Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μερικες μερες καθομαι και βλέπω survivor.

 

Εχουμε δυο τυπους τον Μπο και τον Βασαλο.

 

Ενας γυμνασμενος με λιπος, τον λες χοντρο, ο αλλος φετες ταχα bodybuilder.

 

Βλεποντας την πορεια τους, απο την πεινα που τραβανε, μηπως ειναι καλυτερα η λυση του μπο, προπονηση+παρα πολυ φαγητο και ας γινω μπαουλο και μετα αυστηρο κοψιμο. Ετσι που τους βλεπω ο μπο εγινε πιο ωραιος, ενω ο βασαλος χαλασε κραταει μονο στηθος, κοιλιακους που ναι φυσιολογικο αφου πεινανε.

 

Ενα αλλο που με εκανε εντυπωση, οποτε το χω δει δειχνει το μπο να γυμναζεται με οτι βρησκει, ο νέος τιποτα. Μην συγκρινω την δυναμη τους, φανηκε σε μερικα αγωνισματα οτι τα μουσκουλα του βασαλου δεν προσδιδουν και δυναμη.

o Βο φιλε πρεπει να μαμηθηκε στην γυμναστικη τα τελευταια χρονια επισης εγω πιστευω οτι πηρε και πολυ πραμα απο τα παρανομα σε παλιοτερες φωτο ηταν ο ορισμος του πατσοχοντρου θελει τρομερη αυτοσυγκρατιση και θεληση για να γινεις ετσι σε σχετικα μικρο διαστημα και επειδη ειναι "celeb" και εχει χρονο χρημα και μεσα πονταρω στο οτι πηρε πραμα και δεν στηριχθηκε στην θεληση καθαρα.

Ο μπο ειχε λιπος να χασει αν δεν το ειχε και αυτο θα ξεφουσκωνε και ο ιδιος,οι υπολοιποι εφοσον δεν εχουν λιπος και δεν καταναλωνουν επαρκεις θερμιδες χανουν "καλο" ογκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Γενικά όσους έχω δει, βαριούνται που ζουν...τα είδες και τα βίωσες και συ. Για το ανάθεμα....Επίσης υπάρχουν άτομα-αθλούμενοι που είναι και φαίνονται έμπειροι, δλδ αυτοί γιατί δεν κάθονται να διορθώσουν κάποιον ή κάποια? Κρίμα...

Σιγα μην καθομαι να μιλαω εγω στον  καθε ακυρο στο gym   που ηρθε για 3μηνη επισκεψη  και  θα τα παρατησει .Κλαιν δεν ασχολουμε καν .

Γενικα δεν θελω να μου μιλανε ,κατι γραφικοι που δεν βαζουν γλωσσα μεσα τους ,υπερκοινωνικοι  που λενε ολο βλακειες θελω να τους κοπανησω χχαχαχα .

Εξαιρω  τις γκομενες μονο και συγκεκριμενα τις καλλιγραμες .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα μην καθομαι να μιλαω εγω στον  καθε ακυρο στο gym   που ηρθε για 3μηνη επισκεψη  και  θα τα παρατησει .Κλαιν δεν ασχολουμε καν .

Γενικα δεν θελω να μου μιλανε ,κατι γραφικοι που δεν βαζουν γλωσσα μεσα τους ,υπερκοινωνικοι  που λενε ολο βλακειες θελω να τους κοπανησω χχαχαχα .

Εξαιρω  τις γκομενες μονο και συγκεκριμενα τις καλλιγραμες .

εσύ είσαι ιδιάζουσα περίπτωση... 

δεν μιλάω για τους "επισκέπτες", μιλάω για αυτούς που πάνε συστηματικά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o Βο φιλε πρεπει να μαμηθηκε στην γυμναστικη τα τελευταια χρονια επισης εγω πιστευω οτι πηρε και πολυ πραμα απο τα παρανομα σε παλιοτερες φωτο ηταν ο ορισμος του πατσοχοντρου θελει τρομερη αυτοσυγκρατιση και θεληση για να γινεις ετσι σε σχετικα μικρο διαστημα και επειδη ειναι "celeb" και εχει χρονο χρημα και μεσα πονταρω στο οτι πηρε πραμα και δεν στηριχθηκε στην θεληση καθαρα.

