Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και να με κράξετε πάλι χαρούμενος θα είμαι... :P

 

Δεν περίμενα ποτέ να δω (έστω θωλά) έναν κοιλιακό. Ήμουν από μικρό παιδάκι υπέρβαρος και πίστευα (μόλις ξεκίνησα την διατροφή/γυμναστική) ότι το μόνο που θα βλέπω πάνω μου θα είναι ... δέρμα (λόγω χαλάρωσης αφού ήμουν αποφασισμένος να χάσω όσα κιλά μπορώ επειδή ήταν και υποχρεωτικό λόγω θέματος υγείας).

Όπως έχω ξαναπεί, το κατάφερα με ποδήλατο, γυμναστική με βάρη (τον τελευταίο χρόνο, ξεκινώντας από το μηδέν αφού και είχα καθόλου μυες επάνω μου) και φυσικά με διατροφή και πολύ πείνα . Χαλάρωση υπάρχει μόνο όταν είμαι καθιστός αλλά πιστεύω ότι με τον καιρό θα αρχίσει να εξαφανίζεται (όσο γίνεται). Ήδη σε ένα χρόνο έχει διορθωθεί κατά 80% .

Πλέον νομίζω ότι μου αξίζουν 1-2 cheat meal τη βδομάδα σε λογικές ποσότητες και όχι βαριά κοκκινηστά ή τηγανιτά.

Κατά τ'άλλα είναι μακρύς ο δρόμος και έχουμε πολύ μέλλον ακόμα. Δεν με πειράζει καθόλου και αφού κατάφερα κάτι που δεν περίμενα, πλέον θα συνεχίσω όσο πάει!

Έτσι και αλλιώς έχω 2 χρήσιμα όπλα . Υπομονή & επιμονή! :-D

Mαγκας, respect. Δεν θα σε κραξει κανεις, ισα-ισα θεωρω οτι βαζεις τα γυαλια σε πολλους και πολλες με την real προσπαθεια σου και την real επιμονη σου. Γιατι απο λογια...

 

Δυο ερωτησεις μονο, αν θες απαντας. Επειδη η προοδος που εκανες ειναι τρομακτικη , για τι ηλικια μιλαμε;

Επισης εχεις παιξει με legit διατροφη, τυπου σπιτικο φαι, αντε και καμια πρωτεινη ή παιρνεις και αλλα "συμπληρωματα διατροφης-γυμναστηριου";

 

Οτι κι αν εχεις κανει, μαγκας σε καθε περιπτωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Παιδια δεν ξερω τι γινεται αλλα σαββατοκύριακο κοιμαμαι σαν να μην υπάρχει αυριο .

 

Σημερα πηγα γυμναστήριο μια ενεργεια ενα κακο. Μετα απο καιρο εβαλα 80κιλα στις πιεσεις στηθους και το γουσταρα σε καθε επαναληψη. Αφού οταν τελειωνα ελεγα πολυ ανετα βγαινουν καπου θα κλαταρρω. Αφησα δυναμεις και για τις αλλες ασκησεις γιατι κανω ανω κατω κορμο.

 

Περα απο το φαγητό που μερικες φορες λιμοκτονω λογο οικονομικων, δεν παιρνω πρωτεινη κρεατινη τα χω κοψει εδω και πεντε μηνες. Τα εχω στο ντουλαπι και καθονται. Δεν ξερω γιατι τα αφησα.

 

Μιτσαρα αψογος, συνεχισε ετσι με πεισμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημητρα, αν πας στο nutritiondata θα δεις οτι εχουν διαφορετικα μακρο αν ειναι ωμα, ψημενα 'η τηγανισμενα.

για αυτό έβαλα τα δύο link, 

οπότε τώρα κράτησα αυτά τα stats 

               
Generic - Peanuts Dry-Roasted, No Salt, 20 g 117 4 10 5
Generic - Peanuts, Raw, Edible Portion, 20 g 114 2 9 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άψογος!

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Πολυ ωραιος μητσο. Τι υψος εχεις? Ρωταω γιατι απ τη φωτο φαινεται οτι πας σιγα σιγα προς το αλλο ακρο (skinny). Δεν ξερω αν κανεις διαιτα ακομα αλλα αν κανεις σταματα την και φαε κανονικα , οχι σαβουρα, κανονικα δλδ δε χρεαζεται να πεινας πλεον. Πολυ ωραια μεταμορφωση.

 

 

 

1.78 είναι το ύψος μου. Πριν ξεκινήσω γυμναστήριο να δεις τι skinny ήμουν (72kg για την ακρίβεια αν θυμάμαι καλά). Δεν κάνω δίαιτα ακριβώς. Τους τελευταίους 2 μήνες αύξησα σταδιακά τις θερμίδες μου από 2600 σε 2900 με 3000 και παρακολουθώ την κατάσταση πως θα πάει. :)

Mαγκας, respect. Δεν θα σε κραξει κανεις, ισα-ισα θεωρω οτι βαζεις τα γυαλια σε πολλους και πολλες με την real προσπαθεια σου και την real επιμονη σου. Γιατι απο λογια...

 

Δυο ερωτησεις μονο, αν θες απαντας. Επειδη η προοδος που εκανες ειναι τρομακτικη , για τι ηλικια μιλαμε;

Επισης εχεις παιξει με legit διατροφη, τυπου σπιτικο φαι, αντε και καμια πρωτεινη ή παιρνεις και αλλα "συμπληρωματα διατροφης-γυμναστηριου";

 

Οτι κι αν εχεις κανει, μαγκας σε καθε περιπτωση.

