Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

@yannis

Γιατί βρε περασμένα; Έστω περασμένα αλλά όχι ξεπερασμένα...

...ο κολλητός μου είχε κάνει τη διδακτορική του διατριβή δουλεύοντας παράλληλα σε φροντιστήριο (αρχικά) κι έπειτα ως νηπιαγωγός, ενώ ταυτόχρονα έκανε οικογένεια και μετακόμισε...

...δεν ξέρω πώς τα κατάφερε - αλλά το έκανε.

 

...κόψε τη γυμναστική να βρεις χρόνο για διάβασμα λολ...

 

...εδώ που τα λέμε βέβαια θέλει υπερπροσπάθεια για να ξαναπιάσεις επαφή και να βάλεις μπρος τέτοιο συστηματικό διάβασμα μετά από κάποια αποχή...

...κι εγώ μετά τον στρατό και ένα διάστημα που έψαχνα ό,τι δουλειά να'ναι χωρίς να διαβάζω σχετικά, τα βρήκα (και τα βρίσκω ακόμη) πολύ παλούκια για να επανέλθω ακόμη και στο σημείο που ήμουν όταν τελείωσα το μεταπτυχιακό, που έβραζε το μυαλό μου με ιδέες και τα είχα όλα πρόσφατα και ζωντανά στη μνήμη μου.

 

...τελικά το μετάνιωσα που δεν συνέχισα απευθείας για διδακτορικό, ακόμη κι αν θα χρειαζόταν να το διακόψω κάποια στιγμή προσωρινά, γιατί δημιούργησε ένα "ρήγμα" στο διάβασμα και στις σκέψεις αρκετά αρνητικό, ενώ έχασα και την επαφή με καθηγητές μου.

 

για να δούμε, τίποτα δεν είναι σίγουρο...αύριο μπορεί να προκύψει μια δουλειά και να μπει πάλι το διδακτορικό στο ράφι...ποιός ξέρει;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Τσεκάρετε αυτή την εφαρμογή: https://play.google.com/store/apps/details?id=ai.bite.biteapp&hl=en

 

Ουσιαστικά βγάζεις φώτο το φαγητό και το αναγνωρίζει και σου δίνει θερμίδες και macros. 

 

Είναι σε beta ακόμη και δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα αλλά με VPN από Καναδά το εγκατέστησα εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iHerb το εχει παρακάνει λίγο με τα μεταφορικά ή είναι ιδέα μου? Έχω χρόνια να παραγγείλω και θυμόμουν τα 4$ fixed μεταφορικά που είχε. Τώρα βλέπω ότι έχει να κάνει με το βάρος, και μου βγάζει 9$ για μια μικρή παραγγελία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iHerb το εχει παρακάνει λίγο με τα μεταφορικά ή είναι ιδέα μου? Έχω χρόνια να παραγγείλω και θυμόμουν τα 4$ fixed μεταφορικά που είχε. Τώρα βλέπω ότι έχει να κάνει με το βάρος, και μου βγάζει 9$ για μια μικρή παραγγελία...

Δεν έχω παραγγείλει ποτέ αλλά νομίζω από παλιά αν θυμάμαι είχε αυτό με το βάρος και γι αυτό σπάγανε πολλοί τις παραγγελίες τους και επίσης για λόγους τελωνείου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ψωνίζω (ψώνιζα) από το iherb. Ανέκαθεν το είχε με βάρος για λόγους τελωνείου. Τώρα το είχα πετύχει με αποστολή που έκανα ένα μήνα να έρθει και μετά με dhl ΚΑΙ tracking number και έκανε 1.5 βδομάδα να έρθει με μικρότερο κόστος από την προηγούμενη αποστολή. 

τώρα θέλω να πάρω tyrosine μόλις μπορέσω, τα δύο κουτάκια δίνουν βάρος 0.32kg και μου τα χρεώνει 3.78€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάρει άλλη κατεύθυνση στη ζωή μου βιτσιόζε.

 

Κερκυραίε, (κερκυραίος δεν είσαι ρε συ 4saken, καλά δε θυμάμαι; ), ωραίο το βίντεο που ανέβασες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εκλεισα 5 ωρες προπονηση στην Παρνηθα σε φαση πρεπει να εκαψα 1 εκατομμυριο θερμιδες .Οι τετρακεφαλοι πετρωσαν .

Με το που γυρισα  εφαγα 2/3 απο ενα κοτοπουλο και απο εκεινη την ωρα ειμαι σε φαση  ξαπλωμενος στον καναπε  και βλεπω ταινιες και αναπνεω μονο αχαχαχα.

Θα βαλω στο προγραμα και το μασαζ βοηθα πολυ στην αποκασταση .

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εισαι Φωτη εγω εκανα Ice skate με 2 φιλες και μετα γιορτασαμε την κινεζικη πρωτοχρονια :P

Τρωγοντας?

Εγω θα γιορτασω το γενεσιο μου αυριο με πιτσες

:-)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά!

Εγώ τα "cheat meal" μου τα γιορτάζω με διπλή κρέπα με γέμιση Νουτέλα από το "Παλιό Ρολόϊ", που τις κάνει τεράστιες και βάζει διπλάσια γέμιση από κάθε άλλη κρέπα που έχω φάει στη πόλη.

wink 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παρακανα το σουκου  τωρα ειναι πιασμενες πολυ οι γαμπες και αρκετα τα τετρακεφαλα .Εκλεισα μασαζακι το απογευμα  λογικα θα ισιωσω .

 

Πολυχρωμη Δημητρα  ,που ειναι το δωρο μου ? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...