδον τιποτα) και ετρεμα λιγο..

 

Will not try again/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανείς σας που πάει για προπόνηση νηστικός κ βαράει γερό post? γνωρίζω άτομα που το κάνουν 20+ χρόνια κ είναι κομπλέ απο μυς κ bf , actually κάτι παραπάνω απο κομπλέ 

 

 

θα απαντησω με αυτο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειώνω το Born to Run. Δεν είναι ότι ενστερνίστηκα ότι λέει εκεί μέσα αλλά σαν βιβλίο είναι πολύ καλό και σου δίνει έξτρα κίνητρο για να ασχοληθείς με το τρέξιμο. Thanks Wizzy για την πρόταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εκανα τις προαλλες που ειχα στηθος (οχι εσκεμμενα, απλα δεν προλαβα να φαω σχεδον τιποτα) και ετρεμα λιγο..

 

Will not try again/10

περίεργο , το δοκίμασα κ εγώ να μη φάω τίποτα 

110kg ίσιος on cut , μη σου πω έβγαλα καλύτερη προπόνηση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περίεργο , το δοκίμασα κ εγώ να μη φάω τίποτα 

110kg ίσιος on cut , μη σου πω έβγαλα καλύτερη προπόνηση 

Πως γινεται χωρις θερμιδες? Θερμιδες=καυσιμο

 

Μεταλλαγμενε :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

νικο εγω ειμαι μαζι σου! πρωινες προπονησεις με ελαχιστο πρωινο παντα βγαζω καλυτερες! ισως επειδη ειμαι 100% αδειος και ο οργανισμος μου δεν ασχολειται με τη χωνεψη :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νικο εγω ειμαι μαζι σου! πρωινες προπονησεις με ελαχιστο πρωινο παντα βγαζω καλυτερες! ισως επειδη ειμαι 100% αδειος και ο οργανισμος μου δεν ασχολειται με τη χωνεψη :P

αν έχεις φάει μπανάνα δεν είσαι 100%, πας στο 99% :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερχομαι και εγώ στην παρέα σας για λόγους ψυχολογικής στήριξης. Τώρα που τέλειωσα με τις γιορτές, τα άπειρα γλυκά, τους τόνους φαγητού και την πλήρης απουσία άσκησης ξεκίνησα και πάλι από χθες την επιστροφή μου στο free style σπιτιού μόνο με το βάρος σώματος και ένα TRX μαύρο. Η πρώτη επαφή μετά από τόσο καιρό αποχής (πάνω από 1.5 μήνα) ήταν αρκετά δύσκολη δεδομένου το επίπεδο που είχα φτάσει πέρυσι και μέχρι τα μέσα του Δεκέμβρη (όπου και ξεκίνησε η κατρακύλα). Πονάω ολόκληρος παντού τώρα αλλά θα κάνω και σήμερα αγνοώντας τον πόνο με στόχο να αποκτήσω τουλάχιστον την ισορροπία μου και πάλι όσο γίνεται γρηγορότερα. Δεν θα κάνω υπερβολές φυσικά, όπως και πριν θα δουλεύω 3-4 φορές την εβδομάδα. Σιγά σιγά θα αλλάξω και πάλι την διατροφή μου και έχω ήδη ξεκινήσει με το να πετάξω τα γλυκά (εκτός της μαύρης σοκολάτας φυσικά) από το καθημερινό μου διαιτολόγιο.

 

Αν ακολουθήσω το πρόγραμμα μου όπως το έχω στο μυαλό μου αυτά τα 5 κιλάκια που έβαλα θα τα χάσω με σχετική άνεση μέχρι το τέλος του Μάρτη οπότε και εκεί θα φτάσω και πάλι τα κιλά που ήμουν (76). Εσείς εδώ μέσα τα γραφόμενα σας θα μου δίνουν κουράγιο και πείσμα να ακολουθήσω το πρόγραμμα μου.

 

Το πρόγραμμα γυμναστικής μου είναι παρμένο από διάφορα site του youtube και διαλέγω ότι άσκηση θέλω που να μην ζορίζει αρθρώσεις και μύες που έχω πρόβλημα. Βρίσκω εναλλακτικές προτάσεις για τις ίδιες μυικές ομάδες που θέλω κάθε φορά. Τα περσινά αποτελέσματα ήταν κάτι παραπάνω από θετικά και φέτος που έχω καλύτερες βάσεις που ξεκινώ την ίδια περίοδο πιστεύω θα έχω ακόμα καλύτερα.    

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέσα σε ένα μήνα να χάσεις 5 κιλάκια; NOT ... αργά και σταθερά, δεν σε βιάζει κανείς... 
άλλαξε το διατροφολόγιο σου και ασκήσου, το αποτέλεσμα αυτό θα το δεις να εγγράφεται επάνω σου 
χαλλλλλάρωσε, υιοθέτησε τον υγιεινό τρόπο ζωής, θα σε βοηθήσει τόσο ψυχικά όσο και σωματικά 

ειδάλλως, ξεκίνα το κάπνισμα, το αλκοόλ, κτλ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 κιλά σε ένα μήνα χάνονται αρκεί να έχεις περιττά κιλά για να χάσεις. Αν κάνεις αυτά που λες ευλαβικά πιστεύω θα τα καταφέρεις. (μη κλέβεις με το φαΐ  :-) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανείς σας που πάει για προπόνηση νηστικός κ βαράει γερό post? γνωρίζω άτομα που το κάνουν 20+ χρόνια κ είναι κομπλέ απο μυς κ bf , actually κάτι παραπάνω απο κομπλέ 

 

 

