Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Οχι, δυστυχώς. Κάποτε είχα 35% bf κι ολα αυτα τα λιποκύτταρα περιμένουν τη στιγμή που θα ξεφύγω για να φουσκώσουν μεμιάς.

 

Να συμπληρώσω πως έγραψα το κατεβατό γιατί ειναι άτομα, όπως η τοξοβόλος, που παίρνουν το νήμα απο την αρχή κι ίσως να τους φανεί παράξενη η αλλαγή. Μπορεί να ειναι η 4η χρονια που γυμνάζομαι αλλα ουσιαστικά ειναι η 1η αφού τα προηγούμενα τρία χρονια και λάθος γυμναζομουν και λάθος έτρωγα. Καλό ειναι να τα λέμε αύρα ωςτε κάποιοι να επωφεληθούν και να αποφύγουν τα δικά μας λάθη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννο για να τελειώνουμε με το θέμα της κρεατίνης...

Δεν είναι με την καμία ένα απλό συμπλήρωμα διατροφής όπως το αναφέρει Vapir. Είναι βοήθημα για boostάρισμα του οργανισμού με σκοπό καλύτερες επιδόσεις . Δεν είναι τελείως αθώο για αυτό πέρνετε σε κύκλους, και πρέπει να διακόπτεται.

Με σωστή χρήση δεν υπάρχουν προβλήματα από ότι λένε οι έρευνες.

Αυτό όμως όπως έκρινα "εγώ" δεν συνάδει με τις δικές σου θεωρίες για fitnes και υγιεινή διατροφή.

Καθένας βέβαια κάνει όπως κρίνει....

..........

Της κόρης μου είναι το ποδήλατο ρε σεις. Το παίρνω όμως πότε- πότε γιατί έχει πλάκα στο χώμα. Του αλλάζεις τα φώτα και δεν καταλαβαίνει τίποτις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..........

Της κόρης μου είναι το ποδήλατο ρε σεις. Το παίρνω όμως πότε- πότε γιατί έχει πλάκα στο χώμα. Του αλλάζεις τα φώτα και δεν καταλαβαίνει τίποτις.

Ακόμα κι έτσι, καλύτερα όχι. Εκτός κι αν σου "περισσεύουν" γόνατα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, δυστυχώς. Κάποτε είχα 35% bf κι ολα αυτα τα λιποκύτταρα περιμένουν τη στιγμή που θα ξεφύγω για να φουσκώσουν μεμιάς.

 

Αυτό το πίστευα και εγώ .Δεν ξέρω πόσο bf είχα όταν είχα φτάσει 1,70 @ 135kg με καθιστική ζωή και χωρίς να γυμνάζομαι , υποθέτω ΠΟΛΥ , αλλα όταν κάνω όγκο κάνω κ φτάνω 20kg πάνω απ το ύψος μου , το περισότερο που είχα πάει ηταν 92kg μετά απο αρκετούς μήνες σε όγκο.

θερμίδες όγκου γύρω στις 4000+ πλέον και αυτό δεν το παθαίνω 

βέβαια οι πρώτοι όγκοι π έκανα ήταν προσεκτικοί , με λίγες θερμίδες (200-300 πάνω απ συντήρηση) όμως αυτοί οι όγκοι π κάνω τώρα είχαν το μεγαλύτερο αποτέλεσμα και σε δύναμη και σε μυς αφού ξέρω πως να κόψω σωστά κ έτσι δεν χάνω ότι κέρδισα 

 

δεν λέω πως θα παίξει το ίδιο και με εσένα , ο καθένας ειναι διαφορετική περίπτωση, απλά λέω πως ίσως θα ειναι καλό να δοκιμάσεις κ λίγο παραπάνω φαγητό , αν δεις οτι λιπωνεις τότε ξαναγυρνάς σε αυτό π ξέρεις , δεν ειναι οτι θα κοιμηθείς απόψε κ θα ξυπνήσεις αύριο 20%bf  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάθε περίπτωση, οταν γυμνάζεσαι, τα παραπάνω κιλά θα σε κάνουν πιο επιβλητικό και πιο δυνατό. Μη μασάς. Δε θα γίνεις φέτες αλλά θα γίνεις θηριακι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε παιδια μαζί σας είμαι. Απλά δεν μπορώ να πάω άντε ντου, τρώω ο,τι βρω μπροστά μου γιατί αμέσως αρπάζει η κοιλιά. Προτιμώ να το πάω αργά, ειναι πιο πρακτικό. Άλλωστε είμαι ακόμα πολύ αδύνατος για να δείξω θηριακι με λίγα παραπάνω κιλα. Σκεμπεδακι δείχνω.

