Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δευτερα παλι κλειστο το γυμναστήριο... νοσταλγω την φωτο που εβαλα προχτες...

 

Ουτε αργιες κλεινει, ποτε, μια ωρα αφιερωμενη στην προπονηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Πήγε στο φόρουμ του bb να τους πει να μην πάρουν πρωτεινη γιατί θα πάθουν ανακοπή! Νταξει, θεουλης :)

Το καλυτερο ειναι οτι συστησε για μεταπροπονητικο σοκολατα και ζαχαρη!

Εβαλε κ φωτο προφιλ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να φτιάξω ένα πρόγραμμα διατροφής και έχω μια Ανόητη ερώτηση , Μην κραξετε δεν ήμουν και ο καλύτερος στα μαθηματικά και δν τα θυμάμαι και ολας  :shifty:

 

Ας πούμε ότι 100 γρ ρυζι(ωμο) περιέχει 80 γρ υδατάνθρακες

 

για να βρούμε πόσο περιέχει ανά γραμμάριο τι κάνουμε?

 

Εχω κολλήσει ποια μεθοδο χρησιμοποιουμε..  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγε στο φόρουμ του bb να τους πει να μην πάρουν πρωτεινη γιατί θα πάθουν ανακοπή! Νταξει, θεουλης :)

Βασικά για την κρεατίνη τους έπρηξε. Θα διάβασε κάτι τέτοιο . Νο 5 στις ανεπιθύμητες ενέργειες. Διάβασε τα και συ όλα που αποφάσισες να πάρεις

http://www.fitnesslogic.gr/supps/creatine_myths/creatine_myths04.htm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλη μεθοδο των τριων

 

Τα 100gr εχουν 80gr υδατ.

Το 1gr X

 

X=80x1/100=0.8gr

Αυτη ειναι παναρχαια μεθοδος... 80÷100 στο κινητο και τελειωσε!

 

 

Χτες μου φτιαξε η δικια μου πουρε με κουνουπιδι. Δε καταλαβαινεις καν οτι δεν ειναι απο πατατα. Πολυ υγιεινο, low fat κτλ δοκιμαστε το. Οτι πρεπει μαζι με ψαρι η κοτοπουλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνω στρατο 3μηνες. 

Τι προτεινετε για να μεινω σε φορμα ??

Τρεξιμο καμψεις κοιλιακους, βυθισεις με 2 κρεβατια και ελξεις οπου βρεις. Aυτα καναμε εμεις οταν δε μας ανοιγαν το γυμναστηριο :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες πήγα με τον ανιψιό μου γυμ. Είπα αφού θα είχα βοηθό να κάνω πρόγραμμα χαμηλών επαναλήψεων στον πάγκο για πρώτη φορά . Ίσιο και επικλινή 10-8-6-4 με ανέβασμα κιλών όσο μείωνα επαναλήψεις.

Στα τελειώματα είχα τρέμουλο που συνεχίςτηκε και σπίτι. Άσε που δεν κοιμήθηκα καλά, βαθιά . Μια αναστάτωση ένα πράμα.

Τα έπαιξε το Κ.Ν.Σ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες πήγα με τον ανιψιό μου γυμ. Είπα αφού θα είχα βοηθό να κάνω πρόγραμμα χαμηλών επαναλήψεων στον πάγκο για πρώτη φορά . Ίσιο και επικλινή 10-8-6-4 με ανέβασμα κιλών όσο μείωνα επαναλήψεις.

Στα τελειώματα είχα τρέμουλο που συνεχίςτηκε και σπίτι. Άσε που δεν κοιμήθηκα καλά, βαθιά . Μια αναστάτωση ένα πράμα.

Τα έπαιξε το Κ.Ν.Σ ;

Ναι, ομοιως κ σε μενα συνεβη το ιδιο. Απλα δν ξερω αν βρε Τεο κανει να στρεσαρεσ τοσο.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνω στρατο 3μηνες. 

Τι προτεινετε για να μεινω σε φορμα ??

Το έκανα αλλά κοιμόμουν 5 ώρες την μέρα.

