Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σας θα ήθελα την γνώμη σας ,

Θέλω ένα ρολόι για τρέξιμο έως τώρα έχω το Harmon forerunner 15 θα ήθελα κάτι καλύτερο σε άποψη να έχει αποθηκευτικό χώρο και να μπορώ να έχω μουσική και να ακούω μέσω Bluetooth ακουστικά , θα ήθελα να έχει gps και hr monitor. Και να μην είναι πολύ ακριβό το πολύ 200€.

Το θέλω για τρέξιμο μεγάλων αποστάσεων:)

Έχω βάλει στο μάτι το gearfit 2 .

Σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εχει ξεχωριστό τοπικ μόνο για τρέξιμο, ίσως θα μπορούσες να γράψεις εκεί.

 

Τα καλα του home workout, όλες οι προπονήσεις κανονικά. Η διατροφή σταθερή. Την Κυριακή θα ξεφύγω λιγάκι αλλα εντάξει, το θελει η μερα. Άλλωστε εχω ήδη κατέβει στο 13% bf χωρίς να χάσω σε δύναμη ´η/και εμφάνιση, όποτε με παίρνει για μια μικρη παρέκκλιση. Είπαμε να κάνουμε διατροφή, μη γίνουμε και υποχόνδριοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.ποιος το λεει οτι δεν το εκανε επιτηδες για αποζημιωση η δεν ξερω τι.β.τι εχουμε φαει και δεν το ξερουμε ειναι αλλη ιστορια.κατα καιρους σε διαφορα πραγματα βγαινουν και λενε οτι χαλασε κατι οτι βρηκαν αυτο και δεν ξερω τι αλλο .οποτε no worries.τι ειναι αληθινο και τι οχι δυσκολο να το ξερουμε

Βρε δε διαφωνω αλλα και μονο σαν εικονα , σαν ειδηση, αληθης ή οχι, σε αποτρεπει.

Καλα εγω δεν ειχα αγορασει ποτε αλλα αν αγοραζα κι εβλεπα κατι τετοιο δε θα την ξαναακουμπουσα πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε δε διαφωνω αλλα και μονο σαν εικονα , σαν ειδηση, αληθης ή οχι, σε αποτρεπει.

Καλα εγω δεν ειχα αγορασει ποτε αλλα αν αγοραζα κι εβλεπα κατι τετοιο δε θα την ξαναακουμπουσα πια.

ειναι ενας ευκολος τροπος να κανεις δυσφημιση σε μια εταιρεια οπως και σε αρκετες χωρες ευκολος τροπος να τσεπωσεις λεφτα σαν αποζημιωση.βεβαια μπορει και πραγματι να ειναι αληθεια αφου πολλα πραγματα φτιαχνονται σε αθλιες συνθηκες.τωρα αμα ειναι να σου τυχει θα σου τυχει και στην καλυτερη μαρκα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ξεκινήσει εδώ και 2 μέρες διατροφή γράμμωσης κυρίως γιατί δεν αισθανόμουν καλά με την διατροφή όγκου. Το τυπικό μου μενού είναι 200 γρ μακαρόνια ολικής, στήθος κοτόπουλου 400γρ, λίγο μαρούλι με λίγο λάδι και λεμονι. Σύνολο γύρω στις 1700 θερμίδες. 120γρ υδατάνθρακες, 130-150 γρ πρωτεινη, 40 γρ λίπος.

 

Είμαι 1.84 83 κιλά και έχω σκοπό να πάω στα 78 κιλα.

 

