Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν ψοφήσει ποντίκι μυρίζει όλος ο όροφος μιας οικοδομής. Ο άλλος έλεγε ότι κατανάλωνε την πρωτεΐνη κανονικά, δεν γίνονται αυτά. 

 

---

 

Unrelated αλλά έχω μια κλειστή συσκευασία 2.5 κιλά myprotein, και μια ανοιχτή 5κιλή που έχουν μείνει περίπου 4 κιλά μέσα που δεν θα χρησιμοποιήσω. Από τότε που έκοψα την πρωτεΐνη έφυγαν τα σπυριά οπότε τέλος για μένα. Κρίμα που δεν είμαι Θεσσαλονίκη να σας τα έδινα. 

εχω/ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα. Δυο πραγματα που για μενα δουλεψαν, ενα μη ξαναπαρεις myprotein, bulkpowders πολυ πιο ποιοτικη/ακριβης και παρομοιες τιμες, και δυο, αγορασε ορο αυγου και οχι γαλακτως. Πιο ακριβη αλλα τελος σπυρια.

 

Επιπλεον προφανως κοψε το γαλα και αναπληρωνε το με περισσοτερη προτεινη η/και αλεσμένη βρωμη και φυστικοβουτυρο αν εισαι σαν και μενα και το γαλα αποτελουσε ευκολες και γρηγορες θερμιδες για bulking.

 

Υπαρχουν και lactose/dairy free γαλατα σε supermarket αλλα για μενα δεν αξιζει μιας και πανε 2-3Ε το μπουκαλι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ρε παιδιά τι φάση,και εγώ όταν έπαιρνα συμπληρώμα πρωτεΐνης (my protein) είχα ακριβώς το ίδιο θέμα,άπο τότε που σταματηςα υποχωρηςε η ακμή.Λετε να φταίει η πρωτεΐνη μόνο της συγκεκριμένης εταιρίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι φάση,και εγώ όταν έπαιρνα συμπληρώμα πρωτεΐνης (my protein) είχα ακριβώς το ίδιο θέμα,άπο τότε που σταματηςα υποχωρηςε η ακμή.Λετε να φταίει η πρωτεΐνη μόνο της συγκεκριμένης εταιρίας;

πολλές ακριβές μάρκες έχουν λιγότερο ποσοστό whey και περισσότερη ζάχαρη κ πρόσθετα για καλή γεύση (κάπου είχα δει αναλυτικά lab results απο όλες τις εταιρίες και οι ακριβότερες ήταν οι λιγότερο καθαρές στην πλειοψηφία τους )

οπότε λιγότερος ορός γάλακτος λιγότερο πρόβλημα  . Και εγώ δεν τα πάω καλά με τα γάλατα γενικότερα , στο 1 scoop τη μέρα όμως δεν με ενοχλεί , το πρόβλημα με τα σπυράκια βγαίνει αμα πίνω 3-4 που κ πάλι δεν ειναι αισθητό , δεν ειναι πως γεμίζω σπυριά δλδ , ένα εδώ ένα εκεί 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

---

 

Unrelated αλλά έχω μια κλειστή συσκευασία 2.5 κιλά myprotein, και μια ανοιχτή 5κιλή που έχουν μείνει περίπου 4 κιλά μέσα που δεν θα χρησιμοποιήσω. Από τότε που έκοψα την πρωτεΐνη έφυγαν τα σπυριά οπότε τέλος για μένα. Κρίμα που δεν είμαι Θεσσαλονίκη να σας τα έδινα.

Ενδιαφέρομαι για την πρωτεϊνη!

 

Απορία: σπυριά που βγάζετε; Στο πρόσωπο, στην πλάτη κτλ; Ρωτάω επειδή δεν παρατήρησα σε μένα παρόμοιο φαινόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλές ακριβές μάρκες έχουν λιγότερο ποσοστό whey και περισσότερη ζάχαρη κ πρόσθετα για καλή γεύση (κάπου είχα δει αναλυτικά lab results απο όλες τις εταιρίες και οι ακριβότερες ήταν οι λιγότερο καθαρές στην πλειοψηφία τους )

οπότε λιγότερος ορός γάλακτος λιγότερο πρόβλημα  . Και εγώ δεν τα πάω καλά με τα γάλατα γενικότερα , στο 1 scoop τη μέρα όμως δεν με ενοχλεί , το πρόβλημα με τα σπυράκια βγαίνει αμα πίνω 3-4 που κ πάλι δεν ειναι αισθητό , δεν ειναι πως γεμίζω σπυριά δλδ , ένα εδώ ένα εκεί 

Και γω με ενα σκουπ δεν βλεπω τιποτα περιεργο.