 

Τεο, με ξαφνιαζεις, δεν σε είχα τοσο στενομυαλο. Όλες οι έρευνες λένε πως ΜΕ ΣΩΣΤΗ ΧΡΗΣΗ ειναι απόλυτα ασφαλές συμπλήρωμα που σου δίνει το κάτι παραπάνω στην προπόνηση κι εσυ το πετάς στον κάδο χωρίς κάποιο επιχείρημα, απλά γιατί σου κάθεται στραβά. Ας συμφωνήσουμε οτι διαφωνούμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη ,Διαφωνώ ότι διαφωνούμε :P

(άμα προσέξεις ακριβώς τι γράφω)

Αν ήταν άλλος σκασίλα μου.....

Ακόμα κι έτσι, καλύτερα όχι. Εκτός κι αν σου "περισσεύουν" γόνατα...

Thanks ρε συ για το ενδιαφέρον. Δεν είναι ακριβώς όπως φαίνεται. Δεν κάθομαι ,είμαι πίσω-πίσω για να πατάω καλά.

Άλλωστε ποδηλατάς είσαι. Σε αυτά δεν κάθεσαι πολύ. Πιο συχνά όρθιος να κατεβαίνεις γκρεμίδια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεσαι τιποτα για το στρατο. Η φυσικη κατασταση που απαιτειται να εχεις για τη θητεια σου, εξαντλειται στο να μπορεις να περπατας 5-6 χιλιομετρα σερι και στο να αντεχεις 2 ωρες ορθοστασια.

Αλλα αν δεν μπορεις να κανεις κατι απο αυτα προφανως θα παρεις απο Ι4 εως Ι5, οποτε και παλι δεν χρειαζεται να κανεις κατι για να προετοιμαστεις.

 

Για παρτη σου αν θες να βελτιωθεις , τοτε αλλαζει.

 

Για παρτι μου να μεινω φιτ εννοω .. 

Σιγα μη γινω φιτ για να μπω στρατο..  :-D  :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Teokos πραγματικα ΟΧΙ ειτε για πολυ ειτε για λιγο. Ειναι πολυ λαθος η θεση οδηγησης ακομα κι αν στεκεσαι ορθιος.

Μη το κανεις, χαλας κυριως γονατα και μετα μεση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lol...

To 80/100 που κανεις απευθειας, η απλη μεθοδος των τριων ειναι. Δεν ειναι καμια καινουργια μεθοδος...

 

Απλα το εγραψα αναλυτικα για να το καταλαβει ο φιλος και να μπορει να το χρησιμοποιει και σε ''πιο περιπλοκα'' προβληματα...

Πλακα εκανα:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks ρε συ για το ενδιαφέρον. Δεν είναι ακριβώς όπως φαίνεται. Δεν κάθομαι ,είμαι πίσω-πίσω για να πατάω καλά.

Άλλωστε ποδηλατάς είσαι. Σε αυτά δεν κάθεσαι πολύ. Πιο συχνά όρθιος να κατεβαίνεις γκρεμίδια..

Όρθιος για να κατεβαίνεις "κομμάτια" από το βουνό, ναι (αν και σε αυτή την περίπτωση ισχύουν προϋποθέσεις). Για να κάνεις 10χλμ, όπως έγραψες (που αμφιβάλλω ότι τα έκανες όρθιος!), απλά όχι. Από εκεί και έπειτα, εσύ αποφασίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όρθιος για να κατεβαίνεις "κομμάτια" από το βουνό, ναι (αν και σε αυτή την περίπτωση ισχύουν προϋποθέσεις). Για να κάνεις 10χλμ, όπως έγραψες (που αμφιβάλλω ότι τα έκανες όρθιος!), απλά όχι. Από εκεί και έπειτα, εσύ αποφασίζεις.

Με μπερδεύεις με άλλον wizzy! Δεν έγραψα πουθενά 10χλμ. Ούτε στα όνειρά μου. Προπαντός με αυτό το ποδήλατο.

Ένα χωματόδρομο έχω κοντά μου με κροκάλες και με μικρή κλίση που είναι δεν είναι 500μ.και τον ανεβοκατεβαίνω.(καλή γυμναστική αλλά επίπονη για το ισχίο μου)

Πάντως με έβαλες σε σκέψη εσύ και η Μαργαρίτα. Θα το μετρήσω.

Μετράμε το ύψος του καβάλου = ύψος σέλας μέχρι πετάλι στην κάτω θέση + 5cm περίπου ε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...