Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι απλά σου λέω πως γνωρίζω προσωπικά γυναίκες που χρησιμοποιούν low carb για 2-3 μήνες χωρίς το παραμικρό πρόβλημα 

δεν ειναι όλοι οι οργανισμοί ίδιοι 

Ισχυει αυτο και για παραπανω διαστημα εχω και εγω μια γνωστες και στο gym που το  κανουν αυτο περα απο το αγωνιστικο επιπεδο σε καθαρα ερασιτεχνικο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Καλησπερα φιλοι μου.

 

Χτες ειδα, ακομα μια φορα, ποσο μικρη ειναι η ζωη , πως μπορει να ξυπνησεις μια μερα και να ναι η χειροτερη.

 

Χτες απογευμα λοιπον οδηγηθηκα στο νοσοκομειο και το βραδυ χειρουργηθηκα επειγοντως. Ευτυχως το χειρουργειο εγινε εγκαιρα κι ετσι δεν ειχα χειροτερα.

 

Γυμναστηριο ξανα απο Σεπτεμβρη.

 

Να μαστε καλα να χαιρομαστε τη καθε μερα.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοριτσάκι, λυπάμαι σαν να είσαι δικός μου άνθρωπος και ταυτόχρονα χαίρομαι που είσαι καλά και μας γράφεις. Δεν ξέρω τι συνέβη, περαστικά να είναι όλα και σου πάνε καλύτερα τα πράγματα στο εξής αν κι εσύ δεν τα παρατάς, το έχεις αποδείξει. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις?

 

To βαρος εξαρταται απο το υψος. Εμπειρικος κανονας για το "κανονικο" βαρος περιπου το υψος σου σε κιλα χωρις το μετρο μπροστα. Δηλαδη 1.80 --> 80 κιλα, εγω που ειμαι 1.86 τα 86 κιλα ειναι μια χαρα . Απο και κει περα μπορει καποιος να θελει να ναι λιγο πιο κατω η λιγο πιο πανω απο αυτο

 

Σημασια εχει επισης και το ποσοστο λιπους. Οπως και να χει δεν μπορεις να κρινεις μονο απο τα κιλα χωρις να ξερεις υψος και fat % λολ

 

Παραδειγμα αυτος εδω (Klokov) ειναι 105 κιλα σε1.82 υψος αλλα με αρκετα χαμηλο ποσοστο λιπους

 

3be901933604848fcc85e8e9233db974.jpg

 

Θα ταν το ιδιο να ταν 105 κιλα και να χε αντι για περιπου 12% λιπος που χει τωρα να χε 25% Φυσικα και οχι θα φαινοταν χοντρος, αυτος εδω ειναι 90 κιλα με 25% λιπος και φαινεται ετσι :

 

90kg-male-25-percent-body-fat.jpeg

 

στη πρώτη πως το έφτιαξε το σώμα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλοι μου.

 

Χτες ειδα, ακομα μια φορα, ποσο μικρη ειναι η ζωη , πως μπορει να ξυπνησεις μια μερα και να ναι η χειροτερη.

Χτες απογευμα λοιπον οδηγηθηκα στο νοσοκομειο και το βραδυ χειρουργηθηκα επειγοντως. Ευτυχως το χειρουργειο εγινε εγκαιρα κι ετσι δεν ειχα χειροτερα.

Γυμναστηριο ξανα απο Σεπτεμβρη.

Να μαστε καλα να χαιρομαστε τη καθε μερα.

περαστικα καταρχην και εσυ να εισαι καλα.το gym μπορει να περιμενειβ.κοιτα να χαιρεσαι την καθε μερα με εμπειριες το τονιζω με εμπειριες και ασε το shopping therapy και το food therapy :P και πιασε το εμπειριες therapy διοτι η καθε μερα δεν γυρναει πισω και μεγαλωνουμε:P
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαργαρίτα, περαστικά κι από μένα. Πόσο δίκιο έχεις σ' αυτό που είπες. Δυστυχώς, οι άνθρωποι το 'χουμε συνήθειο να ξεχνιόμαστε και να χρειαζόμαστε μικρές υπενθυμίσεις/αφυπνίσεις, για να επανεκτιμούμε κάποια πράματα - και να θυμόμαστε πόσο προσωρινοί είμαστε.

 

Σιδερένια, και να επανέλθεις το γρηγορότερο δυνατό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν είναι το σωστό topic για να ρωτήσω αλλά όλο και κάποιος από εσάς θα ξέρει οπότε here it goes.

 

Θέλω να παίρνω γύρω στα 140gr πρωτεΐνης την ημέρα. Όπως τα είχα υπολογίσει κάποιες μέρες θα μου έλειπαν γύρω στα 30gr για να τα φτάσω οπότε σκέφτηκα αντί να πάρω σκόνη να πίνω 1lt γάλα (πλήρες) που μου αρέσει σαν γεύση και έχει θερμίδες. Το θέμα είναι ότι τα τελευταία χρόνια δυστυχώς ανέπτυξα μια δυσανεξία στη λακτόζη. Οπότε έχω 1-2 ερωτήσεις:

 

1. Η πρωτεΐνη από το γάλα αξιοποιείται σωστά από τον οργανισμό παρά τη δυσανεξία?

 

Και μια δεύτερη απλά από περιέργεια, αν ξέρει κάποιος.

 

 

2. Πως γίνεται να έχω διαφορετική αντίδραση ανάλογα με τη μάρκα του γάλακτος? Δηλαδή η χ θα με στείλει τρέχοντας ενώ με τη y δε θα έχω σχεδόν κανένα θέμα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

maus maus μηπως κατι που ειχες γραψει στι παρελθον να το κανεις ενα copy paste στο θεμα με τα guides?

Φίλε, ρώτα τον Dakonblackblade για τον οδηγό που έχει στην υπογραφή του εάν μπορείς να το βάλεις στο θέμα με τα guides. Είναι πρόγραμμα εκγύμνασης με βάρη, πολύ συγκροτημένο με συγκεκριμένες ασκήσεις, προόδους κτλ.

 

Εντός των ημερών θα τελειώσω κι εγώ το δικό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για 4-5 αυγά. 1 μπιφτέκι, 100 γραμμάρια και κάτι ψημένο κοτόπουλο στήθος.

 

Γιατί να κάθεσαι να υποφέρεις? 

 

Κάπου εκεί θα καταλήξω μάλλον (ή πιο πιθανό σε σκόνη αφού αυτά που αναφέρεις είναι ήδη μέσα στο πρόγραμμα). Απλά έψαχνα μια φθηνή πηγή πρωτεΐνης και είπα να δοκιμάσω το γάλα αφού κάποιες μάρκες δε με ενοχλούν πολύ. Θέλω μόνο να σιγουρευτώ ότι γίνεται δουλειά, μη το πίνω για το τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...