Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Χαίρομαι που τελικά δε με βρίζεις :P

 

 

Oυτε καν, παιζει να ειναι απο τις καλυτερες επιλογες που εχω κανει :)

 

Νομιζω Μιχαλη τον ελεγαν ναι, η αληθεια ειναι πως μου φανηκε πολυ σαφης και επαγγελματιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Μετα το σουκου κραιπαλης πηγα  gym  χτες και ελιωσα 1 ωρα βαρη  ωμους τρικεφαλα  και μια γαμπες κλασικα και 1 ωρα αεροβια .Με το που γυρναω σπιτι εφαγα 150 γρ καστανο ρυζι και 100 γρ σολωμο.

Παμε δυνατα λιγος καιρος εμεινε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια σόδα ρε Φώτη, πώς κατάφερες να τα χωνέψεις όλα αυτά;

 

Βασικά εσύ φταις που μπήκα στο τριπακι για φλατ στομάχι. Μια χαρά ήμουν με το σκεμπεδακι, μερακλής κι έτσι. :P

 

Storm, κάνε αεροβική μόνο μετά τα βάρη και δώσε μεγαλύτερη ένταση στην προπόνηση με βάρη. Θα είναι πιο αποτελεσματική η προσπάθεια που κάνεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Βασικά εσύ φταις που μπήκα στο τριπακι για φλατ στομάχι. Μια χαρά ήμουν με το σκεμπεδακι, μερακλής κι έτσι. :P

 

Ειμαι σιγουρος πως εχει βελτιωθει και θα βελτιωθει  ακομα περισσοτερο  η ερωτικη διαθεση και η αποδοση ,σε ενα παντρεμενο ζευγαρι που ειναι χρονια μαζι οπως εσεις ειναι σημαντικο !

Συν οτι πλεον εκτος   του οτι εισαι fit φαινεσαι κιολας .

Θα με ευχαριστεις και εσυ μια μερα !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν κάποιος έχει μυς από κάποιον που δεν έχει τη καλό που κάνει καλό στην υγεία του?

 

The body matters: Why exercise is important.

 

Φωτη, πιο μέσα δεν μπορούσες να πέσεις. Spot on, 100%. Φαίνεται ο παλιός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα είχαμε στήσει πηγαδάκι στο γυμ για Φαγιά και κόστος αυτών.

Ρε σεις πόσος κόσμος ψωνίζει από την σαβούρα των lidl !!!

Μιλάμε όχι χαρτοπετσέτες παντόφλες κ.λ.π αλλά κρέατα κοτόπουλα και γαλακτομικά. Μέσα στο fitness και υγεία είναι όλοι....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον βωμό της κρίσης ο καθένας κοιτάει να σωθεί, μέσα σ' αυτούς και γω 
το κοτόπουλο το παίρνω 3.90ε/ κιλό 
ευτυχώς, έχουμε κότες και εξοικονομώ χρήματα από κει. 
μόνο για το μοσχάρι δίνω 10ε/κιλό και μου κρατάει 2 βδομάδες.
γιαούρτι τρώω μόνο τοταλ, και πάντα κοιτάω που το έχουν προσφορά. όταν δεν το βρίσκω σε προσφορά. παίρνω το άριστα της εβροφάρμας. 
ομοίως ρύζι μπασμάτι παίρνω από τα λιντλ όταν το έχει προσφορά και όταν δεν το έχει παίρνω γιασμίν 
τόνο παίρνω από olla που το χει κοντά στα 4ε  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα είχαμε στήσει πηγαδάκι στο γυμ για Φαγιά και κόστος αυτών.

Ρε σεις πόσος κόσμος ψωνίζει από την σαβούρα των lidl !!!

Μιλάμε όχι χαρτοπετσέτες παντόφλες κ.λ.π αλλά κρέατα κοτόπουλα και γαλακτομικά. Μέσα στο fitness και υγεία είναι όλοι....

τα κρέατα γράφουν ημερομηνία λήξεως αυτά που περνουμε χύμα έχουν όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον βωμό της κρίσης ο καθένας κοιτάει να σωθεί, μέσα σ' αυτούς και γω 

το κοτόπουλο το παίρνω 3.90ε/ κιλό 

ευτυχώς, έχουμε κότες και εξοικονομώ χρήματα από κει. 

μόνο για το μοσχάρι δίνω 10ε/κιλό και μου κρατάει 2 βδομάδες.

γιαούρτι τρώω μόνο τοταλ, και πάντα κοιτάω που το έχουν προσφορά. όταν δεν το βρίσκω σε προσφορά. παίρνω το άριστα της εβροφάρμας. 