Πρέπει μάλλον να κοιτάξω το συκώτι μου γιατί όταν τρώω πολύ αντί να έχω περισσότερη ενέργεια έχω λιγοτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράμμωση σημαίνει 150-200 θερμίδες κάτω από τις θερμίδες συντήρησής σου. 
αν το πας τόσος "απότομα" το "κόψιμο" το πιθανότερο είναι να καταβολίσεις τη μυική σου μάζα και το οπτικό αποτέλεσμα να παραπέμπει σε ένα χαλαρό, για να μην πω νερόμπλουμ ή λάσπη, δέρμα. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ωραιες μερες να πηγαινεις γυμναστηριο και να νιωθεις οτι ειναι ολο δικο σου απο τα λιγα ατομα που εχει.τι ασχημο να θες να βαλεις κλιση στον διαδρομο και στους περισσοτερους να μην δουλευει.γκρρρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ξεκινήσει εδώ και 2 μέρες διατροφή γράμμωσης κυρίως γιατί δεν αισθανόμουν καλά με την διατροφή όγκου. Το τυπικό μου μενού είναι 200 γρ μακαρόνια ολικής, στήθος κοτόπουλου 400γρ, λίγο μαρούλι με λίγο λάδι και λεμονι. Σύνολο γύρω στις 1700 θερμίδες. 120γρ υδατάνθρακες, 130-150 γρ πρωτεινη, 40 γρ λίπος.

Είμαι 1.84 83 κιλά και έχω σκοπό να πάω στα 78 κιλα.

Πρέπει μάλλον να κοιτάξω το συκώτι μου γιατί όταν τρώω πολύ αντί να έχω περισσότερη ενέργεια έχω λιγοτερη

Κλασικό λάθος. Κοιτάς τα μακροσυστατικα και λες οτι εισαι οκ. Μπορεί και να εισαι. Τι γίνεται ομως με τα μικροσυστατικα; Βιταμίνες; Ανόργανα στοιχεία; Πως περιμένεις το σωμα να λειτουργήσει=να μεταβολίσει τα μακροσυστατικα ωςτε να σου αποδόσει την ενέργεια που θες;

 

Τρως λάθος. Η κούραση που νιώθεις ειναι ο τρόπος που το σωμα σου σου το λέει αυτό. Όποτε είτε αλλάζεις διατροφή είτε συμπληρώνεις με πολυβιταμίνες και συμπλήρωμα μαγνησίου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ξεκινήσει εδώ και 2 μέρες διατροφή γράμμωσης κυρίως γιατί δεν αισθανόμουν καλά με την διατροφή όγκου. Το τυπικό μου μενού είναι 200 γρ μακαρόνια ολικής, στήθος κοτόπουλου 400γρ, λίγο μαρούλι με λίγο λάδι και λεμονι. Σύνολο γύρω στις 1700 θερμίδες. 120γρ υδατάνθρακες, 130-150 γρ πρωτεινη, 40 γρ λίπος.

 

Είμαι 1.84 83 κιλά και έχω σκοπό να πάω στα 78 κιλα.

 

Πρέπει μάλλον να κοιτάξω το συκώτι μου γιατί όταν τρώω πολύ αντί να έχω περισσότερη ενέργεια έχω λιγοτερη

έκανες όγκο και πήγες στα 83kg?αν ναι απο πόσα? δεν πιστεύω να άρχισες όγκο 1-2 μήνες τρώγοντας όπως νάνε , να έβαλες λίπος κ νερά και να είπες ωχ πρέπει να κάνω γράμμωση 

τελος πάντων δεν ξέρω σε τι κατάσταση βρίσκεσαι οπότε δεν μπορώ να κρίνω τα κιλά σου,  πάντως 1kg κάτω απ το ύψος και γράμμωση με την έννοια της γράμμωσης μου φαίνεται λάθος, σίγουρα έχεις μυικότητα για να γραμμώσεις?  ,θα σου πρότεινα recomp το πολύ πολύ εκτός αν άρχισες όγκο στα 60-70kg και θες να καθαρίσεις επειδή έφτασες το bf που έχεις σαν όριο στον όγκο 

1700 θερμίδες κ είσαι στη 2ρη μέρα? δηλαδή σε 2-3 εβδομάδες τι θα τρως? 1400? αυτές οι θερμίδες ειναι μέρες προπόνησης? τις μέρες που κάθεσαι πόσο τρως? αερόβια κάνεις και αν ναι πόσες φορές κ πόση ώρα την εβδομάδα?