Είναι δύσκολο να κάνεις διατροφή με την έλλειψη ύπνου/χρόνου και λοιπές μαλακιούλες αλλά αν πραγματικά θες μπορείς και προλαβαίνεις.

Εμένα μου έδιναν boost και τα στελέχη,ήθελα να τα βαρέσω οπότε έβγαζα όλο το άχτι στα βάρη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγε στο φόρουμ του bb να τους πει να μην πάρουν πρωτεινη γιατί θα πάθουν ανακοπή! Νταξει, θεουλης :)

καλά δεν θα τον ανεχτούν κ πολύ , αμα δεν αλλάξει μυαλά θα πάρει πόδι σύντομα  

 

Μπαίνω στρατο 3μηνες. 

Τι προτεινετε για να μεινω σε φορμα ??

κοιλιακούς , τρέξιμο , οτι μπορέσεις καλό ειναι αν και ίσως να μην έχεις χρόνο/όρεξη , αναλόγος τις συνθήκες

 

αν καταφέρεις και κάνεις τη μαγκιά να μη το ρίξεις full στη σαβούρα θα είναι πολύ υπέρ σου, για εμένα ειναι σημαντικότερο κ απ την γυμναστική όσο εισαι μέσα

αν σκεφτείς πως όσο περισσότερη τεστοστερόνη έχεις τόσο ποιο εύκολο ειναι να κρατήσεις πάνω σου μυς και πως η τεστοστερόνη πέφτει όσο μεγαλώνει το bf απο ένα σημείο και μετά τότε αν θες να συντηρήσεις όσο το δυνατόν περισσότερους μυς it makes sense 

θα χρειάζεται να τρως αναλόγως και τις συνθήκες (μπορεί να είσαι σε μονάδα που να τα ξύνετε με τσουγκράνες αλλα μπορεί να είσαι και σε μονάδα που να τρέχεις σαν τον Βέγκο) απλά μη το ρίξεις full σαβούρα , το λέω κ το ξαναλέω γιατι λίγοι ΔΕΝ το κάνουν 

όχι πως θα ειναι το τέλος του κόσμου αλλα λέμε τώρα..

best scenario βέβαια θα είναι να έχεις φίλο μάγειρα, εκεί μέχρι και διατροφή κάνεις ΧΑΧΑΧ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά για την κρεατίνη τους έπρηξε. Θα διάβασε κάτι τέτοιο . Νο 5 στις ανεπιθύμητες ενέργειες. Διάβασε τα και συ όλα που αποφάσισες να πάρειςhttp://www.fitnesslogic.gr/supps/creatine_myths/creatine_myths04.htm

Αυτό που ανέβασες, όπως και ολα τα αλλα, λέει οτι η λελογισμένες χρήση δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα. Αφού δεν εχω θέμα με τα νεφρά, μόνο οφέλη θα αποκομίσω.

 

Αυτό που δεν μπορούσες να κοιμηθείς, που έγραψες στο επόμενο μνμ, το έπαθα κι εγω χθες που έκανα προπόνηση με βάρη αντι για την αεροβικη που κάνω κανονικά. Υπερένταση ειναι για μένα, θα φύγει μόλις συνηθίσει ο οργανισμός στα νέα δεδομένα.

 

Άσχετο: το μέλλον ήρθε http://www.huffingtonpost.gr/2017/02/26/life-diethnes-kreas-horis-sfagi-kyttara_n_15010912.html?1488090677&utm_source=News247&utm_medium=huffpost_homebig&utm_campaign=24MediaWidget&utm_term=Pos4

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ΝΤΙΝΤΉ  ΓΕΡΑ  ΠΑΡ'ΤΟΥΣ  ΤΑ  ΜΥΑΛΑ

 

ΝΤΙΝΤΉ  ΘΥΜΙΣΟΥ  ΤΟ ΙΝΣΟ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ

 

Δε μπορώ ρε, κλαίω d015.gif

Που περα απο την πλακα, δειχνει τι ατομο ειναι και ποσο κολλημενα μυαλα εχει

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...