Να ρωτησω. Μετρησα τα χερια μου (στο ποντικι) και ειναι 34,5. Μετα την γυμναστικη (δικεφαλους τρικεφαλους) πηγε στο 36. Αυτο τι μας λεει; Εκανα καλη, μετρια ή χαλια γυμανστικη; 

 

Αααα και τι περιμετρο θα επρεπε να εχω για 180 υψος;

 

Και κατι τελευταιο. Σε 6-7 μηνες γυμανστικης πηγα απο 76.5 κιλα στα 81 κιλα, με 2-3 μηνες διακοπης. Καλα παω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα η myprotein μου δημιουργούσε φούσκωμα και απίστευτο κλανίδι. Το είχα ξανά αναφέρει . Με την On τίποτα.

Και γω με ενα σκουπ δεν βλεπω τιποτα περιεργο.Να ρωτησω. Μετρησα τα χερια μου (στο ποντικι) και ειναι 34,5. Μετα την γυμναστικη (δικεφαλους τρικεφαλους) πηγε στο 36. Αυτο τι μας λεει; Εκανα καλη, μετρια ή χαλια γυμανστικη; 

 

Αααα και τι περιμετρο θα επρεπε να εχω για 180 υψος;

 

Και κατι τελευταιο. Σε 6-7 μηνες γυμανστικης πηγα απο 76.5 κιλα στα 81 κιλα, με 2-3 μηνες διακοπης. Καλα παω;

Αν δεν είναι λίπος όλο αυτό που έβαλες τότε τα πας μια χαρά
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να ρωτησω. Μετρησα τα χερια μου (στο ποντικι) και ειναι 34,5. Μετα την γυμναστικη (δικεφαλους τρικεφαλους) πηγε στο 36. Αυτο τι μας λεει; Εκανα καλη, μετρια ή χαλια γυμανστικη; 

 

Αααα και τι περιμετρο θα επρεπε να εχω για 180 υψος;

 

 

Μην μπλεξεις με το να μετράς περιφέρεια και να αναρωτιέσαι αν έκανες καλή προπόνηση.

 

Το πόσο θα πρηστουν τα χέρια ή όχι, πέρα από την ποιότητα της προπόνησης έχει να κάνει με :

 

  • αλάτι
  • υδατάνθρακες
  • τι προπονητικό σπλιτ έκανες
  • σύνδεση μυ-μυαλού με συγκεκριμένες ασκήσεις σε συγκεκριμένες μέρες (κάποιος που προπονείται καιρό θα έχει παρατηρήσει μία στο τόσο πως άσκηση που τον έπιανε τέλεια άλλες φορές, μπορεί να μην τον πιάσει το ίδιο καλά)

 

Αν βλέπεις την γυμναστική ως κάτι που θα κάνεις μακροπρόθεσμα προτείνω να μετράς τα χέρια σου "κρύα" αλλά και να βγαζεις φωτογραφίες.

 

Πολλές φορές, τα χέρια ίσως μείνουν στάσιμα σε μέγεθος ('η ακόμα και ίσως πέσουν) αλλά θα έχει αλλάξει η σύσταση του σώματος...θα εισαι οργασμός στον καθρέφτη...και δεν θα σε νοιαζουν τα νουμερα.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Για όσους βγάζετε σπυράκια με την πρωτεϊνη, ορίστε ένα ωραίο άρθρο από τον Brad Pilon

 

http://bradpilon.com/weight-loss/intermittent-fasting-and-acne/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έγινε ρε μάγκες; Το κάψαμε σήμερα; Εγω έψησα για καμια εικοσαριά άτομα κι έπειτα έφαγα ολα αυτα τα κρέατα που κανονικά αποφεύγω (χοιρινά σουβλάκια, μπιφτέκια, λουκάνικα χωριάτικα, κατσίκι) καθώς έχουν πολύ λίπος. Λογικά βγήκα εκτός καμια 2-3 χιλιάδες θερμιδες αλλα κλαιν, μια βδομάδα σωστής διατροφής κι ολα νορμαλ.

 

Μας έκανε και σπέσιαλ καιρό, ωραιότατη Κυριακή.

 

Τέρμα το διάλειμμα, τα κεφάλια μεσα απο δω και πέρα. Φώτης mode on, κι ο θεός βοηθός. Θα δούμε κοιλιακους φέτος!