εγω καθε πρωι,και παντα το μεταπροπονητικο ειναι πολυ μεγαλο γευμα. δεν εχει σημασια ποτε θα φας τις θερμιδες,οπως βολευει τον καθενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν αγχώνομαι με τέτοια θέματα, κουβέντα να γίνεται είπα να ανοίξω την κουβέντα να δω πως το βλέπετε κ εσείς 

θα εξηγήσω κ γιατί το λέω. Συνήθως κάθε πρωί τρώω 800-1000 θερμίδες , σε cut τρώω κανα 500ρι 
σε bulk μπορώ να πω πως απλά είμαι χορτάτος όλη μέρα οπότε δεν με επηρεάζει κάπου, όμως σε cut πεινάω αρκετά μετά την προπόνηση σε σημείο να μπορώ να καθαρίσω 2000-3000 θερμίδες για πλάκα μέχρι να νιώσω cool γιατι ανεξαρτήτως bulk ή cut η προπόνηση είναι σκότωμα , έτσι έμαθα έτσι κάνω, δεν μου βγαίνει κάτι άλλο.
Φυσικά και δεν το κάνω αυτό,δεν τρώω ότι βρω μπροστά μου, το cut είναι cut και αν θες αποτέλεσμα θα πεινάσεις , χωρίς πείνα δεν είναι cut , είναι recomp και γιαυτό παίρνει και μήνες, κάτι που δεν με ενδιαφέρει να κάνω γιατι..?.. been there done that already.
όμως σκεφτόμουν ποιος ο λόγος να φας το πρωί με το ξύπνημα και στο γρήγορο, κάτι που δεν θα το καταλάβω και να μη φάω μετά που νιώθω οτι το έχω ανάγκη.? 
Όταν ξεκίνησα τα βάρη και να τρώω με plan πριν κάποια χρόνια είχα θέμα αν δεν έτρωγα πρωινό , ούτε δύναμη είχα , ούτε ενέργεια και μάλιστα ένιωθα σαν τον θάνατο τον ίδιο. Αυτή τη στιγμή δεν με επηρεάζει καθόλου, έτσι κ αλλιώς ότι και να φάω όταν τελειώσει η προπόνηση θα είμαι στο ίδιο state αλλα παρατηρώ πως είμαι σε καλύτερη κατάσταση απο παλιά , είναι λες και το σώμα μου δεν χρειάζεται kickstart το πρωί , ξυπνάω κ νιώθω σφίγγω μπουνιά που κοκκινίζει το χέρι μου (full grip force) ενώ παλιά δεν μπορούσα , έπρεπε να φάω κ να περάσουν και κανα 2 ώρες. 

οπότε θα το δοκιμάσω λίγο κ βλέπουμε , προσωπικά επειδή δεν μου αρέσει η ιδέα των πολλών μικρών γευμάτων κ παπαρίτσες προτιμώ να φάω 2-3 φορές κ να το καταλάβω παρά να τσιμπάω σαν πουλάκι αλλα όπως κ να έχει, στο επίπεδο μας δεν νομίζω να κινδυνεύουμε, ίσως επηρεάζει αρκετά τα τέρατα που προσπαθούν να συγκρατήσουν τρελές μάζες εκτός φυσικότητας εκεί ναι πιστεύω υπάρχει θέμα αλλα όχι όταν είσαι 5-10kg πάνω απ το ύψος σου lean (για εκεί το πάω φέτος, αν μου κάτσει καλά κ πέσω πολύ χαμηλά θα τα σκάσω κ για dexa για το γαμώτο ) ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανόνες δεν υπάρχουν ότι αγαπάει κάνει κανείς!

Εγώ αν κάνω νηστικός προπόνηση (αυτό συμβαίνει από ελάχιστα έως καθόλου) νιώθω αδύναμος χωρίς ενέργεια, αισθάνομαι ότι δεν πρήζομαι! Αν έχω φάει ένα σούπερ γεύμα και έχω χωνέψει καλά νιώθω ότι μπορώ να στύψω την πέτρα, καμία σχέση η διαφορά είναι τεράστια και σε δύναμη και σε ενέργεια και σε πρήξιμο!

Πάντως να πω κάτι ρε παίδες?? Εδώ καμιά φορά χωρίς να πας γυμναστήριο, σε μέρα ξεκούρασης δηλαδή, τρως ένα καλό γεύμα μόνο κάνα βαρβάτο μπιφτέκι από μοσχαρίσιο κιμά πχ και νιώθεις να πρήζεσαι, νιώθεις τους μύες τούμπανο χωρίς προπόνηση μόνο με το φαΐ, πως είναι δυνατόν να μην καταλαβαίνεται την διαφορά στο Gym??

Για μερικές φορές ίσως πιάνει το τρικ, να πηγαίνεις όμως συνέχεια νηστικός δεν ενδείκνυται ασχέτως που το κάνουν πολλοί, είπαμε δεν υπάρχουν κανόνες..

~~~~~

Όταν έχεις κιλά να χάσεις, μέχρι ένα την βδομάδα είναι Οκ.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω οταν ξυπναω παντως ειμαι οπως το ειπες, σαν τον θανατο.Οπως μερικοι λενε οτι χρειαζονται καφε για να ανοιξει το ματι τους, εμενα δε με πιανει τιποτα αλλο παρα το φαγητο.Ισως ειναι επειδη τρωω πολυ και ο οργανισμος ειναι συνηθισμενος στο φαγητο και αν το μειωσω θα αλλαξει.Θα δουμε σε λιγους μηνες.

 

Παντως η πεινα που με πιανει αν δεν φαω τιποτα το πρωι ειναι σκοτωμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...