Ο μπο ειχε λιπος να χασει αν δεν το ειχε και αυτο θα ξεφουσκωνε και ο ιδιος,οι υπολοιποι εφοσον δεν εχουν λιπος και δεν καταναλωνουν επαρκεις θερμιδες χανουν "καλο" ογκο

Δεν μπορω να πω αν πηρε ο μπο κατι ή ο αλλος δεν πήρε.

 

Σιγουρα και οι δυο εκαναν σοβαροι γυμναστικη, διατροφη. Αλλα αν με εβαζες να επιλεξω εναν απο τους δυο τυπους σωματος, μαζι με εναν απο τους δυο τροπους να φτιαξεις σωμα θα επελεγα τον πρωτο του Μπο. Χωρις ομως να παρω κατι αλλο, μονο διατροφη γυμναστικη. Συγκρινω δυο διαφορετικους ανθρωπους, διαφορετικους σωματοτυπους, αλλα δεν μπαινω σε τρυπακι οτι αυτος πηρε ο αλλος οχι, ή και οι δυο πηρανε. Εγω λεω τι επιλογη εκανε ο ενας κι τι ο αλλος. Βρεθηκανε καπου με αντίξοες συθνηκες, με παρα πολυ λιγο φαγητο. Το πρωτο σωμα ανταποκριθηκε καλυτερα και δεν στερηθηκε σε δυναμη. Ο μπο σε καθε αγωνισμα δυναμης ηξερε οτι μπορει να δωσει, ο βασαλος πιο νεος πηγαινε σαν να μην ειχε καθολου βαση πως να πιασει πχ την δοκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά όσους έχω δει, βαριούνται που ζουν...τα είδες και τα βίωσες και συ. Για το ανάθεμα....Επίσης υπάρχουν άτομα-αθλούμενοι που είναι και φαίνονται έμπειροι, δλδ αυτοί γιατί δεν κάθονται να διορθώσουν κάποιον ή κάποια? Κρίμα...

Ο μόνος που αξιζε κατα τη γνωμη μου απο εκει ειναι ο Ντενις (ενας γυμναστης γυρω στα 26-28) που ψαχνεται γενικα με τη γυμναστικη και ξερει αρκετα για την ηλικια του σε συγκριση με αλλους, ειναι και ευγενικο παλικαρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να πω αν πηρε ο μπο κατι ή ο αλλος δεν πήρε.

 

Σιγουρα και οι δυο εκαναν σοβαροι γυμναστικη, διατροφη. Αλλα αν με εβαζες να επιλεξω εναν απο τους δυο τυπους σωματος, μαζι με εναν απο τους δυο τροπους να φτιαξεις σωμα θα επελεγα τον πρωτο του Μπο. Χωρις ομως να παρω κατι αλλο, μονο διατροφη γυμναστικη. Συγκρινω δυο διαφορετικους ανθρωπους, διαφορετικους σωματοτυπους, αλλα δεν μπαινω σε τρυπακι οτι αυτος πηρε ο αλλος οχι, ή και οι δυο πηρανε. Εγω λεω τι επιλογη εκανε ο ενας κι τι ο αλλος. Βρεθηκανε καπου με αντίξοες συθνηκες, με παρα πολυ λιγο φαγητο. Το πρωτο σωμα ανταποκριθηκε καλυτερα και δεν στερηθηκε σε δυναμη. Ο μπο σε καθε αγωνισμα δυναμης ηξερε οτι μπορει να δωσει, ο βασαλος πιο νεος πηγαινε σαν να μην ειχε καθολου βαση πως να πιασει πχ την δοκο.