ομοίως ρύζι μπασμάτι παίρνω από τα λιντλ όταν το έχει προσφορά και όταν δεν το έχει παίρνω γιασμίν 

τόνο παίρνω από olla που το χει κοντά στα 4ε  

 

Κι εσύ Ζελιαλίδης ε; Το μόνο που με χαλάει είναι πως δίνουν το φιλέτο μπούτι κοτόπουλο μαζί με τη πέτσα, οπότε αν πάρω 1.5κιλό, τα 300γρ πετιούνται, πρακτικά πιο πολύ σύμφέρει το φιλέτο στήθος.

 

Κι εγώ ήμουν/είμαι οπαδός του Τοταλ, μου αρέσει αρκετά η υφή του, αλλά νομίζω καλύτερο όλων είναι της Δωδώνης (όχι το ελαφρύ)...

 

...βέβαια και τα δύο τα παίρνω σπάνια, γιατί καταναλώνω πολύ γιαούρτι και αυτά συνήθως έχουν πάνω από 3€/κιλό....

 

Όταν βρίσκω το 0% ή 2% ΓΑΛΠΟ στα 1,60€/κιλό, παίρνω δύο στη τιμή του ενός και δεν το μετανιώνω καθόλου, να πω την αλήθεια...

...αλλά από γεύση και ποιότητα της Δωδώνης είναι πολύ μπροστά...

 

...τί να κάνουμε, παίρνουμε αυτά που μπορούμε κι αυτά που βρίσκουμε εύκαιρα, στον συμβιβασμό ποιότητας / τιμής που μπορούμε να ανεχθούμε...

 

...και από το ελαιόλαδο, το καλύτερο που έχω δοκιμάσει τα τελευταίο χρόνια είναι το "Ζάλογγο", αλλά δεν το βρίσκω Θεσσαλονίκη...

...πάλι καλά δλδ γιατί κάνει τη "παπάρα" τόσο απολαυστική που η διατροφή πάει περίπατο, φεύγουν 3 φετες ψωμί μόνο στην αγγουροντομάτα.

...τώρα που θα πάω Πρέβεζα, βέβαια, θα ενδώσω ευχαρίστως...με περιμένει και γλυκιά κολοκυθόπιτα της γιαγιάς...ντάξει...πρόκειται για συνωμοσία για να μας παχύνουν....

 

Πάντως τελευταία όλα τα λαχανικά μου τα παίρνω από τον Σκλαβενίτη (πρώην Μαρινόπουλο), που τα έχει σε καλές τιμές και καλή ποιότητα...

(...μου τη σπάει που βλέπω να σπρώχνουν σε πολλά μάρκετ μανταρίνια από "Ισραήλ", πρακτικά όμως από εταιρείες που δραστηριοποιούνται στα κατεχόμενα...μέχρι κι εκεί ξεπέρασε τη ΝΔ ο Τσίπρας να πούμε...)

 

Γενικά κι εμένα τα lidl έχουν γίνει η κύρια πηγή αγορών μου, αλλά έχει πέσει κι η ποιότητα των άλλων, να πούμε την αλήθεια, ενώ τα lidl έχουν ΄κανει προσπάθειες να ανεβάσουν τη δική τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον βωμό της κρίσης ο καθένας κοιτάει να σωθεί, μέσα σ' αυτούς και γω

το κοτόπουλο το παίρνω 3.90ε/ κιλό

ευτυχώς, έχουμε κότες και εξοικονομώ χρήματα από κει.

μόνο για το μοσχάρι δίνω 10ε/κιλό και μου κρατάει 2 βδομάδες.

γιαούρτι τρώω μόνο τοταλ, και πάντα κοιτάω που το έχουν προσφορά. όταν δεν το βρίσκω σε προσφορά. παίρνω το άριστα της εβροφάρμας.

ομοίως ρύζι μπασμάτι παίρνω από τα λιντλ όταν το έχει προσφορά και όταν δεν το έχει παίρνω γιασμίν

τόνο παίρνω από olla που το χει κοντά στα 4ε

 

Σίγουρα ρε Δήμητρα κατανοώ ότι ο κάθε ένας προσπαθεί να βρει την χρυσή τομή στην διατροφή του ανάμεσα στις οικονομικές του δυνατότητες και την ποιότητα των τροφίμων που αγοράζει και καταναλώνει.

Άλλο αυτό και άλλο το να αγοράζει επικίνδυνα προϊόντα από εκεί που επανηλειμμένα έχουν χαρακτηριστεί ως τέτοια.

