Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tρολ ειναι απλα νομιζει πως απευθυνεται  σε καθυστερημενους οπως στα υπολοιπα θεματα ...

γτ ασχολείσαι...πραγματικά, εσύ είσαι ανώτερος και που του παράθεσες αξία του έδωσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

γτ ασχολείσαι...πραγματικά, εσύ είσαι ανώτερος και που του παράθεσες αξία του έδωσες

Γιατι τσιμπανε οι αλλοι και καθονται και του απαντανε σοβαρα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να κανω μια ερωτηση

 

επειδη εγω ειχα παθει ενα θεμα με τη μεση παλιοτερα απο μλκια μου περασε ευτυχως, γινεται να κανω βελτιωση και σε τι ποσοστο αν ξεκινησω γυμναστικη χωρις να δημιουργηθει θεμα στη μεση?

 

δε θελω να παω για γυμναστικη και να βγω σακατεμενος. εχω μια φοβια γενικοτερα


ειχα παθει ισχιαλγια και μου εκανε περιπου 1 χρονο να μου περασει. ο γιατρος μου ελεγε 2 μηνες αλλα μλκιες ηξερε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την καύση του λίπους πέραν της αερόβιας και της διατροφής ήθελα να ρωτήσω κάτι συγκεκριμένο. Το νερό παίζει ρόλο σε αυτό; Έχω μπερδευτεί γιατί ο γυμναστής μου μ λέει πως πρέπει να πίνω πάρα πολύ αλλά αντιθέτως ο ιατρός μου είπε το αντίθετο

 

Να σημειώσω πως καθημερινά πίνω 6 μίνιμουμ λίτρα και κάποιες μέρες τα 7-8. Προσπαθώ να το ελατωσω και δεν μπορω.πρεπει η όχι;

 

 

No way mate,

 

 

 

 

last saturday, ετρεξα στο Βrooklyn Half Marathon, και το πολυ να καταναλωσα 1 gal water (aka 5 liters).

 

Αλλα αυτο ηταν μετα απο εντονο 2hour non stop running....

 

Σε νορμαλ καταστασεις 0.35-0.40 gal, καταναλωνω.

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι αναλογα τον οργανισμο. εγω πινω πολυ νερο. σιγουρα 2 λιτρα την ημερα το καλοκαιρι ειδικα αν βγω εξω 3.

 

καλα αμα ξεκινησω γυμναστηριο με βλεπω εμενα να πινω νταμιτζανες νερο. αισθανομαι οτι στεγνωνω απλα και το νιωθω παντου.

 

απο το στομα μεχρι τις σαλπιγγες στα αυτια μου


και οχι δεν εχω διαβητη


εχω παθει και ουρολοιμωξη γιατι μια μερα το καλοκαιρι ξυπνησα και δεν ηπια νερο μεχρι το απογευμα γιατι ειχα καταπιαστει να φτιαχνω κατι pc σπιτι εξω στο μπαλκονι και με βαραγε ο ηλιος.

 

απο τοτε παντα πολυ νερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2-3 λιτρα πινω κι εγω, ειδικα τωρα με το IF η ανάγκη για νερό αυξάνεται. Άλλο 2-3 όμως κι άλλο 8. Με 8 πας σφαίρα για ζημιά στα νεφρά.

 

Όσο για τη μέση που λες, υπάρχουν ασκήσεις ενδυνάμωσης της περιοχής. Αν έχεις θέμα με τους σπονδύλους όμως θα πρέπει να αποφύγεις κάθε άσκηση που μπορεί να την τραυματίσει όπως deadlift, squat, κτλ.

 

και προφανώς θα πρέπει να μιλήσεις με το γιατρό σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι τσιμπανε οι αλλοι και καθονται και του απαντανε σοβαρα ...

