Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οσο ημουν φοιτητης και πηγαινα γυμνατηριο παρατηρησα οτι ενω γενικα εχανα βαρος και ποντους οπως ειπες τα μπουτια παλι ηταν μεγαλυτερα απ την μεση μου, δεν ειναι πολυ ασχημο καθως εχω και ακρετα φαρδιες πλατες, αλλα εμενα με ενοχλει και θελω να φερω μεση και μπουτια στην ιδια ευθεια αν οχι να ειναι πιο στενα τα ποδια μου, αυτο λοιπον θελω να αποφυγω μην οπως λες χανω απο παντου και απο την μεση δηλαδη και καταληξω παλι γενικα πιο αδυνατος αλλα με πιο φαρδια μπουτια απ οτι μεση, γ αυτο και θελω να επικαιντρωσω στη περιοχη, (ποδηλατο κανω γυρω στα 14 χιλιομετρα τη μερα με μεσο ορο 27 χλμ/ωρα να το αυξησω?)

Δε ξερω οσον αφορα το ποδηλατο, θα σε ενημερωσουν οι ειδημονες του θρεντ (wizzy-γροσερι σορρυ αν ξεχναω καποιον), παντως νομιζω πως αν χανεις κιλα/λιπος τα χανεις απο εκει που υπαρχουν, σταδιακα βεβαια αλλα θα φυγουν . Και εγω οταν ημουν 97 κιλα και ξεκινησα να χανω, μεχρι να φτασω 78 δεν εφευγε το λιπος της κοιλιας τοσο ευκολα, ενω πρωτα εφυγαν τα μπουτια.Επρεπε να παω γυρω στα 70-72 για να δω διαφορά.

Μπορει να παιζει κατι παρομοιο και με σενα απλα αντιστροφα απο το δικο μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δε ξερω οσον αφορα το ποδηλατο, θα σε ενημερωσουν οι ειδημονες του θρεντ (wizzy-γροσερι σορρυ αν ξεχναω καποιον), παντως νομιζω πως αν χανεις κιλα/λιπος τα χανεις απο εκει που υπαρχουν, σταδιακα βεβαια αλλα θα φυγουν . Και εγω οταν ημουν 97 κιλα και ξεκινησα να χανω, μεχρι να φτασω 78 δεν εφευγε το λιπος της κοιλιας τοσο ευκολα, ενω πρωτα εφυγαν τα μπουτια.Επρεπε να παω γυρω στα 70-72 για να δω διαφορά.

Μπορει να παιζει κατι παρομοιο και με σενα απλα αντιστροφα απο το δικο μου :P

ναι το πηθανοτερο, γιατι μια τζιν βερμουδα που φορουσα προ διετιας οχι απλα δεν κουμπονει αλλα φτανει ισα λιγο πανω απ τα γονατα, ενω οι αντιστοιχες μπλουζες μου κανουν μια χαρα, θα περιμενω λοιπον τους καταληλους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 χιλιόμετρα με 27 (που είναι ψιλο-οκ για άσχετο) average ειναι 30 λεπτά ποδηλάτου.. τι περιμένεις να κάψεις :P

 

αν έχεις χρόνο και τα κουράγια τότε ξεκινα 1+ ώρα συν οπωςδήποτε, με το που ξυπνήσεις το πρωί και πιεις ένα εσπρεσάκι σε χαλαρό τέμπο. δλδ όχι αυξημένους παλμούς. (άρα κανένα 18-20άρι average και ισιάδια)

 

 

βέβαια αν δεν εχεις τόσο χρόνο για να κάνεις ποδηλατο τότε καλυτερο ειναι να ξεκινήσεις τρέξιμο.

 

αν θυμάμαι καλά ειναι 1 προς 2 ή 3 με εναν μπακαλίστικο τρόπο. δλδ 30 λεπτα τρεξιμο = 1 ωρα ποδηλατο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορω αλλο χωρίς τζιμ περιμένω πως κ πως να έρθει η Πέμπτη να πάω

Σιγα ρε ...ρουλα κοψε κατι  εδω στον Γερακα καφε μας επινες αχχα.

 

 

5   4ΟΟρια σε χαλαρο ρυθμο οπως  παντα  το πρωι (τωρα ειναι μεσημερι ) και  με το κρυο ξυπνας υποχρεωτικα θες δεν θες .Τωρα θα φαω πρωινο στην δουλεια  και το μεσημερι gym .

Ετσι κανουν προπονηση οι ανθρωποι οχι να τρεχουν στα τσιαο με λουλουδουδες  σαν μερικους που την ειδαν party animals ...

Αθλητικα πραγματα υγιεινα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω κανω 35' ποδηλατο/3μερες. Και το καλυτερο ποδηλατο βγαινει αφου εχω βγει για ψωνια (σουπερ μαρκετ), δλδ εχω κανει ηδη μια προθερμανση. Η πεινα τεραστια μετα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@rookie21: Για να χάσεις λίπος κάνοντας ποδήλατο, θα πρέπει να μπεις σε ΗΙΙΤ (High Intensity Interval Training) ρυθμό προπονήσεων. Εάν θες παραδείγματα, εδώ είμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μυς δε χάνονται εύκολα αν φτιαχτούν με φυσικό τροπο πριν το φάρμακο. Αν φτιαχτούν με το φάρμακο εννοειται πως θα ξεφουσκώσουν μετά.