αν ψοφήσει ποντίκι μυρίζει όλος ο όροφος μιας οικοδομής. Ο άλλος έλεγε ότι κατανάλωνε την πρωτεΐνη κανονικά...

 

Έτσι ειναι. Εχω ενα ποντίκι ψόφιο στην αποθήκη, το οποίο πήγε να ψοφήσει σε ενα γαμημενο σημείο στο οποίο δεν εχω πρόσβαση. Πέθανε μάλιστα τρώγοντας αυτό το δηλητήριο το οποίο τα μουμιοποιει ´η κάτι τέτοιο κι υποτίθεται πως δε βρομάνε. Ναι, καλα. 3 μήνες τώρα η μπόχα ειναι ανυπόφορη!

Όποτε το να υπήρχε ψόφιο ποντίκι και να μην το είχαν πάρει χαμπάρι μου φαίνεται εντελώς απίθανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλές ακριβές μάρκες έχουν λιγότερο ποσοστό whey και περισσότερη ζάχαρη κ πρόσθετα για καλή γεύση (κάπου είχα δει αναλυτικά lab results απο όλες τις εταιρίες και οι ακριβότερες ήταν οι λιγότερο καθαρές στην πλειοψηφία τους )

οπότε λιγότερος ορός γάλακτος λιγότερο πρόβλημα  . Και εγώ δεν τα πάω καλά με τα γάλατα γενικότερα , στο 1 scoop τη μέρα όμως δεν με ενοχλεί , το πρόβλημα με τα σπυράκια βγαίνει αμα πίνω 3-4 που κ πάλι δεν ειναι αισθητό , δεν ειναι πως γεμίζω σπυριά δλδ , ένα εδώ ένα εκεί 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EjMSM1o48rnxpU_u_1m2nqJfze6qE3P_tC_g1ZdWazU/pubhtml  

 

το χω ξαναποσταρει εδω, source: https://www.reddit.com/r/Fitness/comments/31volk/we_sent_samples_from_famous_whey_protein_brands/?st=j1l22is7&sh=ab50300a

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλιώς το θυμόμουν αλλα δεν ήταν αυτό , πρέπει να είχα δει άλλο

δεν ειναι πως δίνω κ ιδιαίτερη σημασία στην whey βέβαια , τι έχω τι δεν έχω το ίδιο μ κάνει  

 

εδώ λέει 75,3 

 

 εδώ πάλι που ειναι του 2016 λέει 82%

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

 

Εδώ και δύο μήνες ξεκίνησα γυμναστήριο... Και το έχω δει πολύ ζεστά το θέμα και Συνεχιζω (παλιότερα σταματούσα στις 2 βδομάδες).

 

Η γυμνάστρια μου, μου προτείνε την πρωτεΐνη bmxx Max gain turbo.

Είναι καλό? Το έχετε πάρει? Έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο?

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

 

Εδώ και δύο μήνες ξεκίνησα γυμναστήριο... Και το έχω δει πολύ ζεστά το θέμα και Συνεχιζω (παλιότερα σταματούσα στις 2 βδομάδες).

 

Η γυμνάστρια μου, μου προτείνε την πρωτεΐνη bmxx Max gain turbo.

Είναι καλό? Το έχετε πάρει? Έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο?

 

Ευχαριστώ

 

 

Αυτό που περνετε συμπληρώματα και δεν ξέρετε κάν να μετράτε τις θερμίδες σας(βασικά και εγώ το ίδιο είχα κάνει,αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας)

Μάθε πρώτα πόση πρωτεΐνη έχει το γιαούρτι,το κοτόπουλο και μετά πάνε να δέις κάποιο συμπλήρωμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα..

 

Φίλε Γιάννη η γυμνάστρια μου μου το πρότεινε για πιο γρήγορα αποτελέσματά.

Είμαι 1.76 77κ και στόχος είναι να κανω ένα ωραίο σώμα.. Διατροφή δυστυχώς δεν κάνω γιατί τώρα πρόσφατα μετακόμισα μόνος μου και δεν τα έχω με την μαγειρική.. Αλλά τελευταία προσπαθώ να κόψω το ψωμί και τέτοια και να τρώω φρούτα.

 

 

Φίλε Κώστα για πιο λόγο να ξέρω με μετράω θερμίδες.?μια ζωή είμαι αδύνατος και δεν με ένοιαζε τι θα φάω και εάν θα έχω πρόβλημα... Και πότε δεν είχα... Τώρα εάν πλέον πρεπε να ξέρω είναι άλλο θέμα.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...