Επειδή βλέπω τα ξέρεις όλα όπως και σε κάθε απάντηση σου με τουπε απαντάς (όπως πχ πριν, δεν μιλάω σε νέους στο γυμναστήριο)κρίμα και ζήλευα το σώμα σου και παρακολουθώ κάθε ποστ σου με αφοσίωση , τι πας στοίχημα ότι πίνω όσο λέω ;

 

 

Πώς φαίνεται πως κάποιοι δεν έχουν δουλέψει σε μέρος με πολύ σκόνη στον αέρα ...επίσης το τσιγάρο με κάνει να διψάω όλη την μέρα . Και ναι πολύ συχνά πάω τουαλέτα , όχι μισάωρο αλλά μια ώρα σίγουρα. Γι'αυτό και νόμιζα πως έχω συχνοουρια , αλλά όπως είπα ρώτησα γιατρό και μου είπε είναι καθαρά θέμα νερού

 

Στην δουλειά έχω ένα 1.5 λίτρο μπουκαλι νερό το οποίο από το πρωί μέχρι το μεσημέρι που σχολαω το πίνω και γεμίζω 3 φορές και 2 το βράδυ πάλι( 5 χ 1.5 = 7,5 λίτρα)

 

Οι θες ως απόδειξη εδώ είμαι ...

Κατά τα άλλα το τρολ είμαι εγώ , εγώ φταίω που κάθομαι και ρωτάω .

Σαν το άλλον τυπο που ρωταγε για ένα άθλημα και εσύ με δύο τρεις γνωστούς ,του λέγατε πως δεν κάνει γιατί είναι χοντρός

 

καθαρό thread κλίκας και μόνο , οι τρίτοι είναι τρολ και παράσιτα.

 

Επίσης δεσποινίς Δήμητρα το εδεσες κόμπο και εσύ πως είμαι τρολ ε; Παρεθεσες ένα ποστ όλο νόημα τι να πω ...

 

Τις λίγες μέρες που ασχολούμαι τουλάχιστον έχω μάθει πολλά από μερικούς και κυρίως τα μέλη Φωτη και Γιάννη που βλέπω το αγαπάνε και δίνουν τα φώτα σε εμένα τον άσχετο, αλλά αυτό το hate που έβγαλαν οι προλαλησαντες είναι πραγματικά άξιο απορίας μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα γιατι με εβαλες στο hate; Δηλωσα, κι ακομα το πιστευω, οτι 8 λιτρα νερο θα σου βγαλει ζημια στα νεφρα. Ουτε ειρωνευτηκα, ουτε τρολ σε ειπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικες μερες καθομαι και βλέπω survivor.

 

Εχουμε δυο τυπους τον Μπο και τον Βασαλο.

 

Ενας γυμνασμενος με λιπος, τον λες χοντρο, ο αλλος φετες ταχα bodybuilder.

 

Βλεποντας την πορεια τους, απο την πεινα που τραβανε, μηπως ειναι καλυτερα η λυση του μπο, προπονηση+παρα πολυ φαγητο και ας γινω μπαουλο και μετα αυστηρο κοψιμο. Ετσι που τους βλεπω ο μπο εγινε πιο ωραιος, ενω ο βασαλος χαλασε κραταει μονο στηθος, κοιλιακους που ναι φυσιολογικο αφου πεινανε.

 

Ενα αλλο που με εκανε εντυπωση, οποτε το χω δει δειχνει το μπο να γυμναζεται με οτι βρησκει, ο νέος τιποτα. Μην συγκρινω την δυναμη τους, φανηκε σε μερικα αγωνισματα οτι τα μουσκουλα του βασαλου δεν προσδιδουν και δυναμη.

 

όπως το βλέπετε τον μπο πριν και μετά πόσο % λιπους είχε πριν και τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα γιατι με εβαλες στο hate; Δηλωσα, κι ακομα το πιστευω, οτι 8 λιτρα νερο θα σου βγαλει ζημια στα νεφρα. Ουτε ειρωνευτηκα, ουτε τρολ σε ειπα.

Όχι δεν σε έβαλα στο χειτ.εννοησα πως από εσάς έμαθα τα πιο πολλά σε σύντομο διαστημα. Ίσως δεν το διατύπωσα σωστά συγγνώμη. Είσαι από τους λίγους που μου άνοιξαν τα μάτια και με τα λεγόμενα σου και με τους οδηγούς σου και σε ευχαριστώ πολύ. Γιατί κάθε αρχή και δύσκολη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γενικα δεν θελω να μου μιλανε

Aυτο ακριβως.

 

Μιλαμε δεν παλευεται η φαση ε, ειναι τυποι που σου πιανουν κουβεντα σε χρονο dt αν δεν το κοψεις. Τις προαλλες η αλλη μου επιασε την παρλα ενω ελιωνα στο ελλειπτικο και κοντεψα να πεθανω για να της απαντω, μεχρι που της εριξα πορτα ευγενικα γιατι θα μαζευα πνευμονια. 

