Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

100ισα την πρέσα λέμε και deadlift 60kg - έφτασα το squat xD

 

Βέβαια τώρα θέλω να φάω ο,τι έχω στο ψυγείο και να κοιμηθω 24 ώρες, να δω πώς θα δουλέψω το απόγευμα :ρ

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

ποσα κιλά κάνετε; και πόσες φορές την εβδομάδα; εγώ μόνο μία προς το παρών και το αφήνω πάντα σάββατο με επόμενη μέρα γυμναστηρίου Τρίτη έτσι ώστε να είμαι ξεκούραστος.

Σύνολο κάνω 30κιλά + την μπάραΧ10 επαναλήψεις . Δεν είναι πολλά αλλά απο αυριο θα ανέβω 40-50 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσα κιλά τι? Πόσα σετ? Τα μέγιστά μας? Αν δηλαδή πάμε και κάνουμε 1 επανάληψη? Τι συνηθίζουμε να κάνουμε? Με ποια λογική θα ανέβεις? Και αν τώρα γιατί όχι προτύτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε προφ, σε ποια άσκηση αναφέρεσαι αγόρι μου? Στο σκουώτ? Έκανα 8χ105 .

 

Το μέγιστο δεν υπολογίζεται σε 10 επαναλήψεις , αλλά σε 1 επανάληψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το squot μιας και ανοίξανε κουβέντα ακριβώς πιο πάνω τα παιδιά..

ωραία Πόσες επαναλήψεις προτείνεις και πόσα σετάκια ; 

εγώ κάνω 20 κιλά χ 10 φορές το πρώτο σέτ και τα υπόλοιπα 3 απο 30κιλά χ 10 φορές

Να βάλω περισσότερα κιλά και λιγότερες επαναλήψεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ,κανεις πολλες επαναληψεις για ασκηση που εχει ως στοχο την δυναμη.Τις πολλες επαναληψεις αστες για τις εξτρα σκησεις[πχ  leg press]

Ρε σε dakon ,οταν λεει στο προγραμμα 5-3-1 ,το 5-3-1 ειναι μονο για την 3 εβδομαδα σωστα?Γιατι στις αλλες λεει 3 σετ τή 5.

Επισης στο 5χ5 προγραμμα ,το warm up ειναι 2-3 σετ και μετα 5 κανονικα σετ μαξ κιλων?δηλαδη περιπου 7-8 σετ.Μου φαινονται too mutch.

Θεωρω οτι στο 5-3-1 προγραμμα που λεει πρωτη εβδομαδα 3 σετ ,ενοει 3 σετ και 2 εξτρα warm up sets πριν ,σωστα?και οταν λεει week 2   5 σετς ,ενοει 5 σετ και 2 εξτρα warm up.Εκει με εχει μπερδεψει λιγο το θεμα.Με λιγα λογια βοηθα με λιγο να καταλαβω το ζεσταμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλες ρε συ.. Καθε μερα κανεις;

 

Παρε και κανενα λαστιχο να εμπλουτισεις το προγραμμα σου.

 

Κανε βυθισεις με μια καρεκλα, προσεχε μην σου φυγει, να την κοντραρεις.

 

Ελευθερα καθισματα.

Δεν τις κανω συνεχομενες ρε. Σε σετ των 25 τις βγαζω με κανα διλεπτο διαλλειμα ενδιαμεσα :P

 

Ανα δυο μερες κανω τωρα που εχω εξεταστικη και ειμαι σπιτι. Αργοτερα ανα δυο μερες θα κανω μια καμψεις, μια κολυμβητηριο, μια μονοζυγο και μια τρεξιμο ή μπασκετ. Ξερετε ποια ειναι η καλυτερη σειρα για να τα κανω? Ας πουμε μετα απο καμψεις ποια απο τις υπολοιπες τρεις ασκησεις ειναι καλυτερες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις τιποτα αλλο που βοηθαει για την αποφυγη ή μειωση του πιασιματος ?Ειδικα στα χερια..

Δεν ειναι και κανενα μεγαλο προβλημα αλλα το επομενο 24ωρο μετα την ασκηση ειναι ενοχλητικο και μεχρι να στρωσει αναγκαστικα χαλαω το προγραμμα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το βιώνω και γω, το μόνο που κάνω είναι περισσότερη ώρα stretching μετά την αερόβια άσκηση - εννοείται ότι γίνονται μετά το εκάστοτε ασκησιολόγιο με βάρη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εκανα το προγραμμα...

 

45 λεπτα περιπου.

 

Σετ κοιλιακων + 3 Σετ ραχαιους εναλλαξ. Ενοειτε σε καθε ασκηση ζεσταμα .

 

Squat: 25 κιλα

 

Στρατιωτικες : 22,5 κιλα

 

Ορθια κωπηλατικη: 25 κιλα

 

Καμψεις δικεφαλλων : εδω σαν βοηθητικη εβαλα 20 κιλα + μπαρα 3*10 επαναληψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπα οπα, ρε σεις δηλαδή έκανα μαλακία μεγάλη.. ακολούθησα τα κιλά του http://www.strstd.com/

 

δηλαδή έπρεπε να ξεκινήσω κι εγώ με άδεια μπάρα; Πως πάει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι με αδεια μπαρα...

 

Αν εισαι σε προχωρημενο επιπεδο λεει, πρεπει να πεσεις στα μισα και μετα να αρχισεις να ανεβαζεις, 2,5 κιλα ανα προπονηση σε καθε ασκηση.

 

Πχ εκανες στηθος 60 κιλα θα πεσεις στα 30...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...