Ηλικία 25. Τώρα σχετικά με τη διατροφή τους τελευταίους 8 μήνες τρώω δική μου διατροφή με άπαχο κόκκινο κρέας, ζυμαρικά ολικής, ρύζι (ότι ρύζι να'ναι), κοτόπουλο, αυγά, γαλακτοκομικά χαμηλών λιπαρών, βρώμη κτλ. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν έτρωγα και σπιτικό. Απλά δεν ακουμπούσα τα τηγανιτά και τα βαριά κοκκινηστά.

Από συμπληρώματα. Τους τελευταίους 3 μήνες παίρνω τη γνωστή whey της MyProtein & τα BCAA της ίδιας εταιρίας.

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Την φώτο την ανέβασα να την βλέπουν μερικοί και να μην απελπίζονται. Αν υπάρχει καλή διατροφή που είναι και το βασικότερο, η επιτυχία είναι σίγουρη. :)

 

 

Μιτσαρα αψογος, συνεχισε ετσι με πεισμα..

Να'σαι καλά! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλικία 25. Τώρα σχετικά με τη διατροφή τους τελευταίους 8 μήνες τρώω δική μου διατροφή με άπαχο κόκκινο κρέας, ζυμαρικά ολικής, ρύζι (ότι ρύζι να'ναι), κοτόπουλο, αυγά, γαλακτοκομικά χαμηλών λιπαρών, βρώμη κτλ. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν έτρωγα και σπιτικό. Απλά δεν ακουμπούσα τα τηγανιτά και τα βαριά κοκκινηστά.

Από συμπληρώματα. Τους τελευταίους 3 μήνες παίρνω τη γνωστή whey της MyProtein & τα BCAA της ίδιας εταιρίας.

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Την φώτο την ανέβασα να την βλέπουν μερικοί και να μην απελπίζονται. Αν υπάρχει καλή διατροφή που είναι και το βασικότερο, η επιτυχία είναι σίγουρη. :)

 

 

Ωραιος. Το μηνυμα που περνας εδω μεσα ειναι πολυ σημαντικο, ειδικα σε αυτο το τοπικ. Ηλικια εισαι κομπλε, απο φαι "καθαρος" απο τα γνωστα..."συμπληρωματα" , γενικα οτι και να λεμε μαγκας. Συνεχισε ετσι, χωρις υπερβολες και ακραια πραγματα, τα δυσκολα τα περασες αλλωστε, πλεον δεν μασας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε 10 μηνες 2 pull ups;;

 

 εγώ σε 1.5 μηνα από 0-1 pull ups με το ζόρι, τώρα στις εφτασα 7-8..

 εξισου με τα ποιο αδυναμα χέρια.

 

ακολούθησα πρόγραμμα push/pull.

επίσης ξεκίνησα με λάστιχα.

 

μάλλον ακολουθείς τελείως λάθος work out.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες δεν   πηγα  gym ηταν μερα αποκαταστασης .

Σημερα ομως θα γινει τριχαμος  αλλα οχι ακομα ποδια θα κανω την πεμπτη γιατι ειναι  πιασμενα απο τον Ταυγετο κυριως οι γαμπες.Βασικα πρεπει να ερθει να μου κανει μασαζ για να χαλαρωσουν πιο γρηγορα .

 

Μαργαριτα αυτο μου εφερε που εχεις ρωτησει .

 

 

 

post-237837-0-18439900-1487053888_thumb.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια είχα πάρει Φωτη. Ομολογώ πως είτε τότε που τα παίρνα είτε τώρα, διαφορα δε βλέπω. Προφανώς ο,τι κανει το κανει σε επίπεδο που δε γίνεται αντιληπτό.

 

Για τα pull ups, εγω απο 4 πήγα στα 15+ σε 3 μήνες. Προφανώς γυμναζεται λάθος ο φίλος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια είχα πάρει Φωτη. Ομολογώ πως είτε τότε που τα παίρνα είτε τώρα, διαφορα δε βλέπω. Προφανώς ο,τι κανει το κανει σε επίπεδο που δε γίνεται αντιληπτό.

 

Για τα pull ups, εγω απο 4 πήγα στα 15+ σε 3 μήνες. Προφανώς γυμναζεται λάθος ο φίλος.

Ε ναι ρε συ τι διαφορα να δεις ?Ωμεγα 3 ειναι δεν ειναι το σπανακι του Ποπαυ .

Εγω τα πηρα προαιρετικα παντως αν και τρωω ψαρια επειδη ειμαι σε φαση πολυ εντατικης προπονησης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να δεις μωρε με τα ω3. Εγω τα παιρνω αδιαλειπτα. Τωρα σκεφτομαι να κανω καμια παυση σε vitaC κανα μηνα γιατι δν τα χω σταματησει κανα χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τα pull ups να πουμε πως αμα εισαι 60κιλα ειναι πολυ ευκολα σαν να συκωνεις αερα :) το παιδι ο ozi ειναι 87 κιλα λογικο μου φαινεται να δυσκολευεται στην αρχη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως το μουρουνέλαιο να είναι καλύτερο από τα απλά ιχθυέλαια. Το βλέπεις όταν κάνει δουλειά στο δέρμα, στα μαλλιά, ακόμα και στη διάθεση. Αν έχετε δει διαφορά ειδικά στο δέρμα με τα σκέτα ιχθυέλαια, να γυαλίζει και να είναι ενυδατωμένο τότε κάνουν δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...