εδω θα διαφωνησω μαζι σου αν θυμασαι στην πρωτη γυρα που επαιξαν τον κοντραρε καλα το οποιο εμενα με παραξενεψε αρκει να σκεφτεις οτι ο ενας φαινεται να παιζει στα 80 κιλα ενω αλλος κατοσταριζει χαλαρα.Ο μπο εχει μουσκουλα ισα με δυο κεφαλια του βασαλου προσωπικα περιμενα να τον ξεφτιλισει στο δευτερολεπτο αντιθετα κριθηκε σε λαθος πατημα (εκει ειπα τζαμπα τα μπρατσα).

Οταν ο οργανισμος δεν εχει αποθεμα λιπους να καψει καταναλωνει μυς οποτε ειναι απολυτα λογικο το σωμα του ενος να εχει στρεσαρηστει παραπανω να μην εχει δυναμη και να εχει ξεφουσκωσει,οποτε δεν ειναι θεμα ανταποκρισης αλλα καθαρα λιπους,ο μπο ειναι σαν αρκουδα που ξυπνησε απο χειμερια ναρκη μπηκε μπογος και θα βγει στιλακι.

 

Το τζαμπα μπρατσα το λεω γιατι βλεποντας τετοιο ογκο σε χερια περιμενα πολυ περισσοτερα γιατι περα απο αυτο το αγωνισμα σε οποιο ειχε δυναμη αποδωσε οριακα καλυτερα απο τους αλλους ενω θα επρεπε να ειναι "walk in the park" για αυτον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να κανω λαθος αλλα ο μπο εχασε πανω απο 20+ κιλα, ειχε πει κιολας πρωτη φορα ειμαι 85κιλα στην ζωη μου. Δεν ξερω κατα ποσο εχασε ο βασαλος, αλλα σε μερικα αγωνισματα τον περιμενα πιο δυνατος, εκρηκτικό, με πιο καλη ισορροπία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μόνος που αξιζε κατα τη γνωμη μου απο εκει ειναι ο Ντενις (ενας γυμναστης γυρω στα 26-28) που ψαχνεται γενικα με τη γυμναστικη και ξερει αρκετα για την ηλικια του σε συγκριση με αλλους, ειναι και ευγενικο παλικαρι.

ένας μαζεμένος χαμηλών τόνων; έτσι ψηλόλιγνος; ή ο κοντούλης; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την καύση του λίπους πέραν της αερόβιας και της διατροφής ήθελα να ρωτήσω κάτι συγκεκριμένο. Το νερό παίζει ρόλο σε αυτό; Έχω μπερδευτεί γιατί ο γυμναστής μου μ λέει πως πρέπει να πίνω πάρα πολύ αλλά αντιθέτως ο ιατρός μου είπε το αντίθετο

 

Να σημειώσω πως καθημερινά πίνω 6 μίνιμουμ λίτρα και κάποιες μέρες τα 7-8. Προσπαθώ να το ελατωσω και δεν μπορω.πρεπει η όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι άλλο survivor, όχι κ εδω μέσα, ξερνάω απ τα μάτια με την παπάτζα έλεος 

 

Σιγα μην καθομαι να μιλαω εγω στον  καθε ακυρο στο gym   που ηρθε για 3μηνη επισκεψη  και  θα τα παρατησει .Κλαιν δεν ασχολουμε καν .

Γενικα δεν θελω να μου μιλανε ,κατι γραφικοι που δεν βαζουν γλωσσα μεσα τους ,υπερκοινωνικοι  που λενε ολο βλακειες θελω να τους κοπανησω χχαχαχα .

Εξαιρω  τις γκομενες μονο και συγκεκριμενα τις καλλιγραμες .

αυτό ακριβώς ! σήμερα μου έτυχε , εκεί π κάνω γάμπες έρχεται ένας τύπος που τον ξέρω φατσικά κ αρχίζει να μ μιλάει μόνος τ, τι ήθελα κ του απάντησα
το στόμα του μιλάμε πήγαινε σαν μοτεράκι κ έλεγε για πολιτικά. Ηθελα να του πιάσω το κεφάλι να του το κοπανάω κάτω , δεν ξέρω μπας κ είναι κ τρελός γιατι έγινε σουρεαλ μετά τα 10 λεπτά ασταμάτητου μονολόγου .

