Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

.Δεν περιμενω να τα παρω σε 1 εβδομαδα ,αλλα τουλαχιστον μεχρι το καλοκαιρι να ειμαι στα ιδια επιπεδα.

Ναι ρε, τι μέχρι το καλοκαίρι ? Ειδικά εσύ που έχεις δείξει πως δεν ψωλιάζεις στην προπόνηση θα επανέλθεις μπαμ μπαμ. Εδώ θα είμαστε να μας γράψεις. 

Iσως να μην το διατύπωσα καλα ,αν καποιος κανει πχ 8 μηνες εντατικά γυμναστική και φτάνει σε ενα κάλο επιπεδο  και μετα διακόπτει εντελώς για 2 μηνες ,στον ενα μηνα που ξαναρχίζει μπορει να εχει κατι καλο αλλα για να φτασει στο προηγούμενο επιπεδο νομίζω χρειάζεται 2-3 μηνες.

 

Άλλο αυτό. Όπως είπε ο Άλεξ το να φτάσεις στο ίδιο επίπεδο είναι πιό εύκολο και εγώ γι αυτό μιλάω. Το να το ξεπεράσεις είναι άλλη ιστορία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Και γω πιστευω οτι με λιγο σκισιμο στην προπονηση θα επανελθει ο Σωκράτης πολυ γρηγορα.

 

Υπομονη θελει και θα σαι ακομα καλυτερα.

 

Αν ηταν ετσι γιατι να γυμναστεις αν ολα χανονται οταν αρρωστησεις. Και αυτο στο πρόγραμμα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα λαστιχάκι (loop).

 

Νέοι δρόμοι ανοίγονται πιο κοντινοί στους στόχους μου: front lever, muscle ups, one arm pull-ups, planche και όπου αλλού μπορεί να με βοηθήσει το λάστιχο.

 

Επίσης κάνω δελτίο αθλητή για να κατέβω σε αγώνα αναρρίχησης το Μάρτιο. Για το χαβαλέ, αλλά λιώσιμο στην προπόνηση. :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tην βρίσκω λιγο αισιόδοξη αυτη την άποψη,νομίζω για να επανέλθει καποιος  σε ενα καλο επιπεδο θελει ίσως και λιγο παραπάνω χρόνο απο αυτον που ηταν  εκτος .Αναλόγως βεβαια και τον χρονο της αποχής και τη διατροφή που κάνεις σε αυτο το διάστημα αλλα δεν θεωρώ οτι 1,5 μήνας εκτος ειναι πολύ.

Συμφωνω.

 

Με τίποτα. Πρώτον επειδή αυτό υπονοεί ότι έχει χάσει ό,τι ακριβώς είχε βάλει πράγμα που δεν είναι τόσο εύκολο. 

 

Δεύτετον υπάρχει το muscle memory. Ακόμη και να χάσεις μυς είναι πιό εύκολο να τους ξαναβάλεις.(έχει research από πίσω όλο αυτό αλλά είναι αρκετά τεχνικό).

 

Τρίτον, προσωπικά 19 Οκτωβρίου τελείωσα στρατό, Δεκέμβρη ήμουν εμφανισιακά όπως πριν και χωρίς βέλτιστη διατροφή. Ναι συμφωνώ, n=1 αλλά υπάρχουν και άλλα τέτοια παραδείγματα που το επιβεβαιώνουν. 

Μπος μην κρινεις απο σενα ρε, εσυ εισαι ρομποτ λολ,εδω ακους podcast για γυμναστικη την ωρα που κανεις DL.

 

Δεν προλαβαινει σε 1,5 μηνα  να επανελθει εκει που ηταν, θα πρεπει να τα κανει ολα τελεια και αυτο δεν υπαρχει.Οτι θα επανελθει ομως ειναι σιγουρο διοτι εχει τον ευκολο δρομο που ειναι να βαλει κιλα  απλα θα του παρει λιγο παραπανω κλαιν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήχεις. Πιάνουν και λίγο καρπό. Για καλή υποστήριξη στο καρπό, κάνε ασκήσεις ευελιξίας και stands με αυτούς, πχ στάση push ups με εναλλαγές. Επίσης μπορείς να γυμνάσεις αντοχή σε πήχεις απλά κρεμόμενος από μονόζυγο για όσο αντέχεις.

 

Μπράτσο όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...