Τελευταίο περιστατικό.. http://www.koutipandoras.gr/article/anakaleitai-soyblaki-kotopoyloy-poy-diakineitai-apo-ta-lidl

Και βασικά αν κάνεις μια αναζήτησή για ΕΦΕΤ και lidl θα δεις πάμπολλα περιστατικά

Ε έχει μια ιστορία τι να κάνουμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα ρε Δήμητρα κατανοώ ότι ο κάθε ένας προσπαθεί να βρει την χρυσή τομή στην διατροφή του ανάμεσα στις οικονομικές του δυνατότητες και την ποιότητα των τροφίμων που αγοράζει και καταναλώνει.

Άλλο αυτό και άλλο το να αγοράζει επικίνδυνα προϊόντα από εκεί που επανηλειμμένα έχουν χαρακτηριστεί ως τέτοια.

Τελευταίο περιστατικό.. http://www.koutipandoras.gr/article/anakaleitai-soyblaki-kotopoyloy-poy-diakineitai-apo-ta-lidl

Και βασικά αν κάνεις μια αναζήτησή για ΕΦΕΤ και lidl θα δεις πάμπολλα περιστατικά

Ε έχει μια ιστορία τι να κάνουμε;;;

ΕΦΕΤ: Αυτές είναι οι 23 εταιρείες που πωλούσαν κρέας με DNA αλόγου [λίστα]

Υφαντής/Πασσιάς/Νίκας κλπ

20|12|2013 

 

το κρέας αλόγου τρώγεται , το συγκεκριμένο κρέας αλόγου απο άλογα ιπποδρόμων που τα έχουν τεζάρει στα αναβολικά κ τις ουσίες και όλα αυτά περνάνε στο πιάτο μας δεν τρώγεται κ γιαυτό κ τα πρόστιμα , είναι επικίνδυνο για την υγεία .  

οπότε δεν ειναι η μάρκα το πρόβλημα , ούτε το αν ειναι φθηνό η ακριβό αλλα η έλλειψη ελέγχων και η κίνηση χελώνας των μηχανισμών .. (γιαυτό έβαλα τις ημερομηνίες) 

 

Μετά το σκάνδαλο με το κρέας αλόγου το ΕΚ ψήφισε αυστηρότερο κανονισμό για τους ελέγχους στα τρόφιμα

15|03|2017

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα είχαμε στήσει πηγαδάκι στο γυμ για Φαγιά και κόστος αυτών.

Ρε σεις πόσος κόσμος ψωνίζει από την σαβούρα των lidl !!!

Μιλάμε όχι χαρτοπετσέτες παντόφλες κ.λ.π αλλά κρέατα κοτόπουλα και γαλακτομικά. Μέσα στο fitness και υγεία είναι όλοι....

Καταλαβαινω αυτον που δεν εχει χρηματα και αναγκαζεται να παει εκει.

Αυτον που εχει σκατοπαραδιαση ομως και ψωνιζει στο λιντλ και στο λεει κιολας με στομφο τυπου "εγω δε πιανομαι κοροιδο" τον λυπαμαι.

 

Μιλαμε για χειριστη ποιοτητα οι ιδιοι οι γερμανοι το λενε, εχω συγγενεις εκει και πατερα που εχει παει κατι δεκαδες δεκαδων φορες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΦΕΤ: Αυτές είναι οι 23 εταιρείες που πωλούσαν κρέας με DNA αλόγου [λίστα]

Υφαντής/Πασσιάς/Νίκας κλπ20|12|2013 

το κρέας αλόγου τρώγεται , το συγκεκριμένο κρέας αλόγου απο άλογα ιπποδρόμων που τα έχουν τεζάρει στα αναβολικά κ τις ουσίες και όλα αυτά περνάνε στο πιάτο μας δεν τρώγεται κ γιαυτό κ τα πρόστιμα , είναι επικίνδυνο για την υγεία .  

οπότε δεν ειναι η μάρκα το πρόβλημα , ούτε το αν ειναι φθηνό η ακριβό αλλα η έλλειψη ελέγχων και η κίνηση χελώνας των μηχανισμών .. (γιαυτό έβαλα τις ημερομηνίες) Μετά το σκάνδαλο με το κρέας αλόγου το ΕΚ ψήφισε αυστηρότερο κανονισμό για τους ελέγχους στα τρόφιμα15|03|2017

Άσχετο ρε Νικόλα με το παραπάνω.

Εδώ μιλάμε για μια Εταιρεία που η λογική της είναι να πουλάει φθηνά ,αγοράζοντας πάμφθηνα από εταιρείες που για να παράγουν τα προϊόντα τους σε αυτό κόστος ,σκόπιμα οι πρώτες ύλες και ο έλεγχος είναι γ.τ.π

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...