 

Και σκεψου πως το συγκεκριμενο gym ειναι και λιγο απροσωπο, τρεμω στο τι γινεται στα πιο μικρα της γειτονιας.

 

In οther news απο τοτε που αρχισα να προσεχω και λιγο διατροφη, βλεπω τις αλλαγες να ειναι πιο εμφανεις και me gusta. :)

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως κι εγώ είχα φτάσει για ένα πολύ πολύ μικρό διάστημα να πίνω 7-8 λίτρα νερό. Και όντως διψαγα. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι όσο έπινα τόσο στη συνέχεια είχα κι άλλη δίψα.

 

Α και εκείνη​ την περίοδο ήμουν no-lifer. Δεν ξέρω με το τωρινό μου πρόγραμμα πως θα προλάβαινα να πιω τόσο και να το κατουρήσω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την διάρκεια της προπόνησης δεν πίνω γουλιά νερό. Ίσως σε αερόβια βρέξω το στόμα μου.

Μου έχει μείνει φοβία από παλιά που ζαλίστηκα και ταβλιάστηκα σε πολύ έντονη προπόνηση (άλλου είδους βέβαια) μετά από ένα παγωμένο παγούρι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο ακριβως.

 

Μιλαμε δεν παλευεται η φαση ε, ειναι τυποι που σου πιανουν κουβεντα σε χρονο dt αν δεν το κοψεις. Τις προαλλες η αλλη μου επιασε την παρλα ενω ελιωνα στο ελλειπτικο και κοντεψα να πεθανω για να της απαντω, μεχρι που της εριξα πορτα ευγενικα γιατι θα μαζευα πνευμονια. 

 

Και σκεψου πως το συγκεκριμενο gym ειναι και λιγο απροσωπο, τρεμω στο τι γινεται στα πιο μικρα της γειτονιας.

 

In οther news απο τοτε που αρχισα να προσεχω και λιγο διατροφη, βλεπω τις αλλαγες να ειναι πιο εμφανεις και me gusta. :)

 

 

 

δηλαδη για γνωριμιες σε γυμναστηρια να μην περιμενω ετσι? :P

2-3 λιτρα πινω κι εγω, ειδικα τωρα με το IF η ανάγκη για νερό αυξάνεται. Άλλο 2-3 όμως κι άλλο 8. Με 8 πας σφαίρα για ζημιά στα νεφρά.

 

Όσο για τη μέση που λες, υπάρχουν ασκήσεις ενδυνάμωσης της περιοχής. Αν έχεις θέμα με τους σπονδύλους όμως θα πρέπει να αποφύγεις κάθε άσκηση που μπορεί να την τραυματίσει όπως deadlift, squat, κτλ.

 

και προφανώς θα πρέπει να μιλήσεις με το γιατρό σου.

 

 

ναι αυτο με το γιατρο θα το κανω, γιατι απο οτι εχω καταλαβει ο γυμναστης δεν σε βοηθαει και πολυ επι του θεματος.

 

το επαθα απο σηκωμα βαρους με λαθος κινηση για ενα χρονικο διαστημα που εκανα δουλεια σε μια αποθηκη και ειχα παθει φλεγμονη. σηκωνα μοναδες υπολογιστων κατω πανω σκυβοντας. ημουν μικρος τοτε αλλα αγυμναστος εκτος του σχολειου δεν ειχα ασχοληθει ποτε με γυμναστικη.

 

ξερω οι μλκιες πληρωνονται. αλλα οταν σηκωνω βαρος οχι με ισια την σπονδυλικη στηλη αλλα με κλιση αισθανομαι αμυδρα γαργαλισμα του νευρου.

 

γιαυτο σκεφτομαι να αποφυγω τα βαρη. θα μιλησω με το γιατρο στα σιγουρα.

 

απλα με εχουν αποθαρρυνει φιλοι που εχουν ασχοληθει οτι χωρις βαρη δεν εχει νοημα να πας γυμναστηριο κανεις και σπιτι και τετοια.

 

γιαυτο και ρωτησα αν αξιζει τελικα η ολη φαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...