 

 

Το 2ο δεν ισχύει Γιάννη. Το βλέπουμε μεν να συμβαίνει πολύ συχνά αλλά γίνεται για εναν απο τους 2 λόγους:

 

1) Με το φάρμακο ξεπέρασε το φυσικό του όριο, συνεπώς όταν σταμάτησε, το σώμα του δεν μπορούσε να υποστηρίξει όλη αυτή τη μάζα και αναγκαστικά την απέβαλλε. 

2) Έκανε κακή αποθεραπεία, και οταν σταμάτησε, το ορμονικό του προφίλ καταστράφηκε με αποτέλεσμα πάλι να χάσει πολλή μάζα.

 

Ουσιαστικά, αν δεν ξεπεράσεις το φυσικό σου όριο, και καταφέρεις να κάνεις καλή αποθεραπεία, δεν υπάρχει λόγος να χάσεις μύς. Ίσως ένα μικρό ποσοστό μόνο λόγω της μειωμένης δύναμης αλλά και όρεξης για γυμναστική natural.

 

Βλέποντας όμως οτι οι περισσότεροι που παίρνουν είναι κάγκουρες που δεν έχουν ιδέα, φουσκώνουν και ξεφουσκώνουν λες και είναι παιχνίδι. Και φυσικά υπάρχουν και οι άλλοι, που δεν βγαίνουν ποτέ  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον δρομο για το γυμναστηριο σκεφτομουν οτι εχω κουραστει, μηπως η 5 μερες ειναι πολλες και επιτελους να ρθει η Πεμπτη για ξεκουραση, ποιος κανει ποδια.Τελικα ανεβηκα σε ολες τις ασκησεις ποδιων,μετα σκεφτομουν τι ωραια που ηταν,στην συνεχεια οτι επρεπε να χα δωσει παραπανω τις προηγουμενες μερες και αντε να ρθει η Παρασκευη να ξαναπαω γυμναστηριο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει να πέσει πολύ γέλιο από την ερχόμενη Δευτέρα.

http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?id=1773

 

Whey & Whey Isolate

BCCA

Creatine

Βιταμίνες

Παστεριωμένο ασπράδι

Πάγκος εξάσκησης

Αλτήρες

Λάστιχα, βάσεις κάμψεων

κλπ

 

Θα δούμε πόσο διαφέρουν οι γριές κυράτσες από τους νέους κάγκουρες όταν διατίθεται κάτι που θέλουν...

 

Προσωπικά θέλω οπωσδήποτε να πάρω αλτήρες για το σπίτι...αυτοί που δίνει λέτε είναι συμβατοί με δίσκους του εμπορίου, αν θέλω να αυξήσω τα κιλά;

 

Κι ένας πάγκος δεν θα με χάλαγε για κάποιες ασκήσεις, αλλά θα προτιμούσα αν μπορούσε να σταθεί κι οριζόντια...βέβαια αυτός κάνει όσο η συνδρομή ενός έτους στα γιάβα σχεδόν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μμμ ωραια πραγματα και ψηνομουν για κανα ρουχαλακι :P,μαγνησιο 200 χαπακια??

 

εχει παρει κανει τιποτα ποτε lidl τετοιο στιλ η θα παμε σαν το σκυλι στο αμπελι? :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μμμ ωραια πραγματα και ψηνομουν για κανα ρουχαλακι :P,μαγνησιο 200 χαπακια??

 

εχει παρει κανει τιποτα ποτε lidl τετοιο στιλ η θα παμε σαν το σκυλι στο αμπελι? :lol: :lol:

 

Λογικά με τέτοια τιμή θα είναι oxide, πράγμα που σημαίνει τραγική απορροφησιμοτητα. Δεν γράφει στο site, τι είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mολις κατεφθασαν καινουρια κομματια του αλπικου εξοπλισμου μου .Θα γινει χαμος

Από τα lidl ?? :P

~~~~

Καλύτερα να πετάξεις τα λεφτά σου ή να τα δώσεις σε κάναν άστεγο παρά να πάρεις αυτές τις σαπιλες του φυλλαδίου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα lidl ?? :P

~~~~

Καλύτερα να πετάξεις τα λεφτά σου ή να τα δώσεις σε κάναν άστεγο παρά να πάρεις αυτές τις σαπιλες του φυλλαδίου!

 

αναφέρεσαι και στους αλτήρες; στα συμπληρώματα διατροφής μάλλον, ε;

 

Πόσο κάνουν μαζί με 15-20κιλά βάρος ο καθένας στο εμπόριο, γνωρίζετε ή έχετε κάτι κατά νου;

 

...επειδή χάνω προπονήσεις στο γυμναστήριο, θα ήθελα να έχω και κάποια βαράκια για το σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...