Να έχω ακουστικά και να μην ακούω τι λέει και να συνεχίζει , σε μια φάση του λέω ρε δικέ μου τι κάνεις σήμερα? τι εννοείς μ λέει? ... είχε ξεχάσει καν οτι ειναι σε γυμναστήριο...... , του λέω σημείο , ααα πλάτη μ λέει , ε πήγαινε κάνε καμια άσκηση γιατι θα κρυώσεις τ λέω
"ωω δεν κρυώνω εγώ" λέει , ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΖΑΛΙΣΕΣ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΡΕ ΦΙΛΕ του λέω κ έγινε κόκκινος σαν παντζάρι

κάτι γκόμενες βάλανε τα γέλια κ τα μάζεψε κ έφυγε. Γενικά ειμαι low profile κ δεν κάνω κ μανούρες γιατι τους ξέρω εκει μέσα αλλα με τρέλανε .. κάτι τέτοιους έπρεπε να τους banάρουν απ τα γυμναστήρια , ενοχλούν τον κόσμο που πάει να γυμναστεί σοβαρά 
 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την καύση του λίπους πέραν της αερόβιας και της διατροφής ήθελα να ρωτήσω κάτι συγκεκριμένο. Το νερό παίζει ρόλο σε αυτό; Έχω μπερδευτεί γιατί ο γυμναστής μου μ λέει πως πρέπει να πίνω πάρα πολύ αλλά αντιθέτως ο ιατρός μου είπε το αντίθετο

 

Να σημειώσω πως καθημερινά πίνω 6 μίνιμουμ λίτρα και κάποιες μέρες τα 7-8. Προσπαθώ να το ελατωσω και δεν μπορω.πρεπει η όχι;

σιγουρα το παρα πολυ νερο δεν κανει καλο

http://emedicine.medscape.com/article/242166-overview

και τα 8 λιτρα που πινεις τα βρισκω παρα μα παρα πολυ

 

βεβαια ολο αυτο αν τα πιεις σε συντομο χρονικο διαστημα αλλα το παραθετω γιατι καλη η ενυδατωση αλλα μην το μαμησουμε κιολας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την καύση του λίπους πέραν της αερόβιας και της διατροφής ήθελα να ρωτήσω κάτι συγκεκριμένο. Το νερό παίζει ρόλο σε αυτό; Έχω μπερδευτεί γιατί ο γυμναστής μου μ λέει πως πρέπει να πίνω πάρα πολύ αλλά αντιθέτως ο ιατρός μου είπε το αντίθετο

 

Να σημειώσω πως καθημερινά πίνω 6 μίνιμουμ λίτρα και κάποιες μέρες τα 7-8. Προσπαθώ να το ελατωσω και δεν μπορω.πρεπει η όχι;

Το βλεπω πολυ δυσκολο να πινεις 7-8 λιτρα νερο την μερα τοσο πινουμε σε πολυ μεγαλα υψομετρα και πραγματικα κατουρας καθε μιση ωρα .

Εκτος αν εισαι 150 κιλα  η ' μενεις στην γεωγραφικη περιφερεια του ισημερινου , οποτε παω πασο .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βλεπω πολυ δυσκολο να πινεις 7-8 λιτρα νερο την μερα τοσο πινουμε σε πολυ μεγαλα υψομετρα και πραγματικα κατουρας καθε μιση ωρα .

Εκτος αν εισαι 150 κιλα  η ' μενεις στην γεωγραφικη περιφερεια του Ισημερινου , οποτε παω πασο .

να το πάω ένα βήμα παρακάτω, ή είσαι τρολ ή δεν ξέρεις να υπολογίζεις τις μονάδες μέτρησης όγκου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να το πάω ένα βήμα παρακάτω, ή είσαι τρολ ή δεν ξέρεις να υπολογίζεις τις μονάδες μέτρησης όγκου

Tρολ ειναι απλα νομιζει πως απευθυνεται  σε καθυστερημενους οπως στα υπολοιπα θεματα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...