 

130-150γρ πρωτεΐνη για 83kg άνθρωπο σε γράμμωση ειναι λίγα , θα έπρεπε αν δεν το μετράς και με ακρίβεια το low end σου να είναι τα 160 

 

όλο αυτό μου φαίνεται τελείως λάθος πάντως , μου δίνεις την αίσθηση πως δεν έχεις κατανοήσει το θέμα της διατροφής 

θα σου έλεγα να τα πάρεις όλα απ την αρχή , ξεκίνα διάβαζε τι και πόσο πρέπει να τρως και αποφάσισε τι θες να κάνεις όγκο ή γράμμωση ή ανασύσταση σώματος βάση της φάσης που βρίσκεσαι 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγάλανε ανακοίνωση , τελικά μούφα ήταν η φάση με το ποντίκι , όπως είχα πει 

 

αν ψοφήσει ποντίκι μυρίζει όλος ο όροφος μιας οικοδομής. Ο άλλος έλεγε ότι κατανάλωνε την πρωτεΐνη κανονικά, δεν γίνονται αυτά. 

 

---

 

Unrelated αλλά έχω μια κλειστή συσκευασία 2.5 κιλά myprotein, και μια ανοιχτή 5κιλή που έχουν μείνει περίπου 4 κιλά μέσα που δεν θα χρησιμοποιήσω. Από τότε που έκοψα την πρωτεΐνη έφυγαν τα σπυριά οπότε τέλος για μένα. Κρίμα που δεν είμαι Θεσσαλονίκη να σας τα έδινα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ψοφήσει ποντίκι μυρίζει όλος ο όροφος μιας οικοδομής. Ο άλλος έλεγε ότι κατανάλωνε την πρωτεΐνη κανονικά, δεν γίνονται αυτά. 

 

---

 

Unrelated αλλά έχω μια κλειστή συσκευασία 2.5 κιλά myprotein, και μια ανοιχτή 5κιλή που έχουν μείνει περίπου 4 κιλά μέσα που δεν θα χρησιμοποιήσω. Από τότε που έκοψα την πρωτεΐνη έφυγαν τα σπυριά οπότε τέλος για μένα. Κρίμα που δεν είμαι Θεσσαλονίκη να σας τα έδινα. 

αυτό το έχω προσέξει κ εγώ γιατι όποτε τελειώνουν τα 2,5/5kg συνήθως κάνω μερικούς μήνες να ξαναπάρω  , πάντα καθαρίζω εντελώς απο σπυράκια. Είχε αναφερθεί κ απο κάποιον άλλο και μου είχε κάνει εντύπωση και το παρατήρησα την τελευταία φορά , επειδή δεν είχε πάει ποτέ το μυαλό μου , πάντα νόμιζα πως τα έβγαζα απο τους κρόκους των αυγών ή κάποια άλλη τροφή 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το έχω προσέξει κ εγώ γιατι όποτε τελειώνουν τα 2,5/5kg συνήθως κάνω μερικούς μήνες να ξαναπάρω  , πάντα καθαρίζω εντελώς απο σπυράκια. Είχε αναφερθεί κ απο κάποιον άλλο και μου είχε κάνει εντύπωση και το παρατήρησα την τελευταία φορά , επειδή δεν είχε πάει ποτέ το μυαλό μου , πάντα νόμιζα πως τα έβγαζα απο τους κρόκους των αυγών ή κάποια άλλη τροφή 

 

 

Eγω το ειχα αναφέρει ,δεν με πειραζει παντα ,μερικές φορές το μήνα ,αυτο που κανω τωρα ειναι οταν δω και βγαζω σπυριά περα απο το νορμαλ την κόβω μερικές μέρες για να στρώσει ο οργανισμός μου και μετα την ξαναρχίζω, γενικά νομίζω οτι αυτο λειτουργεί .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ψοφήσει ποντίκι μυρίζει όλος ο όροφος μιας οικοδομής. Ο άλλος έλεγε ότι κατανάλωνε την πρωτεΐνη κανονικά, δεν γίνονται αυτά.

 

---

 

Unrelated αλλά έχω μια κλειστή συσκευασία 2.5 κιλά myprotein, και μια ανοιχτή 5κιλή που έχουν μείνει περίπου 4 κιλά μέσα που δεν θα χρησιμοποιήσω. Από τότε που έκοψα την πρωτεΐνη έφυγαν τα σπυριά οπότε τέλος για μένα. Κρίμα που δεν είμαι Θεσσαλονίκη να σας τα έδινα.

αν παιρνεις λιγοτερη μηπως δεν εχεις θεμα μετα;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...